KK Zadar 2023/2024
Dalmatinac1981 je napisao/la:
Što se tiče ove situacije oko odgode, mislim da Jupe nije zaboravio da Perinčić nije htio pomaknut termin prijasnje utakmice. Pa ne bi ni ja pomaka ni minute u ovakvom slucaju......pokusavam sve da mi legne ovaj Perincic, ali nikako od igračkih dana pa sve do sad. Ne leži mi i gotovo.
Vidi cijeli citat
Poznati šupkolizac Perinčić. Zanimljivo da koristi istu rić ka i njegvo frend Sesar. Jedva je dočeka.
Za najlipšu rivu,za Donat stari
fafarikula je napisao/la:
Istina je i da postoje propozicije natjecanja koje bi trebale sve regulirati, a postoji i povjerenik natjecanja koji može donositi odluke i kojeg bi možda trebalo pitati za pojašnjenje.
U tim propozicijama piše:
"14.3. Ukoliko se utakmica ne može odigrati u predviđeno vrijeme zbog jednog od opravdanih razloga:
- isključenje električne energije,
- poremećaj u javnom prometu,
- vremenska nepogoda,
- viša sila (požar, poplava i sl.),
- kvar na elektronskoj opremi dvorane koja je uočena prije početka utakmice,
utakmica će se odigrati u sljedeća 24 sata."
Očito da se kvar na autobusu (kombiju) nigdje ne spominje.
Međutim, ako se predstavljamo kao klub Kreše Ćosića i igramo u dvorani koja nosi njegovo ime, trebalo bi se podrazumijevati i da se ponašamo kako se i Krešo ponašao, gospodski i kao pravi domaćini. Sport služi da zbližava a ne da razdvaja. Ako će se radi pola sata odgode stvarati (ili produbljavati) loši odnosi među klubovima gdje mi to idemo?
Osim toga, moraš i radi potencijalnih ozljeda dati protivniku dovoljno vremena da se zagrije kako treba, pa taman to bila i finalna utakmica za prvaka HR, a ne ova kojoj se unaprijed zna rezultat. Postoji i ona "Ne želi drugome ono što ne želiš sebi."
Kako bi i pokojni Krešo Ćosić rekao: " Lako je biti bezobrazan. Za to ne treba ljudskih kvaliteta. Čim nema tih ljudskih vrijednosti, sve je u opasnosti, sve se ruši."
Vidi cijeli citat
Ovdje se radi o nepredviđenim okolnostima i činjenici da su igrači dosli pola sata pred početak utakmice i samo je čudo da se netko od njih nije povrijedio.
Slažem se s tvojim komentarom u potpunosti.
a ovo opravdanje da perincic nije htio pomaknut datum utakmice nema veze s nepredviđenim okolnostima kao sto su ove. Zadar je uvijek mogao otic u Dubrovnik i igrat s jambrovicem mekicem i ostalima koji ionako odigraju tek koji minut u aba ligi. Ovaj potez ne pomicanja termina nema veze s Jusupom prema Perincicu, nego s Jusupom prema igračima Dubrovnika koji su u dvoranu ušli pola sata pred utakmicu.
zato Jusup nikad neće biti izbornik a ni trener nekog većeg kluba.
njemu se ne može osporiti znanje, on u svojoj ekipi odlično funkcionira i cijeni svoje igrače, međutim prema svima ostalima 0
m5anjak je napisao/la:
fafarikula je napisao/la:
Istina je i da postoje propozicije natjecanja koje bi trebale sve regulirati, a postoji i povjerenik natjecanja koji može donositi odluke i kojeg bi možda trebalo pitati za pojašnjenje.
U tim propozicijama piše:
"14.3. Ukoliko se utakmica ne može odigrati u predviđeno vrijeme zbog jednog od opravdanih razloga:
- isključenje električne energije,
- poremećaj u javnom prometu,
- vremenska nepogoda,
- viša sila (požar, poplava i sl.),
- kvar na elektronskoj opremi dvorane koja je uočena prije početka utakmice,
utakmica će se odigrati u sljedeća 24 sata."
Očito da se kvar na autobusu (kombiju) nigdje ne spominje.
Međutim, ako se predstavljamo kao klub Kreše Ćosića i igramo u dvorani koja nosi njegovo ime, trebalo bi se podrazumijevati i da se ponašamo kako se i Krešo ponašao, gospodski i kao pravi domaćini. Sport služi da zbližava a ne da razdvaja. Ako će se radi pola sata odgode stvarati (ili produbljavati) loši odnosi među klubovima gdje mi to idemo?
Osim toga, moraš i radi potencijalnih ozljeda dati protivniku dovoljno vremena da se zagrije kako treba, pa taman to bila i finalna utakmica za prvaka HR, a ne ova kojoj se unaprijed zna rezultat. Postoji i ona "Ne želi drugome ono što ne želiš sebi."
Kako bi i pokojni Krešo Ćosić rekao: " Lako je biti bezobrazan. Za to ne treba ljudskih kvaliteta. Čim nema tih ljudskih vrijednosti, sve je u opasnosti, sve se ruši."
Vidi cijeli citat
Ovdje se radi o nepredviđenim okolnostima i činjenici da su igrači dosli pola sata pred početak utakmice i samo je čudo da se netko od njih nije povrijedio.
Slažem se s tvojim komentarom u potpunosti.
a ovo opravdanje da perincic nije htio pomaknut datum utakmice nema veze s nepredviđenim okolnostima kao sto su ove. Zadar je uvijek mogao otic u Dubrovnik i igrat s jambrovicem mekicem i ostalima koji ionako odigraju tek koji minut u aba ligi. Ovaj potez ne pomicanja termina nema veze s Jusupom prema Perincicu, nego s Jusupom prema igračima Dubrovnika koji su u dvoranu ušli pola sata pred utakmicu.
zato Jusup nikad neće biti izbornik a ni trener nekog većeg kluba.
njemu se ne može osporiti znanje, on u svojoj ekipi odlično funkcionira i cijeni svoje igrače, međutim prema svima ostalima 0
Vidi cijeli citat
Jusup vodi najveći klub u državi.
Neće biti izbornik jer se ne uvlači ljudima u guzicu.
Znaci sad ne valja niti sta je klub zauzea stav kontra trenera i kluba koji Zadru nije tija izac u susret, sad jer je Dubrovnik koji nekima imponira iz ovog ili onog razloga, triba dat da i on guzi Zadar? Ma dajte vise odlucite se jel se guzimo svima ili bar negdi drzimo malo do svog stava?
Dalmatinac1981 je napisao/la:
Što se tiče ove situacije oko odgode, mislim da Jupe nije zaboravio da Perinčić nije htio pomaknut termin prijasnje utakmice. Pa ne bi ni ja pomaka ni minute u ovakvom slucaju......pokusavam sve da mi legne ovaj Perincic, ali nikako od igračkih dana pa sve do sad. Ne leži mi i gotovo.
Vidi cijeli citat
Perincic je idiot i blida neznalica koja nikad nece uspit u kosarci jer je beskarakterna budala. Ne triba vise nego pogledati ona 2 miseca sto je bia u Zadru u 2021. da bi se znalo o kakvoj se neznalici radi
[uredio SjeverVisnjika - 03. travnja 2024. u 13:38]
xxx01 je napisao/la:
najaca je ona utakmica krka zadar pod perincicem, gubimo cilu utakmicu i to po desetak poena razlike a lik ne zovne time out na utakmici🤣
Vidi cijeli citat
Izgubi od Cibone kolo prije, kaze nakon utakmice "nismo bili u punom sastavu" - mislio na Marcinkovica koji je dosao jedan dan prije utakmice
Pita ga novinar razmislja li o ostavci, kaze "ne, mislim da nema potrebe da razmisljam o ostavci" - u tom trenutku na 0-6 u ABA ligi, a u Hr prvenstvu izgubio od Šrkljeva
[uredio SjeverVisnjika - 03. travnja 2024. u 13:52]
malaika1911 je napisao/la:
m5anjak je napisao/la:
fafarikula je napisao/la:
Istina je i da postoje propozicije natjecanja koje bi trebale sve regulirati, a postoji i povjerenik natjecanja koji može donositi odluke i kojeg bi možda trebalo pitati za pojašnjenje.
U tim propozicijama piše:
"14.3. Ukoliko se utakmica ne može odigrati u predviđeno vrijeme zbog jednog od opravdanih razloga:
- isključenje električne energije,
- poremećaj u javnom prometu,
- vremenska nepogoda,
- viša sila (požar, poplava i sl.),
- kvar na elektronskoj opremi dvorane koja je uočena prije početka utakmice,
utakmica će se odigrati u sljedeća 24 sata."
Očito da se kvar na autobusu (kombiju) nigdje ne spominje.
Međutim, ako se predstavljamo kao klub Kreše Ćosića i igramo u dvorani koja nosi njegovo ime, trebalo bi se podrazumijevati i da se ponašamo kako se i Krešo ponašao, gospodski i kao pravi domaćini. Sport služi da zbližava a ne da razdvaja. Ako će se radi pola sata odgode stvarati (ili produbljavati) loši odnosi među klubovima gdje mi to idemo?
Osim toga, moraš i radi potencijalnih ozljeda dati protivniku dovoljno vremena da se zagrije kako treba, pa taman to bila i finalna utakmica za prvaka HR, a ne ova kojoj se unaprijed zna rezultat. Postoji i ona "Ne želi drugome ono što ne želiš sebi."
Kako bi i pokojni Krešo Ćosić rekao: " Lako je biti bezobrazan. Za to ne treba ljudskih kvaliteta. Čim nema tih ljudskih vrijednosti, sve je u opasnosti, sve se ruši."
Vidi cijeli citat
Ovdje se radi o nepredviđenim okolnostima i činjenici da su igrači dosli pola sata pred početak utakmice i samo je čudo da se netko od njih nije povrijedio.
Slažem se s tvojim komentarom u potpunosti.
a ovo opravdanje da perincic nije htio pomaknut datum utakmice nema veze s nepredviđenim okolnostima kao sto su ove. Zadar je uvijek mogao otic u Dubrovnik i igrat s jambrovicem mekicem i ostalima koji ionako odigraju tek koji minut u aba ligi. Ovaj potez ne pomicanja termina nema veze s Jusupom prema Perincicu, nego s Jusupom prema igračima Dubrovnika koji su u dvoranu ušli pola sata pred utakmicu.
zato Jusup nikad neće biti izbornik a ni trener nekog većeg kluba.
njemu se ne može osporiti znanje, on u svojoj ekipi odlično funkcionira i cijeni svoje igrače, međutim prema svima ostalima 0
Vidi cijeli citat
Jusup vodi najveći klub u državi.
Neće biti izbornik jer se ne uvlači ljudima u guzicu.
Vidi cijeli citat
Gle, iz više razloga sam spomenio Krešu Ćosića. On je izvorni Zadranin, držao je do Zadra više od ičega, nije dao na Zadar, i gle vraga bio je izbornik ne Hrvatske nego čak bivše države i to nakon Novosela. A nije se sigurno uvlačio nikome.
Pa imaš Pina Gjergju za kojeg svi znamo da sigurno nije uvlakač već upravo suprotno od toga, pa je bio izbornik i bivše države i današnje Hrvatske.
Znači dva najveća velikana zadarske košarke i istinski promotori Zadra, bili su izbornici. Tako da ne drži vodu to o uvlačenju u gu...u.
Ako ne možeš u HR dobiti priliku i dokazati da si veliki trener, a misliš da si sposoban i da si zaslužio, uzmeš Fener, Real ili bar Žalgiris, ili u najgorem slučaju Asvel ili Albu i dokažeš svima da si jedan od velikih. Ili uzmeš Eurocup momčad pa ih uvedeš u Euroligu osvajanjem Eurocupa, ili uzmeš neku drugu manje razvikanu reprezentaciju kao što je uzeo Gjergja Dario pa pobijediš Španjolce i pokažeš da te se ipak ne može zaobilaziti. Puno načina postoji da demantiraš svih koji misle drugačije i tako razbiješ te prijepore oko toga.
To što ima slučajeva da su neki, i po meni također, nezasluženo ili "preko reda" dobili priliku voditi reprezentaciju to nema veze sa Zadrom i Jusupom, što demantiraju i gore navedena dvojica. Nisu oni odabrani zato da ne bude Jusup ili Marko ili Janko.
Što se tiče najvećeg kluba u državi, Zadar je sigurno najkošarkaškiji klub u državi ( i ovu i prošlu godinu po rezultatima najbolji) sigurno, ali pitanje je što bi Splićani rekli kao trostruki prvaci Europe i dvostruki osvajači kupa Radivoja Koraća ili što bi rekla Cibona (istina trenutno u velikim problemima) kao dvostruki prvak Europe, dvostruki osvajač "Kupa kupova" i jednom osvajač kupa Radivoja Koraća.
U redu je to i ispravan je pristup da je za nas KK Zadar najveći klub u državi, ali ....
A kako ćemo tu veličinu kluba opravdati ako ne možemo kao klub samo dati ruku čovjeku koji je posvetio svoj život da pokrene i ostvari ideju "Muzeja zadarske košarke", a kamoli da klub sam sprovede tu ideju u djelo. Nemamo ni trofejnu salu, nemamo što pokazati gostima ako im Krešo Butić nešto ne ispriča i provede ih kroz improvizirane hodnike na višnjiku i pokaže eksponate koje je isključivo on svojim trudom i posvećenošću prikupio. Nekad je KK Zadar bio pojam ali ta vremena su izgleda davno prošla. Ostala je sjeta na ta vremena.
All-Star zvijezda odbila milijune Pistonsa i zatražila razmjenu čim krene prijelazni rok
NBA Draft: Predviđanja prve runde i detaljan vodič kroz najjaču generaciju posljednjih godina
Priznanje za sjajnog Hrvata: New Orleans Pelicansi produljili Matkovićev ugovor
Sve je spremno za povratak kralja: Željko Obradović u Ateni dogovara ugovor s Panathinaikosom
SjeverVisnjika je napisao/la:
xxx01 je napisao/la:
najaca je ona utakmica krka zadar pod perincicem, gubimo cilu utakmicu i to po desetak poena razlike a lik ne zovne time out na utakmici🤣
Vidi cijeli citat
Izgubi od Cibone kolo prije, kaze nakon utakmice "nismo bili u punom sastavu" - mislio na Marcinkovica koji je dosao jedan dan prije utakmice
Pita ga novinar razmislja li o ostavci, kaze "ne, mislim da nema potrebe da razmisljam o ostavci" - u tom trenutku na 0-6 u ABA ligi, a u Hr prvenstvu izgubio od Šrkljeva
Vidi cijeli citat
Fascinantno
fafarikula je napisao/la:
malaika1911 je napisao/la:
m5anjak je napisao/la:
fafarikula je napisao/la:
Istina je i da postoje propozicije natjecanja koje bi trebale sve regulirati, a postoji i povjerenik natjecanja koji može donositi odluke i kojeg bi možda trebalo pitati za pojašnjenje.
U tim propozicijama piše:
"14.3. Ukoliko se utakmica ne može odigrati u predviđeno vrijeme zbog jednog od opravdanih razloga:
- isključenje električne energije,
- poremećaj u javnom prometu,
- vremenska nepogoda,
- viša sila (požar, poplava i sl.),
- kvar na elektronskoj opremi dvorane koja je uočena prije početka utakmice,
utakmica će se odigrati u sljedeća 24 sata."
Očito da se kvar na autobusu (kombiju) nigdje ne spominje.
Međutim, ako se predstavljamo kao klub Kreše Ćosića i igramo u dvorani koja nosi njegovo ime, trebalo bi se podrazumijevati i da se ponašamo kako se i Krešo ponašao, gospodski i kao pravi domaćini. Sport služi da zbližava a ne da razdvaja. Ako će se radi pola sata odgode stvarati (ili produbljavati) loši odnosi među klubovima gdje mi to idemo?
Osim toga, moraš i radi potencijalnih ozljeda dati protivniku dovoljno vremena da se zagrije kako treba, pa taman to bila i finalna utakmica za prvaka HR, a ne ova kojoj se unaprijed zna rezultat. Postoji i ona "Ne želi drugome ono što ne želiš sebi."
Kako bi i pokojni Krešo Ćosić rekao: " Lako je biti bezobrazan. Za to ne treba ljudskih kvaliteta. Čim nema tih ljudskih vrijednosti, sve je u opasnosti, sve se ruši."
Vidi cijeli citat
Ovdje se radi o nepredviđenim okolnostima i činjenici da su igrači dosli pola sata pred početak utakmice i samo je čudo da se netko od njih nije povrijedio.
Slažem se s tvojim komentarom u potpunosti.
a ovo opravdanje da perincic nije htio pomaknut datum utakmice nema veze s nepredviđenim okolnostima kao sto su ove. Zadar je uvijek mogao otic u Dubrovnik i igrat s jambrovicem mekicem i ostalima koji ionako odigraju tek koji minut u aba ligi. Ovaj potez ne pomicanja termina nema veze s Jusupom prema Perincicu, nego s Jusupom prema igračima Dubrovnika koji su u dvoranu ušli pola sata pred utakmicu.
zato Jusup nikad neće biti izbornik a ni trener nekog većeg kluba.
njemu se ne može osporiti znanje, on u svojoj ekipi odlično funkcionira i cijeni svoje igrače, međutim prema svima ostalima 0
Vidi cijeli citat
Jusup vodi najveći klub u državi.
Neće biti izbornik jer se ne uvlači ljudima u guzicu.
Vidi cijeli citat
Gle, iz više razloga sam spomenio Krešu Ćosića. On je izvorni Zadranin, držao je do Zadra više od ičega, nije dao na Zadar, i gle vraga bio je izbornik ne Hrvatske nego čak bivše države i to nakon Novosela. A nije se sigurno uvlačio nikome.
Pa imaš Pina Gjergju za kojeg svi znamo da sigurno nije uvlakač već upravo suprotno od toga, pa je bio izbornik i bivše države i današnje Hrvatske.
Znači dva najveća velikana zadarske košarke i istinski promotori Zadra, bili su izbornici. Tako da ne drži vodu to o uvlačenju u gu...u.
Ako ne možeš u HR dobiti priliku i dokazati da si veliki trener, a misliš da si sposoban i da si zaslužio, uzmeš Fener, Real ili bar Žalgiris, ili u najgorem slučaju Asvel ili Albu i dokažeš svima da si jedan od velikih. Ili uzmeš Eurocup momčad pa ih uvedeš u Euroligu osvajanjem Eurocupa, ili uzmeš neku drugu manje razvikanu reprezentaciju kao što je uzeo Gjergja Dario pa pobijediš Španjolce i pokažeš da te se ipak ne može zaobilaziti. Puno načina postoji da demantiraš svih koji misle drugačije i tako razbiješ te prijepore oko toga.
To što ima slučajeva da su neki, i po meni također, nezasluženo ili "preko reda" dobili priliku voditi reprezentaciju to nema veze sa Zadrom i Jusupom, što demantiraju i gore navedena dvojica. Nisu oni odabrani zato da ne bude Jusup ili Marko ili Janko.
Što se tiče najvećeg kluba u državi, Zadar je sigurno najkošarkaškiji klub u državi ( i ovu i prošlu godinu po rezultatima najbolji) sigurno, ali pitanje je što bi Splićani rekli kao trostruki prvaci Europe i dvostruki osvajači kupa Radivoja Koraća ili što bi rekla Cibona (istina trenutno u velikim problemima) kao dvostruki prvak Europe, dvostruki osvajač "Kupa kupova" i jednom osvajač kupa Radivoja Koraća.
U redu je to i ispravan je pristup da je za nas KK Zadar najveći klub u državi, ali ....
A kako ćemo tu veličinu kluba opravdati ako ne možemo kao klub samo dati ruku čovjeku koji je posvetio svoj život da pokrene i ostvari ideju "Muzeja zadarske košarke", a kamoli da klub sam sprovede tu ideju u djelo. Nemamo ni trofejnu salu, nemamo što pokazati gostima ako im Krešo Butić nešto ne ispriča i provede ih kroz improvizirane hodnike na višnjiku i pokaže eksponate koje je isključivo on svojim trudom i posvećenošću prikupio. Nekad je KK Zadar bio pojam ali ta vremena su izgleda davno prošla. Ostala je sjeta na ta vremena.
Vidi cijeli citat
Nego što je nego najveći.. Cibona i Jugoplastika su bili državni projekti iza kojih su stajale brojne jugo firme i proračuni nekoliko puta vecih gradova od Zadra,i pored toga smo vise puta bili prvaci one države.Da je onim slavnim ekipama Zadra bilo dovest par Srba ili kojeg Slovenca bili bi i mi prvaci Europe.Uostalom da skratim,neki naslove proslavljaju u par kafića a neki s 20 iljada ljudi na trgu,jebiga.
- Najnovije
- Najčitanije


All-Star zvijezda odbila milijune Pistonsa i zatražila razmjenu čim krene prijelazni rok
4 sata•NBA

Završen NBA draft 2026: Washington s prve pozicije uzeo Dybantsu, Jazz dobio Petersona
1 dan•NBA

Litavski gorostas napušta Denver: Jokićev suigrač sve dogovorio sa Žalgirisom, čeka se raskid ugovora
3 dana•Euroliga

Novi trener u Portlandu: Tvorac napada Wolvesa preuzima Blazerse i dočekuje oporavljenog Lillarda
3 dana•NBA

Posljednji test uoči kvalifikacija: Košarkaši u kompletnom sastavu protiv Italije traže formu za Cipar i Izrael
3 dana•Reprezentacija

NBA Draft: Predviđanja prve runde i detaljan vodič kroz najjaču generaciju posljednjih godina
3 dana•Originalno

Kraj jedne ere u Milwaukeeju: Giannis karijeru nastavlja u Miamiju
3 dana•NBA

Turska - SAD 3:2: Fenomenalna utakmica na SoFi stadionu, Turci se pobjedom oprostili od Svjetskog prvenstva
14 sati•Nogomet

Dinamo danas igra prvu pripremnu utakmicu - evo gdje i kada je prijenos
7 sati•Nogomet

KRONOLOGIJA: Tunis - Nizozemska 1:3 (Svjetsko prvenstvo 2026., skupina F)
19 sati•Nogomet

KRONOLOGIJA: Turska - SAD 3:2 (Svjetsko prvenstvo, skupina D)
16 sati•Nogomet

Panama - Hrvatska 0:1: Teško izborena pobjeda i veliki korak prema nokaut fazi
2 dana•Nogomet

Nova prognoza za prolazak Hrvatske u nokaut fazu, remi s Ganom zadovoljava
8 sati•Nogomet

KRONOLOGIJA: Japan - Švedska 1:1 (Svjetsko prvenstvo, skupina F)
19 sati•Nogomet

KRONOLOGIJA: Ekvador - Njemačka 2:1 (Svjetsko prvenstvo 2026., skupina E)
22 sata•Nogomet





