HNK Hajduk Split 2026./2027.

PetarKružić
PetarKružić
Potencijal za velika djela
Pristupio: 17.03.2010.
Poruka: 4.089
24. svibnja 2026. u 11:20

Leonida, nemoj brate, nemoj pocimat, ne treba nam to iz godine u godinu. 
Zilina je bolja ekipa od nas, Cluj, Vojvodina i Aluminij to bi bile dvi grozne utakmice u kojima bi Hajduk ispa po dobropoznatom hajduckom receptu. 
Protiv iraca bi prvu na poljudu pogodili 4 stative u 20 min i vodili 2:0 al onda stali malo na loptu i "prištedili energiju", oni bi dali gol pred kraj a onda bi u uzvratu dobili jedan gol poklonili a drugi bi bio eurogol. 
Islanđani rastu ko klub ulaze u prvu ligu, osvojili su kup i imaju pobjednicki mentalitet, na islandu je vjerojatno umjetni teren i hladnoca a znamo da nasim "lošin kurcima i dlaka smeta". 

Eto tako stoje stvari u prvon pretkolu i bit ce iznenađenje ako bude drugacije!! 

leonida.trolstoy
leonida.trolstoy
Željan dokazivanja
Pristupio: 02.02.2026.
Poruka: 298
24. svibnja 2026. u 11:22

maestro82 je napisao/la:

leonida.trolstoy je napisao/la:

MKND je napisao/la:

knjiskimoljac je napisao/la:

Gledajući mogući ždrijeb za pretkola EL-a, u drugom se smiješi moguća osveta Maccabiju. Oni su nositelji, Hajduk nije.

Vidi cijeli citat

Maccabi prvo treba osvojiti kup u Izraelu, a Hajduk prvo treba proći Q1 EL.

Vidi cijeli citat

apsolutno, ovo se ne smije podrazumjevati.

ali ako se pristupi ozbiljno i ako se Q1 riješi kako se očekuje upravo je Q2 ključ mogućeg uspjeha hajduka u namjeri da konačno zaigra jesen u europi.

naravno, prvo - nužno je i malo sreće da se ne dobije braga, paok ili qarabag - jer to nećemo proći.

od preostalih, držim da su najbolji 'pickovi' za proći ferencvaroš (obrana im nije najjači dio momčadi, robbie keane je otišao i čekaju novog trenera) i viktorija plzen (defanzivno bolji od ovih prije).

oba kluba imaju koeficijaent preko 50.000 i hajduk bi prolaskom prenio njihov koeficijent u Q3 (gdje ga onda opet potencijalno čeka qarabag :/ batjebiga) ali opet izbjegavaš bragu ili paok.

i recimo, s tim 'otetim' nositeljstvom dobiješ u Q3 za suparnika bilo koju momčad sa 20.000+ koficijentom -> nositelj si u playoffu ako prođeš Q3. 

da, da... sve je ovo wishfull thinking ali nije naodmet analizirati opcije. 

naravno, sve ovo pada u vodu već u kidričevu u Q1 ako se ne dovede brzi ljevonogi stoper uz marešića i atletska agresivna šestica/osmica uz huga.

Vidi cijeli citat

I da se zajebavaš, previše je.

Vidi cijeli citat

oke. ispadamo od janeza u Q1. 

urugvajska prevara dobiva pedalu.

vraća se karoglan.

 

tonko
tonko
Potencijal za velika djela
Pristupio: 31.12.2024.
Poruka: 2.252
24. svibnja 2026. u 11:23

leonida.trolstoy je napisao/la:

oke. ispadamo od janeza u Q1. 

urugvajska prevara dobiva pedalu.

vraća se karoglan.

Vidi cijeli citat

napokon si proša period prilagodbe

just play fucking football
Ćelava prevara
Ćelava prevara
Potencijal za velika djela
Pristupio: 30.05.2025.
Poruka: 2.981
24. svibnja 2026. u 11:23

leonida.trolstoy je napisao/la:

oke, prihvaćam.. meni samo ta daleka putovanja i kavkaz (taj stil igre) prizivaju loše epizode.. onda najbolje ferenc. zapadni susjed u Q1, sjeverni u Q2.

Vidi cijeli citat

Ja bi Aluminij u prvom jer nam je blizu (ima slabijih, al daleko).

U drugom bi najbolje bilo izvuć Maccabi jer, koliko znam, oni i dalje ne mogu igrat doma šta znači da bi im gostovali u Mađarskoj. Tu bi imali astronomskih 35% šanse za prolaz.

Sneeweis
Sneeweis
Željan dokazivanja
Pristupio: 20.08.2025.
Poruka: 421
24. svibnja 2026. u 11:25

Ćelava prevara je napisao/la:

Ja bi ispa od Aluminija u prvom jer nam je blizu (ima slabijih, al daleko).
Vidi cijeli citat

Ispravil sam ti post 

Pape&Dida
Pape&Dida
Željan dokazivanja
Pristupio: 04.03.2026.
Poruka: 631
24. svibnja 2026. u 11:33

Pa jeli moguće da ima još netko tko želi Huga u ekipi i misli da je sve sto mu fali dobra šestica?

 

leonida.trolstoy
leonida.trolstoy
Željan dokazivanja
Pristupio: 02.02.2026.
Poruka: 298
24. svibnja 2026. u 11:43

PetarKružić je napisao/la:

Leonida, nemoj brate, nemoj pocimat, ne treba nam to iz godine u godinu. 
Zilina je bolja ekipa od nas, Cluj, Vojvodina i Aluminij to bi bile dvi grozne utakmice u kojima bi Hajduk ispa po dobropoznatom hajduckom receptu. 
Protiv iraca bi prvu na poljudu pogodili 4 stative u 20 min i vodili 2:0 al onda stali malo na loptu i "prištedili energiju", oni bi dali gol pred kraj a onda bi u uzvratu dobili jedan gol poklonili a drugi bi bio eurogol. 
Islanđani rastu ko klub ulaze u prvu ligu, osvojili su kup i imaju pobjednicki mentalitet, na islandu je vjerojatno umjetni teren i hladnoca a znamo da nasim "lošin kurcima i dlaka smeta". 

Eto tako stoje stvari u prvon pretkolu i bit ce iznenađenje ako bude drugacije!! 

Vidi cijeli citat

ja hajduka pratim od one maglovite utakmice u hamburgu 1980.i mogo sam se (ko slavonac u zagrebu koji veze nema sa splito i dalmacijom) već stoputa odreć ovog kluba. jedan mi je dobar prijatlej (dinamovac) u polušali čak rekao da 'tko normalan osamdesetih u slavoniji navija za hajduk, taj mora da je udbaš'. eto, navijam...

i nisam 'lud za hajdukom' ko vi doli, to vaše je patologija i bipolarni poremećaj, ali neću prestat vjerovat da (neovisno o modelu i politici, boli me kuki za to) ovaj klub može u jednom trenutku počet ličit na nešto, čak i slučajno. čak i uz bicikliste, jastoge, biliće i kragiće..

u ovom mileniju to sam prvi put pomislio (pogrešno) kad je bio stari reja na klupi. imo je onog kondicijskog (febrari?) i tad je to ličilo na nešto, čak i sa 'sikirama' kako ih zovete...

onda duuugo ništa. do lukše (ne zbog toga!) i njegovog izbora 'mladog dokazanog razvojnog trenera' - jensa gustafssona. e reko - to je to! nema populističkog silovanja titula i rezultata već prvo dovesti momčad u red, stvoriti prepoznatljivu igru, dići akademiju, motivirat klince u splitu, dalmaciji i okolici da prate i žele igrat taj nogomet (ko što se moja generacija sredinom osamdesetih zbog dražena i tonija navukla na košarku).

ali kuac. hajdučiji je -4 kriminalno loš ulaz u sezonu i poteralo jensa nakon koliko? pet mjeseci? a imao je i on 'brojke', ulaske u trećinu, klince u prvoj, posjed.. prepoznatljv stil.. jbga, 'samo' je falila realizacija. za mene je lukša 'pao' tada.. ne '24.

i onda opet plod slučajnosti i čudnih okolsnoti ovo s garcijom.. frane fala.. i lik složi igru, oživi neke, izmisli druge, istrpi kante govana po glavi, na koncu od ostade, drugi odoše.. i doveli mu grafa, ne bjelanovića. slučajno ili namjerno ajdongivafak.. 

opet vidim priliku (nada je kurva, yup) da se stvari pokrenu ('i put od 1000 milja...' znate već). razumijem vašu rezignaciju, pesimizam, sarkazam, gorčinu, malodušnost. sve razumim. ali radio sam godinama posao koji je tiče selekcije i razvoja ljudi u organizacijama. i vjerujte kad kažem - za pravu promjenu ne trebaju čuda.

treba osoba s idejom.

(ispirka zbog duljeg teksta)

majing
majing
Potencijal za velika djela
Pristupio: 31.01.2022.
Poruka: 2.657
24. svibnja 2026. u 11:44

Kvartalna analiza: 

https://samohajduk.com/2026/05/24/kvartalna-analiza-sezone-2025-26/

Kako smo igrali po kvartalima, doma/gosti, top4, manje utakmice, i protiv protivnika pojedinačno. 

samohajduk.com
Rizla
Rizla
Dokazano ovisan
Pristupio: 17.12.2010.
Poruka: 14.210
24. svibnja 2026. u 11:49

svaka čast šta ste se raspisali o tim seederima, unseederiman, 

ja ipak mislin da bi tribali ić korak po korak da dođemo dogodine u ova doba do frankfurta.

isto nije na odmet već sad gledat za smještaj, prometne veze i ostalo.

jel se slažete?

M.K.:" Nisam nikoga poslao u materinu, nego sam im rekao da su pederčine." "Ich bin ein Venezianer" Hvala šta ste ubili Hajduk, osta nan je samo kaštelanski crljenak
MRnB1950
MRnB1950
Željan dokazivanja
Pristupio: 04.02.2025.
Poruka: 387
24. svibnja 2026. u 12:06

PUMB,  Ivo Bego 🔴🔵

  • Najnovije
  • Najčitanije