PetarKružić je napisao/la:
Leonida, nemoj brate, nemoj pocimat, ne treba nam to iz godine u godinu.
Zilina je bolja ekipa od nas, Cluj, Vojvodina i Aluminij to bi bile dvi grozne utakmice u kojima bi Hajduk ispa po dobropoznatom hajduckom receptu.
Protiv iraca bi prvu na poljudu pogodili 4 stative u 20 min i vodili 2:0 al onda stali malo na loptu i "prištedili energiju", oni bi dali gol pred kraj a onda bi u uzvratu dobili jedan gol poklonili a drugi bi bio eurogol.
Islanđani rastu ko klub ulaze u prvu ligu, osvojili su kup i imaju pobjednicki mentalitet, na islandu je vjerojatno umjetni teren i hladnoca a znamo da nasim "lošin kurcima i dlaka smeta".
Eto tako stoje stvari u prvon pretkolu i bit ce iznenađenje ako bude drugacije!!
Vidi cijeli citat
ja hajduka pratim od one maglovite utakmice u hamburgu 1980.i mogo sam se (ko slavonac u zagrebu koji veze nema sa splito i dalmacijom) već stoputa odreć ovog kluba. jedan mi je dobar prijatlej (dinamovac) u polušali čak rekao da 'tko normalan osamdesetih u slavoniji navija za hajduk, taj mora da je udbaš'. eto, navijam...
i nisam 'lud za hajdukom' ko vi doli, to vaše je patologija i bipolarni poremećaj, ali neću prestat vjerovat da (neovisno o modelu i politici, boli me kuki za to) ovaj klub može u jednom trenutku počet ličit na nešto, čak i slučajno. čak i uz bicikliste, jastoge, biliće i kragiće..
u ovom mileniju to sam prvi put pomislio (pogrešno) kad je bio stari reja na klupi. imo je onog kondicijskog (febrari?) i tad je to ličilo na nešto, čak i sa 'sikirama' kako ih zovete...
onda duuugo ništa. do lukše (ne zbog toga!) i njegovog izbora 'mladog dokazanog razvojnog trenera' - jensa gustafssona. e reko - to je to! nema populističkog silovanja titula i rezultata već prvo dovesti momčad u red, stvoriti prepoznatljivu igru, dići akademiju, motivirat klince u splitu, dalmaciji i okolici da prate i žele igrat taj nogomet (ko što se moja generacija sredinom osamdesetih zbog dražena i tonija navukla na košarku).
ali kuac. hajdučiji je -4 kriminalno loš ulaz u sezonu i poteralo jensa nakon koliko? pet mjeseci? a imao je i on 'brojke', ulaske u trećinu, klince u prvoj, posjed.. prepoznatljv stil.. jbga, 'samo' je falila realizacija. za mene je lukša 'pao' tada.. ne '24.
i onda opet plod slučajnosti i čudnih okolsnoti ovo s garcijom.. frane fala.. i lik složi igru, oživi neke, izmisli druge, istrpi kante govana po glavi, na koncu od ostade, drugi odoše.. i doveli mu grafa, ne bjelanovića. slučajno ili namjerno ajdongivafak..
opet vidim priliku (nada je kurva, yup) da se stvari pokrenu ('i put od 1000 milja...' znate već). razumijem vašu rezignaciju, pesimizam, sarkazam, gorčinu, malodušnost. sve razumim. ali radio sam godinama posao koji je tiče selekcije i razvoja ljudi u organizacijama. i vjerujte kad kažem - za pravu promjenu ne trebaju čuda.
treba osoba s idejom.
(ispirka zbog duljeg teksta)