Dakle, prijevoz podmiruje Košarkaški savez Zagreba za muške i ženske ekipe U-12 sa područja Grada Zagreba. Odluka je kao prvo prekasna, jer je Poreč odlučen 29.05.2026. godine, za natjecanje s početkom 13.06. drugo čitav niz ZG klubova je bilo domaćin klubovima koji dolaze na Prvenstvo, a cijena za puni pansion u Pionircu od 29,5 eura nemože nitko ponuditi. Smještaj je u Poreču 50 eura.
Razumljivo mi je da od slijedeće natjecateljske godine zbog promjene godišta može biti organizirana gdje god i kada god jer je direktno pod HKS-om, ali nakon odigranog regionalnog natjecanja, pa onda svi za Poreč U-12, U-14, U-16 i U-18.
Što se tiče U12 Otvorenog prvenstva...Velik.broj ekipa,muških i ženskih,iz regije je Centar i Sjever,dakle njima ne treba smjestaj u Zagrebu,velik broj ekipa iz Zagreba preuzimao je smještaj igrača s juga ili istoka,a bio je i organiziran super povoljan smještaj u Pionirskom gradu,te su suci i ostalo osoblje također bili iz Zagreba.Odabir Poreča je u svakom slučaju teški promašaj,koliko znam sve što HKS nudi je prijevoz zagrebčkim ekipama njihovim busevima.Ostatak,naravno,plaćaju roditelji.
Kako ce to objasniti svojim delegatima HKS-ova ekipa za matjecanje na slijedećoj skupštini?Vjerojatno nikako,jer ce se do tad sve zaboraviti a ovi kojima je preskupo nece naravno ni putovati.
Jedno zaista vrhunski organizirano natjecanje koje je godinama bilo primjer ostalima tako je vrlo brzo praktički ugašeno