Vogel se našao u neizglednoj situaciji. Priča s kojom su ga "kupili" vjerojatno je bila - potentni "young core", prostor na capu, klima, porezne olakšice...
Međutim - a dopustite da se varam jer nisam gledao previše cijelih utakmica - da je gm draftirao (odnosno u slučaju Paytona pribavio tradeom) igrače na temelju nekakvog wow faktora.
Gordon je elitni fizikalac, samo što izgleda da osim fizike tu nema previše košarke i da bi mogao biti zapamćen po nastupima na dunk contestu i ništa više. Ove godine je konačno trebao dobiti priliku, ali ne na krivoj poziciji.
Payton se izdvaja jedino frizurom, da se ošiša vjerojatno bi izgledao neprimjetan u moru prosječnih igrača; ako je netko od mladih dobio priliku, to je bio on.
Mario, a njega izdvajam jer je njegov topic, možda najmanje pati od nedostatka košarkaših oruđa od sve trojice. Vrlo dobre fizikalije i atletizam, uparen sa finom mehanikom šuta, plus osebujan karakter. Loša strana je nedostatak vještine baratanja loptom i držanja (previsok stav) i ...osebujan karakter. Enigma su njegova loša izdanja u predsezoni, kao i odluka o mijenjanju nečeg dobrog (mehanika, jelte) i sada je de facto nigdje.
Točno je da je teško paralelno razvijati više mladih igrača (pogotovo ako nisu top prospecti) i ganjati rezultat u isto vrijeme. Vogel sada mijesi pitu (da parafraziram jednog forumaša) od igrača koji su trebali služiti kao potpora mladim igračima, a ne kao nositelji igre i ugoditi i vlasnicima koji hoće rezultat i gm koji brani svoju viziju ekipiranja (barem putem drafta). Djeluje kao nemoguća misija, ali bez Toma Cruisea i, čini se da bi Vogelu brzo moglo dojaditi, ali ne zbog Marija (da parafraziram drugog forumaša koji je uzeo plaćeni dopust).
Da nije naš igrač tamo, ovo bi bila franšiza koju bi moglo biti zanimljivo pratiti kao dio nekog putujućeg "vjerovali ili ne" reality show programa. Pitanje je kokliko će tener ustrajati na ovom novom lineupu. Sumnjjam da Hezonja može nešto profitirati od ubacivanja u petorku/povećanja minute, pa čak i da počne pogađati šuteve, jer Orlando nema nikakvu igru. Trade kao mogućnost za "restart", a onima koji ostanu neka Nebesa pomognu.
[uredio Jotojoto - 28. studenog 2016. u 15:45]