allen je napisao/la:
ovaj poteze utah-a mi je vrlo vrlo loš...
Vidi cijeli citat
Pa, ono... Joe Jesusa su ionako htjeli otkupit da može ići u contendera (što će mu Kingsi isto napravit), a za Hooda su procijenili da će tražiti blizu 20M po sezoni, što nemaju namjeru plaćati. Zauzvrat su dobili trojku, na kojoj su najslabiji, i koja ima jedan od najboljih value for money ugovora u ligi, a koja će vjerojatno bolje igrati u Jazzu jer igraju sustavnije i timskije, sličnije Bostonu.
Dakle, riješili su se ugovora kojeg bi morali preplatiti (i zažaliti) na ljeto ili ga izgubiti za ništa + uštedili su pare na tome da isplate ostatak Joeovog ugovora u buyoutu, a popunili su najkritičniju poziciju s igračem na super ugovoru i koji bi lako mogao proigrati kod njih kao u Bostonu.
Dobili su i Roseov leš, ali njega će ili waivat, ili otkupit, a pošto je na vet minimumum to im je svakako podnošljivije nego otkupit Iso Joea.