Pozdav svima, pogotovo lakrdiji i zlobinu za koje sam siguran da se poznamo (iako je vjerojatno još takvih). Zbog tovarske moderatorske hegenomije i dvostrukih mjerila odlučio sam se na transfer sa forum.hr-a, tj sa podforuma Hrvatski nogomet, populrano znanog i kao "bili kutak 2". Kako je ovo jedini forum na kojem se sa nekog dozom kompetncije piše o voljenom klubu, evo i mene tu.

Sad, vidim da se danas piše o jučerašnjem treningu. Kako sam išao po karte za EL, a točno smo došli pred trening, odlučili smo ga pogledat. Prvo, red koji vlada na trenigu, disciplina istog me je zapanjila. 20-ak minuta prije treninga, Kek i suradnici postavljaju rekvizite za trening, a 5' prije je cijela momčad na okupu. Svi su isto obučeni! Tad se vraća Kek, fućkanjem u fućkaljku okuplja ekipu i kreće monolog od 10-15'. Svi stoje mirno, šute i slušaju. Bio je dosta tih pa sam samo načuo djelove, ali oni bitno je:
"Ne želim čut da neko nije dobio priliku. Svaka senukda treninga je prilika.", pa "
Ako je netko ozljeđen i li ga boli, neka odmah reče." i na kraju
"Igrajte nogomet. Bar su vam prošli tjedan pokazali šta je to nogomet." 
Tad kreće lagano zagrijavanje od 10-15', a Kek dijeli markere. Treningu prisustvuje 23 igrača i 3 golmana. Treniraju i rekovalescenti: Datko, Breza i Ces. Nema ozljeđenih: Jugo, Zloma i Leško.
Čuky je sa juniorima i
NIJE TRENIRAO SA SENIORIMA. Golmani odlaze za svojim trenerom na 2 metra kvadratna iza gola i rade svoje vježbe, nominalno prvu momčad uzima Kek, a "drugu" Flori.
Sa Kekom su, po linijama: Tom, Knez, Mara, Škara - Maleš, Močo, Pokrivač - Meša, Ces, Kvrža - Tenko (12 igrača).
Sa Florijem su: Boras, Mitar, Datko, Berti - Pušić, Breza, Mujo - Anas, Obi. Krama - Frenki
U 5' treninga izlazi Obi (rame/ključna kost), a nakon pol ure i Škarabot, te u "a" momčadi prelazi Berti, a Mujo uzima njegovo mjesto na lijevom beku "b" momčadi.
Obije grupe rade iste vježbe. Postavljena su dva "polja" plastičnih igrača koji glume protivnika i rade sa na brzoj tranziciji lopte iz obrane u napad. U jednom trenutku dolaze i golmani (Mance "b" ekipi i Varga "a" ekipi), pa im i pucaju. "a" ekipa to radi bar 30% brže i točnije, odskače Močo koji brutalno igra. Moderni MC. Bolji od ostalih, jako se trudi je i Berti. vidi se da ga Kek jako cijeni, bar trud. Najlošiji su Breza, Ces i Datko, šta je i razumljivo jer su rekovalescenti. Sumnjam da će ijedan od njih startat u subotu. Problem kod Cesa, ali i kod Meše malo kasnije, je taj da izgleda da rade sa 50% kapaciteta. Bezvoljno. A Ces se i zajebava poprilično puno. A to Kek neće trpit. Ostatak ekipe je trening odradio 100%. Vidi se da su unutra.
Taj dio treninga je trajao oko pol ure, a "a" momčad je osim brze tranzicije vježbala i još neke taktičke zamisli. Onda su prešli na igru 11 na 11 (tu je Kek potpuno izpremješao momčadi, točno se vidi da pokušava naučit igrače jedne na druge) i to tako da se igra u dva polja. 4 obrambena i zadnji vezni ostaju u svom polju kad su u napadu, a njihovi ofanzivni igrači moraju u drugom polju zadržat loptu protiv 11 protivnika. Vježbe otvaranja u prstoru, promjene smjera, čista automatika. Tu je Kek Mešu i Cesa kritizirao zbog manjka voljnog momenta. On ne fali Fenkiju (Krstanović) i Brezi koji su, svaki po dva puta uklizali Knezu (Breza) i Mari (Frenki). Onda su te dvije ekipe počele igrat klasičnu utakmicu na 2 gola (ali na jako malom prostoru), a tu sam otišao sa treninga.
Cijelo vrijeme dok traje trening, Ćaleta (mislm da je on trener golmana) je radio sa naša 3 golmana. Kapa dole dečkima, uvijeti su loši, ali rade 100% Posebno sam bacao oko na njih i radi se vrhunski. Onda su malo pucali na gol. Raspor ima bombu u nogi (žao mi je dečka šta je treći golman, on mora negdje branit jer je ogroman potencijal) i pucao je Manceu, dok je Mance pucao, tj. pokušavao pucat njemu, ali je svaka peta išla u okvir gola. Ćaleta je pucao Vargi i to sa nekoliko lopti praktično istovremeno. Varga je izrazito brz i ima dobar refleks. Ja sam bio protiv njega u startu, nije mi se u Os dopao kao golman i mislio sam da nije kapacitet za JAKU RIJEKU. Očito sam, srećom, bio u krivu.
U toku treniga sam saznao i par zanimljivih inforamcija. Leško je prošao nekoliko jakih treninga u Guimaraesu, ali nije izdržao na utakmici. Jbg. Kockali su se i nije prošlo. Sad je on out do proljeća (a mislim da će slično bit i sa Jugotom i Zlomom). BiH ligu jako skautiramo i možemo očekivat nove "Zlome". Berti, tako Kek zove Bertošu je bio Kekov izbor. Jednostavno na tržištu nema lijevog beka (i sad ga traže!!!) kojeg mi možemo platit i on je bio najbolje šta se nudilo. U vezi je krkljanac i Breza je najbliži odlasu iz kluba jer može pružit najmanje od svih.
Moja pretpostavka je da je 9 igrača sigurno za subotu (Varga - Tom, Knez, Mara, ? - Maleš, Močo, Pokrivač - ?, Kvrža - Benko), a da "vise" lijevi bek (ovisno o Škarinoj ozljedi) i lijevi vezni (iako mislim da je Anasov trening u "b" momčadi samo bio odgojno-pedagoška mjera trenera Keka). Po onome šta su uigravali, definitivno igramo 4-3-2-1, sa Malešom na korektoru, a Močotu kao mozgom momčadi. Dok se ne oporavi u potpunosti Ces ili dok se Čuky ne nametne, a postoji i mala mogućnost da i Meša proigra, mi nemamo tog "trequartistu" koji može igrat iza Benka u 4-2-3-1. Sumnjam da će Anasa tamo stavit, njegov foret je igra uz crtu i ulazak u sredinu.
Eto, prvi post, pa odmah u glavu.
EDITA: Sutra je u Dražicama Zečić, a svima nam je poznata ta neobjašljiva ljubav grobničana prema dotičnom pjevaču

Dan poslije igramo sa Hajdukom. Pitanje je u kakvom stanje će bit naš ex-kapiten.
[uredio tripice - 26. rujna 2013. u 13:07]