xavice je napisao/la:
Discovery je napisao/la:
Ali daleko smo mi još od takvog sistema. Prije toga moraju doći drastične promjene u statutu, raspustiti jedine pravne članove (skupštinu) i nekako uvrstiti sve one "supportetre" u članove. To neće biti lako. Također, raspušta se i nadzorni odbor. Sve to treba izglasati trenutna skupština, donijeti smjernice/kriterije za (moguće) sljedeće izbore.
Vidi cijeli citat
Već sam te zamolio da navedeš izvor po kojem ovako rezoniraš, a da nisu Vrbini "Memoari jedne vagine". Zakon, članak Statuta, nešto?
Promašio si priču, nalaz inspekcije jasno nalaže "JEDNAKO pravo SVIM članovima kluba", ne znam zašto bi od skupštine koja je proglašena nelegalnom mogao doći ikakav drugi kriterijum , osim onog da moraš biti punoljetan.
Poanta cijele priče i je onemogućiti IO-u da manipuluira izbornim procesima, a tvoj prijedlog/zaključak ide u smjeru toga da Zoran i Zdravko Mamić glasaju o tome treba li kandidat (ZM) imati VSS ili je dovoljna srednjoškolska diploma.
Čisto sumnjam da će ovoići bez da se umiješaju Grad i MZOŠ.
Vidi cijeli citat
To je moje tumačenje statuta. To sam tulio i prije 4-5g. kada je prvi put netko predložio. MZOS je tražilo od kluba određene promjene. Ako je biračko tijelo nelegalno, tada sigurno nećeš tražiti od njih promjene. To je isto siva zona.
Ja i dalje ne puštam tezu da su trenutno jedino skupštinari članovi kluba, nitko, apsolutno nitko, me nije uvjerio u suprotno. Tako ja tumačim statut i dosadašnju praksu. To je
po meni ključ svega. Statut se mora promijeniti. I ja sam apsolutno siguran da ćemo uskoro imati izbore. Skupština će odrediti protokol i kriterije izbora, raspustitit nadzorni i izvrši odbor te sami sebe. Uprava ostaje do izbora.
Znam iz osobnog iskustva, kao član jednog inozemnog kluba, osjećaj kada sam dobio brošuru za predstojeće izbore. Iako sam udaljeno skoro 2000 km znam da se i mene nešto pita, da nisam mrtvo slovo na papiru.
Iskreno me zanima kako će pravna služba kluba to posložiti.