Mario Hezonja

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 27.06.2015.
Poruka: 570
30. siječnja 2017. u 13:58

Meni je najzanimljivije to što je Mario nekakav veliki bust, a Dario top 3 rookie u svojoj klasi... U stvarnosti svi napredni statsi govore da Mario nije uopce bio iza Daria u svojoj rookie sezoni... 

Pogotovo je to zanimljivo ako se uzme u obzir da se Dario daleko, daleko iskusniji...


MARIO: ORTG 97, DRTG 109, TS% 54%,eFG% 51%, WS/48 0.029, OBPM -1.9, DBPM -0.9, BPM -2.8, VORP -0.3, PER 9.4

DARIO: ORTG 92, DRTG 108, TS% 48%, eFG% 44%,  WS/48 0.003, OBPM -3.7, DBPM -0.2, BPM -3.9, VORP -0.5, PER 10.1


Naravno statistike vezane za skokove i free throw rate su u korist Daria... ,ali ipak je Dario PF s dosta većim USG%.

kemp3
kemp3
Mali dioničar
Pristupio: 16.07.2016.
Poruka: 5.594
30. siječnja 2017. u 15:34
Franjo je napisao/la:
satko je napisao/la:
pravac karijere i preskakanje razvojnih stepenica. Ali ostaje činjenica da neke stvari ne štimaju u većoj slici. Mi znamo samo onoliko koliko vidimo na terenu, oni su karikiram 24 sata zajedno, ali opet ako ozbiljno ne računaju na njega zašto ga ne pošalju u D ligu, zašto uzimaju opciju, zar im treba mahač ručnicima u vidu 5. picka koji nikada nije dobio šansu u kontinuitetu. Kada kažem šansu onda mislim na 10 utakmica sa minimum 20+ minuta i bez opterećenja prve greške.
Vidi cijeli citat


Imao je tu minutažu u kontinuitetu lani u ožujku i travnju pa opet brojke nisu bile na razini očekivanja, kasnije je i u reprezentaciji imao standardnu minutažu s opet ispodprosječnim učinkom.



Vidi cijeli citat

Dakle evo te statistike ispod očekivanja za ožujak i travanj 2015/2016, uz dodatak Booker-ove.

http://stats.nba.com/player/#!/1626209/traditional/?Season=2015-16&SeasonType=Regular%20Season
http://stats.nba.com/player/#!/1626164/traditional/?Season=2015-16&SeasonType=Regular%20Season





joke1505
joke1505
Mali dioničar
Pristupio: 20.01.2004.
Poruka: 7.539
30. siječnja 2017. u 15:47
Franjo je napisao/la:
satko je napisao/la:
pravac karijere i preskakanje razvojnih stepenica. Ali ostaje činjenica da neke stvari ne štimaju u većoj slici. Mi znamo samo onoliko koliko vidimo na terenu, oni su karikiram 24 sata zajedno, ali opet ako ozbiljno ne računaju na njega zašto ga ne pošalju u D ligu, zašto uzimaju opciju, zar im treba mahač ručnicima u vidu 5. picka koji nikada nije dobio šansu u kontinuitetu. Kada kažem šansu onda mislim na 10 utakmica sa minimum 20+ minuta i bez opterećenja prve greške.
Vidi cijeli citat


Imao je tu minutažu u kontinuitetu lani u ožujku i travnju pa opet brojke nisu bile na razini očekivanja, kasnije je i u reprezentaciji imao standardnu minutažu s opet ispodprosječnim učinkom.



Vidi cijeli citat

Ćemu izmišljanje, hoćeš reči da pamtiš 21-godišnjaka u HR reprezentaciji koji je odigrao bolje četvrtfinale OI ili nekog reprezentativnog natjecanja, hoćeš da kažeš da ako si među 5 šutera na olimipjadi s postotkom šuta i imaš 21 godinu da je to ispodprosječno, o NBA statistikama i nisam nešto struka , ali kemp ti je lijepo odgovorio, čovjek koji o NBA-u zna vjerovatno više nego pola foruma. 
Mogu ja razumjeti sve "neobjektivne" stavove, ali jedina i prava šansa koju je on dobio bila je krajem prošle sezone i brojke su bule tu, uostalom i cjelokupna sezona nije uopće bila loša, svaki ,ali baš svaki mladi igrač s pristupom i neprincipjelnim stavom koji ima Vogel prema Hezonji bio bi u govnima bez izuzetka, takve stvari nije mogao rješiti ni jedan Dražen , a zašto bi mogao 21-godišnji klinac poput Hezonje

my favorite:Nash,Wade,Ginobili,Nowitzki,Duncan
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 04.07.2016.
Poruka: 215
30. siječnja 2017. u 16:16
joke1505 je napisao/la:
Franjo je napisao/la:
satko je napisao/la:
pravac karijere i preskakanje razvojnih stepenica. Ali ostaje činjenica da neke stvari ne štimaju u većoj slici. Mi znamo samo onoliko koliko vidimo na terenu, oni su karikiram 24 sata zajedno, ali opet ako ozbiljno ne računaju na njega zašto ga ne pošalju u D ligu, zašto uzimaju opciju, zar im treba mahač ručnicima u vidu 5. picka koji nikada nije dobio šansu u kontinuitetu. Kada kažem šansu onda mislim na 10 utakmica sa minimum 20+ minuta i bez opterećenja prve greške.
Vidi cijeli citat


Imao je tu minutažu u kontinuitetu lani u ožujku i travnju pa opet brojke nisu bile na razini očekivanja, kasnije je i u reprezentaciji imao standardnu minutažu s opet ispodprosječnim učinkom.



Vidi cijeli citat

Ćemu izmišljanje, hoćeš reči da pamtiš 21-godišnjaka u HR reprezentaciji koji je odigrao bolje četvrtfinale OI ili nekog reprezentativnog natjecanja, hoćeš da kažeš da ako si među 5 šutera na olimipjadi s postotkom šuta i imaš 21 godinu da je to ispodprosječno, o NBA statistikama i nisam nešto struka , ali kemp ti je lijepo odgovorio, čovjek koji o NBA-u zna vjerovatno više nego pola foruma. 
Mogu ja razumjeti sve "neobjektivne" stavove, ali jedina i prava šansa koju je on dobio bila je krajem prošle sezone i brojke su bule tu, uostalom i cjelokupna sezona nije uopće bila loša, svaki ,ali baš svaki mladi igrač s pristupom i neprincipjelnim stavom koji ima Vogel prema Hezonji bio bi u govnima bez izuzetka, takve stvari nije mogao rješiti ni jedan Dražen , a zašto bi mogao 21-godišnji klinac poput Hezonje

Vidi cijeli citat

Stalno(gotovo) dobiva šansu ali on je ne jede,ne grize je,ne trsi  se..ne hebe trenera i ostale da se izdigne iznad svega!Shvati čovječe da on u ovom času i kako izgleda  nema  toliku širinu da prigrli šansu pa taman ona bila samo pet minuta.
Da se barem baci  jednom u publiku za loptom,ali ni to.


Lip je i zgodan momak pravi maneken!Jel se na to fura?


Da nisi vrljav kao što jesi pogledao bi Šarića,on nije uškopljen kad dobije šansu,no Mario izgleda upravio tako.
Izgleda kastrirano na terenu.
I kaj sada?
joke1505
joke1505
Mali dioničar
Pristupio: 20.01.2004.
Poruka: 7.539
30. siječnja 2017. u 16:20
gadaflibija je napisao/la:
joke1505 je napisao/la:
Franjo je napisao/la:
satko je napisao/la:
pravac karijere i preskakanje razvojnih stepenica. Ali ostaje činjenica da neke stvari ne štimaju u većoj slici. Mi znamo samo onoliko koliko vidimo na terenu, oni su karikiram 24 sata zajedno, ali opet ako ozbiljno ne računaju na njega zašto ga ne pošalju u D ligu, zašto uzimaju opciju, zar im treba mahač ručnicima u vidu 5. picka koji nikada nije dobio šansu u kontinuitetu. Kada kažem šansu onda mislim na 10 utakmica sa minimum 20+ minuta i bez opterećenja prve greške.
Vidi cijeli citat


Imao je tu minutažu u kontinuitetu lani u ožujku i travnju pa opet brojke nisu bile na razini očekivanja, kasnije je i u reprezentaciji imao standardnu minutažu s opet ispodprosječnim učinkom.



Vidi cijeli citat

Ćemu izmišljanje, hoćeš reči da pamtiš 21-godišnjaka u HR reprezentaciji koji je odigrao bolje četvrtfinale OI ili nekog reprezentativnog natjecanja, hoćeš da kažeš da ako si među 5 šutera na olimipjadi s postotkom šuta i imaš 21 godinu da je to ispodprosječno, o NBA statistikama i nisam nešto struka , ali kemp ti je lijepo odgovorio, čovjek koji o NBA-u zna vjerovatno više nego pola foruma. 
Mogu ja razumjeti sve "neobjektivne" stavove, ali jedina i prava šansa koju je on dobio bila je krajem prošle sezone i brojke su bule tu, uostalom i cjelokupna sezona nije uopće bila loša, svaki ,ali baš svaki mladi igrač s pristupom i neprincipjelnim stavom koji ima Vogel prema Hezonji bio bi u govnima bez izuzetka, takve stvari nije mogao rješiti ni jedan Dražen , a zašto bi mogao 21-godišnji klinac poput Hezonje

Vidi cijeli citat

Stalno(gotovo) dobiva šansu ali on je ne jede,ne grize je,ne trsi  se..ne hebe trenera i ostale da se izdigne iznad svega!Shvati čovječe da on u ovom času i kako izgleda  nema  toliku širinu da prigrli šansu pa taman ona bila samo pet minuta.
Da se barem baci  jednom u publiku za loptom,ali ni to.


Lip je i zgodan momak pravi maneken!Jel se na to fura?


Da nisi vrljav kao što jesi pogledao bi Šarića,on nije uškopljen kad dobije šansu,no Mario izgleda upravio tako.
Izgleda kastrirano na terenu.
I kaj sada?
Vidi cijeli citat

Samo pogledaj nekoliko zadnjih utakmica pa onda ovo tvrdi, mislim da ipak treba malo gledati pa komentirati, a ne pisati na pamet, baš ovo je bilo evidentno izraženo, a ne ubacuj u priču nekog drugog igrača, Šarić ima svoj put i hvala Bogu za sada mu jako dobro ide

[uredio joke1505 - 30. siječnja 2017. u 16:21]
my favorite:Nash,Wade,Ginobili,Nowitzki,Duncan
Franjo
Franjo
Potencijal za velika djela
Pristupio: 16.09.2009.
Poruka: 2.185
30. siječnja 2017. u 17:51
joke1505 je napisao/la:

Ćemu izmišljanje, hoćeš reči da pamtiš 21-godišnjaka u HR reprezentaciji koji je odigrao bolje četvrtfinale OI ili nekog reprezentativnog natjecanja, hoćeš da kažeš da ako si među 5 šutera na olimipjadi s postotkom šuta i imaš 21 godinu da je to ispodprosječno, o NBA statistikama i nisam nešto struka , ali kemp ti je lijepo odgovorio, čovjek koji o NBA-u zna vjerovatno više nego pola foruma. 
Mogu ja razumjeti sve "neobjektivne" stavove, ali jedina i prava šansa koju je on dobio bila je krajem prošle sezone i brojke su bule tu, uostalom i cjelokupna sezona nije uopće bila loša, svaki ,ali baš svaki mladi igrač s pristupom i neprincipjelnim stavom koji ima Vogel prema Hezonji bio bi u govnima bez izuzetka, takve stvari nije mogao rješiti ni jedan Dražen , a zašto bi mogao 21-godišnji klinac poput Hezonje

Vidi cijeli citat


Jedna utakmice ne čini igrača. Zabio je nama nekoć Dražan Tomić 32 poena u četvrtfinalu Eurobasketa pa to ne znači da je bio igračina.

Prije Olimpijskih igara je bio kvalifikacijski turnir ako se sjećaš, na tom je turniru Hezonja u 4 utakmice ostvario prosjeke
23,5 minute
4,5 poena
28% šuta iz igre
20% šuta za 3
3,2 skoka
1,8 asista

Na Olimpijskim igrama je šutirao mnogo bolje
6 utakmica
21,6 minuta
9,0 poena
48,6% šuta iz igre
50% šuta za 3
3,3 skoka
1,3 asista

Svekupno je reprezentativno ljeto zaključio s
10 utakmica
22,4 minute po utakmici
7,2 poena
41,3% šuta iz igre
41% za tricu
3,3 skoka
1,5 asistencija

To je sve skupa sigurno bilo ispod očekivanja šire košarkaške javnosti, a i kroz intervjue se moglo primijetiti da je i Aco sam očekivao više od Hezonje nakon što je najavio njegovu "eksploziju" uslijed gubitka kilograma.



Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 27.06.2015.
Poruka: 570
30. siječnja 2017. u 18:21
Franjo je napisao/la:


Jedna utakmice ne čini igrača. Zabio je nama nekoć Dražan Tomić 32 poena u četvrtfinalu Eurobasketa pa to ne znači da je bio igračina.

Prije Olimpijskih igara je bio kvalifikacijski turnir ako se sjećaš, na tom je turniru Hezonja u 4 utakmice ostvario prosjeke
23,5 minute
4,5 poena
28% šuta iz igre
20% šuta za 3
3,2 skoka
1,8 asista

Na Olimpijskim igrama je šutirao mnogo bolje
6 utakmica
21,6 minuta
9,0 poena
48,6% šuta iz igre
50% šuta za 3
3,3 skoka
1,3 asista

Svekupno je reprezentativno ljeto zaključio s
10 utakmica
22,4 minute po utakmici
7,2 poena
41,3% šuta iz igre
41% za tricu
3,3 skoka
1,5 asistencija

To je sve skupa sigurno bilo ispod očekivanja šire košarkaške javnosti, a i kroz intervjue se moglo primijetiti da je i Aco sam očekivao više od Hezonje nakon što je najavio njegovu "eksploziju" uslijed gubitka kilograma.


Vidi cijeli citat


Po meni za igraca koji je prosao rookie sezonu kakavu je prosao statsi u 6 utakmica olimpijade su odlicni... Cetiri pripremne utakmice nema smisla ukljuciti u ovu statistiku... Koga je briga za te pripremne utakmice i vjerujem da je imao zeleno svijetlo da uzima glupe suteve i da je to pokvarilo statistiku... 


joke1505
joke1505
Mali dioničar
Pristupio: 20.01.2004.
Poruka: 7.539
30. siječnja 2017. u 18:30
Uz ovu statistiku koja u RIU je bila šute ruski odlična, treba dodati da je najbolju utakmicu odigrao kada je to bilo najbitnije, ti je valjda ipak nešto što malo više govori o njemu od statističkih pokazatelja
my favorite:Nash,Wade,Ginobili,Nowitzki,Duncan
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.12.2015.
Poruka: 526
30. siječnja 2017. u 18:36
Statistika je prošle godine išla jako na ruku Hezonji, pogotovo kada se ne bi gledali njegovi brojevi nego efikasnost (ofanzivna i defanzivna) sa njim na terenu. Petorke, četvorke i ostala uparivanja sa njime su redovito bile među najefikasnijima. Zašto je on imao osrednje brojke, ali svejedno su bili efikasni je po meni jasno. Mario je jedan od rijetkih u prošlogodišnjoj ekipi koji je igrao timski, i utjecaj jednog timskog igrača na ostatak ekipe je bio značajan (oni su bili bolji sa njim, a on prosječan).

Ove godine nisam gledao statistiku, igra prerijetko i neredovito. Apsolutno mi je neshvatljivo da nakon prve sezone, u kojoj je ipak bio korektan, u drugoj sezoni ne dobiva nikakvu ozbiljniju priliku. Pa potrošili su 5ti pick na njega, koja je logika pustiti ga da propadne?

Neznam, kao Dzomba neki dan, neznam što se tu događa, nikada nisam vidio ovako nešto.
ginobili
ginobili
Potencijal za velika djela
Pristupio: 22.10.2016.
Poruka: 1.733
30. siječnja 2017. u 19:51
Azor Ahai je napisao/la:
Franjo je napisao/la:


Jedna utakmice ne čini igrača. Zabio je nama nekoć Dražan Tomić 32 poena u četvrtfinalu Eurobasketa pa to ne znači da je bio igračina.

Prije Olimpijskih igara je bio kvalifikacijski turnir ako se sjećaš, na tom je turniru Hezonja u 4 utakmice ostvario prosjeke
23,5 minute
4,5 poena
28% šuta iz igre
20% šuta za 3
3,2 skoka
1,8 asista

Na Olimpijskim igrama je šutirao mnogo bolje
6 utakmica
21,6 minuta
9,0 poena
48,6% šuta iz igre
50% šuta za 3
3,3 skoka
1,3 asista

Svekupno je reprezentativno ljeto zaključio s
10 utakmica
22,4 minute po utakmici
7,2 poena
41,3% šuta iz igre
41% za tricu
3,3 skoka
1,5 asistencija

To je sve skupa sigurno bilo ispod očekivanja šire košarkaške javnosti, a i kroz intervjue se moglo primijetiti da je i Aco sam očekivao više od Hezonje nakon što je najavio njegovu "eksploziju" uslijed gubitka kilograma.


Vidi cijeli citat


Po meni za igraca koji je prosao rookie sezonu kakavu je prosao statsi u 6 utakmica olimpijade su odlicni... Cetiri pripremne utakmice nema smisla ukljuciti u ovu statistiku... Koga je briga za te pripremne utakmice i vjerujem da je imao zeleno svijetlo da uzima glupe suteve i da je to pokvarilo statistiku... 


Vidi cijeli citat


Te 4 utakmice su one iz Torina, a to su bile važnije utakmice nego na olimpijadi.
Tamo zaista nije imao dobar napadački učinak, ali je u obrani dao svoj doprinos.

Meni od svega nije jassno što se to dogodilo na ljeto, pa da je toliko pao. Da li se stvarno udebljao ili nabildao, da li je na krivim stvarima radio ili nije ništa radio.....
Pa on je trenutno samo obrambeno bolji igrač nego prije dvije godine u Barceloni. O prošloj sezoni da ne pričamo.

  • Najnovije
  • Najčitanije