Izvršni odbor Uefe u Beogradu
Fudbalski
savez Srbije saopštio je da će 11. i 12. novembra naredne godine u
Beogradu ugostiti najviše zvaničnike Evropske fudbalske unije na
redovnom sastanku Izvršnog odbora te sportske asocijacije. Sjajna vest
za našu fudbalsku organizaciju stigla je iz Niona direktno od
predsednika UEFA Mišela Platinija i rezultat je odlične medjunarodne
korespodencije čelnika FSS, pre svih predsednika Zvezdana Terzića i
generalnog sekretara Zorana Lakovića, navodi FSS.
"Ponosni smo što nam je evropska 'kuća fudbala'
poverila da budemo domaćini sastanku Izvršnog odbora i učinićemo sve da
u potpunosti opravdamo njihova očekivanja. Želimo pre svega da
zahvalimo predsedniku UEFA Platiniju, kao i predsedniku FS Rumunije
Mirčei Sanduu, koji je iskazao ogromno razumevanje i prihvatio da
umesto Bukurešta organizacija bude poverena Beogradu. To je za nas
izuzetna čast, ali i velika obaveza, a naša želja je da i u narednom
periodu što češće dovodimo Evropu u Srbiju", konstatovao je na
konferenciji za novinare generalni sekretar FSS Laković.
Ocenjeno je da je organizacija ovako impozantnog skupa
istinsko priznanje za dosadašnji rad novog rukovodstva FSS i da nikada
u istoriji ni jedan od saveza u bližem okruženju nije imao čast da na
jednom mestu ugosti sve vodeće funkcionere UEFA.
Izvršnim odborom UEFA predsedava prvi čovek evropske fudbalske
organizacije Francuz Mišel Platini, a potpredsednici su Seneš Eržik
(Turska), Džefri Tompson (Engleska), Anhel Marija Viljar (Španija),
Gerhard Majer-Vorfelder (Nemačka) i Marios Lefkaritis (Kipar).
U sastavu IO UEFA nalazi se još deset uglednih fudbalskih
radnika iz Evrope, počasni predsednik je Švedjanin Lenart Johanson, a
generalni sekretar Dejvid Tejlor iz Engleske.
Ja sam protiv svakog nacionalizma,jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti - Koca Popovic