NBA 2010/11

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.09.2004.
Poruka: 1.482
24. svibnja 2011. u 18:23
Ovu zadnju utakmicu Miami-Chicago sam cekao sa dosta zanimanja, da bi onda zaspao na poluvremenu, vise od dosade nego od umora. Jednostavno nema tu neke igre, svaki napad sa obje strane je mucenje. Istina imaju tu i obrane zasluge, ali bi ipak rekao da je problem u losem napadu. Jednostavno ovakve staticke napade sa puno pimplanja lopte kakve igraju obje ekipe je lako braniti, stovise ako imas brze i fizicki jake igrace (sto obje ekipe imaju) koji stignu preuzimati i pomagati kada zatreba. Uostalom kada je Bosh najbolji igrac, jasno je da utakmica nije nesto :P
Kako bilo da bilo vec mi je u prvom poluvremenu izgledalo da to Miami ne moze izgubiti da se igra jos 3 sata (sto se na kraju pokazalo tocno). S druge strane u prvoj utakmici je Chicago pokazao to moze tako da je tesko bilo sto reci. Mislim da je serija jos uvijek 50-50.
Nije velika mudrost kada kazem da Chicago je totalno bezidejan u napadu. Naravno tu Rose mora vise poteci. Mislim da se previse boji ulaza, tj. previse respektira Miami-evu obranu. Istina popio bi tu i tamo bananu, ali dobio bi puno puta slobodna bacanja i njegovi suigraci bi imali vise slobodnih suteva. Jednostavno ta igra mu je donjela MVP i prvo mjesto Chicago i nije dobro pirlagodavati se Miamiju i otkrivati toplu vodu.

Zapad mi je nazalost prekasno pa nikako da pogledam koju utakmicu. Medjutim, ono sto sam gledao Dallas ove sezone je fantazija. Ne sjecam se da je ikada ijedna NBA zvijezda igrala ovako zrelo kako to Dirk radi. OKC ce izgleda ostati kratak ove sezone, ali ako bih se morao kladiti tko ce sljedecih 6-7 sezona uzet najvise naslova novac bi stavio na OKC. Westbrook nije popularan ovdje, ali jos je jako mlad i napredak ove sezone je ocit. Razvit ce se on u igraca koji ce s Durantom donositi naslove OKC-u.
coobah
coobah
Dokazano ovisan
Pristupio: 18.09.2004.
Poruka: 18.591
24. svibnja 2011. u 18:25
Marko Marušić je napisao/la:

slusao sam nedavno bas neku raspravu o tome. moguce da je simmons bio u pitanju, i slozili su se da su ti sutevi na neki nacin neobranjivi. sto navodi na pitanje kako to da se nitko nije potrudio kroz karijeru usavrsit recimo sky hook.

sto je stvarno cudno. mislim kad pogledas isplatilo bi se potrosit i 5 godina karijere na usavrsavanje toga, kad je prakticki neobranjivo i time si napadacki problem za bilo koju obranu svijeta... mislim, uz dovoljno rada se mogu cuda napravit. nije se ni dirk rodio s ovakvim postotkom šuta.

ali valjda su bas zato ti koji tako nesto mogu samo oni najveci...

Vidi cijeli citat
Glavna stvar je da je netko visok 2,20 i da ima odličnu motoriku.

Taj može uvježbati bilo što, pa i sky hook da bude neobranjiv.

Isto kao i Dirk sa svojih 2,10+ i proporcijom ruka-tijelo ko u majmuna...

Ceterum censeo HNLem esse delendam
sickofitall
sickofitall
Željan dokazivanja
Pristupio: 10.10.2008.
Poruka: 926
24. svibnja 2011. u 18:41
šteta šta se sky hook skoro više ne koristi, to je stvarno neobranjivo.

i ne znam dali je bilo već, ali Jerry West prelazi u Warriorse, sada bi se stvarno mogli boriti za playoff 
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.03.2009.
Poruka: 17.274
24. svibnja 2011. u 18:47

Počelo se i ovdje o nebitnim stvarima raspravljat

Pogledah utakmicu, i moram reći da ovo OKC nije smio izgubiti, odigrali su vjerovatno najbolju playoff utakmicu, ali su zahebali u jednoj stvari, a to su besplatne lopte, mislim da su ih podjelili jedno dvadesetak. Realno razlika je trebala biti +25. Nadalje fantastična obrana Dallasa na kraju, jednostavno su pročitali OKC, nije bilo Hardena, koji je bio ključ ove utakmice, jer on je bio treća oštrica koja je rezala obranu Mavsa. Jednostavno je bilo se poslije braniti, stisnut reket i dupliranje KDa. Nadalje KD jednostavno nije mogao doci do ulaza,  vidljivo je da još nema respekt kod sudaca, jer bila su dva očita faula na njemu koja nisu suđena, te poslije je Dirk dobio smiješan faul za poravnanje koje je otišlo u produžetke. Sve je sažeto u komentaru sukomentatora Marka, koji reče: If I was KD, i wished they call that on me in offence. O sucima se nikad ne raspravlja u americi, pa neću ni ja ovdje, ali čini mi se da nisu trebali dati Dirku dva slobodna! Dallas jednostavno ima širinu, Jason me stvarno impresionirao, stvarno njegova i Dirkova glad za prstenom je prejaka za OKC. Valja napomenuti da je Collinson vjerovatno daleko najbolji obrambeni igrač, kad je u pitanju Dirk ili Z-bo, jednostavno momak igra fantastično! Neće se OKC predati, ali Mavsi imaju veliki vjetar u leđa, poznato je da doma mogu odigrati u transu, tako da ne davam puno izgleda ovdje za game 6!

NBA Finale se još ne znam, možemo nagađati s nekom sigurnošću, ali ne mislim pisati o tome dok ne bude sto posto tako! Evo jedne slike Dirka, mislim da mu je tu mjesto ako uzme prsten, jedan od najvećih!



Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 20.02.2006.
Poruka: 35.530
24. svibnja 2011. u 18:54
Zidanes&Pavones je napisao/la:
Dallas jednostavno ima širinu, Jason me stvarno impresionirao, stvarno njegova i Dirkova glad za prstenom je prejaka za OKC. 

Vidi cijeli citat

kidd strasno racionalno igra. cak imas dojam da bi trebao vise sutirat jer cesto ostaje sam s puno vremena. ali koliko je glavom u utakmici, najbolje govori onaj time out koji je zvao sekundu prije kraja...
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.03.2009.
Poruka: 17.274
24. svibnja 2011. u 19:00
Marko Marušić je napisao/la:
Zidanes&Pavones je napisao/la:
Dallas jednostavno ima širinu, Jason me stvarno impresionirao, stvarno njegova i Dirkova glad za prstenom je prejaka za OKC. 

Vidi cijeli citat


kidd strasno racionalno igra. cak imas dojam da bi trebao vise sutirat jer cesto ostaje sam s puno vremena. ali koliko je glavom u utakmici, najbolje govori onaj time out koji je zvao sekundu prije kraja...

Vidi cijeli citat
Meni je uvijek najdraži igrač bio kad se tiče asista, čak ispred Stocktona, ovaj jednostavno ima prejeben osjećaj! Sad je rutiner pa to izgleda da radi ko neki simple play, a zapravo je suprotno! Ma genijalac, poslije Magica definitvno najbolji paser, što se tiče feelinga!
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 18.10.2010.
Poruka: 1.279
24. svibnja 2011. u 19:02
boris je napisao/la:
Ovu zadnju utakmicu Miami-Chicago sam cekao sa dosta zanimanja, da bi onda zaspao na poluvremenu, vise od dosade nego od umora. Jednostavno nema tu neke igre, svaki napad sa obje strane je mucenje. Istina imaju tu i obrane zasluge, ali bi ipak rekao da je problem u losem napadu. Jednostavno ovakve staticke napade sa puno pimplanja lopte kakve igraju obje ekipe je lako braniti, stovise ako imas brze i fizicki jake igrace (sto obje ekipe imaju) koji stignu preuzimati i pomagati kada zatreba. Uostalom kada je Bosh najbolji igrac, jasno je da utakmica nije nesto :P
Kako bilo da bilo vec mi je u prvom poluvremenu izgledalo da to Miami ne moze izgubiti da se igra jos 3 sata (sto se na kraju pokazalo tocno). S druge strane u prvoj utakmici je Chicago pokazao to moze tako da je tesko bilo sto reci. Mislim da je serija jos uvijek 50-50.
Nije velika mudrost kada kazem da Chicago je totalno bezidejan u napadu. Naravno tu Rose mora vise poteci. Mislim da se previse boji ulaza, tj. previse respektira Miami-evu obranu. Istina popio bi tu i tamo bananu, ali dobio bi puno puta slobodna bacanja i njegovi suigraci bi imali vise slobodnih suteva. Jednostavno ta igra mu je donjela MVP i prvo mjesto Chicago i nije dobro pirlagodavati se Miamiju i otkrivati toplu vodu.

Zapad mi je nazalost prekasno pa nikako da pogledam koju utakmicu. Medjutim, ono sto sam gledao Dallas ove sezone je fantazija. Ne sjecam se da je ikada ijedna NBA zvijezda igrala ovako zrelo kako to Dirk radi. OKC ce izgleda ostati kratak ove sezone, ali ako bih se morao kladiti tko ce sljedecih 6-7 sezona uzet najvise naslova novac bi stavio na OKC. Westbrook nije popularan ovdje, ali jos je jako mlad i napredak ove sezone je ocit. Razvit ce se on u igraca koji ce s Durantom donositi naslove OKC-u.
Vidi cijeli citat


Od mene si dobio minus, a dao bi tih 10 da mogu. Sa toliko se toga ne slažem da mi je teško počet.

Iskreno se nadam da si zaspao od umora jer je utakmica bila itekako zanimljiva. Sudar dviju najjačih obrana. Nešto što se u košarci ne viđa često. Shvaćam ako preferiraš revolveraške obračune kao na "divljem zapadu", ali košarka je kao igra mnogo više od poena.

Ne razumijem kad kažeš loši napadi? Mislim da je baš ono što dobijemo od takvih napada vrijednije kada se igraju na manijakalnu obranu.

Kada je Bosh najbolji igrač? Bosh je bio najefikasniji igrač i samim time najistaknutiji pojedinac, ali nije bio najbolji na parketu. 22 poena, 10 asistencija, 6 skokova, 2 blokade, 2 ukradene i nesvakidašnja obrana po meni daju Lebronu tu titulu. Također, ne znam što smeta ljudima kod Bosha?? Fenomenalna je četvorka i za nekoga tko prvi puta igra playoff u ovome stadiju, više nego dobro se drži. Matchup sa Bozzerom uvjerljivo dobiva. Škola zvana "Kevin Garnett" je zlata vrijedila.

Na poluvremenu je bilo +3 za Heat. Baš me zanima kako si mogao znati da Miami to uzima, pa ne bi da igraju s Cedevitom bio uvjeren u bilo što, a kamoli kad je s druge strane Chicago predvođen D.Roseom koji svaki tren može eksplodirat i prelomit utakmicu.

Ne bih rekao da je baš totalno bezidejan Chicago u napadu. Druga stvar je što to ponekad tako djeluje jer imaju jaku obranu naspram sebe, ali svakako ih sve bolji Boozer može veselit. Malo se prerano sprema ražanj i treba biti oprezan s najavama. Nek se poklopi MVP večer Derricka Rosea i Boozer od prekjučer i evo ti veselja. S obzirom da navijam za Heat volio bih da uzmu 4. i otklone svaku sumnju, ali sve je to relativno.

Dio sa Dallasom se slažem s tobom. Dirk je nestvaran i ima pravu vojsku sa sobom spremnu potući se za naslov s bilo kime. Finale će biti prava delikatesa i tko god da uđe neće izostat spektakl. Nekako bi najintrigantnija priča bila Dallas - Miami. Toliko imena koja love prsten po prvi put, a lov se za neke protegao predugo.
riki_mo
riki_mo
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 06.08.2006.
Poruka: 36.861
24. svibnja 2011. u 19:56

Ne treba biti baš neki veliki stručnjak pa reći da se sa 1-3 u seriji, a posebno poslije ovakvog poraza OKC ne može vratiti. Šanse mlade i mega talentovane ekipe iz OKC-a nisu više od 10%.

OKC je ovo morao dobiti. 90% utakmice to je bila igra na najboljem mogućem nivou. Obrana sjajna (igra Colisona na Dirku je za anale), tranzicija odlična, napad takav da je lopta brza, da traži slobodnog igrača. Westbrook optimalan, KD onakav kakav je uvjek, Ibaka napadački nikad bolji. Kad sve to imaš, kad imaš +15 pet minuta prije kraja, +12 3:49 do kraja, naprosto mora biti 2-2 u seriji. Ekipa sa toliko individualnog talenta ovo ne smije izgubiti.

Do kraja je Dallas odigrao sjajnu obranu, a OKC sve što nije trebao. Durant je izgubio najmanje tri lopte (ukupno 9 u utakmici, nevjerovatno), RW isforsirao par šuteva, jednom mu Kidd uzeo živu loptu. Na kraju kad je trebalo zabiti za pobjedu, odigrali su prvo akciju za najlošijeg napadača u cijeloj rotaciji (Sefolosha), te je na kraju Durant pucao sa 12 metara. Na +2 rade faul na Dirku, a puno je pametnije pustiti ga da puca (iz igre ima u seriji odličnih 55%, a sa bacanja nestvarnih 96%). Malo je reći da su se izblamirali. Da nisu iz Oklahoma Citya, već iz nekog Bosanskog Broda, rekli bi balkanski kompleksi, ovako ćemo ipak drugačije okarakterisati ovaj poraz.

Produžetak su opet otvorili ok, ali zadnjih minut ih nije bilo na terenu. Dallas je otišao na 3-1. Svi hvale obranu na Dirku,
fenomenalan ovaj, odličan onaj, a on zabije 40. Strava! Marion defanzivno sjajan. Kidd doktor košarke. Dallas ima sve za titulu.

Čitajte http://generalposlijebitke.blogspot.com/BŽV!
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 20.02.2006.
Poruka: 35.530
24. svibnja 2011. u 20:26
Zidanes&Pavones je napisao/la:
Meni je uvijek najdraži igrač bio kad se tiče asista, čak ispred Stocktona, ovaj jednostavno ima prejeben osjećaj! Sad je rutiner pa to izgleda da radi ko neki simple play, a zapravo je suprotno! Ma genijalac, poslije Magica definitvno najbolji paser, što se tiče feelinga!
Vidi cijeli citat
vec sam rekao da mislim da strasno puno znaci ovoj ekipi. ne toliko u smislu cistih asista, nego prvenstveno u smislu brzine protoka lopte. ono kako on proslijedi loptu na otvorenog igraca malo tko moze. imas dojam da je posalje prije nego sto je primi. bas onako znalacki...

allen
allen
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 29.08.2006.
Poruka: 56.770
24. svibnja 2011. u 20:56
Zidanes&Pavones je napisao/la:

Počelo se i ovdje o nebitnim stvarima raspravljat

Pogledah utakmicu, i moram reći da ovo OKC nije smio izgubiti, odigrali su vjerovatno najbolju playoff utakmicu, ali su zahebali u jednoj stvari, a to su besplatne lopte, mislim da su ih podjelili jedno dvadesetak. Realno razlika je trebala biti +25. Nadalje fantastična obrana Dallasa na kraju, jednostavno su pročitali OKC, nije bilo Hardena, koji je bio ključ ove utakmice, jer on je bio treća oštrica koja je rezala obranu Mavsa. Jednostavno je bilo se poslije braniti, stisnut reket i dupliranje KDa. Nadalje KD jednostavno nije mogao doci do ulaza,  vidljivo je da još nema respekt kod sudaca, jer bila su dva očita faula na njemu koja nisu suđena, te poslije je Dirk dobio smiješan faul za poravnanje koje je otišlo u produžetke. Sve je sažeto u komentaru sukomentatora Marka, koji reče: If I was KD, i wished they call that on me in offence. O sucima se nikad ne raspravlja u americi, pa neću ni ja ovdje, ali čini mi se da nisu trebali dati Dirku dva slobodna! Dallas jednostavno ima širinu, Jason me stvarno impresionirao, stvarno njegova i Dirkova glad za prstenom je prejaka za OKC. Valja napomenuti da je Collinson vjerovatno daleko najbolji obrambeni igrač, kad je u pitanju Dirk ili Z-bo, jednostavno momak igra fantastično! Neće se OKC predati, ali Mavsi imaju veliki vjetar u leđa, poznato je da doma mogu odigrati u transu, tako da ne davam puno izgleda ovdje za game 6!

Vidi cijeli citat


pa čuj....on se trudi i igra sa srcem,ali svejedno nowitzki u 4 utakmice 2 put 40+....sto znaci da ipak nije fantastična obrana
a i govedo iz memphisa je puno trpalo...3 puta 30+ u 7 utakmica



[uredio allen - 24. svibnja 2011. u 20:58]
  • Najnovije
  • Najčitanije