HNK HAJDUK SPLIT 24/25

galinjo
galinjo
Potencijal za velika djela
Pristupio: 01.08.2018.
Poruka: 3.710
12. veljače 2025. u 17:38

majing je napisao/la:

Xavi je prošle sezone na kraju rekao da Barcelona nema kvalitete parirati Realu, nakon čega je ekpresno smijenjen, samo par mjeseci nakon srcedrapajućeg obrata u kojem je rekao da ipak ostaje trener. 

To je bio baš jak potez uprave koja je pokazala kako se Barcelona treba prezentirati. Doveli su Flicka koji ne samo da parira Realu (2 boda iza), nego ga je propisno išamarao ove sezone. Ako ništa, barem imaju superkup u vitrini i nisu završili sezonu bez trofeja. S tim likom nebi ni to. 

Poanta je da uvijek postoji načina, nekad i metodom manje je više momčadi proigraju, samo treba imati vjere, kreativnosti i znanja. Leverkusen, Lille i Leicester su samo neki od primjera kako se može mimo mišljenja svih da nije moguće. Ovom Gattusu bi neki drugi trener okinuo bodove s njegovim rezervama i opet bi kukao da nema kvalitetu. 

Vidi cijeli citat


 

Slazem se, dobro si istakao Leverkusen, Leicester i Lille.

Dodao bi:

Sporting koji je na papiru bio ovih godina iza Benfice i Porta, a zapravo je cesto ispred zavrsavao.

Takav je i Bodo bio u Norveskoj (Molde),

Hacken i Djurgardens u Svedskoj (Malmo je daleko iznad ostalih),

Brondby ili Midtjyilland u Danskoj (Kopenhagen je daleko iznad),

Sturm u Austriji (Salzburg i Rapid),

Antwerpen (Club Brugge i Genk),

Plzen u Ceskoj (Slavia i Sparta su iznad u svakom smislu, a Plzen je osvajao par puta),

Rakow, Jagiellonia ili Piast u Poljskoj (Legia, Lech su iznad),

Zrinjski u BiH (Sarajevo ili Borac su bili jaci, a Zrinjski je osvajao),

Celje u Sloveniji (Maribor i Olimpija su iznad),

PAOK ili AEK u Grckoj (Olympiakos je daleko iznad),

Feyenoord (jaci su i PSV i Ajax),

Farul ili Cluj u Rumunjskoj (FCSB je jaci u svim pogledima),

YB iki Zurich (Ispred Basela koji je gotovo svake godine ulazio kao favorit)...

 

Samo mi nikako vec 20 godina sto je zalosno. Ne kazem ja, monopol je radio svoje, ali ipak nikad...

[uredio galinjo - 12. veljače 2025. u 17:39]
Kikašev rodjak
Kikašev rodjak
Potencijal za velika djela
Pristupio: 17.01.2025.
Poruka: 1.053
12. veljače 2025. u 17:57

galinjo je napisao/la:

Kikašev rodjak je napisao/la:

galinjo je napisao/la:

S obzirom na kvalitetu kadra mi bi morali pobjeđivati bez ikakvih problema Istru, Goricu ili Sibenik. A to nije slučaj. 

 

Evo ja bi stavio ovako dvije ekipe, pa recite jel realno ovo iznad nešto što je fakt. 

 

Lučić- Sigur, Urem, Prpić, Diallo- Raketa, Krov- Sego, Kalik, Bamba- Livaja

 

Kalinić- Hrgović, Elez, Skelin, Melnjak- Zaper, Pukstas- Mlakar, Jurak, Durdov- Rusyn

 

Uz još Brajkovića, Capana, Trajkovskog, Fridla, Biuka, Skoku...

 

Ajde da se ne lažemo. Nismo godinama imali takvu širinu. Osim stopera i desnog beka imamo sve poduplano. 

Vidi cijeli citat

Slazem se i odlicno si to istaka. Nadoda bi jedino da nije samo do brojnosti nego upotrebivosti, na primjer, mislim da je kadar los jer je neprirodan. Nemas agresivnu sesticu, nemas desnog beka. Tesko se u danasnjem nogometu kompenziraju osnovne nelogicnosti nekog kadra kao naseg. Sreca imamo livaju pa nas to drzi.

Zamijenio bih vec danas 4 igraca za 2 koja ne moraju kvalitetom toliko biti iznad prvotna 4, ali da se bolje uklapaju u sustav igranja.

Naravno pod uvjetom da taj sustav postoji.

Vidi cijeli citat


Istina za desnog beka, a od šestica imamo Žapera koji je prije ozljede bio po meni top 3 šestice u HNL (ako je spreman, uopce ne znam sta se desava s njim..). Žao mi je npr da nismo uzeli desnog beka Ćorluku iz Zrinjskog kao back up jer je jeftin, a pouzdan. Otišao je u Poljsku. I žao mi je da na šesticu nismo uzeli Radoševića koji je otišao u Istru. Sigurno nam ta dva igrača ne bi bila velik udar na budžet, a dobili bi pouzdane igrače. Od stopera mi se npr sviđa onaj Ba iz Varazdina kao back up, iako bi vjerovatno bio skup za zamjenu, pa samo komentiram. Martin Erlic skoro nikako ne igra. 

Vidi cijeli citat

Definitivno, tribalo bi se prosirit na bih. Pogotovo na nase klubove kao sto si spomenia primjer corluke iz zrinjskog. To su igraci koji bi cjenili ulogu i hajduk bi im bia korak naprid. A o financijama da ne pricamo, puno bi vise cjenili nasi nego bambe mufiji benraui

MikosGaal
MikosGaal
Željan dokazivanja
Pristupio: 05.09.2023.
Poruka: 511
12. veljače 2025. u 18:05

Samo da Lovru prođe fibra. Ovo je već ozbiljno misec dana ga drži

HajdukSplit1911
HajdukSplit1911
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 10.02.2025.
Poruka: 48
12. veljače 2025. u 18:17

Kolega Mandrak mi da kojim slucajem izborimo europe nakon 15 GODINA i igramo na dva fronta bili bi ispod Varazdina .

Cila igra nam se svodi na to sta ce Livaja napravit .

Pratim Hajduka vec 30 godina i nismo imali dominantnijeg igraca u svojim redovima .

Ako prvi ne budemo sa njime , i to u sezoni kada je dinamo nikad gori unazad 20 godina , necemo bit prvi ni sljedecih 20 godina.

Lipo zamolit Tommy Mamica da udje u klub i sklopit poslovnu suradnju koja ce funkcionirat na obostrano zadovoljstvo .

Dosta je bilo ovog socijoloskog projekta , u kojem je korist iskljucivo imala udruga NH , a klub nista .

"Tada sam rekao da navijači moraju shvatiti da Hajduk može napredovati samo kada na prvom mjestu svima bude klub, potom igrač, a onda tek navijač. Dok tako ne bude, Hajduk ne može biti dobar. Silne kritike sam doživio zbog te izjave, ali to mislim i danas"

"Da bi klub bio dobar, mora biti stabilan, a Hajduk to nije. Dok god ne dođe do situacije u kojoj je navijač iznimno bitan i važan, ali ne i najvažniji, neće biti stabilnosti i Hajduk neće biti dobar. Ne znam kada će se to dogoditi ili hoće li se ikada dogoditi"

Dubi_bj
Dubi_bj
Mali dioničar
Pristupio: 19.12.2021.
Poruka: 6.590
12. veljače 2025. u 18:51

HajdukSplit1911 je napisao/la:

Kolega Mandrak mi da kojim slucajem izborimo europe nakon 15 GODINA i igramo na dva fronta bili bi ispod Varazdina .

Cila igra nam se svodi na to sta ce Livaja napravit .

Pratim Hajduka vec 30 godina i nismo imali dominantnijeg igraca u svojim redovima .

Ako prvi ne budemo sa njime , i to u sezoni kada je dinamo nikad gori unazad 20 godina , necemo bit prvi ni sljedecih 20 godina.

Lipo zamolit Tommy Mamica da udje u klub i sklopit poslovnu suradnju koja ce funkcionirat na obostrano zadovoljstvo .

Dosta je bilo ovog socijoloskog projekta , u kojem je korist iskljucivo imala udruga NH , a klub nista .

"Tada sam rekao da navijači moraju shvatiti da Hajduk može napredovati samo kada na prvom mjestu svima bude klub, potom igrač, a onda tek navijač. Dok tako ne bude, Hajduk ne može biti dobar. Silne kritike sam doživio zbog te izjave, ali to mislim i danas"

"Da bi klub bio dobar, mora biti stabilan, a Hajduk to nije. Dok god ne dođe do situacije u kojoj je navijač iznimno bitan i važan, ali ne i najvažniji, neće biti stabilnosti i Hajduk neće biti dobar. Ne znam kada će se to dogoditi ili hoće li se ikada dogoditi"

Vidi cijeli citat

Mozda bi Kalik pokazao da je klasa ali za Europske susrete..

mandrak
mandrak
Mali dioničar
Pristupio: 24.03.2013.
Poruka: 9.160
12. veljače 2025. u 18:58

da je dinamo proša među dvajsčetri,

a po broju osvojenih bodova je triba,

bilo bi itekako argumenata, za govorit o njihovom najboljem rezultatu u europi od šessedme i kupa velesajamskih gradova 

kako je to onda najgori dinamo u zadnjih dvajst  godina?

ako je ujedno najbolji dinamo u zadnjih skoro šezdeset godina?

prvaci 34/35
ante_spava
ante_spava
Potencijal za velika djela
Pristupio: 18.03.2023.
Poruka: 3.756
12. veljače 2025. u 19:04

mandrak je napisao/la:

da je dinamo proša među dvajsčetri,

a po broju osvojenih bodova je triba,

bilo bi itekako argumenata, za govorit o njihovom najboljem rezultatu u europi od šessedme i kupa velesajamskih gradova 

kako je to onda najgori dinamo u zadnjih dvajst  godina?

ako je ujedno najbolji dinamo u zadnjih skoro šezdeset godina?

Vidi cijeli citat

 

Slomia si mi mozak, al svaka ti je na mistu 

[uredio ante_spava - 12. veljače 2025. u 19:05]
Skužajte! Parce mihi, Domine, quia Dalmata sum! prinesi tekst, ne daji bagri klikove!!! Lile > ip4. Šta niste zabili 3 komada? Niman straja od sumrežne pogibelji, samo od prezira boljih od mene koji će me nadživit!
jugoplastika
jugoplastika
Mali dioničar
Pristupio: 14.04.2009.
Poruka: 7.808
12. veljače 2025. u 19:12

baj d vej, Solin dobija 300.000 eura od drzave za nogometni trening centar. 

zicat ce Hajduk Solina uskoro - imas termin? znan da je HDZ linija radila i sve, ali isto...

[uredio jugoplastika - 12. veljače 2025. u 19:13]
Čestitam!
Škiljo iz ZagvOzda
Škiljo iz ZagvOzda
Željan dokazivanja
Pristupio: 24.01.2025.
Poruka: 710
12. veljače 2025. u 19:13

mandrak je napisao/la:

da je dinamo proša među dvajsčetri,

a po broju osvojenih bodova je triba,

bilo bi itekako argumenata, za govorit o njihovom najboljem rezultatu u europi od šessedme i kupa velesajamskih gradova 

kako je to onda najgori dinamo u zadnjih dvajst  godina?

ako je ujedno najbolji dinamo u zadnjih skoro šezdeset godina?

Vidi cijeli citat

Ma cijela ova sezona je za poškropit svetom vodicom. To je ta kvartalna 2025. 

Nikad gori Dinamo osvoji 11 bodova u LP odnosno nikad bolji Dinamo ostvaruje jedan od gorih rezultata u HNL-u

Nikad gori Hajduk prvi put od 2005. prvi za rođendan. 

Nikad manja razlika između prvog i zadnje u ovoj fazi sezone.

Hajduk bez Livajinog učinka bi bio uvjerljivo zadnji

Ništa nije normalno u ovoj sezoni

Vjerujem da bi se jos ovakvih trivia činjenica moglo napisati

Jednim okom na Brač, a drugim u Biokovo
crta
crta
Potencijal za velika djela
Pristupio: 13.04.2022.
Poruka: 1.136
12. veljače 2025. u 19:14

Betis je 2014 ispao iz lige s 11 bodova manje od predzadnjeg, a u EL dogurao do 1/16 di je poražen od gradskog rivala na produžetke 🧐

Nekad alealeština, danas prgava familija.
  • Najnovije
  • Najčitanije