kriticar je napisao/la:
Ima smisla sta govoris palenta sve ali... pod jedan u omladinskom pogonu nemamo izrazitog kreativca, najblizi tome je kadet Kuseta. U drzavi i okolici nema vise manje niko takvog profila da je dostupan za malo para i na nivou potrebnom nama.
Ove likove smo dobili BEZ ODSTETE i samo za placu, dakle obojica kostaju sto tisuca eura za godinu dana nakon cega ih mozemo liferovat nazad ako nismo zadovoljni. Obojica igraju na poziciji koju smo trazili da popunimo - kreativac - i obojica su iz zemlje koja ako ista daje u nogometu to su kreativci. Fluminense nije nikakva prcija od kluba ni omladinske skole, a zaboravljas da u njihovoj juniorskoj ligi igras protiv igraca koji kasnije igraju na najvisem svjetskom nivou u manjem postotku, a vecina ih nadje angazman u ligama jacim od nase, ukljucujuci i drugu brazilsku. Dakle nije to nikakvo livadarenje tipa bosanska juniorska liga nego ozbiljno natjecanje koje je prosa npr jedan Neymar, Thiago Silva i da ne nabrajan sad dalje. Dakle neki nivo to je, i to ako mene pitas puno veci nivo nego nasa juniorska liga koja izbaci godisnje po 2-3 igraca koji mogu igrat u nekoj ozbiljnijoj ligi.
Po meni ovaj posal s brazilcima nije idealan ali nije ni toliki promasaj, ne budu li dobri idu nazad, budu li dobri isplatice sami sebe samo od ulaznica... ljudi su gladni atrakcije, poteza, uzbudjenja, triba to malo i marketinski gledat, pa cak i ove kazne za rasizam npr, drukcije ce nas gledat ako bude jedan skuri idol masa. Ne zelin ih sudit samo po videima ali ipak neke stvari mos vidit, a to je da su tehnicki obojica na nivou vise od vecine nasih igraca. Upitna moze bit fizicka sprema, voljni moment, takticka obucenost itd... Za sve te stvari po meni Miso ima lijeka.
Vidi cijeli citat
kad se već igramo sa novcima onda bi ja rađe platio jednog igrača, il jos malo dodao ZA KOJEG ZNAM kakav je i što nam donosi, jer upravo su to godišnje gaže naših najboljih igrača (hajdukovih).
to je jedna stvar..drugo je..a što ako nisu bolji od naših, a plaćamo ih nekoliko puta više? Znači 100.000 smo bacili u vitar?!
nitko ne govori..da suradnja nije dobra stvar..al smo se mi postavili po običaju amaterski..to je ono što nam smeta..zašto mi nismo izabrali igrače? zašto ih nismo pratili?
nitko normalan ne misli da bi FLU slao igrače na koje računa..ali zašto NAŠ čovjek ne bi rekao ja bi uzeo ovoga..i iza njega stojim..on je pojačanje..potencijalno dobar transfer..za njega bi ponudio i veću plaću..jer to je MANJI rizik nego s DVD pojačanjima..
čemu žurba? zašto sad u zimu? i to igrači sa drugog kontinenta? ne bi da je messi, karikiram, nešto pokazao u dva, tri mjeseca koliko traje proljetna sezona..
a tih pola godine mogao je tamo bit netko..i pratiti..