HNK Rijeka 2013/2014

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 02.08.2010.
Poruka: 294
22. kolovoza 2013. u 23:09
Bravo Rijeka! Dobra atmosfera, dobar trener i borbenost... sve ono što Dinamu fali.

Hrabro u Stuttgartu i vidimo se u LE!
bog_osobno
bog_osobno
Potencijal za velika djela
Pristupio: 28.05.2009.
Poruka: 3.923
22. kolovoza 2013. u 23:18
Svaka cast 
Jer nije sretan k'o puno ima,
sretan je onaj tko malo treba,
ne da se sreća zlatom kupiti,
sva blaga svijeta ništa ne vrijede,
jadan je onaj kog' vrag zavede,
pa cijeli život samo dukate na hrpu sprema,
đaba mu svega,
kad u duši mira nema
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 16.12.2009.
Poruka: 1.969
22. kolovoza 2013. u 23:32
Svaka čast na rezultatu i fantastičnom uspjehu! Borili ste se maksimalno, a i drago mi je vidjeti da su vam pomogli ovi naši bivši dinamovci hehe. :)

Pozz iz Zagreba i sretno u uzvratu
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 09.04.2009.
Poruka: 406
22. kolovoza 2013. u 23:45
Svaka cast na rezultatu i odlicnoj atmosferi.
NewFriiiikan
NewFriiiikan
Mali dioničar
Pristupio: 20.12.2011.
Poruka: 6.393
22. kolovoza 2013. u 23:50
Ajme kakav štimung kakva atmosfera, neću dugo čeka me burna noć kako kažu sutra je radni dan večeras je radna noć. Hvala našim dečkima odlično su se borili i majstorski je Kek to posložio.

Ma nemam više riječi sve riječi su suvišne sutra ćete dobit moju analizu kad se probudim do onda...
Prepoznaj, odupri se, prijavi!"Stay awhile and listen!"
worm
worm
Mali dioničar
Pristupio: 01.05.2008.
Poruka: 8.862
23. kolovoza 2013. u 00:00

Veliki Stuttgart srušen na Kantridi

AUTOR: Korado VujnovićOBJAVLJENO: 23:18

Više od deset tisuća navijača ispratilo je riječku momčad ovacijama s terena nakon jedne od najvećih pobjeda u klupskoj povijesti. Na istoku gostujući su igrači pognute glave slušali jezikovu juhu svojih pristalica. Detalj koji dobro oslikava večerašnjih 90 minuta.

RIJEKA - STUTTGART 2:1

Strijelci: 1:0 Beno 74; 2:0 Kvržić 87'; 2:1 Ibišević 89'

RIJEKA: Vargić - Tomečak, Lešković, Marić, Škarabot (od 77' Boras)- Zlomislić, Maleš - Kvržić, Alispahić (od 69' Pokrivač), Sharbini (od 61' Močinić) - Benko

STUTTGART: Ulreich - Sakai, Schwaab, Rudriger, Molinaro - Boka, Gentner - Leitner, Cacau (od 69' Maxim), Harnik - Ibišević

Nogometaši Rijeke pod vodstvom Matjaža Keka ponovili su uspjeh generacije koja je na ovom istom stadionu prije 29 godina svladala madridski Real. Srušili su veliki Stuttgart u utakmici u kojoj u ničemu nisu igrali podređenu ulogu, osim u posjedu lopte, koji gosti svojim neučinkovitim načinom igre nisu materijalizirali. Utakmicu su Riječani otvorili velikom prigodom. Nakon ubačaja TomečakaBenko s pet metara puca iz prve, Ulreich je sjajnom intervencijom sačuvao svoju mrežu. Preuzimaju tada gosti kontrolu igre i sele zbivanja na domaću polovicu. Prvu prijetnju ipak stvaraju s distance. Harnik u 27' s 18 metara pogađa vratnicu. Jedinu pravu prigodu imali su u 37' Sakai povratnom loptom na bijeloj točki pronalazi Gentnera čiji udarac sjajno brani Vargić. Bilo je to sve vrijedno spomena u prvom dijelu. Gosti su kružili oko riječkog bloka, bez konkretnog završnog poteza. S druge strane, Bijeli nisu uspijevali iznijeti loptu iz svoje polovice i organizirano prijeći u fazu napada i zaprijetiti. 

U nastavku slična situacija na terenu. Prva prigoda opet je pripala Bijelima. Nakon ubačaja Tomečaka, Benko je za malo kratak. Slijedi nastavak gostujuće dominacije, ali bez konkretnih opasnosti. U jeku gostujućih napada Bijeli u 74' dolaze do vodstva. Tomečak je ubacio s desne strane, a Benko s pet metara glavom pogodio za veliko slavlje na dupkom punoj Kantridi. Samo dvije minute kasnije nakon asistencije BokeGentner je sam na drugoj vratnici, Vargić još jednom sjajno reagira. U 81' Ibišević puca glavom, Vargić vadi ispod grede. Minutu kasnije Vargić je izveo još jednu bravuru. Udarac Maxima sa sedam metara uspijeva skrenuti u korner. U 87' Kantrida je proključala. Benko je išao sam prema gostujućem vrataru, pogurnuo loptu usamljenom Kvržiću koji s nekoliko metara pogađa mrežu. Dvije minute kasnije gosti su uspjeli smanjiti. Ibišević se najbolje snašao u gužvi si s dva metra poslao loptu u mrežu pored nemoćnog Vargića. 

Sličnu utakmicu za očekivati je i u uzvratu. Dokazali su nogometaši Rijeke svima, a ponajprije sebi da se i moćnim momčadima poput Stuttgarta mogu ravnopravno nositi. Čvrst blok ispred Vargića stvarat će problema neuštimanoj njemačkoj momčadi i u uzvratu. Dva torpeda ispaljena na Kantridi upozorenje su zbog kojeg na Mercedes Benz Areni taj uzvrat sigurno neće mirno čekati. Stuttgart je i dalje favorit, ali ne tako velik kao što je bio uoči večerašnjeg dvoboja. 

Nakon susreta Matjaž Kek promuklim je glasom počeo iznositi svoje dojmove. U prvom su planu bili igrači. 

Rekao sam da ako igrači daju sve od sebe i odigraju kako znaju ja ću biti zadovoljan. I zadovoljan sam. Na kraju susreta padali su s nogu od umora. Sretan sam što su večeras ljudi Kantridu napustili zadovoljni. Kapa do poda igračima. Pokazali smo da se protiv svakoga može igrati. Pali smo na kraju jer ipak je ovo neki drugi tempo. Pokazali su da znaju igrati, a tek smo dva mjeseca skupa i ova će ekipa donijeti još puno zadovoljstva svima onima kojima srce kuca za Rijeku. Samo kao ovako nastave. Nakon prvog poluvremena vodimo, kao i protiv Žiline. Oni su još uvijek favoriti, ali ja ne vidim da se moji igrači boje uzvrata. Ako i ne prođemo, nikome ništa, nema veze. Iskren sam bio kada sam rekao kako me večeras rezultat uopće ne zanima, samo sam želio da momčad izgaranjem pokaže poštovanje prema radu svih nas, ljudi u klubu i spram navijača. I zato sam zadovoljan, završio je Kek. 

Njegov kolega Bruno Labbadia nije odavao dojam trenera koji je doživio treći poraz u nizu.

Dominirali smo cijelu utakmicu. Odigrali smo dobro, ali nismo iskoristili svoje prilike. Nisam promijenio mišljenje o Rijeci nakon ove utakmice, smatram da smo sami sebe pobijedili. Nismo poveli i sami smo se doveli u nezgodnu situaciju. Primili smo dva gola ni iz čega. Igraju se dvije utakmice, a u uzvratu moramo biti bolji. Teško je reći jesmo li favoriti, ali nisam zabrinut, smireno je rekao Labbadia te na provokativne primjedbe njemačkih kolega kako ne djeluje zabrinuto iako je Rijeka ostavila bolji dojam od njegove momčadi, stalno ponavljao iste odgovor: Nismo iskoristili svoje prilike, u uzvratu moramo biti bolji.

MAGICA FIUME
worm
worm
Mali dioničar
Pristupio: 01.05.2008.
Poruka: 8.862
23. kolovoza 2013. u 00:01

Volpi: Presretan sam, pobjeda pred punim stadionom!

AUTOR: Ivan Dorian MolnarOBJAVLJENO: 23:54

Stuttgart je sjajna ekipa, vrlo organizirana momčad, protiv koje je Rijeka odigrala odlično. Jako sam sretan zbog toga što je stadion bio ispunjen do posljednjeg mjesta. Vjerujem da su navijači jako zadovoljni i sretni. Želio bih čestitati gospodinu Damiru Miškoviću za sjajan posao koji je napravio u ove dvije godine, rekao je nakon Rijekine pobjede protiv Stuttgarta Gabriele Volpi.

Rijeka je nošena sjajnom atmosferom na Kantridi svladala njemački Stuttgart 2:1, a iznimno je sretan nakon utakmice bio većinski vlasnik riječkog prvoligaša, Gabriele Volpi.

Stuttgart je sjajna ekipa, vrlo organizirana momčad, protiv koje je Rijeka odigrala odlično. Jako sam sretan zbog toga što je stadion bio ispunjen do posljednjeg mjesta. Vjerujem da su navijači jako zadovoljni i sretni, rekao je Volpi te pohvalio rad predsjednika Rijeke, Damira Miškovića.

Želio bih čestitati gospodinu Damiru Miškoviću za sjajan posao koji je napravio u ove dvije godine. Stuttgart je jaka momčad, ali nakon prikazane igre večeras, Rijeka može proći. 2:0 je bilo bolje od 2:1, ali idemo u Stuttgart i vidjet ćemo. Sve je u rukama trenera i igrača, zaključio je Gabriele Volpi.

Sjajnu je partiju na vratima Rijeke pružio Ivan Vargić, koji je važnim obranama u završnici susreta sačuvao pobjedu bijelih.

Da nam je netko ponudio ovaj rezultat prije utakmice, svi bi potpisali. Sad nakon utakmice ostaje žal za primljenim pogotkom, ali stvorili smo zalihu od jednog gola. Idemo odigrati drugo poluvrijeme u Njemačku, dati sve od sebe pa što bude, rekao je zadovoljni Vargić.

Ne bi govorio o šansama, idemo igrati i stati čvrsto. Smatram da ćemo imati svoje šanse, moramo biti koncentrirani kako bi ih iskoristili. Svi su dali sve od sebe i gledatelji su to prepoznali, ovacije cijeloj momčadi su zaslužene. Mi smo se htjeli odužiti za ovu pobjedu, a kako bolje nego ovom velikom pobjedom, zaključio je riječki vratar.

Na stoperskoj poziciji u paru s Lukom Marićem sve opasnosti po vrata Rijeke otklanjao jeMarko Lešković, koji je bio zadovoljan nakon ove velike pobjede.

Moramo biti zadovoljni, pobijedili smo Stuttgart, veliku njemačkiu momčad. Malo žalimo za primljenim golom na kraju, ali idemo u Njemačku odigrati što bolje i proći dalje. Pružili smo svi odličnu partiju, oni su bili jaki, pokazali kad treba da mogu, ali mi smo postigli i drugi pogodak, šteta što nismo izdržali do kraja, rekao je Lešković.

Vedad Ibišević pogotkom u posljednjoj minuti susreta osigurao je nešto mirniji uzvrat za Stuttgart. Bosanskohercegovački reprezentativac smatra da je Stuttgart stvorio više šansi i da ima velike izglede za prolazak dalje.

Bila je to teška utakmica, kao što smo i očekivali. Igrali smo protiv jedne dobre Rijeke, koja igra lijep, napadački nogomet. Bez obzira na poraz, mislim da imamo šanse proći dalje. Kad se pogleda svih 90 minuta, mislim da smo stvorili jako puno prilika. Taj blok koji je Rijeka napravila uspjeli smo probiti, ali nismo uspjeli postići pogodak. Dali smo jedan gol koji je jako bitan te se nadam da će nam on pomoći u uzvratnoj utakmici, rekao je Ibišević.

MAGICA FIUME
Doktor Zak
Doktor Zak
Potencijal za velika djela
Pristupio: 05.06.2013.
Poruka: 1.399
23. kolovoza 2013. u 00:02
srce mi je baš na mjestu nakon večeras. spavat ću ko beba kad uzbuđenje popusti
Mr. Pennypacker
Mr. Pennypacker
Dokazano ovisan
Pristupio: 08.06.2012.
Poruka: 15.676
23. kolovoza 2013. u 00:32
Ajme meni nije mi dobro.....

Fantastična večer, ali uvijek taj šugavi gol na kraju. Još kad bi srušili tu tradiciju, gdje bi nam bio kraj. O utakmici opširnije ću sutra, ne da mi se sada, želim samo uživati u ovom trenutku.

FF!
RIJEKA PRVAK! FF! √ Kako skrtac cuvan za se tu lipotu doma svoj'ga se lipote, cuda svita nisu sjena kraja moj'ga
iSpOd StIjEnA 2
iSpOd StIjEnA 2
Dokazano ovisan
Pristupio: 13.05.2010.
Poruka: 11.085
23. kolovoza 2013. u 00:40
preemotivno sam prazan d abi puno pisao,pa ću samo reći ako za Maleša ne dobijemo jednog dana 5 mil eura nek stave ključ u bravu

Mate 


sutra ide jedna eksluziva.malo iščekujte 
Bit ćemo prvaci iduće godine.....fenix369-Kad mi srce stane kucatMoja dusa tad ce ostatNa tom mjestu ispod stijenaZa sva vremena
  • Najnovije
  • Najčitanije