Hrvatska nogometna reprezentacija

Lox
Lox
Mali dioničar
Pristupio: 05.03.2013.
Poruka: 7.234
02. prosinca 2022. u 12:41

Prvi golman reprezentacije se ne mijenja ko čarapu, pa to je nogometni postulat. Što sad treba Ivušića staviti koji gotova pa nema utakmica izvan RH?! Imamo tri izvanredna golmana, ali samo je jedan prvi. Kod napadača je drugačija situacija, tu svi miksaju i prilagođavaju se.

Sensation
Sensation
Mali dioničar
Pristupio: 27.03.2013.
Poruka: 7.840
02. prosinca 2022. u 12:51

Švaba Miškovac je napisao/la:

Pogledao snimku na miru, pa mi smo igrali odlicno, savrsena kontrola utakmice rastrcani i poletni, drugacije je gledati na miru drugacije napet u live prijenosu.

 

Problem nam je kronicno ulazak u zadnju trecinu, nas vezni red ne ulazi naprijed tek Modric, Kova rijetko a Brozovic ne dalje od 25 mtara od gola protivnika. Mi u zavrsnicu ne idemo sa vise od 3 igraca, sto je mozda i razlog zasto smo sinoc bili bez prave prilike i recimo slicna prica protiv Francuza gdje smo pobijedili ali iz jedne prilike zabili i orjentirali se na obranu. 

Vjerojatno je zato povik za Orsicem, on bi i desno bio koliko toliko opasan u takvim situacijama, ne kuzim zasto Pasalic a ne Orsic kao joker sa klupe. Pasalic nije u nekoj formi, Orsic je makar bio u Dinamu.

 

Ne mozes dati puno golova sa takvom postavom, jedini napadac Livaja koji jeste vic igrac ali prilicno tromo izgleda bar sinoc protiv Belgije, Kramaric luta okolo a Perisic zadovoljava iako nije u svojoj najboljoj formi. 

 

Pritisak Belgije ocekivan, ta igrao im je samo gol, naravno da ce jurnuti. Vise gresaka je napravio Lovren nego Livakovic ali eto Lovren je iskusni mudrac pa mu se odjednom sve prasta. Ne da bi ga trebalo osudjivati, stoperi grijese i nisu svemoguci, samo opet sve na Livakovica. 

Vidi cijeli citat


 

gdje si gledao, ako imas dobar link posalji molim te

San Lorenzo
San Lorenzo
Mali dioničar
Pristupio: 25.05.2011.
Poruka: 9.633
02. prosinca 2022. u 12:54

Zadnji dobar Modrićev penal datira iz 2007. i Ajaxa, prema tome, ako imaš Kramarića i Livaju na travnjaku, nema šta Modrić uzimati loptu i ići na penal.

https://www.youtube.com/watch?v=6WqNVfH-zNw
Mtipster
Mtipster
Potencijal za velika djela
Pristupio: 17.09.2013.
Poruka: 1.305
02. prosinca 2022. u 12:56

Svi ovi novi mladi top golmani su full visoki, nema više onakvih kao Casillas i tu Livakoviću fali 10 cm u odnosu na njih da bude top. Čovjek je očito svjestan da su mu zbog toga istrčavanja na visoke lopte problem i nikakvo divljanje Lovrena to ne može promijeniti. Čak mi se čini da je to deranje uzrokovalo kasniji glup pokušaj presijecanja lopte pa je Lukaku zbog toga imao prazan gol. Još Livi djeluje baš nekako plah s onim žmirkanjem i vjerojatno uopće nije tip za takav pristup, samo će ga još više uplašit. Pustite čovjeka da brani kako misli da je najbolje, a budaletina Lovren nek stane na gol umjesto njega ako mu ne paše.

Također vidim da se prenose stavovi s tribina podcasta da bi zbog izgradnje igre trebalo staviti Šutala umjesto Lovrena, ali svi koji smo pratili Dinamo ove sezone smo vidjeli da je Šutalo prilično pao od one ozlijede i nakupio je poprilično kikseva, od toga da je stav na početku sezone bio da imamo najbolji stoperski par ikad (Šu-Šu) pa do toga da su ga i Dinamovci krenuli pljuvat kako je liga prvaka odmicala. Nije uopće čudno da Dalić zbog toga ide na ziheraškiju opciju.

A ovo s Oršićem stvarno ne razumijem. Perišić ganja svaku loptu od prve minute, gotovo sam igra luđački presing, svaka mu čast, ali normalno da ne može tako 90 minuta. Tu bi Oršić sjeo ko budali šamar negdje od 75.-80., pogotovo ako te protivnik napada i traži gol.

 

Đulić, Nauković, Pavličić Bekić - VAN iz Dinama!
AdrianaLima fan
AdrianaLima fan
Mali dioničar
Pristupio: 25.07.2008.
Poruka: 5.009
02. prosinca 2022. u 13:18

Brate bili da je Biuk pozvan u repku zagovarali bi Biuka. Nije do igraca nego profila.  Kronicno nam nedostaje okomitosti u zadnjih 20 minuta igre. Kako to do sada ljudi nisu primjetili mi nije jasno. Ne uzdaju se ljudi u Orsica ili tko god da je taj profil igraca nego da ce mu Luka proturit loptu kad napravi taj trk. To ni Pasalic ni Vlasic ni Majer ne rade. 

A izgleda da su ljudi zaboravili Orsica protiv Spanjolske. Toliko o tome. 

[uredio AdrianaLima fan - 02. prosinca 2022. u 13:20]
Sensation
Sensation
Mali dioničar
Pristupio: 27.03.2013.
Poruka: 7.840
02. prosinca 2022. u 13:22

San Lorenzo je napisao/la:

Zadnji dobar Modrićev penal datira iz 2007. i Ajaxa, prema tome, ako imaš Kramarića i Livaju na travnjaku, nema šta Modrić uzimati loptu i ići na penal.

Vidi cijeli citat


ja sada tvrdim, da nam je ponistenje penala spasilo glavu :)

..i boli me tuki nemoze mi nitko nesto kontra reci :)

 

svaka cast luki sto preuzme odgovornost, ali mozda nemora uvijek. mozda i nije pametno bas protiv najboljeg golmana na svijetu koji te pozna u dusu. neznam, vise pitam, koliko je ekipi bitno da bas modric to odradi.

dajmituprijavuvecjednom
dajmituprijavuvecjednom
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.06.2010.
Poruka: 11.692
02. prosinca 2022. u 13:31

Sensation je napisao/la:

Švaba Miškovac je napisao/la:

Pogledao snimku na miru, pa mi smo igrali odlicno, savrsena kontrola utakmice rastrcani i poletni, drugacije je gledati na miru drugacije napet u live prijenosu.

 

Problem nam je kronicno ulazak u zadnju trecinu, nas vezni red ne ulazi naprijed tek Modric, Kova rijetko a Brozovic ne dalje od 25 mtara od gola protivnika. Mi u zavrsnicu ne idemo sa vise od 3 igraca, sto je mozda i razlog zasto smo sinoc bili bez prave prilike i recimo slicna prica protiv Francuza gdje smo pobijedili ali iz jedne prilike zabili i orjentirali se na obranu. 

Vjerojatno je zato povik za Orsicem, on bi i desno bio koliko toliko opasan u takvim situacijama, ne kuzim zasto Pasalic a ne Orsic kao joker sa klupe. Pasalic nije u nekoj formi, Orsic je makar bio u Dinamu.

 

Ne mozes dati puno golova sa takvom postavom, jedini napadac Livaja koji jeste vic igrac ali prilicno tromo izgleda bar sinoc protiv Belgije, Kramaric luta okolo a Perisic zadovoljava iako nije u svojoj najboljoj formi. 

 

Pritisak Belgije ocekivan, ta igrao im je samo gol, naravno da ce jurnuti. Vise gresaka je napravio Lovren nego Livakovic ali eto Lovren je iskusni mudrac pa mu se odjednom sve prasta. Ne da bi ga trebalo osudjivati, stoperi grijese i nisu svemoguci, samo opet sve na Livakovica. 

Vidi cijeli citat


 

gdje si gledao, ako imas dobar link posalji molim te

Vidi cijeli citat


Imaš HRTi, baš sve utakmice s SP-a se mogu pogledati. 

I'm not mean, you're just a sissy.
ginter
ginter
Potencijal za velika djela
Pristupio: 06.03.2015.
Poruka: 2.236
02. prosinca 2022. u 14:29

Mtipster je napisao/la:
Svi ovi novi mladi top golmani su full visoki, nema više onakvih kao Casillas i tu Livakoviću fali 10 cm u odnosu na njih da bude top. Čovjek je očito svjestan da su mu zbog toga istrčavanja na visoke lopte problem i nikakvo divljanje Lovrena to ne može promijeniti. Čak mi se čini da je to deranje uzrokovalo kasniji glup pokušaj presijecanja lopte pa je Lukaku zbog toga imao prazan gol. Još Livi djeluje baš nekako plah s onim žmirkanjem i vjerojatno uopće nije tip za takav pristup, samo će ga još više uplašit. Pustite čovjeka da brani kako misli da je najbolje. A ovo s Oršićem stvarno ne razumijem. Perišić ganja svaku loptu od prve minute, gotovo sam igra luđački presing, svaka mu čast, ali normalno da ne može tako 90 minuta. Tu bi Oršić sjeo ko budali šamar negdje od 75.-80., pogotovo ako te protivnik napada i traži gol.
Vidi cijeli citat
E bravo! Upravo to, jako precizna dijagnoza o golmanima, mladi full visoki. Da, Livaković djeluje plah. Nema smisla mijenjati golmana, niti u ligaškom natjecanju, pogotovo ne na turnirskom ovakve razine. Golman se mjenja kad je nužda. Nije baš tema, ali Subašić je najbolji dojam ostavljao od naših golmana, hrabar, pun samopouzdanja a razuman. A Perišić, protiv Canade je imao najizraženiju želju od svih naših igrača, dok protiv Maroca i Belgije su ga zagradili.

"Kdor ne skače, ni Slovenc hej, hej ,hej"
brzi žuti
brzi žuti
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 21.11.2019.
Poruka: 11
02. prosinca 2022. u 14:47

Trebali Dalić malo osvježiti ekipu protiv japana ili krenut sa istih 11?

Po meni treba barem dvije zajmene da neki malo odmore

kenjac
kenjac
Željan dokazivanja
Pristupio: 25.10.2009.
Poruka: 248
02. prosinca 2022. u 14:57

I ja mislim da trebamo koju zamjenu napraviti. Stalno govorimo da imamo široku klupu a ne koristimo je. Nebi ništa izgubili na kvaliteti 

  • Najnovije
  • Najčitanije