Mario Hezonja

kemp3
kemp3
Mali dioničar
Pristupio: 16.07.2016.
Poruka: 5.595
01. studenog 2019. u 14:34

Ne pišem kao neko opravdanje, nego čisto vezano uz aktivnost. Recimo u zadnjoj tekmi je uz taj 1 šut imao 2 odlična ulaza i koša i to jedan za kraj treće četvrtine i jedan na početku četvrte na egal rezultatu.

Nažalost u prvom ulazu su mu svirali presmiješan faul u napadu ("zvijezde" na to dobiju koš-faul), a kod drugog korake (no i tu mi se čini da je bacio loptu prije pomicanja noge, na videu smeta jedan igrač pa se ne vidi dobro).

Tako da je ipak preuzeo odgovornost u nekim bitnim trenucima, nije se baš skroz sakrio u kut.

j.s.veron
j.s.veron
Potencijal za velika djela
Pristupio: 26.08.2015.
Poruka: 2.106
01. studenog 2019. u 16:27

Ma dajte molim vas ja sam prvi kreten u nizu koji prati ovu temu i na osnovu njegovih fizikalija očekujem da će uz mozak i sa barem malo više muda podignut svoju igru u napadu,slično kao Kovačić igrač koji svoje mogućnosti prema naprijed ne koristi nikako jer mu je iq prenizak,Razumijem da su blazersi ozbiljna p.o. ekipa i da nema previše solo indijanskih akcija,da se zna tko pije a tko plaća,tko ima pravo na određeni broj šuteva,ali sa takvim stavom je nemoguće napredovati ,da u 20 minuta uputiš jedan šut,sa time sebe limitira i treneru daje određenu sliku,pa makar mu i on naredio da ispali jedan ilin niti jedan šut.Možda su moja očekivanja spram naših mlađih igrača prevelika,tj nemam svijest koliko je nba liga jaka,ali opet kada vidim neke igrače sas istim ili slabijim skillsetom da ostvaruju bolje brojke ,bez obzira u kakvom klubu igraju dođe mi zlo.

Dinko Bilich
Dinko Bilich
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 08.07.2012.
Poruka: 22.065
01. studenog 2019. u 16:29

Daj ga ne uspoređuj s Kovom u tom kontekstu. Kovačić igra na elitnoj razini kao starter,osvaja trofeje i konkurentan je najboljim veznjacima svijeta kad im se suprotstavi na terenu. 

Meni je zaista suludo da Hezonia još uvijek posjeduje više "besplatnih odvjetnika" nego vjerojatno svi ostali hr košarkaši(ne samo NBA Hrvati)

j.s.veron
j.s.veron
Potencijal za velika djela
Pristupio: 26.08.2015.
Poruka: 2.106
01. studenog 2019. u 16:37

Dinko Bilich je napisao/la:

Daj ga ne uspoređuj s Kovom u tom kontekstu. Kovačić igra na elitnoj razini kao starter,osvaja trofeje i konkurentan je najboljim veznjacima svijeta kad im se suprotstavi na terenu. 

Meni je zaista suludo da Hezonia još uvijek posjeduje više "besplatnih odvjetnika" nego vjerojatno svi ostali hr košarkaši(ne samo NBA Hrvati)

Vidi cijeli citat

Usporedba je voljni moment prema naprijed u igri ,otvaranje bez lopte itd,,

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 25.02.2019.
Poruka: 406
01. studenog 2019. u 16:43

Usporedba ne stoji. Kovačić ima kvalitetu da nešto napravi, a manjak su muda i eventualno voljni moment. Hezonja nema potreban skillset NBA kvalitete i to mu uvelike ograničava ofanzivne mogućnosti. Uz to ima i deficit IQa pa često rokne totalno ne rezonsku tricu, puca preko ruke kada bi možda mogao u drive. Ekvivalent tome bi bio da Kovačić uzme loptu na svojoj sredini i krene u opasan dribling. 

joke1505
joke1505
Mali dioničar
Pristupio: 20.01.2004.
Poruka: 7.539
01. studenog 2019. u 16:44

Ja sam uvijek mislio da nekim svojim stavom generiram tu i reakcije na ovoj temi , no kako u zadnje vrijeme puno manje pišem i stignem samo pročitati , shvatio sam da tu ima puno većih fanatika od mene kada je ova tema u pitanju sad zbog čega je to tako to je čak tema za istraživanje...48

my favorite:Nash,Wade,Ginobili,Nowitzki,Duncan
joke1505
joke1505
Mali dioničar
Pristupio: 20.01.2004.
Poruka: 7.539
01. studenog 2019. u 16:58

Nažalost moram razočarati ekipu , meni se sviđa kako se on uklopio u Portlandu. Oni koji su koliko toliko pratili Portland,  a ja sam pomalo zbog Nurkića i onda naravno taj play off, zna da oni svoj sistem zasnivaju na napadačkoj kvaliteti prvog dvojca koji uzima do 50 ak šuteva po utakmici, ostatak napadačkih opcija se vrti oko unutarnje pick igre , a kad je Nurkić tu bio jedan dio napadačkog segmenta je bio njegov. 

Ono što je Portland odvajalo od ostatka je činjenica da puno više vremena posvečuju defanzivnim specijalima i varijantama,  praktično 10 igrača je uključeno u takav pristup. Meni je logika jasna dakle svi ali baš Svi moraju krv propišati da dobiju Portland u kontinuitetu. Bašcrade defanzivni pritisak i tu su prošle sezone napravili razliku u odnosu na Denver. Njihovo razmišljanje je takvo da njih je praktično nemoguće razvaliti u jednoj utakmici defanzivno su baš žilavi i toj ulozi je pronqđena uloga za Hezonj, 20 ak minuta nije bas beznačajno sa takvim ugoborom ,  svidjelo se to nama ili ne rijetkost je da treći igrač ima 10 ak šuteva u kontinuitetu jednostavno napad pripada dvojcu.

On je opet odigrao jako dobru defanzivnu utakmicu u prvom ulazu je falilo hrabrosti u drugom baš i nije poništili su dva ulaza Boga pitaj zašto ( drugi je bio brutalan),  ne samo njemu nego su 6 napada zaredom oduzimali posjed ekipama, no itekako je bio agresivan i on se polako nametnuo i njegova uloga je više manje jasna , Portland je 3-1 završio seriju gostovanja dakle sviđalo se nekome ili ne on će svoju ulogu u Portlandu isključivo zaraditi obranom, što recimo je vidljivo na primjeru  A. Simonsa koji je solidan napadački,  ali vrlo često gubi minutažu zbog loših defanzivnih reakcija.

Uglavnom trenera zanima isključivo play off , pristup mu je izuzetno defanzivni, napad se završava i u prvom posjedu. Nema specijala za šutere niti back door varijanti,  ako želi napadački dizati se onda mora kreirati ili završavati iz tranzicije 

[uredio joke1505 - 01. studenog 2019. u 17:16]
my favorite:Nash,Wade,Ginobili,Nowitzki,Duncan
joke1505
joke1505
Mali dioničar
Pristupio: 20.01.2004.
Poruka: 7.539
01. studenog 2019. u 17:00

I da dodam većina koja je fokusirana na napad upravo zbog toga vrlo često podcjenjuje Portland no njihov stil je jasan.

my favorite:Nash,Wade,Ginobili,Nowitzki,Duncan
j.s.veron
j.s.veron
Potencijal za velika djela
Pristupio: 26.08.2015.
Poruka: 2.106
01. studenog 2019. u 17:16

joke1505 je napisao/la:

I da dodam većina koja je fokusirana na napad upravo zbog toga vrlo često podcjenjuje Portland no njihov stil je jasan.

Vidi cijeli citat

Joke ti si mi od dražih sektaša ovdje ali on je taj pasivni stav pokazivao i u gro slabim indijanskim ekipama,onom Orlandu i knickisima sa povremenim bljeskovima u malim serijama,znači i gdje je mogao je čoškario,ok kužim da blazersi slove kao prvenstveno defanzifna ekipa sa dvije violine u napadu + nurke zbog toga što je 5 tica,dobit će minute sa jebenom obranom ,u kojoj ekipi ne bi dobio,ali nikada apsolutno nikada neće biti igrač  od 10 15 ppg po tekmi što su mnogi uključujuči i nas očekivali

[uredio j.s.veron - 01. studenog 2019. u 17:17]
kit teller
kit teller
Mali dioničar
Pristupio: 18.09.2002.
Poruka: 6.425
01. studenog 2019. u 17:50

Sad sam odgledao 5-6 minuta zadnje tekme protiv OKC. Nije NBA Roza al kao i svaki put kad sam ga gledao ove godine, ni blizu to nije ranije pasivnosti

 

  • Najnovije
  • Najčitanije