Žigić u Mančester Sitiju?
Napadač
Rasinga iz Santandera Nikola Žigić mogao bi da poptpiše ugovor sa
Mančester Sitijem u narednih nekoliko sati, javlja španski dnevnik
’As’. Transfer bi trebalo da iznosi 20 miliona evra što je najveći
iznos u istoriji španskog kluba. Pregovori čelnika dve ekipe su u toku
i svakog časa bi mogao da se ozvaniči prelaz.
Vlasnik Mančester Sitija je milioner i bivši
premijer Tajlanda Taksin Šinavatra, koji želi da klub postane ozbiljan
rival velikim engleskim timovima. Zbog toga je na mesto trenera pre tri
nedelje doveo Šveđanina Svena Gorana Eriksona. Nikola Žigić bi mogao da
bude sledeće veliko pojačanje.
Marić potpisuje za Gent
Nekadašnji
mladi reprezentativac Srbije i Crne Gore Miloš Marić, bivši igrač
grčkog Olimpijakosa, potpisaće trogodišnji ugovor sa Gentom, saopšteno
je iz tog belgijskog kluba. Marić će se tako ponovo sastati sa svojim
nekadašnjim trenerom u Olimpijakosu Trondom Solidom.
"Miloš
je snažan, višestran 'vezista', koji dosta trči. Ima evropskog iskustva
sa reprezentacijom svoje zemlje... a sa Olimpijakosom je igrao i Ligu
šampiona", navodi se u saopštenju Genta.
Dres Olimpijakosa 25-godišnji Marić nosio je u protekle tri sezone, a prethodno je nastupao za Zetu i Slobodu iz Užica.
Marić je bio uvršten u najbolji tim U-21 Evropskog prvenstva
2004. godine, na kome je reprezentacija Srbije i Crne Gore osvojila
titulu vicešampiona.
Gent trenutno nastupa u Intertoto kupu. Belgijska ekipa je u
prvoj utakmici trećeg kola odigrala nerešeno, 1:1, protiv danskog
Alborga.
Ja sam protiv svakog nacionalizma,jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti - Koca Popovic