losmi je napisao/la:
ukrajina je jedno deset puta veca od srbije i ima mnogo vecu bazu za mlade igrace, a u svakom sluacaju je mnogo bogatija, pogotovu ima mnogo vise milionera od Srbije. Ti milioneri su nasli interes da ulazu u fudbal, pa njihova liga vrvi od stranaca i imaju solidne rezultate.
Vidi cijeli citat
Ukrajina je nepunih pet puta veca od Srbije, GDP po stanovniku je skoro identican Srbiji, tako da ne stoji ni to da su mnogo bogatiji. Tacno je da imaju vise bogatasha. Ali imamo ih i mi dovoljno, ali kao sto vec rekoste niko nece da ulozi dok nije u stanju da kupi klub. Ne slazem se da je njihova baza mladih igracha od velikog uticaja, jer bi u tom slucaju imali mnogo bolje rezultate od nas na reprezentativnom planu (i seniori i mladi), a to nije slucaj.
Mi imamo dva glavna problema:
a) mafija koja ne dozvoljava privatizaciju (jos uvek)
b) nacin na koji se do sada radilo - dovedes klinca i prodas ga kao klinca, a sve bez ikakvog znanja o tome ko je koliko para dobio, bez placanja poreza i slicno
Ne treba ni podsecati da su a) i b) direktno povezani.
Zato i podrzavam dovodjenje stranaca, jer bar se nesto menja, a gore od onoga sto je bilo ne moze.