Ostale lige

ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 68.016
31. srpnja 2021. u 21:55

kad me udri inspiracija

antisa411
antisa411
Željan dokazivanja
Pristupio: 31.10.2011.
Poruka: 382
31. srpnja 2021. u 21:58

Zrinja na poluvremenu vodi 2-0 kod Sarajeva.

Split1912
Split1912
Dokazano ovisan
Pristupio: 10.09.2008.
Poruka: 16.189
31. srpnja 2021. u 22:47

Hearts se vratia u prvu ligu i odma 2-1 vodi kontra celtica 90 minuta )))

spreman sam 65% - 70% Romano Obilinović-ŽoržNIŠTA KONTRA SPLITACRVENI ĐAVOLI '94
polaris
polaris
Željan dokazivanja
Pristupio: 22.07.2019.
Poruka: 123
01. kolovoza 2021. u 17:52

Ovo je prva sezona u Mađarskoj od sezone 2011-12 kada svaki prvoligaški klub od početka do kraja igrati domaće utakmice na domaćem terenu nakon rekonstrukcije sportske infrastrukture.

ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 68.016
01. kolovoza 2021. u 18:54

5000 na stadionu. nitko nema masku, iako je obavezna :)

stroga kontrola covid-pass na ulazu, ali može se unijeti tenk. redari ne mogu 2 stvari odjednom

[uredio ian wright - 01. kolovoza 2021. u 18:56]
bk5b
bk5b
Potencijal za velika djela
Pristupio: 24.05.2015.
Poruka: 2.877
01. kolovoza 2021. u 20:45

ian wright je napisao/la:

5000 na stadionu. nitko nema masku, iako je obavezna :)

stroga kontrola covid-pass na ulazu, ali može se unijeti tenk. redari ne mogu 2 stvari odjednom

Vidi cijeli citat

Ajmo klokani!

SSG79
SSG79
Potencijal za velika djela
Pristupio: 08.04.2014.
Poruka: 4.150
01. kolovoza 2021. u 20:58

4. kolo Kazahstanskog kupa: Maqtaaral - Tobol 4:0

Majstor smora
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 68.016
01. kolovoza 2021. u 21:26

SSG79 je napisao/la:

4. kolo Kazahstanskog kupa: Maqtaaral - Tobol 4:0

Vidi cijeli citat


ponizili su kaznenu ekspediciju

što više u nogometu mogu napraviti? Kome se više moraju dokazivati?

ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 68.016
01. kolovoza 2021. u 21:37

Bohemians - Viktoria 1:2 (3845)

 

skoro 11 mjeseci je prošlo od zadnje posjete Doličeku

na ulazu gužva zbog kontrole mobitela i tko ima spasonosnu zelenu točku za normalan život, a onda kada sam sjeo na mjesto, kada me na istoku opalilo sunce koje tamo viri iz rupe nikad nedovršenog ćoška između zapadne i sjeverne tribine

kada su zapaljene dimne bombe, pa je utakmica krenula u potpunom dimu

kroz sunce i dim se nije vidjelo koji su naši, a koji njihovi

i kad je zagrmilo BOHEMKA DO TOHO

pa korner u prvoj minuti, napada se na kop, gužva u 16ercu, buka svuda okolo, 4000 grla željnih akcije, sunce udara u oči, dim na terenu

naježio sam se sav i držalo me to dobrih prvih 10 minuta

 

naši su krenuli poletno i s dva klasična napadača, Puškašom Puškačom i Necidom (koji je na stand-by ugovoru i može slobodno otić čim se javi prvi Kebabspor) i stisli smo ih dobro, ali i oni su napadali. Tuku naši, al tuku i njihovi

iz penala se povelo, imali smo još neke šansice za 2:0 i da je to iskorišteno, ne bi se gosti vratili u meč

ovako su na poluvremenu mijenjali, uz Chorog ubacili i drugog dvometraša Beauguela i s 4 metra drva u napadu se našoj obrani bilo teško nositi

Viktoria je polako stezala obruč, izjednačila iz penala, zabila efektan gol za vodstvo 2:1, naši su jurnuli po izjednačenje zadnjih 10 minuta, imali nekih šansi, ali nismo uspjeli

izgubilo se, ali nije to bio poraz zbog loše igre, već su ovi jednostavno bolji

 

gledam sad raspored, ide se na noge Jablonecu, pa se dočekuje Sparta... gadno

mogli bi nakon 4 kola imat mali sitni jedan bod i naći se pri dnu ljestvice, a to odmah izaziva pojačanu nervozu i grčeve u klubu i oko njega

[uredio ian wright - 01. kolovoza 2021. u 21:40]
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 68.016
02. kolovoza 2021. u 20:26

počela je dakle i druga najpraćenija liga na forumu. Odrađene su nikad bolje pripreme, euro-predstavnici su već odradili prve ispite, dva domaća kola imamo odigrana, a prijelazni rok traje još mjesec dana, tako da su tu još moguća svakakva iznenađenja

od danas na sportskim događajima može biti 7000 ljudi, a ako imaš stadion kapaciteta iznad 10 000, što u ligi imaju Sparta, Slavia, Teplice, Viktoria, Sigma i Banik, onda može i preko 10 000 ako se rasporede po različitim sektorima. Nemoj da mi se grupišeš

 

malo zemljopisa da vidimo gdje tko je

 

lokalni derbiji:

Liberec - Jablonec

imamo po prvi puta istočnočeški susjedni derbi Hradec - Pardubice

bliskoistočni derbi Zlin - Slovacko

mali šleski derbi Banik - Karvina. "Mali" zato jer je tamo glavni derbi ipak Opava - Banik

i naravno derbi Vršovica Bohemians - Slavia

uz naravno praške derbije u trokutu sa Spartom

 

dva istočnočeška kluba su u fazi izgradnje stadiona, tako da će ovu sezonu odraditi u egzilu: Hradec u Boleslavu, a Pardubice kod Bohemiansa u Doličeku, isto kao lani

 

Slavijin dosadašnji prijelazni rok sam obradio dvije stranice prije, tako da se njima ne treba baviti dok se ne dogodit nešto veliko. Još uvijek se trude uvalit Simu nekome za dvadeset (haha, nekad bilo) ili deset (nitko nije toliko lud) ili ipak pet miljona novaca (pakiraj i nosi)

 

 

SPARTA

Vrba je zahtijevao da mu pojačaju obranu, ali je dobio samo danskog lijevog beka Hojera, ljubimca Dinamove teme. Kupili su Slovaka i stopera Hanczka iz Fiorentine za 2.5 mil. € i to je sve što je Vrba dobio. Puno se šuška o netrepeljivosti između Vrbe koji traži pojačanja i sportskog direktora Jeremije-Rosickog koji odjednom ima zmiju u džepu, ali prema van se svi smiju i sve je okej. Očito je da će Sparta nastaviti po proljetnim tonovima, a to je da u ligi svakome (okej, osim Slaviji) može uvaljat pet golova, ali isto tako od svakog može primit tri

europski minimum je ostvaren prolaskom bečkog Rapida u pretkolu LjP. Sparta ima sigurnu skupinu EL. U sljedećem kolu je čeka Monaco i tu ulaze u najdražoj ulozi, kao netko tko u tom dvoboju ne može izgubiti baš ništa, a možda može iznenaditi

 

 

VIKTORIA

rekonstrukcija Viktorije je u punom jeku. Od one stare šampionske i europski priznate Viktorije je ostalo jako malo

vlasnik: glavni operativac kluba (ajmo reć da je to na hrvatskom izvršni direktor) Adolf Šadek je kupio klub od dosadašnjeg vlasnika i sad grozničavo traži novog vlasnika ili suvlasnika jer sam nema love da osigura Viktoriji 8-10 milijuna eura godišnje na koje je klub navikao. Zato je ključno kvalificirati se barem u skupine Konfekcijske lige. Tu mogu skupit 50% potrebne love. Viktorija je propustila već dvije skupine zaredom i to se itekako osjeti i na proračunu i na ambicijama i na ulaznim transferima. Oni nemaju bogatog gazdu, prodaje su im nikakve i žive od sponzora, publike i Europe

trener: Vrbe nema već godinu i pol i neće se više nikad vratiti. Propao je eksperiment sa slovačkim laptopašem Gulom (on je sad u Wisli), pa je na klupu dovedeno konzervativno i provjereno domaće rješenje - Michal Bilek. To znači da će se igrat češki tvrdo i organizirano, fizikalije + taktička odgovornost. Povratak korijenima. Jučer je Bilek počeo s 195cm visokim panjem Chorim na mjestu napadača (tipični češki tip napadača koji daje dva gola godišnje, ali ga svi hvale kako je taktički bitan za ekipu), da bi u 46. minuti ubacio još jednog isto visokog panja Beaguela. Twin towers u napadu bez srama i udri duge lopte. Izgleda ružno, estetima krvare oči, ali je efektivno i jučer je to dobilo utakmicu

igrači: veterani Limbersky (14), Horava (8), Kovarik (8), Hloušek (2) i Ondrašek (1) su se oprostili od kluba. U zagradi je koliko sezona su odigrali za Viktoriju. Doveden je Kolumbijac Mosquera lijevo, te su iz treće lige doveli nekog Senegalca od 190cm da bude def.vezni i da tuče sve što se miče po terenu

ambicije: po prvi put nakon 10 godina nema priče o naslovu. Već su lani visili za Europu i uhvatili su je u posljednjem trenutku. Jako puno toga će ovisiti o tome da li će se kvalificirati u skupinu KL. Od financija i mira u kući, do pozicije trenera, budućeg razvoja i općenito feel good faktora u klubu i oko njega

 

za Europu bi se trebali boriti:

 

BANIK

nije pretjerivanje ako ustvrdimo da će njima najveće pojačanje biti to što konačno može publika na stadion. Oko deset tisuća bi trebao biti standard, a ako im krene, onda se to penje i do kapaciteta stadiona od 15k. Kod njih je bilo jako prometno: dosta igrača su raznim načinima pustili iz kluba i doveli su puno prinova. Šutnuli su stopera Stronatija u Puskas Akademiju za miljon eura, pa za tu lovu doveli dva napadača + stopera Lischku iz Sparte. Došao je i iskusni prekaljeni poslovođa Budinsky, a čini se i da imaju par jako dobrih mladića iz vlastite škole, a koji su do sada stjecali prvoligaško iskustvo. Banik je bio zadnje dvije sezone jako frustriran time da je bio u gornjoj polovini tablice, ali zapravo daleko od Europe i sad je dodan gas

na klupi se pojavio Tomaš Galasek, standardni def.vezni legendarne češke repke 2002-2008. Do sad je bio čini mi se pomoćnik u Njemačkoj. On je Banikovo dijete i trenutno figurira kao desna ruka trenera Smetane. Zapravo imaju dva glavna trenera jer je Galasek uvijek i svuda bio šef, još kao igrač

 

MLADA BOLESLAV

ekipa iz grada Škode je lani dugo kuburila pri dnu tablice i čvrsto je odlučeno da se to više ne smije ponoviti. Još zimus je na klupu sjeo preiskusni Jarolim, a ovog ljeta su se baš otvorili i doveli par iskusnih i skupih igrača, kao što to i inače rade u Boleslavu. Iz Njemačke se vratio nekadašnji standardni reprezentativni stoper Marek Suchy, a karijeru je došao završiti i legendarni napadač Milan Škoda. Netipično za njih, dali su pola milijuna eura za napadačko čudo od djeteta Danijela Filu, dosadašnjeg člana Zbrojovke

 

JABLONEC

Slavia im je uzela Schranza, prvog strijelca lanjske sezone, ali su za njega dobili nešto keša i dva bitna igrača koji odmah mogu u prvih 11. Na čelu s trenerskim dinosaurom Radom će opet biti u top 5, a možda ih nagradi i ždrijeb, pa bude i europske jeseni

 

u sredini bi trebali biti:

 

LIBEREC

oni su po običaju opet poharani. Ovaj put su ostali bez kompletne vezne linije. Lijevo krilo u Viktoriju, desno krilo Pešek (bio i na Euru) u Spartu, a ostali su se vratili u matične klubove nakon što su im završile posudbe. Ali nema frke za njih: opet će od otpisanih, bolesnih, prekriženih, zaboravljenih, anonimnih, drugoligaških i posuđenih igrača sklepat nešto dobro. Vratili su Gebreselassija iz Werdera nakon 10 godina. Ipak ih nisam stavio u klubove koji bi se trebali boriti za Europu jer prethodno navedenih šest klubova to radi puno organiziranije. Gazda kluba Karl je škrt kao i inače

 

SIGMA

nisu nešto puno mijenjali, ali njihova glavna priča je povratak trenera Vaclava Jileka na mjesto njegovog najvećeg uspjeha. Svi već znamo priču: Jilek je mladi progresivni trener koji je s lošom Sigmom ispao iz lige, ali ga je uprava ipak ostavila jer ih je uvjerio u svoju priču kako su na rubu nečeg velikog. I stvarno, inkorporirao je nekoliko domaćih juniora i Sigma je protutnjala drugom ligom, ušla u prvu i jednom trenutku bila blizu borbe za naslov i na kraju se kvalificirala u Europu. Sve to igrajući sjajan champagne football (šampanjski za češke standarde, nikakav jogo bonito). U Europi su na žalost odmah u pretkolu naletili na Sevillu, ali su odigrali herojski. Onda je ekipa počela stagnirati, igrači su se zaželili većih pozornica, a Jileka je namamila Sparta. Tamo je spektakularno propao i kao čovjek i kao trener i kao komunista. Jednostavno nije bio dorastao pritisku i 100 struja koje napadaju sa svih strana. Nakon duže pauze se vratio u svoj Olomouc i sad kreće ispočetka

 

BOHEMIANS

nadajmo se. Dovoljno su jaki da se ne boje ispadanja, ali preslabi da budu više od recimo osmog mjesta

slično vrijedi i za DYNAMO i KARVINU

SLOVACKO

glavni napadač im je otišao u Poljsku. Cijelo proljeće sam pisao kako će se u Europi samo izblamirati i imao sam pravo jer su upravo ispali od bugarskog Loko Plovdiva. Kažem ja

 

PARDUBICE su lani bile iznenađenje sezone, ali računam da je početnički zanos i wow faktor ishlapio. Ne bi trebali pasti baš u borbu za opstanak, ali ne bi trebali biti niti pretjerano daleko od nje. TEPLICE - najbezvezniji klub ikada. Lani su se nekako spasili. Jednom neće. ZLIN - od Zlinchestera nije ostalo ništa. Lani su bili nikakvi, a sad su doveli par nemotiviranih i skupih veterana iz Banika. HRADEC KRALOVE - grade fini novi stadion, najavljuju da su na početku uzlazne etape u povijesti kluba. Bumo vidjeli

[uredio ian wright - 02. kolovoza 2021. u 20:33]
  • Najnovije
  • Najčitanije