Sigismund je napisao/la:
Klub aneksom daje veći postotak igraču....Klubu manje lovice, a drugoj strani više...U klubu ne vide ništa sporno....
Hm, to sam negdi već čuo.
Vidi cijeli citat
Pa, ako se tim istim aneksom produžuje trajanje ugovora sa igračem još koju godinu, da, nije sporno.
Sve je legalno, jer, onda klub ima jače argumente u pregovorima.
Nije isto tražiti odštetu za igrača kojem ugovor ističe za godinu i po dana, i onom kojem ističe za pola godine. U drugom slučaju, novi klub može potpisati ugovor sa igračem koji je još 6 mjeseci negdi drugo bez ikakve odštete.
Međutim, ako tim aneksom nije produženo trajanje igračeva ugovora, to je nesavjesno/štetno poslovanje i podložno je tužbi.
A šta piše u baš tom ugovoru, ne znam, nisam ga imao u rukama.