Mislim da je Thun samo one-hit wonder i Dinamo to mora proći. Dinamo je jednostavno preiskusan u Europi da zapne za ovu prepreku. Thun je zadnji put u Europi igrao prije 7 godina. Igrali su u grupnoj fazi LP-a prije 20-ak godina i u grupnoj fazi EL-a prije 10-ak godina. I Hajduk je nekad igrao četvrtfinale LP-a i bio u grupi EL-a prije 15-ak godna.
Žilina četvrta prošle sezone u slovačkoj ligi i osvajač kupa. Samim time dosta zeznut protivnik kada se igra na dvije utakmice. Ako Hajduk prođe, igra protiv Pafosa. Jesu bili tek 4. u ciparskoj ligi, ali su igrali i LP prošle sezone te osvojili kup. Također su igrali 1/8 KL-a prije dvije sezone. U zadnje 3 sezone osvojili sva 3 trofeja u svojoj povijesti. Za klub igra dosta stranaca, imaju hrpu Brazilaca. Ako Hajduk izgubi, Katowice su osvojile peto mjesto u poljskoj ligi koja raste iz sezone u sezonu. Iako mislim da to nije razina jednog Rakowa, Jagellonije ili Lecha. A i Hajduk bi igrao to nakon šamarčine od Žiline pa bi se moralo proći.
Pošto se u Irskoj igra proljeće-jesen, Derry je 2025. godine prvenstvo završio na 2. mjestu sa samo 3 boda manje od Shamrocka i tako su otišli u Europu. Sada u 2026. su nakon 21. kola na 6. mjestu sa povećim zaostatkom za europskim pozicijama. Rijeka bi trebala imati lakši posao nego protiv Shelbournea.
Hradec bio 4. u iznimno jakoj češkoj ligi iza Slavije, Sparte, Viktorije (samo bod manje) i ispred Jabloneca te Libereca. Varaždin će imati težak posao.