ajmo ovamo ucinak i ostale informacije o internacionalcima (hrvatskim,slovenskim,srpskim,bosanskim...svih nacija koje sudjeluju na forumu )
Poruka: 8.488
23. rujna 2002. u 23:10
OTTO BARIĆ MOŽE BITI ZADOVOLJAN VIKENDOM SVOJIH ŠTIĆENIKA
Pet kockastih pogodaka
ZAGREB - Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Otto Barić može biti zadovoljan učinkom naših reprezentativaca u inozemnim ligama proteklog vikenda. Dakako, najviše zbog pet pogodaka kockastih: Šerića, M. Marića, Bazine, Tapalovića i Leke. Evo kao su igrali:
Anthony Šerić igrao je 90 minuta za Bresciu protiv Chieva (2:1) i bio igrač utakmice, ne samo zbog odlučujućeg pogotka nakon udarca s dvadesetak metara iskosa u 87. minuti, u La Gazzetti dello Sport dobio vosoku ocjenu 7.5
Stjepan Tomas odigrao je vrlo dobro 90 minuta za Como protiv Parme (0:2) i sasvim zaustavio Mutua, u Gazzetti dobio 6
Saša Bjelanović solidno je odigrao 32 minute za Como, ocjena 5.5
Dario Šimić igrao je 79 minuta za Milan protiv Perugie (3:0), u početku nesiguran, kasnije dobar, ocjena 6
Igor Tudor nakon oporavka odigrao je 21 minutu za Juventus protiv Empolija (2:0) i stigao asistirati Del Pieru za pogodak, ocjena 6.5
Davor Vugrinec vrlo dobro odigrao je 90 minuta za Lecce protiv Salernitane (2:1), ocjena 6.5
Alen Bokšić igrao je 27 minuta za Middlesbrough protiv Birminghama (1:0), ali se nije proslavio - propustio je dvije prilike za potvrdu pobjede
Robert Kovač igrao 90 minuta za Bayern protiv Cottbusa (3:1) i samo je Ballack bio bolji na terenu. U Kickeru dobio 2.5 (najbolja ocjena 1, najlošija 5)
Niko Kovač igrao je 11 minuta za Bayern
Tomislav Marić neučinkovito je igrao 30 minuta za Wolfsburg protiv Nürnberga (0:2), ocjena 5
Filip Tapalović igrao je 90 minuta za Bochum protiv Hannovera (2:2), postigao pogodak glavom i bio među najboljim igračima, ocjena 3
Boris Živković igrao je 90 minuta za Bayer protiv Werdera (2:3) za prosječnu ocjenu 3.5
Jurica Vranješ igrao je prvo poluvrijeme za Bayer loše, ocjena 4.5
Mario Bazina dobro je odigrao 90 minuta za GAK protiv Bregenza (2:0) i postigao pogodak udarcem sa 16 metara u donji kut
Mario Tokić odigrao 90 minuta za GAK nesigurnije nego inače
Marijo Marić igrao je dobro 90 minuta za Kärnten protiv Paschinga (2:0) i postigao pogodak glavom
Jerko Leko bio je najbolji igrač utakmice Dinamo - Obolon (1:1). Postigao je sjajan pogodak iz poluvoleja u rašlje, pogodio je i vratnicu, a jedan udarac protivnički igrač izbio mu je s gol-linije
Daniel Šarić prosječno je odigrao 90 minuta za Panathinaikos protiv Ionikosa (1:0), ocjena 2.5
Mladen Petrić igrao za Grasshopper protiv Züricha (1:1) od 28. minute, neopasan
23. rujna 2002. u 23:12
najvise me obraduje jerko leko,izgleda da cemo dobiti hrvatskog "ballacka"
24. rujna 2002. u 14:11
iz slobodne:

Srebrić čestita, a Barić ne zove
Čestitam, čestitam - bio je jedan od prvih poziva koje je Anthony Šerić čuo nakon pobjedonosnog gola koji je zabio u utakmici njegove Brescije u Veroni protiv Chieva u zadnjim minutama.
Zvali su razni čestitari, ali i onaj kojem je "Čestitam!" zaštitni znak. Zvao je Zorislav Srebrić i čestitao te Šeriću rekao da nastavi ovako i bude strpljiv. Drugim riječima - nema još poziva za reprezentaciju. Šerić je od završetka Svjetskoga prvenstva, na kojemu još jednom nije dobio priliku, i dalje na čekanju. U međuvremenu je iz Verone prešao u Bresciju na inzistiranje trenera Carla Mazzonea koji je i na ovoj utakmici u Antu imao ogromno povjerenje. U poluvremenu je tražio da svi napadi idu preko lijevoga boka na kojemu ordinira Šerić. Tako je i bilo, zabio je strašan gol u 87. minuti za 1:2, a asistent mu je bio ni manje ni više nego - Roberto Baggio.
S Baggiom je nevjerojatno lako igrati, čovjek zna sve o nogometu. Velika je čast dati prvi gol za novi klub baš na njegovu asistenciju. Nadam se da ću mu moći i uzvratiti - presretan je bio Šerić nakon prvijenca za koji je u uglednom sportskom listu Gazzetta dello Sport dobio visokih 7,5.
Dan nakon bio je "rasprodan" na radiju i na televiziji, a najčešće pitanje bilo je "kako takvoga igrača ne zovu u hrvatsku reprezentaciju i što misli taj izbornik?".
Rekao sam im da ga uopće ne poznajem. Jer, zaista, Barića nisam upoznao. Što da kažem? Moje je da igram što bolje.
Doduše, nije sve ni gotovo, Barić u svom zgusnutom redu letenja još ima vremena provjeriti Šerića prije Bugarske. Mogao je preko Splita krenuti u Anconu pogledati Brescijin kup-susret, ali Šerić ima žute kartone i ne smije nastupiti. Zato može protiv Rome predstojećeg vikenda.
Jale3
Jale3
Mali dioničar
Poruka: 5.240
24. rujna 2002. u 14:42
hajde hrvati, lijepo mi objasnite zasto Enes Mesanovic rijetko igra za Dinamo?? Ne bih rekao da je toliko slabiji od ostalih napadaca, mozda osim Olica.. Je li do Cire ili je nesto drugo?
Barbie, Winx, Bratz, Hello Kitty, Dora...
24. rujna 2002. u 15:27

da,vaznije je gledati tonci martica u mouscrounu.

sto se tice mesanovica,jednostavno nije u prvom planu.ciro je doveo cak 4 napadaca (mitu,dragicevic,olic i balaban) uz vec nazocne petrovic,kranjcar i mesanovic.mesanovic ima peh sto petrovic i mitu trenutno igraju vrlo dobro,oni su njegovi direktni konkurenti.
Jale3
Jale3
24. rujna 2002. u 16:57
hvala buki, citam da je mornar postigao tri gola za anderleht. Sta je sa njim? za bih bi garant igrao da imamo takvoga igraca u anderlehtu.
24. rujna 2002. u 23:41
ma vranjes triba da odma odlazi iz bayera.nije bio u momcadi ali opet onaj balitsch na njegovoj pozicij.ovaj balitsch je vec po tko zna koji put ove sezone skrivio gol.nema veze,on stalno igra.btw,babic je igrao cijelu tekmu i to vrlo dobro.
Jale3
Jale3
25. rujna 2002. u 08:01
Ivica Mornar je nastupao za Hajduk, zar ne?
Pristupio: 25.09.2002.
Poruka: 2
26. rujna 2002. u 07:20
Jale, daj malo vise reci o tom Mesanovicu. Cuo sam za njega. Ima biti da je on falio klub. Trebo je on doci u Hajduk. Dinamo je pokupovao sve sto valja, tako da je tamo jaka konkurencija. Ako igra u napadu, tesko ce proci pokraj Olica i Balabana. Umjesto njih Ciro uvodi Petrovica i Kranjcara.