Stuttgart je sjajna ekipa, vrlo organizirana momčad, protiv koje je Rijeka odigrala odlično. Jako sam sretan zbog toga što je stadion bio ispunjen do posljednjeg mjesta. Vjerujem da su navijači jako zadovoljni i sretni. Želio bih čestitati gospodinu Damiru Miškoviću za sjajan posao koji je napravio u ove dvije godine, rekao je nakon Rijekine pobjede protiv Stuttgarta Gabriele Volpi.
Rijeka je nošena sjajnom atmosferom na Kantridi svladala njemački Stuttgart 2:1, a iznimno je sretan nakon utakmice bio većinski vlasnik riječkog prvoligaša, Gabriele Volpi.
Stuttgart je sjajna ekipa, vrlo organizirana momčad, protiv koje je Rijeka odigrala odlično. Jako sam sretan zbog toga što je stadion bio ispunjen do posljednjeg mjesta. Vjerujem da su navijači jako zadovoljni i sretni, rekao je Volpi te pohvalio rad predsjednika Rijeke, Damira Miškovića.
Želio bih čestitati gospodinu Damiru Miškoviću za sjajan posao koji je napravio u ove dvije godine. Stuttgart je jaka momčad, ali nakon prikazane igre večeras, Rijeka može proći. 2:0 je bilo bolje od 2:1, ali idemo u Stuttgart i vidjet ćemo. Sve je u rukama trenera i igrača, zaključio je Gabriele Volpi.
Sjajnu je partiju na vratima Rijeke pružio Ivan Vargić, koji je važnim obranama u završnici susreta sačuvao pobjedu bijelih.
Da nam je netko ponudio ovaj rezultat prije utakmice, svi bi potpisali. Sad nakon utakmice ostaje žal za primljenim pogotkom, ali stvorili smo zalihu od jednog gola. Idemo odigrati drugo poluvrijeme u Njemačku, dati sve od sebe pa što bude, rekao je zadovoljni Vargić.
Ne bi govorio o šansama, idemo igrati i stati čvrsto. Smatram da ćemo imati svoje šanse, moramo biti koncentrirani kako bi ih iskoristili. Svi su dali sve od sebe i gledatelji su to prepoznali, ovacije cijeloj momčadi su zaslužene. Mi smo se htjeli odužiti za ovu pobjedu, a kako bolje nego ovom velikom pobjedom, zaključio je riječki vratar.
Na stoperskoj poziciji u paru s Lukom Marićem sve opasnosti po vrata Rijeke otklanjao jeMarko Lešković, koji je bio zadovoljan nakon ove velike pobjede.
Moramo biti zadovoljni, pobijedili smo Stuttgart, veliku njemačkiu momčad. Malo žalimo za primljenim golom na kraju, ali idemo u Njemačku odigrati što bolje i proći dalje. Pružili smo svi odličnu partiju, oni su bili jaki, pokazali kad treba da mogu, ali mi smo postigli i drugi pogodak, šteta što nismo izdržali do kraja, rekao je Lešković.
Vedad Ibišević pogotkom u posljednjoj minuti susreta osigurao je nešto mirniji uzvrat za Stuttgart. Bosanskohercegovački reprezentativac smatra da je Stuttgart stvorio više šansi i da ima velike izglede za prolazak dalje.
Bila je to teška utakmica, kao što smo i očekivali. Igrali smo protiv jedne dobre Rijeke, koja igra lijep, napadački nogomet. Bez obzira na poraz, mislim da imamo šanse proći dalje. Kad se pogleda svih 90 minuta, mislim da smo stvorili jako puno prilika. Taj blok koji je Rijeka napravila uspjeli smo probiti, ali nismo uspjeli postići pogodak. Dali smo jedan gol koji je jako bitan te se nadam da će nam on pomoći u uzvratnoj utakmici, rekao je Ibišević.