Oko Brazilca moram priznat da sam skeptičan, po opisu ni ne djeluje kao krilo nego više desetka ili polušpica. Vidjet ćemo.
Najviše bode u oči to da ima 26 godina a od ozbiljnog nogometa ima sezonu Segunde. Da ima 22/23, okej, ali ovo je već malo, ono...
No, da ne bude sve crno, ovakav moneyball tip transfera je ono što nam treba dugoročno, a i čovjek je možda "late bloomer" i sad tek hvata konce u karijeri, a karijera mu je očito u uzlaznoj putanji. To je ono što smo priželjkivali i prizivali svi ovdje, dovođenje igrača kojima je Hajduk iskorak u karijeri. Nije problem jednom dovest iskusnog veterana s dobrim životopisom, ali mi od ovakvih igrača trebamo živjet.
Ovaj Brazilac, pa Mate Madagaskar, Šutalo, Brutti, ja bi u tu kategoriju svrstao i Racija makar je on od prošlog ljeta ovdje - da samo jedan od svih njih ostvari transfer od recimo 3 milijuna, možda si već relativno blizu nule kad uračunaš ukupne ugovore svih tih igrača skupa.
Evo nadam se da i šestica stvarno dolazi, a uskoro se nadam i krilu.
Edit: my bad, novi bek se uopće ne zove Frane nego Mate ako već prevodim
[uredio boggartman - 26. lipnja 2026. u 18:29]