Ostale lige

Dinko Bilich
Dinko Bilich
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 08.07.2012.
Poruka: 22.065
01. svibnja 2022. u 11:46

bit će vjerojatno i u poljskoj,belgiji s "mojim" igračima u glavnim ulogama iznenađajućih prvaka,a i zurich je to svakako. u danskoj kopenhagen se odvojio,a nema zece,to poimence je normalno,al ipak,midtjylland nekako je ozbiljniji djelovao zadnjih par godina

Cholo
Cholo
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 13.01.2011.
Poruka: 33.596
01. svibnja 2022. u 12:25

Jel Penarol vs Nacional najvece rivalstvo striktno gledano zbog naslova, 51 naspram 48. Nestvarno😂

Raul2000
Raul2000
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 27.06.2019.
Poruka: 20.886
01. svibnja 2022. u 12:28

Cholo je napisao/la:

Jel Penarol vs Nacional najvece rivalstvo striktno gledano zbog naslova, 51 naspram 48. Nestvarno😂

Vidi cijeli citat


možda u Škotskoj iako ne znam koliko imaju trofeja Rangersi i Celtic

Samo jednu želju imam, moj živote ludi, da mi Jadran prvak bude, Poreč da poludi.
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.894
01. svibnja 2022. u 13:00

evo Old Firm upravo počinje. Celtic na +6 četiri kola do kraja

Rangerse realno samo pobjeda ostavlja u igri, a vidim da su bez Hagija i Morelosa

ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.894
01. svibnja 2022. u 14:53

Rangersi pogode stativu u 86. minuti kod 1:1 i ode zadnja šansa za prvenstvo 

danchy
danchy
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 23.07.2009.
Poruka: 36.566
01. svibnja 2022. u 15:06

To je to, Celtic na milimetar od 52. titule (Rangersi imaju 55)

Marva je marva, u trnju jede, u blatu spava, ali se nikada ne uprlja k'o čovjek!
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.894
01. svibnja 2022. u 20:56

penal za Slaviju u 90. minuti nakon intervencije VAR-a za 1:0 i preuzimanje prvog mjesta tri kola do kraja 

ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.894
01. svibnja 2022. u 20:58

penal za Viktoriju u 94. 🤣

 

edit:

1:1

+2 za Viktoriju tri kola do kraja

[uredio ian wright - 01. svibnja 2022. u 20:59]
Raul2000
Raul2000
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 27.06.2019.
Poruka: 20.886
01. svibnja 2022. u 21:04

napeto i kod Čeha

Samo jednu želju imam, moj živote ludi, da mi Jadran prvak bude, Poreč da poludi.
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.894
02. svibnja 2022. u 11:50

opet drama, šokovi, senzacija

 

prvo je u subotu Sparta odigrala samo 1:1 doma protiv Hradeca i po 42. put ove sezone odustala od naslova. Vrba je bio vrlo razočaran nakon utakmice, kao da mu je dopizdilo sve

bilo kako bilo, u srijedu se igra finale kupa i Sparta putuje u Uherske Hradište na noge Slovackom. Osvajanje kupa bi sezonu ostavilo u plusu, eventualni poraz bi ocjenu stavio u minus. Glavna ideja prije sezone je bila da budu u ozbiljnoj trci za naslov. Nije im to baš uspjelo, realno niti u jednom trenutku nisu izgledali kao ekipa koja bi mogla osvojiti naslov, ali tješe se da su tu još uvijek akteri koji se nešto pitaju jer i Slaviju i Viktoriju čekaju susreti sa Spartom

 

2. kolo doigravanja za prvaka

Sparta - Hradec 1:1 (7371)

Slovacko - Banik 3:1 (4727)

Slavia - Viktoria 1:1 (18732 - 97% kapaciteta)

 

super-derbi je odigran u Edenu. Viktoria je imala protiv sebe pun stadion, nabrijanog domaćina i užasno loš niz na gostovanjima protiv Slavije. Opet su sudili Poljaci, već treću bitnu utakmicu ovog proljeća

čini se da je Slavia sama sebe uškopila jer je u vrh napada poslala onog nevjerojatno netalentiranog panja Stanislava Tecla koji je užasno netalentiran za napadača, ali je zahvalan igrač za svakog trenera jer pretrči 15 kilometara, igra presing ko pas gonič, neumoran je trkač, ne boji se fizičkog dvoboja i slično. Postignuti golovi za Slaviju po sezonama: 3, 3, 3, 4 i ove sezone ogromnih 6 golova

Viktorijina obrana je bez problema odbijala sve napade, a ne možemo reći da su to bili valovi napada. Slavia je bila vrlo efektivno zaustavljena. Tecl je imao jedan prodor sam na golmana, naravno da je to zakomplicirao jer mu je tehnika nikakva i kada više nije znao što bi, bacio se preko golmana. Sudac je pokazao na penal, ali VAR je to presudio drukčije

bilo je nešto šansi na obje strane, ali derbi je bio uobičajeno negledljiv za neutralce i tako je bilo sve do 90. minute kada je sudac nešto vidio, svirao penal i onda pet minuta uz pomoć VAR-a tražio nešto kako bi opravdao penal i našao je nečiju visoku nogu. Kapetan Kudela je preuzeo odgovornost i pogodio penal za 1:0 i skok Slavije na prvo mjesto

već u sljedećem napadu je domaći Oscar srušio gostujućeg igrača, Poljak je pokazao na penal, VAR se složio i Beauguel je pogodio za konačnih 1:1 i ostanak Viktorije na prvom mjestu

 

slijedi utakmica Viktoria - Sparta, u zadnjem kolu igraju Slavia - Sparta. Nije naravno još ništa gotovo, ali Plzenjaci imaju veliku prednost

 

 

naravno, ovom podjelom bodova se Sparta opet malo približila naslovu, po 34. put ove sezone. Ako oni dobiju sve, a konkurenti sve izgube, prvi su

Slovacko je pobjedom protiv Banika definitivno osiguralo 4. mjesto i nastup u Europi ovog ljeta, na užas svih navijača ČFK Koeficient

 

 

*  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *

doigravanje za miljon kruna

Mlada Boleslav - Dynamo 1:0 (1016) - prva 3:2, dalje prolazi Boleslav

Liberec - Sigma 0:2 (1428) - prva 0:1, dalje prolazi Sigma

finale je dakle Sigma - Boleslav

 

odmah nakon utakmice je trener Dynama David Horejš objavio da napušta klub. Sedam godina je sjedio na klupi kluba iz Budjejovica. Preuzeo ih u drugoj ligi, godinama strpljivo slagao ekipu, ušao u prvu ligu i u sve tri sezone završio u sredini ljestvice, što nije loše za njih

Dynamo je inače izgleda nestabilna sredina, stalno su neke priče oko vlasnika i njegovih nebuloza, novih vlasnika, prijateljskih i neprijateljskih preuzimanja, dovode se sportski direktori, pa dva mjeseca kasnije dobiju otkaze, dovode se veterani, pa dobiju mjesto u upravi nakon što objese kopačke o klin, pa se izbacuju iz kluba nedugo zatim

Dynamo ima potencijal postati veliki regionalni klub, puno ih je svjesno toga i valjda zato te trzavice, borba za položaj, tko će koga zaebat i završit kao apsolutni vladar na prijestolju

izgleda da je nova Horejšova destinacija Jablonec. Pa kud mrtvi Jablonec, pitate se vi? Takva je hijerarhija klubova u CZE, rijetki dobiju priliku preskočiti stepenice

*   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *

 

HIJERARHIJA

 

SPARTA - SLAVIA

(zadnjih 130 godina. Nekad drmaju jedni, nekad drugi, zadnjih godina traje prevlast Slavije)

 

VIKTORIA (sami se uspeli na ovu poziciju, vrlo inteligentno vođenje kluba, ali zadnjih godina kao regionalni klub ipak malo u padu. Čeka se novi vlasnik koji bi uz nova ulaganja mogao opet ozbiljno izazvati praški dvojac. To što se ove godine bore za naslov je neviđeno čudo i nema logike)

 

JABLONEC, MLADA BOLESLAV, BANIK (klubovi koji uvijek imaju solidnu financijsku moć, uvijek ambiciozni Banik ima i vojsku navijača i regionalna je supersila. Jablonec i Boleslav su umjetne ekipe, teško kad doguraju na više od 3000 na tribinama i nikad se nisu uspjeli riješiti tog umjetnog imidža, ali dobro i uredno plaćaju, pa svaki osrednji ligaški igrač nema ništa protiv da dođe tamo. A i neki povratnik iz inozemstva koji treba restartat karijeru)

 

LIBEREC (kategorija za sebe. Nemaju novaca nikada, ali preživljavaju od tuđih otpadaka. Nakon nuklearnog rata će preživjeti samo žohari i Liberec. Nevjerojatno uspješni s obzirom na uvjete)

 

SIGMA, ZBROJOVKA, SLOVACKO (regionalni klubovi u Moravskoj. Zbrojovka ima potencijal za mnogo više, a Sigma je češki Osijek po tradiciji, regionalnoj okrenutosti, omladinskoj školi). U ovu skupinu je nekada spadala i VIKTORIA, ali prerasli su to

 

BOHEMIANS (po tradiciji i navijačkoj bazi svakako zatvaraju top 5 klubova lige, ali očajno su i neambiciozno vođeni već jako dugo. Jedva su preživjeli kliničku smrt jer ih je bankrot praktično izbrisao s lica zemlje, pa zato sad pušu i na hladno, održavaju low-cost režim i furaju se na retro-šarm)

 

TEPLICE, ZLIN, HRADEC, DYNAMO (klubovi za koje se navija samo u njihovom vlastitom gradu, vrlo ograničenih potencijala, osim Dynama, a koji bi mogao okupiti cijelu južnu Češku. Nekad iznenade, ali su zahvalni za svaku sezonu u prvoj ligi)

 

dakle, ako igrač iz npr. Teplica želi prestupiti u drugi klub, mora biti vanzemaljski talent da bi ga uzeli Sparta ili Slavia. Mora biti vrlo dobar da bi o njemu razmišljala Viktoria, ali Boleslav, Liberec ili Jablonec će za njega poslati odgovarajuću ponudu. Ako tamo bude dobar, onda može razmišljat o stepenici iznad ili - puno realnije - nekakvom Kebabsporu ili Szarmatowki Bydgoszcz

isto vrijedi i za trenere. Horejš se pokazao kao dobar u Dynamu, dakle sljedeća stepenica je Liberec/Jablonec/Boleslav/Banik. Tek ako tamo napravi rezultat, onda je na redu sljedeća stepenica. Tako je bilo i s Trpišovskim. Tek kad je napravio rezultat s Liberecom je dobio priliku u Slaviji. A do Libereca se iz nižih liga probijao 10 godina

jedino preskakanje stepenica kojeg se sad mogu sjetiti je kada je Viktoria uzela trenera Pivarnika iz Bohemiansa. Čovjek osvojio 7. mjesto s Klokanima, pa to je čudo od trenera, mora biti jako dobar. Samo na prvi pogled: Pivarnik je prije Klokana bio u Sigmi, tamo skoro ušao u Europi, posvađao se s njima, stekao loš imidž u javnosti, morao napravit korak nazad (Bohemians) kako bi se oprao i tek kad je s njima ostvario rezultat je dobio priliku za najveće poslove

*   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *

 

skupina za opstanak:

Bohemians - Pardubice 0:1 (3955)

Jablonec - Karvina 2:0 (1701)

Zlin - Teplice 3:0 (3021)

Zlin se praktično riješio briga, isto kao i Karvina

 

Bohemians neću puno komentirat jer mi je muka. Jučer na tribinama skandiranje "Darek ven!" (Darek Jakubowicz je sin vlasnika kluba i generalni direktor) i "My chceme Bohemku!" (mi hoćemo Bohemku), transparenti protiv uprave na ogradi...

publika je već počela glasati nogama. Jučer je bilo standardnih 4000, ali prije dva tjedna je na Hradec došlo samo 2700. Bio je Uskrs i ajde to, ali bio je Uskrs i ranijih sezona, pa nije bilo toliko malo ljudi. 2700 je najmanja posjeta na ligaškoj utakmici u Doličeku u zadnjih valjda 25 godina. Ekipi je dosta, traže se glave odgovornih. Svi bi bili najsretniji kada bi se promijenio vlasnik kluba

 

 

 

Strijelci:

17 Jurečka SLO - Szarmatowka Bydgoszcz već trlja ruke jer mu ističe ugovor, a i nije za neki bolji klub

16 Beauguel PLZ - i njemu ističe ugovor. On bi mogao u recimo Ferencvaroš ili Legiju. Iskusan, 100 golova iza njega, nije star (tek mu je 30)...

14 Almasi OVA

13 Lingr SLA

11 Čvančara SPA (5 za Jablonec)

 

Asistenti:

13 Hložek SPA - s nepunih 20 godina je davno prerastao ligu (33 gola + 29 asistencija). Ovog ljeta negdje ide, samo ne znamo gdje

10 Cadu PCE - bit će red za njega u Jabloncima i Boleslavima

9 Fleišman OVA (on neće nikamo jer mu je 35) + Bah SLA (on bi mogao biti vruća roba jer je mlad, Danac, sjajne statistike za desnog beka)

 

Dodavanja za gol-šansu:

40 Ewerton MBL - 25 godina, Brazilac, krilo. Mogao bi biti dobar transfer. 10 golova + 6 asista ove sezone, najbolji dribler lige

36 Pešek SPA

35 Matejovsky MBL (veteran, 39 godina) + Bah SLA (opet on)

 

Parovi sljedećeg kola: Teplice - Jablonec 0, Zlin - Bohemians 0, Pardubice - Karvina 1, Banik - Hradec 1, Viktoria - Sparta 1, Slavia - Slovacko 1

 

 

finale kupa se igra u srijedu. Posebna najava za to bit će

[uredio ian wright - 02. svibnja 2022. u 18:55]
  • Najnovije
  • Najčitanije