Reprezentacija Srbije

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 21.11.2004.
Poruka: 3.912
19. lipnja 2007. u 17:50
A ja ga bas spominjah Shabanu na Adi! Big%20smile Covek sa 290 postova ostavio trag. To je za postovanje.
@Sh1, rekao bih da im je prvi TV  time out. LOL
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 08.11.2005.
Poruka: 4.977
19. lipnja 2007. u 18:52
Neka se mane Krkica i neka paznju obrate na Nikona jer ode i on ako budu neozbiljni.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 11.04.2006.
Poruka: 9.880
19. lipnja 2007. u 19:09

Luiza Perez: "Sine igraj za Srbiju"

Jedno od pitanja koje već duže vreme intrigira domaću sportsku javnost je čiji će reprezentativni dres poneti Bojan Krkić, najtalentovaniji mladi evropski fudbaler i velika budućnost Barselone. Presudnu ulogu u izboru državne selekcije doneće majka, Katalonka Marija Luiza Perez, a ona je nedavno na „Nou kampu“ izjavila: „Sine, igraj za Srbiju!“

Bilo bi to veliko i nenadano pojačanje za „orlove“.  Naslednik Ronaldinja, kako su ga već prozvali na Pirinejima, u mlađim kategorijama već nosi dres sa španskim grbom, ali to i nije konačna odluka Bojana juniora. Bojan senior, bivši fudbaler Crvene zvezde, bio je naš najjači adut, navijao je da sin ipak ponese majicu sa grbom zemlje u kojoj je rođen, trebalo je još samo da supruga Marija Luiza Perez kaže „da“. Katalonka po rođenju, sa suprugom Bojanom nedavno je ugostila u svom domu u Barseloni Miodraga Radulovića, selektora juniorske selekcije Crne Gore, koji je posredstvom UEFA bio gost na usavršavanju u najvećem katalonskom klubu.

"Ako moj Bojan ne može da igra za Kataloniju, neka igra za Srbiju, odakle mu je otac, mislim da smo blizu takve odluke" preneo je Radulović stav Bojanove majke.

Španska pokrajina Katalonija koja vekovima želi da se osamostali naravno nema svoju reprezentaciju, političko je pitanje je da li će i kada dobiti državu, što će, ispostavlja se, biti povoljna okolnost za Srbiju.

"Nemojte da otpisujete Krkića, verujem da još imamo šanse da Bojan igra za nas! Razgovarali smo, dečak ne zna srpski, ali malo na španskom i uz pomoć prevodioca bio je oduševljen što sam potegao iz Beograda da ga vidim i pozdravim u ime armije naših zaljubljenika u fudbal i njegove kvalitete. On voli da dođe u Srbiju, odakle mu je otac, da poseti rodbinu. Ništa nije završeno, još smo u igri da Krkić zaigra za našu reprezentaciju", rekao je posle posete Barseloni Zvezdan Terzić, predsednik Fudbalskog saveza Srbije.

Krkić igra za Barselonu B i čeka svoj prvi profesionalni ugovor kad napuni 17 godina, a to je 28. avgusta. Prema njegovom stipendijskom ugovoru, obavezan je da postane profesionalac u Barseloni. Za A tim najvećeg katalonskog kluba debitovao je 24. aprila 2007. protiv Al Alija, kada je na asistenciju Saviole postigao svoj prvi gol pred 80.000 gledalaca i tako postao najmlađi strelac u istoriji kluba. 

Evropa se trenutno trka ko će više fudbalskih hvalospeva napisati i reći o našem dragulju u dresu Barselone. Njegov stil igre je mešavina Mesija i Ronaldinja, često naglašavaju stručnjaci, stigao je na „Nou kamp“ 1999. i u sedam godina postigao je 889 golova, što je zaista impresivno - tri gola po utakmici. Igra na poziciji napadača sa izvrsnim driblingom sa obe noge, uz brzinu koju poseduje. Nosio je dres juniorske selekcije Španije do 17 godina na Evropskom prvenstvu u Luksemburgu 2006. gde je proglašen za najboljeg napadača, uz het-trik protiv Luksemburga i Rusije. Trener Frank Rajkard očigledno sprema Krkića da zaigra baš na Ronaldinjovoj poziciji kada Brazilac ode.

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 15.11.2005.
Poruka: 4.644
20. lipnja 2007. u 00:00
kić igra za Barselonu B i čeka svoj prvi profesionalni ugovor kad napuni 17 godina, a to je 28. avgusta. Prema njegovom stipendijskom ugovoru, obavezan je da postane profesionalac u Barseloni. Za A tim najvećeg katalonskog kluba debitovao je 24. aprila 2007. protiv Al Ahlija, kada je na asistenciju Saviole postigao svoj prvi gol pred 80.000 gledalaca i tako postao najmlađi strelac u istoriji kluba.
Evropa se trenutno trka ko će više fudbalskih hvalospeva napisati i reći o našem dragulju u dresu Barselone. Njegov stil igre je mešavina Mesija i Ronaldinja, često naglašavaju stručnjaci, stigao je na „Nou kamp“ 1999. i u sedam godina postigao je 889 golova, što je zaista impresivno - tri gola po utakmici. Igra na poziciji napadača sa izvrsnim driblingom sa obe noge, uz brzinu koju poseduje. Nosio je dres juniorske selekcije Španije do 17 godina na Evropskom prvenstvu u Luksemburgu 2006. gde je proglašen za najboljeg napadača, uz het-trik protiv Luksemburga i Rusije. Trener Frank Rajkard očigledno sprema Krkića da zaigra baš na Ronaldinjovoj poziciji kada Brazilac ode.

FIFA: Može da bira do 21. godine
Mediji na Iberijskom poluostrvu su mesecima kao jedinu opciju isticali da Krkić može da igra samo za „furiju“. Pritisak ili nešto drugo, ali Španci su bili tuširani kada je FIFA posle Krkićevog debi meča za mladu reprezentaciju protiv Gruzije saopštila da to ne znači da ubuduće može da igra samo za Španiju. Prema pravilniku, jasno je da fudbaler mora da ima 21 ili više godina u trenutku debija za A tim da bi mogao da igra za tu zemlju. Dotle Bojan može da bira, a to je nedavno za katalonski „Sport“ potvrdio i njegov otac.





..... neka mali vrati CAST ...koju je Sterbik prodao !

krkicu srbine ! LOL


Dejan NS
Dejan NS
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 26.01.2005.
Poruka: 24.463
20. lipnja 2007. u 12:34
Welcome back Avi!
Ja sam protiv svakog nacionalizma,jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti - Koca Popovic
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 07.10.2004.
Poruka: 339
21. lipnja 2007. u 08:36
Ma samo da pozdravim svoje prijatelje Lošmi",i druge :-) Dugo nisam bio na forumu,pa eto...zaželjeh se malo "drugova" :-)
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 18.09.2002.
Poruka: 1.146
21. lipnja 2007. u 10:46
ima ovaj mali sto je igrao za reprezentaciju evrope i koji u nemackoj u19 a dolazi negde sa nasih prostora i  kako sam cuo voleo igrati za nasu reprezentaciju.  mislim da se zove marko marin i igra u gladbahu.

  samo te klince treba dovoditi. 
cimbo
cimbo
Mali dioničar
Pristupio: 28.05.2005.
Poruka: 6.765
21. lipnja 2007. u 11:24
Pa jel se taj Marin konačno izjasnio, da li je Srbin ili Hrvat?
http://www.youtube.com/watch?v=hdhgqliEX4A
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 18.09.2002.
Poruka: 1.146
21. lipnja 2007. u 11:29
ja sam citao da je srbin iz bosne.  ali sta sve novine pisu...!!!! moguce je i da je hrvat. 
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 27.04.2007.
Poruka: 221
21. lipnja 2007. u 11:30
Mislim da je srpski fudbal u neverovatnom napretku, najvecem u zadnjih 15 godina. Mlade selekcije su vec konstatno u vrhu, a konacno je i A ekipa pocela da ima koristi od toga obzirom da su tu Jankovic, Krasic, uskoro i Ivanovic...
Za ovu generaciju mladih se moze reci da je dominantna nad skoro svim svojim vrsnjacima. Bez obzira sta ce uraditi u finalu postigli su ogroman uspeh, usli u finale i plasirali se na Olimpijadu. Ali svi se nadamo zlatu.
A za koji dan pocinje nova poslastica, U19 prvenstvo evrope gde smo u grupi sa Francuskom, Nemackom i Rusijom. Bice zanimljivo videti njihov potencijal obzirom da nisam bas upoznat sa tom generacijom, ali dok su medju 8 znaci da su dobri.
Slag na tortu bi bio plasman A selekcije na EP. Mislim da smo na dobrom putu i ako ne zaseremo kod autsajdera ne bi trebalo da bude problema. Ova A selekcija nam je najjaca od ere Savicevica, Piksija i ostalih. Mislim da ako odemo na EP da bi mogli tamo nesto napraviti. Ne znam da li smo bolji pozadi sa Vidom, Dragom, Krstajicem, (Ivanovicem)... u sredini sa Dekijem, Jankovicem, Krasicem, Kuzmanovicem... ili u napadu sa Zigom, Lanetom... strasna ekipa.
Jos ako Krkic odluci da igra za nas... Tongue Bili bi mnogo jaki.
  • Najnovije
  • Najčitanije