Mario Hezonja

Bogomdani
Bogomdani
Dokazano ovisan
Pristupio: 30.07.2007.
Poruka: 12.194
01. studenog 2019. u 20:43

j.s.veron je napisao/la:

joke1505 je napisao/la:

I da dodam većina koja je fokusirana na napad upravo zbog toga vrlo često podcjenjuje Portland no njihov stil je jasan.

Vidi cijeli citat

Joke ti si mi od dražih sektaša ovdje ali on je taj pasivni stav pokazivao i u gro slabim indijanskim ekipama,onom Orlandu i knickisima sa povremenim bljeskovima u malim serijama,znači i gdje je mogao je čoškario,ok kužim da blazersi slove kao prvenstveno defanzifna ekipa sa dvije violine u napadu + nurke zbog toga što je 5 tica,dobit će minute sa jebenom obranom ,u kojoj ekipi ne bi dobio,ali nikada apsolutno nikada neće biti igrač  od 10 15 ppg po tekmi što su mnogi uključujuči i nas očekivali

Vidi cijeli citat

Ovo šta pišeš da bi u svakoj ekipi dobija minute sa jebenon obranon ti ne drži vodu

 

Obrana je i team effort a u NY naprimjer on može bit ka neki lockdown defender ali to je ekipa koja ne igra obranu tako da ovi naš tu nema šta radit nit će tako dobit minute jer svaki protivnik koji ima neku igru uvik će ić na najslabiju kariku u petorci (a to nije bija Mario)

 

Očito za igrat obranu ima mota, a za bit alfa indijanac nema

 

Zato je Portland, čini se, pogodak, a NY je bija promašaj. Magic je više bija nalik NY nego Portland

Samo vjera, nada i ljubav, a najveća od njih je ljubav. Merčep, Praljak, Prlić, Petković, Ćorić, Pušić, Stojić - velikani hrvatskog naroda
PatnjeMladogWerdera
PatnjeMladogWerdera
Potencijal za velika djela
Pristupio: 25.01.2019.
Poruka: 3.520
01. studenog 2019. u 20:58

joke1505 je napisao/la:

PatnjeMladogWerdera je napisao/la:

Prema vašim upisima njegov dolazak u Portland može se usporedit s dolaskom mlade Ukrajinke (pošto je 5. pick onda je došla kao miss Donjecka) u Amsterdam. Lillard i McCollum su makroi koji ubiru lovu, a on duva te dobiva siću. Mlada miss Donjecka s obzirom na očekivanja da jednog dana preuzme ulogu makroa zadovoljava se samo sisanjem za minimalac

Vidi cijeli citat


Bar se potrudi komentirati, ti neki paralelizmi na bilo kojoj temi gdje se pokušava raditi komparacija sa svim i svačim, a da i ne pogledaš utakmicu ili bar detalje samo bezveze spamovanje teme, tako i ja mogu komentirati kriket

Vidi cijeli citat


Nisam košarkaški stručnjak pa ne ulazim u dubinu. Bavim se nogometom, ali kao sportaš malo više nego površno pratim sve sportove, pogotovo momčadske, razumijem se u osnove (i puno više od osnove) košarke, rukometa, tenisa, vaterpola, futsala, američkog nogometa, ragbija, tenisa, odbojke... Ne razumijem se u ocijenjivanje gimnastike, skokova u vodu i tako to. Kao ljubitelju sporta koji nije ćorav vidim da čovjek NE IGRA košarku. Košarka se igra u 2 pravca, nije kao rukomet, da možeš izaći kad imaš napad, Hezonja nije Dominković, Špoljarić ili Gojun da može izaći iz igre kad mu ekipa napada, ali tako djeluje. Stoji ko panj. Možda je on moderni košarkaški libero kao u odbojci, očekujem da mu daju drugu boju dresa pa da ne smije pucati po protivničkom košu nego samo igra obranu. Opet ponavljam nisam ekspert, ali ovo što on igra ljubitelja sporta tjera od ekrana.

Bogomdani
Bogomdani
Dokazano ovisan
Pristupio: 30.07.2007.
Poruka: 12.194
01. studenog 2019. u 21:02

Nogometnin rječnikon kazano nemore svako bit Pele ili Maradona, triba neko bit i vodonoša

Samo vjera, nada i ljubav, a najveća od njih je ljubav. Merčep, Praljak, Prlić, Petković, Ćorić, Pušić, Stojić - velikani hrvatskog naroda
joke1505
joke1505
Mali dioničar
Pristupio: 20.01.2004.
Poruka: 7.539
01. studenog 2019. u 21:46

PatnjeMladogWerdera je napisao/la:

joke1505 je napisao/la:

PatnjeMladogWerdera je napisao/la:

Prema vašim upisima njegov dolazak u Portland može se usporedit s dolaskom mlade Ukrajinke (pošto je 5. pick onda je došla kao miss Donjecka) u Amsterdam. Lillard i McCollum su makroi koji ubiru lovu, a on duva te dobiva siću. Mlada miss Donjecka s obzirom na očekivanja da jednog dana preuzme ulogu makroa zadovoljava se samo sisanjem za minimalac

Vidi cijeli citat


Bar se potrudi komentirati, ti neki paralelizmi na bilo kojoj temi gdje se pokušava raditi komparacija sa svim i svačim, a da i ne pogledaš utakmicu ili bar detalje samo bezveze spamovanje teme, tako i ja mogu komentirati kriket

Vidi cijeli citat


Nisam košarkaški stručnjak pa ne ulazim u dubinu. Bavim se nogometom, ali kao sportaš malo više nego površno pratim sve sportove, pogotovo momčadske, razumijem se u osnove (i puno više od osnove) košarke, rukometa, tenisa, vaterpola, futsala, američkog nogometa, ragbija, tenisa, odbojke... Ne razumijem se u ocijenjivanje gimnastike, skokova u vodu i tako to. Kao ljubitelju sporta koji nije ćorav vidim da čovjek NE IGRA košarku. Košarka se igra u 2 pravca, nije kao rukomet, da možeš izaći kad imaš napad, Hezonja nije Dominković, Špoljarić ili Gojun da može izaći iz igre kad mu ekipa napada, ali tako djeluje. Stoji ko panj. Možda je on moderni košarkaški libero kao u odbojci, očekujem da mu daju drugu boju dresa pa da ne smije pucati po protivničkom košu nego samo igra obranu. Opet ponavljam nisam ekspert, ali ovo što on igra ljubitelja sporta tjera od ekrana.

Vidi cijeli citat

Samo još usporedba sa Nives Celzius i sve si ispucao...48

Ne čovjek igra vaterpolo u finalisti zapada prošle godine i to 20 minuta tek tako I usput pobjeđuje.  Koje ljubitelje kojeg sporta , ako išta taj Hezonja radi ovih godina to je igranje košarke uz poteze koji baš privlače publiku,  toliko o tvom poznavanju košarke,  sad napokon igra odgovorno u obrani što je valjda najbitniji segment da budeš dio ozbiljne ekipe ali evo tebi to nije lijepo oku...ne brini nije on zaboravio zakucavati tako da zadovolji i publiku koja misli da je to bit ovog sporta

my favorite:Nash,Wade,Ginobili,Nowitzki,Duncan
WHC9
WHC9
Potencijal za velika djela
Pristupio: 21.02.2017.
Poruka: 1.600
01. studenog 2019. u 23:14

joke1505 je napisao/la:

Nažalost moram razočarati ekipu , meni se sviđa kako se on uklopio u Portlandu. Oni koji su koliko toliko pratili Portland,  a ja sam pomalo zbog Nurkića i onda naravno taj play off, zna da oni svoj sistem zasnivaju na napadačkoj kvaliteti prvog dvojca koji uzima do 50 ak šuteva po utakmici, ostatak napadačkih opcija se vrti oko unutarnje pick igre , a kad je Nurkić tu bio jedan dio napadačkog segmenta je bio njegov. 

Vidi cijeli citat


U nepunih 10 dana smo od prvog kreatora dosli do obrambenog specijalca i upisa o tome kako bi bilo nerealno ocekivati da itko osim dvojca Lillard i CJ ima loptu i kako je svima koji su iole upoznati s Blazersima to jasno.

 

joke1505
joke1505
Mali dioničar
Pristupio: 20.01.2004.
Poruka: 7.539
01. studenog 2019. u 23:26

WHC9 je napisao/la:

joke1505 je napisao/la:

Nažalost moram razočarati ekipu , meni se sviđa kako se on uklopio u Portlandu. Oni koji su koliko toliko pratili Portland,  a ja sam pomalo zbog Nurkića i onda naravno taj play off, zna da oni svoj sistem zasnivaju na napadačkoj kvaliteti prvog dvojca koji uzima do 50 ak šuteva po utakmici, ostatak napadačkih opcija se vrti oko unutarnje pick igre , a kad je Nurkić tu bio jedan dio napadačkog segmenta je bio njegov. 

Vidi cijeli citat


U nepunih 10 dana smo od prvog kreatora dosli do obrambenog specijalca i upisa o tome kako bi bilo nerealno ocekivati da itko osim dvojca Lillard i CJ ima loptu i kako je svima koji su iole upoznati s Blazersima to jasno.

 

Vidi cijeli citat

  I zaista u momentima kada je na parketu to vrlo često radi, zadnju utakmicu je u momentu kada je bio sa Lilardom i CJ na terenu bio u jednom napadačkom specijalu par puta gdje on ulazi u kreaciju napada dok ova dvojica paralelno ulaze sa bokova, radio je to i u drugom ulazu kada su mu poništili 4 poena tako da u tom dijelu treba se još nametnuti, ali očito je da trener to očekuje od njega. Jedino što nije tip igrača koji će uzimati šuteve na prvu, ali već sada je lopta dosta često u njegovom posjedu pogotovo u tranziciji, a to jeste rezultat njegove predsezone kada je imao takve ovlasti od početka

[uredio joke1505 - 01. studenog 2019. u 23:27]
my favorite:Nash,Wade,Ginobili,Nowitzki,Duncan
PatnjeMladogWerdera
PatnjeMladogWerdera
Potencijal za velika djela
Pristupio: 25.01.2019.
Poruka: 3.520
01. studenog 2019. u 23:28

Bogomdani je napisao/la:

Nogometnin rječnikon kazano nemore svako bit Pele ili Maradona, triba neko bit i vodonoša

Vidi cijeli citat

Vodonoša ne vrijedi kao Pele, niti se bira kao 5.pick. Uzmeš ga u drugoj rundi

WHC9
WHC9
Potencijal za velika djela
Pristupio: 21.02.2017.
Poruka: 1.600
01. studenog 2019. u 23:59

joke1505 je napisao/la:

WHC9 je napisao/la:

joke1505 je napisao/la:

Nažalost moram razočarati ekipu , meni se sviđa kako se on uklopio u Portlandu. Oni koji su koliko toliko pratili Portland,  a ja sam pomalo zbog Nurkića i onda naravno taj play off, zna da oni svoj sistem zasnivaju na napadačkoj kvaliteti prvog dvojca koji uzima do 50 ak šuteva po utakmici, ostatak napadačkih opcija se vrti oko unutarnje pick igre , a kad je Nurkić tu bio jedan dio napadačkog segmenta je bio njegov. 

Vidi cijeli citat


U nepunih 10 dana smo od prvog kreatora dosli do obrambenog specijalca i upisa o tome kako bi bilo nerealno ocekivati da itko osim dvojca Lillard i CJ ima loptu i kako je svima koji su iole upoznati s Blazersima to jasno.

 

Vidi cijeli citat

  I zaista u momentima kada je na parketu to vrlo često radi, zadnju utakmicu je u momentu kada je bio sa Lilardom i CJ na terenu bio u jednom napadačkom specijalu par puta gdje on ulazi u kreaciju napada dok ova dvojica paralelno ulaze sa bokova, radio je to i u drugom ulazu kada su mu poništili 4 poena tako da u tom dijelu treba se još nametnuti, ali očito je da trener to očekuje od njega. Jedino što nije tip igrača koji će uzimati šuteve na prvu, ali već sada je lopta dosta često u njegovom posjedu pogotovo u tranziciji, a to jeste rezultat njegove predsezone kada je imao takve ovlasti od početka

Vidi cijeli citat

Po toj logici je svatko tko u nekom trenutku ima loptu tada prvi kreator ekipe4

 

Mozes ti sad kao i obicno bjesomucno spinati i bacati svima nama krafne u oci, ali svi vrlo dobro znamo sto znaci biti prvi kreator neke ekipe. A to definitivno nije netko tko dotakne loptu svaki peti napad te ponekad prevede loptu preko centra da bi je odmah dodao ili stoji na vrhu reketa s loptom dok drugi igraci prolaze kroz blokove.

 

Kao i svake sezone dosad, debelo si fulao. Lijepo priznaj umjesto da prodajes muda pod bubrege i pokusavas redefinirati neke opcepoznate i opceprihvacene kosarkaske termine. 

Waiter
Waiter
Mali dioničar
Pristupio: 03.08.2018.
Poruka: 7.628
02. studenog 2019. u 00:01

Bespredmetno je više govoriti o petom picku, Portland ga je uzeo kao otpuštenog igrača i tako ga treba gledati, kao igrača na rubu NBA lige.

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 01.06.2013.
Poruka: 302
02. studenog 2019. u 05:57

PatnjeMladogWerdera je napisao/la:

ja samo ne kontam ako je mogao triple double u Knicksima napraviti i skupiti 10ak odličnih utakmica, pa budi frajer i tu, traži loptu, asistiraj, probijaj, nametni se, pokušaj nešto, ako ti to trener ne dozvoli koji klinac si dolazio u tu ekipu. Kad ideš na razgovor za posao, poslodavac ti kaže od tebe tražim to to i to. Ako ti je trener rekao na razgovoru od tebe tražim da igraš samo obranu i stojiš ko panj u ćošku dok traje napad, onda si blago reći kreten ako si to prihvatio. Ako ti nije to rekao, a radiš to dok si na terenu, onda si malo veći kreten

Vidi cijeli citat

A koja to NBA ekipa je luda da ponudi takve ovlasti jednom Hezonji koji do sada u NBA nije pokazao nikakvu konstantu?  Da bi dobio više loptu u ruke i nametnuo se, trebaš neke kvalitete i pokazati, dokazati da to zaslužuješ. Nije vam ovo karijera u NBA videoigri gdje stisneš botun i suigrači vam uvijek dodaju. 

  • Najnovije
  • Najčitanije