Ostale lige

Lovro-ZG
Lovro-ZG
Potencijal za velika djela
Pristupio: 17.06.2013.
Poruka: 4.704
03. kolovoza 2014. u 01:25
Legija odigrala 1:1. Zajebavaju se u prvenstvu zbog Europe.
Ravno devet novih igrača u odnosu na tekmu sa Celticom od prve danas.
I naprijed plavi...
Mr. Pennypacker
Mr. Pennypacker
Dokazano ovisan
Pristupio: 08.06.2012.
Poruka: 15.676
03. kolovoza 2014. u 13:52

Ovog vikenda je počela i Ruska Premier liga.

Pa ajmo početi od pretendenata za naslov.

U prvom redu je tu Zenit, iako su posljednjih godina počeli dovoditi igrače za ogromne cifre naslov uvijek nekako izmigolji. Činjenica svakako leži u tome što zbog tih novih skupo plaćenih zvijezda dolazi i do raskola u ekipi jer onda i oni standardni prije traže veće plaće itd. Uglavnom, sada se nekako smirila sva ta strka i valjda je postignuta kakva-takva kemija u momčadi. Ekipa koja ima Hulka, Witsela, Garaya, Dannyja, Rondona mora ove godine osvojiti naslov jer sve manje od toga je opet mega katastrofa. Na klupi je i dalje Villas-Boas koji traži na neki način povrat svoje karijere nakon flopova u Chelseau i Tottenhamu.

Odmah do njih su i prošlogodišnji pobjednici CSKA Moskva koji možda na prvu i nemaju neka imena ali imaju baš ono što Zenitu fali a to je kemija u momčadi i uigran tim gdje svako zna svoju ulogu. Iako se pokazalo i prošle godine da ako se žele boriti za naslov ovise najviše o Doumbiji i njegovoj trenutnoj situaciji (sklon ozljedama). Kada se on na proljeće vratio u momčad ekipa je zaredala s pobjedama i na kraju odnijela naslov ispred Zenita i Lokomotiva.

Iako ne zaostaju puno trenutno stepenicu niže su poznate momčadi Dinama, Lokomotive i Spartaka. Dinamo možda i ima i drugu najjaču momčad po imenima (jučer potpisao Valbuena) ali isto je dugi put do uigravanja. Lokomotiv je prošle godine bio na dohvat naslova ali ipak su na kraju popustili no i za ovu godinu imaju velike ambicije. Iz godine u godinu planski pojačavaju momčad gdje treba, recimo u onoj sezonu kada je Bilić bio trener njima je falila ideja u sredini i prošle godine su doveli Boussoufu a ove i Fernandesa koji će sigurno pomoći da ekipa bude još više inventivnija. Spartak nije puno trgovao ali su svakako doveli najveće moguće pojačanje na klupu, došao je Yakin iz Basela i sada ekipa konačno ima pravog trenera, ostalo i ovako nije bilo loše i zasigurno će Yakin nešto iskombinirati. Svakako recimo prvi underdogovi. Prva utakmica u prvenstvu to svakako dokazuje.

Borbu za mjesta u Europi bi mogli zatvoriti s Krasnodarom (zasada odlično igraju u EL), Rubinom (dobar napad ali ostalo upitno) i možda Terekom (solidna ekipa ali fali uigranosti). Ovi ostali će svi manje-više gledati prvenstveno na očuvanje prvoligaškog statusa (Kuban, Rostov, Amkar i Ural). Novi prvoligaši su Arsenal iz Tule, Ufa, Torpedo i Mordovia i njima vjerovatno predstoji borba za očuvanje tog statusa.
Od naših uz već standardne Pletikosu i Milića iz Rostova i Ćorluke iz Lokomotiva, sada su se priključili i Livaja koji je otišao u Rubin i Blažević koji je otišao u Torpedo.

Rezultati dosad odigranih utakmica prvog kola:

Rubin-Spartak 0:4 (Vratio se Dyuba i odmah s dva gola dao do znanja da i ove godine želi biti u vrhu strijelaca)
Ural-Mordovia 2:3 (Vrlo važna pobjeda gostiju protiv vjerovatno direktnog protivnika za spas)
Arsenal-Zenit 0:4 (Zenit odmah pokazao da se ove godine neće šaliti i priredio vatreno krštenje novom ligašu)
CSKA-Torpedo 4:1 (Gosti su poveli ali odmah sve i prosuli penalom i crvenim na kojeg je utakmica bila jednosmjerna ulica)

EDIT: 
Evo nam i prve prave golijade, naime Dinamo je svladao Rostova s čak 7:3, očito im se otvorilo nakon što prošlog četvrtka protiv Izraelaca u EL promašili čuda.
Kuban trenutno vodi protiv Ufe s 2:0 (80' minuta).

Zasada nevjerovatno efikasno kolo. Dobra pozivnica da se malo bolje isprati liga.

EDIT2:
U zadnjoj utakmici kola Lokomotiv i Krasnodar su odigrali bez golova. Nimalo neočekivan rezultat s obzirom na formu gosta.

[uredio Mr. Pennypacker - 04. kolovoza 2014. u 13:02]
RIJEKA PRVAK! FF! √ Kako skrtac cuvan za se tu lipotu doma svoj'ga se lipote, cuda svita nisu sjena kraja moj'ga
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 06.04.2013.
Poruka: 3.149
03. kolovoza 2014. u 19:17
Naravno da će sada zabiti 7 komada
vanDjukooy
vanDjukooy
Željan dokazivanja
Pristupio: 25.08.2011.
Poruka: 618
03. kolovoza 2014. u 19:24
Plete potonuo od silnih potopa...
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 04.12.2013.
Poruka: 5.465
04. kolovoza 2014. u 00:19
Zadarski sin 1989 je napisao/la:
Naravno da će sada zabiti 7 komada
Vidi cijeli citat


to sam i ja pomislio mamicu im.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 04.12.2013.
Poruka: 5.465
04. kolovoza 2014. u 00:19
Plzen slavio i spasio glavu treneru
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 02.07.2014.
Poruka: 8
04. kolovoza 2014. u 00:58
Plete sodomiziran, kakav polovnjak...
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 18.04.2007.
Poruka: 679
04. kolovoza 2014. u 12:11
Iane,
zasto je odgodjen susret Teplice - Dynamo CB? Mozda ce to biti u tvom pregledu kola, ali evo pitam ranije...
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 04.12.2013.
Poruka: 5.465
04. kolovoza 2014. u 13:31
boris LIKA je napisao/la:
Iane,
zasto je odgodjen susret Teplice - Dynamo CB? Mozda ce to biti u tvom pregledu kola, ali evo pitam ranije...
Vidi cijeli citat


Umro predsjednik Teplica
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.964
04. kolovoza 2014. u 14:12
da, od posljednica mozdanog udara je u subotu ujutro umro Frantisek Hrdlicka, glavni menadzer Teplica. Covjek koji je najzasluzniji za oporavak nogometnih Teplica jer je pocetkom devedesetih izgledalo da je nogomet tamo nepovratno propao. Hrdlicka se spojio s tamosnjom vrlo jakom staklarskom industrijom (firmom AGC) i polako je Teplice iz trece lige uveo u prvu, gdje su vec 15-tak godina financijski jedni od stabilnijih clanova lige. Izgradili su i veliki stadion kapaciteta nekih 18 000 gdje ceska reprezentacija nikad nije izgubila utakmicu. Ono sto mu je falilo je odredjena "pokvarenost" i sposobnost gazenja preko leseva za boljim rezultatom, nije zelio plivati u mutnim vodama sudackih lobija i zbog toga Teplice imaju imidz kluba koji je relativno bogat i posten, te zbog toga rezultatski u principu neuspjesan (imaju samo dva kupa, 2003 i 2009)

navodno je to postenje izriciti uvjet japanskih vlasnika firme AGC (vlasnik FK Teplica) koji su postavili pred klub jer ne zele da njihova firma bude povezana s bilo kakvim mutnim radnjama oko nogometa. Tako tvrdi ulica...


2. kolo:

Slavia - Banik 3:1 (7600)... kao sto sam predvidio, totalna euforija u Slaviji, od petka do subote navecer su bili prvi na tablici sto im se zadnji put dogodilo prije valjda pet-sest godina...
Zbrojovka - Hradec Kralove 3:0 (4200)
Teplice - Dynamo... odgodjeno
Slovacko - Bohemians 4:1 (4200)... sukladno predvidjanima. Vidio sam golove i to je izgledalo kao setnja prvoligasa protiv nizeligaskog protivnika u prvom kolu kupa
Sparta - Vysocina 3:0 (6900)
Liberec - Pribram 0:0 (3000)
Mlada Boleslav - Dukla 0:1 (3300)... dosta veliko iznenadjenje, ali domaci su valjda jos pod sokom gazenja od strane Francuza u cetvrtak
Viktoria - Jablonec 3:1 (10 100)... prvi gol iz penala, drugi autogol golmana i dalje se lako igralo


Tablica

1. Sparta Praha 2   6
2. Slavia Praha 2   6
3. Viktoria Plzeň 2   4
4. Dukla Praha 2   4
5. 1. FC Slovácko 2   3
6. Zbrojovka Brno 2   3
7. Baumit Jablonec 2   3
8. FK Mladá Boleslav 2   3
9. 1. FK Příbram 2   2
10. Slovan Liberec 2   2
11. České Budějovice 1   1
12. FK Teplice 1   1
13. Baník Ostrava 2   1
14. FC Hradec Králové 2   1
15. Bohemians Praha 1905 2   0
16. Vysočina Jihlava 2   0


Strijelci:
Došek (SLO) 2, Přikryl (SPA) 2, Trávník (SLO) 2, Škoda (SLA) 2


Parovi sljedeceg kola:
Baník - Teplice, Slavia - Liberec, Dukla - Zbrojovka, Hradec - Ml.Boleslav, Dynamo - Viktoria, Příbram - Sparta, Jablonec - Slovácko, Jihlava - Bohemians
  • Najnovije
  • Najčitanije