Mario Hezonja

Duje77
Duje77
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 16.06.2013.
Poruka: 23.719
28. siječnja 2017. u 10:54
O kvaliteti ofenzive Tragica dovoljno govori podatak da im je Damo bio prvo ime.

Definitivno jedna od 2,3 najgore momčadi u ligi.
Hala Madrid!
ginobili
ginobili
Potencijal za velika djela
Pristupio: 22.10.2016.
Poruka: 1.733
28. siječnja 2017. u 12:49
Gledao sam kombinirano s Philom, ali sam otpratio sve što je odigrao Mario.
Obrambeno je solidan, ali još mu se dogodi da ne probije blok i pogubi se, ali manje nego ostalim igračima Tragica.
U napadu je prvu tricu uzeo nakon par sekundi napada i za tavke stvari bi ga i ja naribao. Ostalo mu ne zamjeram. Vidi se da je nesiguran i da mu fali igre i slobode, da se oslobodi toga da će mu se svaki potez gledati kroz povećalo. Vođenje lopte MORA poboljšat. Za europske prilike je to solidno, ali u nba su klasu bolji igrači protiv kojih moraš igrat.
A Boston je bio sjajan. Totalno su ih razmontirali. Igraju sjajno, visoki igrači napadaju licem prema košu i dobivaju prave dubinske lopte u pravom trenutku, Brown je sjajan, o Thomasu ne treba trošiti riječi, Smart asistira...
Ako u Orlandu žele iz ovog tamburanja izvući jednu pozitivnu stvar, to bi bilo Hezonjinih 5 asista na Biyomba. Očito da njih dvoje dobro komuniciraju i Mario ga dobro koristi na picku. A to se vidjelo i na prošlim utakmicama, tako da ovo sinoć nije slučajno. Na tome trebaju raditi i koristiti to češće.
Što se Rudeža tiče, on je šajbao trice ko lud, u obrani se trudio, ali i on par puta izvisio pod košem.
A kad dođu zadnje sekunde, onda dodaju Hezonji, jer on jedini ne žali opucat i pokvarit si statistiku. Ova zadnja mu je ušla, pa ajde.

[uredio ginobili - 28. siječnja 2017. u 13:04]
Captain Jack
Captain Jack
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 21.09.2008.
Poruka: 25.365
28. siječnja 2017. u 13:08
zanimljivo je da je Phila, nakon što je dočekala konačno dva pick izbora iz 2014. godine, na gotovo pa istom omjeru kao Magic koji već godinama lovi play-off

istovremeno Phila je, čak i unatoč očajnim sezonama, stvorila određenu jezgru dajući šansu Covingtonu, Noelu, McConnellu, Holmesu, koji svi imaju važnu ulogu u rotaciji današnje ekipe koja sve više poprima pobjedničke obrise...a osim toga, imaju Okafora kao određeni asset za trade kojim bi doveli pristojnu dvojku...

s druge strane...Magic u sumanutom lovu na playoff odjebe jedina dva krštena igrača (Harris i Oladipo), i ostave momčad u rukama Fourniera (sve samo ne vođa playoff ekipe), Vučevića (obrambeno ponajgori centar lige), Paytona (prosječan play bez izrazitih dodavačkih sposobnosti + ima užasan šut) i Gordona kojem ne mogu naći adekvatnu poziciju i pogešno ga guraju na nisko krilo...

klub bez ikakve vizije, već sad su otpisani iz playoffa, a niti iduće sezone neće biti bolje, osim ako GM ne poludi i napravi par čudesnih poteza na ljeto, no to je već u domeni SF-a
nek i Krušlin vidi Rija, al Hrvatsku sine voli
baloncesto
baloncesto
Potencijal za velika djela
Pristupio: 01.02.2016.
Poruka: 1.135
28. siječnja 2017. u 13:49
Jotojoto je napisao/la:
Što je toliko problematično u načinu završavanja na obruču?

Nisam gledao, pitam...
Vidi cijeli citat


Sve. Nemam nikakav zavrsetak osim dvokoraka, niti eurostep niti nadskok, nema niti finte. Polozaj tijela previse uspravan prilikom driblinga sto mu suzava kontrolu lopte, nesto slicno kao Gordon koji ima jednako los ball handling.

U suterskom slumpu je, a ulazi u utakmicu sutom, ne prepozna situaciju kad treba zakoraciti I zavrsiti na obrucu jer smart kasni. Buduci da je u slumpu umjesto da otvori utakmicu lakim poenom, iz tranzcije ili iz penala on odmah prangija izvana. Nekad mislim da je priglup kad vidim kakvu selekciju suta ima, a onda ga vidis da ima 4 asista za jebeno drvo od biyomba koji ne zna uloviti loptu. Nesto slicno kao i lani s deadmonom.

Puno previse ima oscilacija iz razloga sto dosad nije imao trenera koji bi istrpio njegovo kosarkasko odrastanje, ali tu je velikim dijelom i njegova krivica jer dosad nije kupio niti jednog trenera sto nije slucajnost.

baloncesto
baloncesto
Potencijal za velika djela
Pristupio: 01.02.2016.
Poruka: 1.135
28. siječnja 2017. u 13:55
Captain Jack je napisao/la:
zanimljivo je da je Phila, nakon što je dočekala konačno dva pick izbora iz 2014. godine, na gotovo pa istom omjeru kao Magic koji već godinama lovi play-off

istovremeno Phila je, čak i unatoč očajnim sezonama, stvorila određenu jezgru dajući šansu Covingtonu, Noelu, McConnellu, Holmesu, koji svi imaju važnu ulogu u rotaciji današnje ekipe koja sve više poprima pobjedničke obrise...a osim toga, imaju Okafora kao određeni asset za trade kojim bi doveli pristojnu dvojku...

s druge strane...Magic u sumanutom lovu na playoff odjebe jedina dva krštena igrača (Harris i Oladipo), i ostave momčad u rukama Fourniera (sve samo ne vođa playoff ekipe), Vučevića (obrambeno ponajgori centar lige), Paytona (prosječan play bez izrazitih dodavačkih sposobnosti + ima užasan šut) i Gordona kojem ne mogu naći adekvatnu poziciju i pogešno ga guraju na nisko krilo...

klub bez ikakve vizije, već sad su otpisani iz playoffa, a niti iduće sezone neće biti bolje, osim ako GM ne poludi i napravi par čudesnih poteza na ljeto, no to je već u domeni SF-a
Vidi cijeli citat


Obozavam ljudsko licemjerje, sad svi svrsavaju na philu i hinkiea a skidali su mu sve svece dok je fransiza besramno tankirala i skupljala poraze sa smece igracima.

Nije ispravan put niti phile niti orlanda, jer jedni i drugi su radili ogromne greske u rebuildingu. I Payton je sve samo ne prosjecan dodavac, njegov problem je kameni sut i trenutna kurcobolja u obrani kao i cijele ekipe. Onakvu nekomunikaciju u obrani, ne mogucnost branjenja hand offa i obicnog picka dugo nisam vidio u nekoj ekipi.

joke1505
joke1505
Mali dioničar
Pristupio: 20.01.2004.
Poruka: 7.539
28. siječnja 2017. u 14:58
Ovdje se vide njegove trenutno najjače strane igre, ispratio u obrani, blokirao, skočio, odlično povukao tranziciju i na postavljenu obranu Bostona u tranziciji finim brzim pasom, vez nepotrebnog zadržavanja lopte izbacio Rudeža, sve ono što se u modernoj košarci danas traži
https://m.youtube.com/watch?v=YGnLKxAQ-1o
[uredio joke1505 - 28. siječnja 2017. u 15:08]
my favorite:Nash,Wade,Ginobili,Nowitzki,Duncan
Duje77
Duje77
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 16.06.2013.
Poruka: 23.719
28. siječnja 2017. u 15:07
A dobro jbg., to je već bilo debelo u blowoutu, tranzicija i pas su više polurekreativne naravi, ništa impresivno po meni.
[uredio Duje77 - 28. siječnja 2017. u 15:08]
Hala Madrid!
joke1505
joke1505
Mali dioničar
Pristupio: 20.01.2004.
Poruka: 7.539
28. siječnja 2017. u 15:14
Duje77 je napisao/la:
A dobro jbg., to je već bilo debelo u blowoutu, tranzicija i pas su više polurekreativne naravi, ništa impresivno po meni.
Vidi cijeli citat

Slažem se nije ni bila konstatacija da je impresivno, Hezonja je to u par navrata uradio i na prošlim utakmicama, samo je istaknuto što trenutno najbolje radi. Ovdje bi se trebao nači i isječak njegova dva napada na obruč, gdje se vidi njegova glavni po meni problem, on prvim korakom stvarno prelagano protrčni obrambenog igrača, ali onda upadne u crnu rupu i na najbitnijoj stepenici, polaganju, izbjegavanju igrača koji preuzima braneči obruč jednostavno nema rješenja ili ide preotvoreno pa ga blokiraju ili ide bez kontakta, tako da to je jedan segment koji mora usavršavati.
Dok recimo opet s druge strane mogao bi se napraviti i isječak njegovih sinočnjih asistencija gdje se točno vidi njegova trenutna snaga u tom playmakingu je odličan i nije đaba to Skiles prepoznao pa ga gurao na 1 čak.
Druga je stvar što Vogel kurca nije spreman prepoznati kod igrača niti kod Heza, niti kod gordona, jednostavno ne zna iskoristiti dobre strane , a sakriti loše nego naprotiv samo priča prazne PR priče, a rad na ekipi mu je dolovno nikakav, Skiles je racimo i Vučka savršeno koristio, pa i Francuza, ovaj se i tu totalno pogubio, čak i Byombo igra katastrofalnu sezonu u odnosu na Toronto, jednostavno nikako da shvate da nije baš slučajno što im baš svi igrači ove sezone igraju značajno lošije, osim možda Paytona, ako ti baš svi izgledaju lošije onda valjda mora nešto biti i do trenera

my favorite:Nash,Wade,Ginobili,Nowitzki,Duncan
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 15.08.2010.
Poruka: 1.571
28. siječnja 2017. u 15:22
ja ne razumijem šta tu forumaši smatraju pod veteranom? koliko ja znam pravo nastupa za veteransku ekipu ima osoba sa navršenih 35 godina, tu se u veterane svrstavaju Augustin (29) Green (30) Ibaka (27) Meeks (29), jedini koji bi se eventualno mogao racunati je Watson sa (32), ovi svi su u najboljim igračkim godinama, druga stvar je sto su limitirani, a svaki drugi post je da je Vogel nakrco ekipu veteranima.
Duje77
Duje77
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 16.06.2013.
Poruka: 23.719
28. siječnja 2017. u 15:24
Pa nije trener sveta krava naravno, ocjenjuje se od epizode do epizode, ova u Tragicu mu je zasad jako loša, čisto kroz objektivne parametre postavljenih ciljeva na početku sezone (PO), o igri i ulogama na terenu da ne pričamo.

Apropos završavanja na obruču to je svima nama žešči misterij, najbolje da pošaljemo Batona koji se ispraksirao u kavama sa košarkaškim celebovima, pa da nam Mario osobno to razjasni.

To je po meni isključivo vezano za situacijsku inteligenciju, koja se stječe basketarenjem i mnogobrojnim ponavljanjem.



Hala Madrid!
  • Najnovije
  • Najčitanije