Reprezentacija Srbije

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 15.11.2005.
Poruka: 4.644
22. kolovoza 2007. u 00:39
Vojislav je napisao/la:
Schintor je napisao/la:
Dali je neko sa foruma pratio ovu konferenciju za stampu???
Dali je moguce da niko od novinara nije pitao ovog malog spanskog picopejca zasto nema Baneta Ivanovica u reprezentaciji?
Vidi cijeli citat

Ma eba te on vise! To su ga pitali kada je prosle nedelje saopstio spisak, e sad sto bi ti da ga pitaju po sto puta....


Vidi cijeli citat


al srte vi svedjani zajebani ...ako je kod vas obicaj da se karate medjusobno
mojne da mislite da je svugdje tako! samo se vi ebajite ..opusteno! Wink

..nisam jos nigdje procitao da se spanac izjasnio u vezi Baneta ..tako da !

a vidim ti mnogo citas o srpskoj repki pa deder prenesi koju njegosevu! Big%20smile



Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 16.12.2005.
Poruka: 11.280
22. kolovoza 2007. u 00:42
shintor jel ne idete ti i hepeck?
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 15.11.2005.
Poruka: 4.644
22. kolovoza 2007. u 00:51
atheistRAP je napisao/la:
shintor jel ne idete ti i hepeck?
Vidi cijeli citat


ma tebra nista od toga ...
ja sam se zadrzao dugo u jugi tako da nisam karte ni kupio ..avijonske
a hepec je jos dole ..ima neke obaveze ... tako da se nije ni pobrinuo za ulaznice ...koji ce sigurno biti na pretek jer tekma nece biti rasprodana

...danas sam gledao preko neta karte .... oko 100e dodje let ali bih trebao ujutro oko 5 biti na aerodromu Confused   i tek sledece jutro nazad ... Confused

jednu tekmu iz ovog ciklusa moram pogledati ... ide mi se u portugal... nesto mi se u glavi vrti kao da bi mogli napokon pobjediti jednu veliku ekipu i to na gostovanju..pa bi bila furka da se to nepropusti!

jos kad prokontam kako ce biti tesko doci do karti na EP ... a zivim tu ..muka mi je!


sutra opusteno ...saltanje izmedju pinka,rtrs i povremeno bh1
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 16.12.2005.
Poruka: 11.280
22. kolovoza 2007. u 01:16
Big%20smile
Dejan NS
Dejan NS
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 26.01.2005.
Poruka: 24.463
22. kolovoza 2007. u 07:21
Schintor je napisao/la:
atheistRAP je napisao/la:
shintor jel ne idete ti i hepeck?
Vidi cijeli citat


ma tebra nista od toga ...
ja sam se zadrzao dugo u jugi tako da nisam karte ni kupio ..avijonske
a hepec je jos dole ..ima neke obaveze ... tako da se nije ni pobrinuo za ulaznice ...koji ce sigurno biti na pretek jer tekma nece biti rasprodana

...danas sam gledao preko neta karte .... oko 100e dodje let ali bih trebao ujutro oko 5 biti na aerodromu Confused   i tek sledece jutro nazad ... Confused

jednu tekmu iz ovog ciklusa moram pogledati ... ide mi se u portugal... nesto mi se u glavi vrti kao da bi mogli napokon pobjediti jednu veliku ekipu i to na gostovanju..pa bi bila furka da se to nepropusti!

jos kad prokontam kako ce biti tesko doci do karti na EP ... a zivim tu ..muka mi je!


sutra opusteno ...saltanje izmedju pinka,rtrs i povremeno bh1
Vidi cijeli citat

???
LOL
Ja sam protiv svakog nacionalizma,jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti - Koca Popovic
Dejan NS
Dejan NS
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 26.01.2005.
Poruka: 24.463
22. kolovoza 2007. u 07:48

Krasić oporavljen, čeka šansu

Fudbalski reprezentavac Srbije Miloš Krasić oporavio se od povrede koja ga je mučila još od EP za mlade u Holandiji, ali se najverovatnije neće naći u startnoj postavi za predstojeći meč protiv Belgije u Briselu. Krasić za B92 kaže da je razgovarao sa selektorom Havijerom Klementeom i da bi mogao da odigra 15 do 20 minuta protiv Belgije.

"Povredu sam sanirao, ali jedini problem je što nemam dovoljno utakmica. Nisam sto posto spreman za ovaj meč, a u Briselu nam trebaju potpuno zdravi igrači. Razgovarao sam sa selektorom, možda ću igrati 15-20 minuta, a sve će zavisiti od kretanja rezultata", kaže Krasić.

Član Fiorentine Zdravko Kuzmanović debitovao je u dresu Srbije na prethodnom meču kvalifikacija protiv Finske i ostavio odličan utisak. Kuzmanović za B92 kaže da je u razgovoru sa saigračem iz Fiorentine Antonijem Van de Borom stekao utisak da će Belgijanci, uprkos slaboj poziciji na tabeli, ići na pobedu, jer nemaju šta da izgube.

"Ne znam da li ću biti u startnih jedanaest. U Finskoj sam dao sve od sebe. Bilo nam je važno da pobedimo, dobro smo odigrali. U sredu je takođe važna utakmica. Ko bude igrao mora dati sve od sebe kako bi osvojili nova tri boda. Dobro sam se uklopio u ekipu. Imao sam dobre pripreme sa Fiorentinom i nadam se da ću u sredu moći da pomognem ekipi. Najveći problem će biti što su Belgijanci. Nemaju mnogo šansi za plasman na EP. Van de Bor mi je rekao da će oni igrati na pobedu, jer nemaju šta da izgube. Za nas je najvažnije da pobedimo", kaže Kuzmanović.

Ja sam protiv svakog nacionalizma,jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti - Koca Popovic
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 15.11.2005.
Poruka: 4.644
22. kolovoza 2007. u 10:27
ma ko ce popisat sve one male drzavice na balkanu ..... ja sam ti ko austrijanaac ...nema kod njih ovaj onaj ...samo jugo :=)
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 15.11.2005.
Poruka: 4.644
22. kolovoza 2007. u 12:10

Srbija 18. reprezentacija sveta

Autor: Beta | 22.08.2007 - 11:46

Fudbalska reprezentacija Srbije nalazi se na 18. mestu rang liste nacionalnih timova koju je danas objavila Svetska fudbalska federacija (FIFA).
"Orlovi" su bili 17. reprezentacija sveta, ali su zabeležili pad za jedno mesto.
Brazilci su i dalje na prvom mestu rang liste, pošto su trijumfovali na turniru Kopa Amerika. Drugi su Argentinci, dok je aktuelni šampion sveta Italija zauzela treće mesto.

Prvih 20 timova rang liste FIFA:

1. (1) Brazil 1508 poena
2. (2) Argentina 1491
3. (3) Italija 1430
4. (4) Francuska 1380
5. (5) Nemačka 1337
6. (7) Hrvatska 1223
7. (6) Holandija 1211
8. (9) Španija 1165
9. (11) Češka 1158
10. (8) Portugal 1157
11. (10) Meksiko 1099
12. (12) Engleska 1091
13. (13) Rumunija 1090
14. (16) Grčka 1034
15. (17) Ukrajina 1002
16. (15) Kamerun 1001
17. (14) SAD 985
18. (17) Srbija 965
19. (20) Švedska 950
20. (21) Poljska 941

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 15.11.2005.
Poruka: 4.644
22. kolovoza 2007. u 12:11

Klemente: Srbija večeras tri koraka bliža Evru 2008.

Autor: Žikica Babović | 22.08.2007 - 08:25
Klemente:%20Srbija%20večeras%20tri%20koraka%20bliža%20Evru%202008.

Srbija je izgleda sudbinski vezana za Brisel, ali bar kada je fudbal u pitanju evropski status je čvrsto u rukama izabranika selektora Havijera Klementea. Ukoliko „orlovi“ večeras na stadionu „Kralj Boduen“ (20.45, TV Pink) pobede selekciju Belgije, napraviće još jedan džinovski korak ka završnom turniru u Švajcarskoj i Austriji 2008. godine.
Zato je Klemente borbenu gotovost podigao na najviši nivo, a od „orlova“ zahteva da već na zagrevanju stave do znanja svakom navijaču i igraču Belgije da je Srbija došla da trijumfalno napusti evropsku prestonicu - Brisel.

Čitaoci „Blica“ putem našeg sajta www.blic.co.yu pokušali su da pomognu selektoru Havijeru Klementeu u odabiru ekipe za večerašnji duel
Belgije i Srbije.

- Imam ogromno poverenje u ekipu i zato sam dobro raspoložen, uostalom kao i moji igrači. Rekao sam da sa pet pobeda sigurno idemo na Evropsko prvenstvo, a prva nam je potrebna već danas u Briselu. Belgija ima dobar tim, bila je jedan od kandidata za odlazak Evro 2008, ali je sada daleko od nas i gotovo je nemoguće da se plasiraju na završni turnir, iako imaju jak tim. Domaćin više nema isti cilj kao mi, oni razmišljaju o budućnosti, a mi delujemo u sadašnjosti - rekao je Klemente.
Bask se prisetio i prve utakmice u Beogradu (1:0).
- Belgijanci su tada odigrali čvrsto, bili su bolji u poslednjih 15 minuta i imali više prilika da postignu gol, ali mi smo iskoristili jednu i pobedili smo. Do sada sam protiv njih kao selektor Španije i Srbije odigrao četiri meča i četiri puta trijumfovao, zapravo četvrtu utakmicu igramo večeras, ali računam na nova tri boda - veliki optimista bio je selektor Srbije.
Nastupi Milana Jovanovića u belgijskom šampionatu izazivaju veliku pažnju, ali je Klemente umereno govorio o njegovim kvalitetima.
- Jovanović ima dobre karakteristike, brz je, odlično se snašao i koristiće nam u završnici kvalifikacija, međutim tek drugi put je s nama i rano je da vam kažem nešto konkretnije.
Golman Vladimir Stojković tvrdi da Belgijanci neće igrati tako opušteno kao što je stvorena slika u srpskoj javnosti.
- Tačno je da su izgubili šansu da se kvalifikuju na Evropsko prvenstvo, ali su njegovi igrači već duže vremena na tapetu zbog loših igara i poraza na domaćem terenu. Upravo zbog toga iskoristiće i najmanju priliku ukoliko im se ukaže da nas pobede. Renovirali su malo ekipu i takmičarski nemaju pritisak u glavi, ali sigurno je da oni neće davati golove za nas. Još jedan razlog da budemo oprezni s njima jeste iskustvo iz prvog meča, kada smo ih posle dosta muke „otvorili“ - kaže Stojković.
U odsustvu Dejana Stankovića, kapitensku traku nosiće Mladen Krstajić, najiskusniji reprezentativac Srbije.
- Bez lažne skromnosti, mi smo favoriti u duelu sa Belgijancima. Ne želimo da tražimo alibi jer do prva dva mesta u grupi možemo samo ukoliko budemo pobeđivali. Večeras nam je potrebna jaka volja i hladna glava da bismo ostali na pravom kursu - kaže Krstajić.
- Nenad Kovačević je u Francuskoj imao priliku da igra sa pojedinim reprezentativcima Belgije, a posebno je istakao debitanta Miralesa iz Lila.
- Veoma je brz i teško je izaći na kraj s njim, ali Belgijanci generalno imaju dobru ekipu, koja, međutim, igra uz dosta oscilacija. U odsustvu Dejana Stankovića očekujem da veliki deo tereta na sredini terena padne baš na moja leđa - rekao je Kovačević.
Miloš Krasić bi mogao da koristi selekciji Srbije u večerašnjem meču sa Belgijom, ali, nažalost, utakmicu će gotovo sigurno početi s klupe.
- Trenirao sam samo četiri-pet dana pre dolaska u Brisel i propustio sam nekoliko utakmica zbog obnovljene povrede zadnje lože. Ne bi bilo dobro da to učinim i treći put i zato sam selektoru odmah po dolasku rekao da nisam spreman. Mislim da je to pošteno jer nije u redu da nekom zauzmem mesto, a onda da se vučem po terenu. Možda, ipak, mogu da pomognem ukoliko uđem u igru na pola sata.
Inače, tribine stadiona „Kralj Boduen“ u Briselu večeras sigurno neće biti ispunjene do poslednjeg mesta. Domaćini procenjuju da će biti prisutno oko 25.000 do 30.000 navijača, iako je kapacitet preko 50.000.
Reprezentacija Srbije, prvi put od sticanja nezavisnosti, neće igrati u tradicionalnim crvenim dresovima, plavim šorcevima i belim čarapama. Ovog puta „orlovi“ će biti u potpuno beloj opremi.
U Briselu je bilo lepo vreme sve do dolaska reprezentacije Srbije, a onda je pala temperatura i počela kiša. Iako je jučerašnji dan bio suv, meteorolozi su za danas ponovo najavili pljuskove.

Terzić: Mnogo smo brzi
Predsednik Fudbalskog saveza Srbije Zvezdan Terzić zadovoljno je posmatrao treninge reprezentativaca u Briselu.
-Stekli smo karakteristike koje nas do sada nisu krasile.
Pogledajte samo koliko imamo brzih igrača - Koromana, Jankovića, Krasića, Rukavinu... To je novi kvalitet koji može da nas približi Evropskom prvenstvu - konstatovao je Terzić.

Kompani uneo nemir Kašnjenje Vinsenta
Kompanija, fudbalera Hamburga, na pripreme reprezentacije Belgije unelo je nemir u ekipu i izazvalo žestoke reakcije u lokalnoj štampi.
Selektor Van der Ejken najverovatnije će mu oprostiti ovaj nestašluk, jer bi još jedan poraz bio fatalan za njegovu ekipu.
Veliki problem za domaćina je i povreda pete Van Bujtena, koji neće igrati protiv Srbije.

Stankovićev apel navijačima
Kapiten fudbalske reprezentacije Srbije Dejan Stanković pozvao je navijače svoje ekipe na fer i sportsko navijanje na predstojećim utakmicama u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2008. godine.
„Molim sve navijače Srbije da na predstojećim utakmicama navijaju sportski, dlanovima, glasom, za Srbiju, srpski dres, himnu i zastavu... Vi Brazilci na tribinama, mi Brazilci na terenu!“, naveo je Stanković u apelu dostavljenom agenciji Beta.

Dejan NS
Dejan NS
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 26.01.2005.
Poruka: 24.463
22. kolovoza 2007. u 13:43

Srbija mirno čeka meč sa Belgijom

Srpska reprezentacija mirno čeka možda i najbitniju utakmicu u kvalifikacijama za evropsko prvenstvo u fubalu 2008. godine u Švajcarskoj i Austriji. Igrači su svesni da im pobeda znači korak bliže plasmanu i daje još veći značaj utakmicama protiv Finske (koja je pobeđena u meču koji je prethodio ovom a i naredni se igra protiv istog rivala 8. septembra). "Ovo je dobra prilika za pobedu", rekao je selektor Havijer Klemente na jučerašnjoj konferenciji za medije.

Belgiju najbolje poznaju Ivica Dragutinović, bivši, i Milan Jovanović sadašnji član belgijskog Standarda.

"Biće teže nego što se misli. Njima prepuštam ulogu favorita ali mi idemo na tri boda", kaže Jovanović koji je na prethodnom meču kvalifikacija u Helsinkiju debitovao golom.

Selektor Klemente kao i obično ne igra poker otvorenih karata, a neke novine se naslućuju.

Milan Smiljanić, uzeo je dres sa brojem 2, igrao bi ukoliko se igra vise defanzivno, a Danko Lazović ako je igra napadačka. Zdravko Kuzmanović bi u prvom slučaju bio iza Pantelića ili Jovanovića a u drugom u srcu veznog reda.

Ipak, Klemente je i ranije znao da iznenadi, toliko da je na primer pred Kazahstan na konferenciju za medije kao kapitena doveo Mladena Krstajića, a ovaj nije ni igrao u tom susretu.

Fudbalski savez i igrači upozoravaju navijače srpske reprezentacije da UEFA preti izbacivanjem ukoliko se dogode neki incidenti. Zato će novinari iz Srbije koji to žele, deliti letke sa apelom da se sportski navija, a pridruziće im se predstavnici Saveza ispred južne tribine koja je rezervisana za navijače Srbije.

Novinari predviđaju da će biti oko 400 navijača iz ovog dela Evrope. Najteži posao, pored novinarskog imao je novinar "Vesti" Đorđe Pajić koji je trebalo da organizuje 40 ulaznica za kolege i njihove prijatelje iz Frankfurta (gde je sedište novine).

Pred utakmicu spiker će pročitati apel navijačima za sportsko navijanje, a srpska reprezentacija zagrevaće se u crvenim majicama na kojima će pisati "Stop rasizmu".

Ispod njih imaće kompletno belu opremu u kojoj će prvi put igrati kao reprezentacija Srbije.

Situacija u belgijskoj reprezentaciji postaje sve napetija što se meč sa Srbijom približava. Sudeći po lokalnim medijima, Vensan Kompani će igrati poslednji put u karijeri za reprezentaciju Belgije baš večeras.

21-godišnji fudbaler HSV-a je pre desetak dana javno rekao ono što većina misli, da postoji rascep u reprezentaciji na igrače flamanskog i fudbalere francuskog govornog podrucja. Kompani (koji pripada valonskoj grupi, odnosno francuski mu je maternji jezik) kasnio je na početak priprema reprezentacije i izbegao da za medije, posle intervjua Gazeti Antverpen i TV stanici VRT, ponovo govori o odnosima u timu.

Selektor Rene Vanderejken ipak će u startnu postavu uvrstiti jednog od najboljih domaćih igrača.

"Ne želim da pričam na tu temu", rekao je bivši reprezentativac. "Za mene je ta stvar završena".

Vanderejken je i kao igrač bio sklon incidentnim situacijama. On je navodno svojevremeno ošamario belgijskog selektora a sada mu je "verbalnu pljusku" udario njegov sopstveni igrač u obrnutoj situaciji.

Crveni đavoli se zaista đavolski ponašaju. Ne tako davno, odlični golman Stajnen je pozvao saigrače da pred utakmicu sa Portugalom, takođe u Grupi A, grubo nasrnu na Kristijana Ronalda i izazovu ne samo strah tog igrača vec možda čak i povredu. Portugal je dobio tu utakmicu u Briselu 2-1.

Napad ekipe trebalo bi da predvodi Sterkele. Najbolji strelac belgijskog prvenstva prošle sezone (21 gol) je promenio dres prešavši iz Žerminala u Klub Briž. A postoji priča da je i promenio prezime. Navodno je dok je igrao u nižim ligama za FC Loncin, R.F.C. Lijež, R.F.C. Union La Kalamin, ili trećeligaša Ud-Everle Leven koristio prezime Sterc a potom otkrio italijansko poreklo i Fransoa je prezimenu dodao nastavak ele.
Ja sam protiv svakog nacionalizma,jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti - Koca Popovic
  • Najnovije
  • Najčitanije