AC Milan

123
...
208209210
Kako će Hrvatska završiti u skupini L?
Bergkamp
Bergkamp
Potencijal za velika djela
Pristupio: 14.12.2024.
Poruka: 2.533
02. lipnja 2026. u 09:23

Prvo priče o Iraoli a onda ovaj u Liverpool a nama Slot

ECIII
ECIII
Željan dokazivanja
Pristupio: 24.11.2025.
Poruka: 360
02. lipnja 2026. u 09:28

Bergkamp je napisao/la:

Prvo priče o Iraoli a onda ovaj u Liverpool a nama Slot

Vidi cijeli citat


Arne Slot bi bio najbolji moguci izbor u ovom trenutku tesko da mozemo dovesti boljeg trenera. Osvojio je titulu u Engleskoj, igrali su dobar fudbal u prvoj sezoni. Vidjet cemo sta ce biti.

All I know, mon amour, is that I will search the world... If I have to. I will find you.
crooy3
crooy3
Željan dokazivanja
Pristupio: 23.04.2018.
Poruka: 554
02. lipnja 2026. u 11:32

Jedini čovjek koji može donijeti promjenu je Ralf Rangnick. On jedini može donijeti promjenu sustava. Ne kao trener, nego kao direktor koji će postaviti sustav.

Ako za trenera dođe Slot ili Pochettino, oni mogu biti samo potrošna roba unutar sustava koji dokazano ne funkcionira.

Da, velik dio ljudi je otišao, ali ako ćeš ih samo zamjeniti ljudima koji će nastaviti funkcionirati kao i ovi prije njih, neće se promijeniti ništa.

Mislim da ljudi ne shvaćaju koliko je bitno da svi ljudi koji su zaduženi za sportski sektor imaju isti ili barem sličan pogled na nogomet. Jer kod nas se sve svodi na: sportski direktor dovodi tu neke igrače, trener njih treba rasporediti u neku formaciju i neka igraju lopte. I takav način poslovanja je i doveo do problema.

Ako ti prošlog ljeta juriš napadača i tri mete su ti Vlahović, Hojlund i Nkunku, to je samo po sebi alarm za uzbunu. Na kraju si doveo možda individualno najboljeg igrača od njih trojice, ali profilom sigurno najlošiji fit za ono što Allegriju treba.

I to je najbolji primjer što se događa kada različiti ljudi u sportskom sektoru imaju različit pogled na nogomet. Doveo si najboljeg igrača od kojeg si dobio najmanje na terenu.

S Rangnickom se takvo što ne bi dogodilo. Bez obzira kojeg trenera bi on doveo (Glasner ili Jaissle), njegov dolazak je jamac da bi se nešto promijenilo. 

Da ne govorim da taj stil igre koji se temelji na visokom intenzitetu i presingu, to je nešto na što klubovi u Italiji nisu naviknuti. Trebat će vremena da se igrači Milana naviknu na taj stil, ali protivnicima će trebati još više.

Jedino mislim da za Modrića nema mjesta u tom sustavu, ali ja mislim da su Ricci i Jashari odlični igrači koji mogu biti bolji fit za Rangnickov stil igre.

[uredio crooy3 - 02. lipnja 2026. u 11:34]
ECIII
ECIII
Željan dokazivanja
Pristupio: 24.11.2025.
Poruka: 360
02. lipnja 2026. u 16:34

crooy3 je napisao/la:

Jedini čovjek koji može donijeti promjenu je Ralf Rangnick. On jedini može donijeti promjenu sustava. Ne kao trener, nego kao direktor koji će postaviti sustav.

Ako za trenera dođe Slot ili Pochettino, oni mogu biti samo potrošna roba unutar sustava koji dokazano ne funkcionira.

Da, velik dio ljudi je otišao, ali ako ćeš ih samo zamjeniti ljudima koji će nastaviti funkcionirati kao i ovi prije njih, neće se promijeniti ništa.

Mislim da ljudi ne shvaćaju koliko je bitno da svi ljudi koji su zaduženi za sportski sektor imaju isti ili barem sličan pogled na nogomet. Jer kod nas se sve svodi na: sportski direktor dovodi tu neke igrače, trener njih treba rasporediti u neku formaciju i neka igraju lopte. I takav način poslovanja je i doveo do problema.

Ako ti prošlog ljeta juriš napadača i tri mete su ti Vlahović, Hojlund i Nkunku, to je samo po sebi alarm za uzbunu. Na kraju si doveo možda individualno najboljeg igrača od njih trojice, ali profilom sigurno najlošiji fit za ono što Allegriju treba.

I to je najbolji primjer što se događa kada različiti ljudi u sportskom sektoru imaju različit pogled na nogomet. Doveo si najboljeg igrača od kojeg si dobio najmanje na terenu.

S Rangnickom se takvo što ne bi dogodilo. Bez obzira kojeg trenera bi on doveo (Glasner ili Jaissle), njegov dolazak je jamac da bi se nešto promijenilo. 

Da ne govorim da taj stil igre koji se temelji na visokom intenzitetu i presingu, to je nešto na što klubovi u Italiji nisu naviknuti. Trebat će vremena da se igrači Milana naviknu na taj stil, ali protivnicima će trebati još više.

Jedino mislim da za Modrića nema mjesta u tom sustavu, ali ja mislim da su Ricci i Jashari odlični igrači koji mogu biti bolji fit za Rangnickov stil igre.

Vidi cijeli citat

Perfektno napisano ne znam iskreno sta da dodam ili oduzmem. Da i ja se nadam da bi dolazak Rangnick izazvao takve pozitivne promjene ali mislim da dok je Ibrahimović tu tesko ce iko imati takvu slobodu/moc i da je on preveliki ego da bi dugoročno funkcionisalo. Slot je dobar trenera ne mogu pogriješiti bez obzira koga od njih dvojice na kraju izaberu.

All I know, mon amour, is that I will search the world... If I have to. I will find you.
crooy3
crooy3
Željan dokazivanja
Pristupio: 23.04.2018.
Poruka: 554
15. lipnja 2026. u 14:45

Ruben Amorim novi trener, HERE WE GO.

Ne znam što bih mislio. S jedne strane loša godina (nešto malo jače) u Manchester Unitedu. Disfunkcionalnom Man Unitedu, ali ne čini se da je Milan puno bolji u tom smislu.

A opet, njegovi mandati u Portugalu, u Bragi i Sportingu, su nešto sasvim drugo. Sjećam se još kada je bio hit trener u Bragi, kada je Sporting dao €10m da bi ga otkupili i doveli kod sebe. Za Sporting odmah u prvoj sezoni uzeo titulu nakon 19 godina, zatim drugi, pa četvrti, pa onda opet titula.

U Europi se tada baš nije proslavio. Prva sezona ispadanje od LASK-a u play-offu Europa Lige (korona sezona, igralo se na jednu utakmicu), druge sezone prošao grupu LP pa ispao od Man CItyja 5-0. Treća sezona - treći u grupi LP iza Tottenhama i Eintrachta, otišao u EL gdje je izbacio Midtjylland i Arsenal, te ispao u četvrtfinalu od Juventusa. U zadnjoj sezoni ispao u osmini finala EL od Atalante.

S jedne strane, po mandatu u Man Unitedu je lako zaključiti da je krš trener, iako ja osobno ne bih rekao da je tako. Ipak, taj mandat ostavlja upitnik o tome je li on netko kome treba savršena situacija u klubu da bi donio rezultat. To u Milanu vjerojatno neće dobiti.

 

Vidim da je na Twitteru velika pljuvačina po ovom potezu. Ja ne bih odmah u startu ovo označio kao loše.

Rekao bih da je važnije što će se dogoditi s pozicijama u upravi kada je sportska politika u pitanju. Rangnick je otpao jer nije dobio garancije da će imati apsolutnu neovisnost u radu (ne mogu riječima opisati koliko mrzim Ibrahimovića, da mržnja je jaka riječ, ali nosatog idiota nisam volio kao igrača, a ovo je sad novi level).

 

Nova opcija za sportski sektor, nakon što je Rangnick odbio, je čini se također dogovorena.

Odabir je Markus Krösche, trenutno u Eintracht Frankfurtu član uprave zadužen za sport (ili tako nešto), a prije toga bio sportski direktor u Leipzigu. On bi trebao preuzeti poziciju koja je nesvakidašnja u nogometu, a to je Head of Football. Fabrizio Romano piše da je to usmeno dogovoreno i da samo nedostaje potpis. 

S njime bi trebao doći Timmo Hardung, trenutni sportski direktor Frankfurta koji bi u Milanu trebao preuzeti istu poziciju.

Oni su obojica u Eintracht došli 2021. godine iz RB Leipziga. Od trofeja uzeli Europsku ligu i Kup Njemačke (+ još jedno finale), a u Bundesligi redom 11., 7., 6., 3. i 8. mjesto.

Sensation
Sensation
Mali dioničar
Pristupio: 27.03.2013.
Poruka: 7.808
16. lipnja 2026. u 11:19

crooy3 je napisao/la:

Jedini čovjek koji može donijeti promjenu je Ralf Rangnick. On jedini može donijeti promjenu sustava. Ne kao trener, nego kao direktor koji će postaviti sustav.

Ako za trenera dođe Slot ili Pochettino, oni mogu biti samo potrošna roba unutar sustava koji dokazano ne funkcionira.

Da, velik dio ljudi je otišao, ali ako ćeš ih samo zamjeniti ljudima koji će nastaviti funkcionirati kao i ovi prije njih, neće se promijeniti ništa.

Mislim da ljudi ne shvaćaju koliko je bitno da svi ljudi koji su zaduženi za sportski sektor imaju isti ili barem sličan pogled na nogomet. Jer kod nas se sve svodi na: sportski direktor dovodi tu neke igrače, trener njih treba rasporediti u neku formaciju i neka igraju lopte. I takav način poslovanja je i doveo do problema.

Ako ti prošlog ljeta juriš napadača i tri mete su ti Vlahović, Hojlund i Nkunku, to je samo po sebi alarm za uzbunu. Na kraju si doveo možda individualno najboljeg igrača od njih trojice, ali profilom sigurno najlošiji fit za ono što Allegriju treba.

I to je najbolji primjer što se događa kada različiti ljudi u sportskom sektoru imaju različit pogled na nogomet. Doveo si najboljeg igrača od kojeg si dobio najmanje na terenu.

S Rangnickom se takvo što ne bi dogodilo. Bez obzira kojeg trenera bi on doveo (Glasner ili Jaissle), njegov dolazak je jamac da bi se nešto promijenilo. 

Da ne govorim da taj stil igre koji se temelji na visokom intenzitetu i presingu, to je nešto na što klubovi u Italiji nisu naviknuti. Trebat će vremena da se igrači Milana naviknu na taj stil, ali protivnicima će trebati još više.

Jedino mislim da za Modrića nema mjesta u tom sustavu, ali ja mislim da su Ricci i Jashari odlični igrači koji mogu biti bolji fit za Rangnickov stil igre.

Vidi cijeli citat


Ragnick nije lik koji ce traziti ekstremne promjeni u kratkom vremenu. Ako pogledamo Austriju, svi su mislili da ce nekoliko igraca izletit iz reprezentacije. Arnautovic je sam mislio da leti, na kraju je ispalo suprotno. Ragnick kao glavni za razvoj ima drugacije ideje, to se odnosi na profil igraca koji moraju odgovarati jednoj semi (fizicka sprema, moc ponavljanja itd), i to ima smisla zbog sirine i nacina na koji igras. ako se drzis koncepta pojedinac kao igrac je manje bitan. jedan igrac ode, drugi ude i neosjeti se pad. 

vjerujem u promjene, ali ne u nesto radikalno, bar ne u kratkom roku. 

ECIII
ECIII
Željan dokazivanja
Pristupio: 24.11.2025.
Poruka: 360
17. lipnja 2026. u 07:45

Ovo je niz kadrovskih rješenja za koji se čini da je usmjeren na dugoročnu budućnost kluba. Tokom proteklih nekoliko godina, situacija u Casa Milanu sve je više ličila na projekat kratkoročnih rješenja i brzog trošenja ljudi (churn-and-burn). To ni na koji način nije bilo održivo, ni finansijski ni sportski.

Sada ovo djeluje kao plan za izgradnju budućnosti. Temelji su tu i čini se kao da se radi o jednom istinski svježem, snažnom početku. Imate jasno definisanog šefa fudbalskog projekta, tehničkog direktora koji dijeli njegove vizije i trenera kojeg je on odobrio.

Gotovo da se čini kao da je sve leglo na svoje mjesto.

Za pretpostaviti je da je i Krösche imao riječ prilikom odluke o unapređenju Gardinera, s obzirom na to da su sve ove vijesti stigle u istom vremenskom periodu.

Ovo ne djeluje kao neskladna, nasumično sklopljena grupa, kao što je to bio slučaj posljednjih godina. Umjesto toga, postoji jasno definisana hijerarhija i svaka odluka je donesena s tim na umu. Svaka karika bi, teoretski, trebala donijeti svoje jake strane, dok istovremeno uspješno sarađuje s ostalima oko sebe.

All I know, mon amour, is that I will search the world... If I have to. I will find you.
crooy3
crooy3
Željan dokazivanja
Pristupio: 23.04.2018.
Poruka: 554
18. lipnja 2026. u 17:48

crooy3 je napisao/la:

Rangnick je otpao jer nije dobio garancije da će imati apsolutnu neovisnost u radu (ne mogu riječima opisati koliko mrzim Ibrahimovića, da mržnja je jaka riječ, ali nosatog idiota nisam volio kao igrača, a ovo je sad novi level).

Vidi cijeli citat

Nosati maloumnik je, izgleda, sjebao još jedan (barem naizgled) dobar posao.

joe2
joe2
Mali dioničar
Pristupio: 01.05.2005.
Poruka: 6.936
18. lipnja 2026. u 18:56

crooy3 je napisao/la:

 

 

Nova opcija za sportski sektor, nakon što je Rangnick odbio, je čini se također dogovorena.

Odabir je Markus Krösche, trenutno u Eintracht Frankfurtu član uprave zadužen za sport (ili tako nešto), a prije toga bio sportski direktor u Leipzigu. On bi trebao preuzeti poziciju koja je nesvakidašnja u nogometu, a to je Head of Football. Fabrizio Romano piše da je to usmeno dogovoreno i da samo nedostaje potpis. 

S njime bi trebao doći Timmo Hardung, trenutni sportski direktor Frankfurta koji bi u Milanu trebao preuzeti istu poziciju.

Oni su obojica u Eintracht došli 2021. godine iz RB Leipziga. Od trofeja uzeli Europsku ligu i Kup Njemačke (+ još jedno finale), a u Bundesligi redom 11., 7., 6., 3. i 8. mjesto.

Vidi cijeli citat


Fabrizio puno piskara u posljednje vreme,mozda zbbog nedostatka tema jer repka nije u americi pa eto,,,,

Kao prvo,Krösche ostaje gdje je ,jer ima izlaznu klauzulu tek od prvog mjeseca 2027 a ugovor,koji se moze kao i svaki drugi ponistiti ,do ljeta 2028.

Ako negdje uzme posao ,bilo gdje i bilo kojem klubu,on je sam samcat šef ili gazda a pošto je Zlatann neka siva eminencija kod vass,ništa od posla.

Ovo pisanje šta je Eintracht osovjio je manje više ok ali ,vjeruj m😜i,nikad nije bio pobjednik kupa sa Hardungom i Kröscheom. 

crooy3
crooy3
Željan dokazivanja
Pristupio: 23.04.2018.
Poruka: 554
23. lipnja 2026. u 16:43

Nakon što pregovori s Rangnickom i Kroscheom nisu bili uspješni, vodstvo sportskog sektora je popunjeno ljudima koji su već bili u klubu, unutar sustava.

Glavni ljudi bit će Hendrik Almstadt i Bobby Gardiner. Talijanski mediji njihove uloge navode kao Director of Player Trading (Almstadt) i Director of Football Intelligence (Gardiner), ali to bi trebalo biti bliže onome što je ranije već pisano Head of Football (Almstadt) i sportski direktor (Gardiner).

Hendrik Almstadt je u Milanu od 2019. godine. Njega je doveo tadašnji CEO Ivan Gazidis s kojim je surađivao jož za vremena u Arsenalu, a Almstadt je u međuvremenu bio u Aston Villi. Gazidis ga je tada doveo kao svog savjetnika za financijska pitanja (ili tako nešto), ali u međuvremenu se njegova uloga smanjivala i više nije bio u prvom planu do te mjere da se njegovo ime pojavljivalo u medijima. Ali bio je cijelo vrijeme u klubu, prvenstveno zadužen za analitiku.

Bobby Gardiner je do sada bio analitičar u klubu, a već je prije odlučeno da će biti promoviran na poziciju Head of Scouting. No, sada bi trebao ići na još jednu poziciju više u hijerarhiji.

Njihova imenovanja dolaze kao jasna potvrda da se Milan okreće prema jakom utjecaju analitike na buduće odluke vezane za sportski dio u klubu. Talijanski mediji pišu da je Liverpoolov model uzor po kojemu vlasnici žele ustrojiti sportsku politiku u budućnosti. Tu treba napomenuti da RedBird Capital (vlasnici kluba) također imaju i vlasništvo nad 11% dionica FSG-a, vlasnika Liverpoola.

123
...
208209210
  • Najnovije
  • Najčitanije