Reprezentacija Srbije

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 04.10.2004.
Poruka: 9.948
07. kolovoza 2007. u 11:14

Ekipa Juventusa poslala je zvaničnu ponudu za srpskog reprezentativca i fudbalera moskovske Lokomotive Branislava Ivanovića. Problem predstavlja obeštećenje ruskom klubu koji ima važeći ugovor do 2010.godine sa nekadašnjim fudbalerom OFK Beograda. Juventus je spreman da izdvoji oko 4,5 miliona evra za obeštećenje ruskom klubu:

" Obući crno-beli dres Juventusa bilo bi ispunjenje dečačkog sna. Ipak, zna se kakva je procedura. Potrebno je da se Italijani dogovore sa Lokomotivom i tek u slučaju da dobijem zeleno svetlo mogli bi da pregovaramo", rekao je Ivanović za "Press".

Lokomotiva izgleda neće stajati na putu svom igraču, ali tek od januara. Rusko prvenstvo se završava krajem jeseni, ostalo je da se odigra još 11 kola, a u borbi za visok plasman "crveno-zeleni" ne žele da se odreknu usluga jednog od najboljih igrača.

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 04.10.2004.
Poruka: 9.948
07. kolovoza 2007. u 13:30

Newcastle boss: We'll go for Dragutinovic
tribalfooball.com - August 07, 2007

Newcastle United boss Sam Allardyce admits he hopes to land Sevilla defender Ivica Dragutinovic.

He said: "As far as Dragutinovic is concerned, if it's still a possibility than I'll pursue it this week.

"We'll be getting an experienced defender to go with a talented experienced Premiership player in Alan Smith who knows what it takes to win a championship, and also a good central defender in Cacapa."

 

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 08.11.2005.
Poruka: 4.977
07. kolovoza 2007. u 21:50
Žigić ne vredi
20.000.000 evra
V. V., 7. avgust 2007
VALENSIJA je zainteresovana za usluge Nikole Žigića, ali čelnicima kluba sa "Mestalje" ne pada na pamet da plate 20 miliona evra koliko traži predsednik Rasinga Fransisko Pernija.
- Izdvojiti 20 miliona evra za Žigića je ludost - tvrdi sportski direktor Valensije Migel Anhel Ruiz.- On je dobar fudbaler koji nas interesuje, ali se pojedinci poslednjih dana "gađaju ciframa".
Uz sportskog direktora Ruiza i trener Kike Flores je dao pozitivnu ocenu o kvalitetima našeg reprezentativca, međutim, Valensija je za realizaciju transfera spremna da ponudi "samo" 10 miliona evra, duplo manje nego što traži klub sa "Sardinera". I manje nego što nudi Fenerbahče. Ali, kako se Žigiću baš i ne ide u Tursku, neka nikoga ne začudi ako i naredne sezone ostane u Rasingu!
- Nikola mora da prelomi, da li će da ode i dobije bogatiji ugovor ili će ostati još sezonu sa nama. Transfer Žigića je prilika da zaradimo, ali na njega nismo primorani - pokušao je da objasni predsednik Pernija koji od početka prelaznog roka "tvrdi pazar".
Ruku na srce, 20 miliona evra koliko traži Rasing, daleko je od realnosti. Nikola Žigić u septembru puni 27 godina, iza njega je samo jedna sezona u Primeri i bez obzira na njegove sjajne kvalitete, pitanje je sa kolikim bi se uspehom prilagodio u nekoj novoj sredini.

MILION PO SEZONI
NIKOLA Žigić u Rasingu ima zagarantovana godišnja primanja od pola miliona evra. Njegova plata nije problem za čelnike Valensije, koji su već spremili petogodišnji ugovor, po kojem bi na "Mestalji" zarađivao duplo više.
Ali, pita se i Rasing.

"NAPUMPANA" CENA
O "napumpanoj" ceni koju traži Rasing najbolje svedoče brojke: Bajern je Luku Tonija, bivšu "zlatnu kopačku" Evrope, platio 11 miliona evra, najbolji strelac Mundijala Miroslav Klose je koštao 15 miliona, supertalentovani Brazila Pato 20, a Francuz Tjeri Anri - 24 miliona evra.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 08.11.2005.
Poruka: 4.977
07. kolovoza 2007. u 21:57

BUM-BUM SRBIN!

jankovic-u-palermu5Boško Janković uveliko cepa mreže rivala Palerma.
Na tri utakmice, tri gola, što samo može da raduje i selektora Klementea. Nedavno sam se video sa predsednikom Terzićem, a u stalnom sam
kontaktu sa direktorom Mirkovićem, poručuje reprezentativac Srbije

Tamo gde je stao u španskom, Boško Janković, novopečeni prvotimac Palerma, po svemu sudeći, nastaviće u italijanskom prvenstvu. Srpski reprezentativac je na tri prijateljske utakmice, i to protiv austrijskog drugoligaša Kemtena, te Triestine i Lećea, postigao tri gola. Posebno atraktivan bio je onaj protiv Triestine, kada je sa 30 metara, iz igre, pretvorio pauka u prah i pepeo.

- Bio je to, zaista, retko lep gol. Saigrači i trener nisu krili oduševljenje zbog moje majstorije. Super je krenulo, samo ovako da nastavim – spreman je Janković da se uhvati u koštac sa izazovom zvanim Serija A.

Zavidan nivo forme “Bum-bum Boška” u ovoj fazi priprema naročito može da raduje Havijera Klementea, našeg selektora.

- Nedavno sam se video sa predsednikom Zvezdanom Terzićem, a u neprestanom sam telefonskom kontaktu sa direktorom reprezentacije Zoranom Mirkovićem. Bliži se duel sa Belgijancima i ukoliko ponovo dobijem šansu sigurno je da neću razočarati ni sebe ni selektora. Atmosfera u našem taboru je fantastična, a to je osnovni garant za dobre rezultate.

Sve se u životu nekadašnjeg fudbalera Crvene zvezde odvija filmskom brzinom.

- Zablistao sam u Primeri i ekspresno se obreo u jednoj od najjačih evropskih liga. Mnoge je takav razvoj situacije iznenadio, ali ne i mene. Čelnici Palerma već duže vreme, tačnije od prvog meča sa Milanom, prate svaki moj korak i posle dobrih igara u Majorki pristupili su realizaciji posla. Koliko dugo ću ostati u njihovim redovima, videćemo – najavljuje Janković nove blistave partije i prelazak u klub mnogo zvučnijeg imena.


POSLE SVADBE U ČARTER


NEKA ČEKA MEDENI MESEC


Potpisao je Janković ugovor sa Palermom i odmah pohitao u Beograd na paraf ugovora za čitav život. Posle svadbenog veselja u vili “Jelena” čekao ga je čarter kojim je odleteo za Austriju, gde se njegov novi klub priprema za novo prvenstvo.

- Igrom slučaja još nisam vezao dva dana u Palermu. Supruga Dijana i ja bili smo prinuđeni da prolongiramo medeni mesec. Nije lak život nas profesionalaca – malo u šali, mnogo više u zbilji kaže Boško.

 
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 08.11.2005.
Poruka: 4.977
07. kolovoza 2007. u 21:57

LUDI POTEZ SA ŽIGIĆEM

Migel Anhel Ruiz predsednik Valensije ističe da Rasing traži previše.
U klubu sa „Mestalje“ i dalje se, ipak, razmatra mogućnost angažovanja
srpskog golgetera, dok je Fenerbahče, čini se, izašao iz trke, budući da
je sve dogovorio sa Kovermansom iz AZ Alkmara...

Žigić „igra“ na više stolica, a da li će se popeti i na sto i glasno reći : „ Od danas ćete me gledati u novom dresu!“ Program vodi Rasingov predsednik Francisko Pernija, srpski as čeka mig, čekaju to i zainteresivani klubovi. U Santanderu oklevaju, drže kurs sa početka prelaznog roka, ne spuštaju cenu, a ona je svima dobro znana.!Španski mediji idu i u Valensiju, raspituju se, verujući da je klub sa Mestalje kandidat broj 1 da angažuje srpskog golgetera i zatim konstatuju : „ Razmatra se ludi potez da se angažuje Nikola za 20 miliona evra !“
U Valensiji ne kriju da hoće Žigića, ali ne po svaku cenu.Navodi se da Rasing traži previše, isti slučaj je, kažu, i sa napadačem srpske reprezentacije. Beleži se i izjava direktora Migela Anhela Ruiza: „ Nismo spremni na ludosti!“ Logičan zaključak posle svega : klub iz Kantabrije morao bi da smanji apetite ukoliko želi da proda Žigića.
- Nikola je imao fantastičnu sezonu, ali moram da priznam da sam iznenađen cenom koju Rasing traži za napadača – dodao je Ruiz.
Selimo se iz Valensije na drugi kraj Evrope, tamo stanuje još jedan klub koji je isticao kandidaturu za kupovinu Žigića, pred vratima smo Fenerbahčea... Do pre dva – tri dana naš golgeter je slovio kao sigurno pojačanje, da bi, gotovo u svim turskim sredstvima informisanja , odjednom, „pred najezdom Valensije“, pao u zaborav.
- Hlađenje ! Bar što se štampe tiče, ne znam da li su se i u klubu predali – konstatuje u razgovoru za „Sport“, nekadašnji prvotimac Fenerbačea, a sada poslovni čopvek u Istanbulu, Miško Mirković.
Na pomolu je, ipak, jedan transfer, i to napadača, prekjuče „bojažljivo“ najavljenog, da bi juče su svi tamošnji sportski listovi na udarnim stranicama objavili da je Deni Kovermans (29) iz AZ Alkmara na pragu Fenerbahčea?
- Jedan od naslova : „ Novi bik Kovermans!“Tvrdi se da je postignut dogovor. Kompletan transfer – 10 miliona evra! Kovermans je u prošlom holandskom prvenstvu 20 puta zatresao mrežu, a dolazi po preporuci bivšeg Fenerovog igrača Hojdonka, koji veruje da će njegov sunarodnik svake godine postizati po 25 golova. Oglasio se i Kovermans : „ Poznajem Kežmana, pomoći ću mu da postane golgeter turske lige!“
U „igru“ se uključio i Kuranji, on se sam preporučuje?
- Kaže da bi za godišnju platu od 3,75 miliona evra rado došao u Fenerbahče..
Ima li još kandidata?
- Prvi put je pomenut i Mirko Vučinić - zaključuje Miško Mirković.
Gde je Žigićevo mesto? U Santanderu ili...
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 08.11.2005.
Poruka: 4.977
07. kolovoza 2007. u 22:00

SREBRNI IZ HOLANDIJE NAPADAJU BELGIJANCE

zigic-kompaniPred reprezentacijom Srbije odlučujuća jesen
na putu do EP 2008.u Austriji i Švajcarskoj
Selektor Havijer Klemente pozvaće 20 igrača za meč u
Briselu a na spisku će biti vicešampioni iz Holandije Ivanović,

Janković, Duško Tošić, Krasić i Rukavina

Za Srbiju dolaze dani odluke a od avgustovske noći u Briselu znaćemo kojim putem ide naš reprezentativni fudbal. Posle kazahstanskog stradanja bili smo na ivici ambisa a da ne padnemo pomogli su nam Poljaci koji su se u Jerevenu proveli kao mi u Almatiju. Vratili smo se u život i ponovo smo, bez sumnje, gospodari svoje sudbine, svesni valjda da sreću ne bi smeli više da izazivamo...

-Da, ne treba mnogo pametovati, kiks iz Kazahstana anuliran je porazom Poljske u Jermeniji – ističe direktor reprezentacije Zoran Mirković.- Naravno, bodovi osvojeni u Helsinkiju poklopili su se u celoj priči.

Belgija je odavno svima u glavi. Na Terazijama 35 ne kriju da je to duel koji se mora dobiti...

-Termin je malo nezgodan ali kako njima, tako i nama. Igrači iz španskih i italijanskih klubova su praktično odradili tek deo priprema i to je za nas otežavajuća okolnost, ali možemo i moramo da se izborimo sa tim problemom. Svi momci su svesni značaja ovog meča i mislim da imamo razloga za optimizam.

Spisak putnika za Brisel biće poznat naredne nedelje...

-Ne bih o imenima, ali mislim da će selektor na raspolaganju imati više igrača nego što je to bio slučaj u Finskoj. Većina igrača se nalazi u pripremnoj fazi, postoji mogućnost da se neko ne daj bože povredi a i forma je varljiva...

Brojaće Klemente do 20 a izvesno je da će se na spisku naći i većina igrača koji su sa uspehom igrali na EP za mlade u Holandiji...

-Izbor je na selektoru, odluka je samo njegova. A nije tajna da smo svi zadovoljni holandskom pričom. Momci su opravdali očekivanja i normalno je da će većina njih biti na raspolaganju i selektoru “A” tima- ne ostavlja dilemu Zoran Mirković.

Janković, Krasić i Duško Tošić su već starosedeoci, Ivanović će biti “novo ime” a Rukavina je u Finskoj pokazao da može biti rešenje za desnu stranu, naravno sve prema potrebama. U odsustvu kapitena Stankovića, Klemente će verovatno pozvati i Milana Smiljanića kako bi i on osetio atmosferu u seniorskom timu...Uz Krstajića, Vidića, Dragutinovića, Pantelića to je tim za novu radost, ovoga puta u Belgiji.

SPISAK (NI)JE TAJNA

OD STOJKOVIĆA

DO JOVANOVIĆA


Havijer Klemente vodi u Brisel 20 igrača a od standardnih igrača izostaće samo požuteli kapiten Dejan Stanković. Na spisku će, dakle, biti golmani Stojković i Avramov, zatim Rukavina, Ivanović, Krstajić, Vidić, Dragutinović, D.Tošić, Duljaj, Koroman, Krasić, Janković, Ergić, Kuzmanović, Kovačević, Žigić, Jovanović, Pantelić, Lazović i verovatno Smiljanić.

STANKOVIĆ PAUZIRA

VRAĆA SE ŽIGIĆ

U Briselu ćemo biti oslabljeni za kapitena Dejana Stankovića, požutelog u meču sa Finskom, ali selektora raduje povratak Nikole Žigića koji je odradio suspenziju zarađenu u porazu od Kazahstana.

-Odsustvo Stankovića svakako je hendikep ali prednost ove reprezentacije leži u činjenici da imamo i kvalitet i kvantitet – ne ostavlja dilemu Zoran Mirković.

OKUPLjANjE 19.AVGUSTA

PRIPREME U BRISELU

Orlovi će biti na okupu 19.avgusta a interesantno je da će selektor izvršiti prozivku u Briselu.Planirano je da u prestonici Belgije reprezentacija boravi sve do 23.avgusta a za ovakav plan i program Havijer Klemente se odlučio zbog činjenice da je igračima iz evropskih klubova u ovom trenutku zgodnije da se odmah okupe u srcu Evrope nego da prvo dođu u Beograd...

PRANDELI NA VEZI

KUZMANOVIĆ PRAVI

Igračku karijeru na “čizmi” Zoran Mirković je počeo u Atalanti iz Bergama a jedan od trenera u klubu je tada bio i sadašnji prvi stručnjak Fiorentine Prandeli...

-Hvali malog Kuzmanovića, ne krije da ga je oduševio na pripremama – kaže direktor reprezentacije.- Igra zaista dobro i prema najavama biće veoma važna karika u igri kluba iz Firence. Naravno, raduje nas dobra forma našeg reprezentativca koji je u Helsinkiju protiv Finske pokazao da poseduje ogroman talenat.

MLADI U KIJEVU

KRČMA BEZBRIŽAN

U periodu kada seniori borave u Belgiji mlada selekcija će biti na isitu u Kijevu gde se održava jak međunarodni turnir. Da li to remeti planove Havijera Klementea?

-Ne bih o imenima, pita se selektor – jasan je Mirković.-Većina igrača se posle EP u Holandiji oprostila od dresa mlade reprezentacije i oni mogu biti na spisku selektora.

Dakle, Ivanović, Tošić, Krasić, Janković...su sada seniori,a Smiljanić, Zoran Tošić, Babović...idu u Kijev da budu na raspolaganju selektoru Krčmareviću.

KLEMENTE U NOVOM SADU

DERBI ZA SELEKTORA

Za razliku od reprezentativaca koji u avgustu neće videti Beograd,Havijer Klemente će doći u našu prestonicu narednog vikenda kako bi “otvorio novi šampiona”. On će najpre gledati u Novom Sadu derbi susret između Vojvodine i Partizana a u nedelju i premijerni duel Crvene zvezde protiv Čukaričkog. Pod lupom će biti reprezentativci Antonio Rukavina i Ognjen Koroman.

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 26.01.2005.
Poruka: 6.676
07. kolovoza 2007. u 22:27
Vojislav je napisao/la:

BUM-BUM SRBIN!

jankovic-u-palermu5Boško Janković uveliko cepa mreže rivala Palerma.
Na tri utakmice, tri gola, što samo može da raduje i selektora Klementea. Nedavno sam se video sa predsednikom Terzićem, a u stalnom sam
kontaktu sa direktorom Mirkovićem, poručuje reprezentativac Srbije

Tamo gde je stao u španskom, Boško Janković, novopečeni prvotimac Palerma, po svemu sudeći, nastaviće u italijanskom prvenstvu. Srpski reprezentativac je na tri prijateljske utakmice, i to protiv austrijskog drugoligaša Kemtena, te Triestine i Lećea, postigao tri gola. Posebno atraktivan bio je onaj protiv Triestine, kada je sa 30 metara, iz igre, pretvorio pauka u prah i pepeo.

- Bio je to, zaista, retko lep gol. Saigrači i trener nisu krili oduševljenje zbog moje majstorije. Super je krenulo, samo ovako da nastavim – spreman je Janković da se uhvati u koštac sa izazovom zvanim Serija A.

Zavidan nivo forme “Bum-bum Boška” u ovoj fazi priprema naročito može da raduje Havijera Klementea, našeg selektora.

- Nedavno sam se video sa predsednikom Zvezdanom Terzićem, a u neprestanom sam telefonskom kontaktu sa direktorom reprezentacije Zoranom Mirkovićem. Bliži se duel sa Belgijancima i ukoliko ponovo dobijem šansu sigurno je da neću razočarati ni sebe ni selektora. Atmosfera u našem taboru je fantastična, a to je osnovni garant za dobre rezultate.

Sve se u životu nekadašnjeg fudbalera Crvene zvezde odvija filmskom brzinom.

- Zablistao sam u Primeri i ekspresno se obreo u jednoj od najjačih evropskih liga. Mnoge je takav razvoj situacije iznenadio, ali ne i mene. Čelnici Palerma već duže vreme, tačnije od prvog meča sa Milanom, prate svaki moj korak i posle dobrih igara u Majorki pristupili su realizaciji posla. Koliko dugo ću ostati u njihovim redovima, videćemo – najavljuje Janković nove blistave partije i prelazak u klub mnogo zvučnijeg imena.


POSLE SVADBE U ČARTER


NEKA ČEKA MEDENI MESEC


Potpisao je Janković ugovor sa Palermom i odmah pohitao u Beograd na paraf ugovora za čitav život. Posle svadbenog veselja u vili “Jelena” čekao ga je čarter kojim je odleteo za Austriju, gde se njegov novi klub priprema za novo prvenstvo.

- Igrom slučaja još nisam vezao dva dana u Palermu. Supruga Dijana i ja bili smo prinuđeni da prolongiramo medeni mesec. Nije lak život nas profesionalaca – malo u šali, mnogo više u zbilji kaže Boško.

 
Vidi cijeli citat
 
Boško me svaki dan sve više i više fascinira sa svojom skromnošću!LOL
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 26.01.2005.
Poruka: 6.676
07. kolovoza 2007. u 22:45
Vojislav je napisao/la:

BUM-BUM SRBIN!

jankovic-u-palermu5Boško Janković uveliko cepa mreže rivala Palerma.
Na tri utakmice, tri gola, što samo može da raduje i selektora Klementea. Nedavno sam se video sa predsednikom Terzićem, a u stalnom sam
kontaktu sa direktorom Mirkovićem, poručuje reprezentativac Srbije

Tamo gde je stao u španskom, Boško Janković, novopečeni prvotimac Palerma, po svemu sudeći, nastaviće u italijanskom prvenstvu. Srpski reprezentativac je na tri prijateljske utakmice, i to protiv austrijskog drugoligaša Kemtena, te Triestine i Lećea, postigao tri gola. Posebno atraktivan bio je onaj protiv Triestine, kada je sa 30 metara, iz igre, pretvorio pauka u prah i pepeo.

- Bio je to, zaista, retko lep gol. Saigrači i trener nisu krili oduševljenje zbog moje majstorije. Super je krenulo, samo ovako da nastavim – spreman je Janković da se uhvati u koštac sa izazovom zvanim Serija A.

Zavidan nivo forme “Bum-bum Boška” u ovoj fazi priprema naročito može da raduje Havijera Klementea, našeg selektora.

- Nedavno sam se video sa predsednikom Zvezdanom Terzićem, a u neprestanom sam telefonskom kontaktu sa direktorom reprezentacije Zoranom Mirkovićem. Bliži se duel sa Belgijancima i ukoliko ponovo dobijem šansu sigurno je da neću razočarati ni sebe ni selektora. Atmosfera u našem taboru je fantastična, a to je osnovni garant za dobre rezultate.

Sve se u životu nekadašnjeg fudbalera Crvene zvezde odvija filmskom brzinom.

- Zablistao sam u Primeri i ekspresno se obreo u jednoj od najjačih evropskih liga. Mnoge je takav razvoj situacije iznenadio, ali ne i mene. Čelnici Palerma već duže vreme, tačnije od prvog meča sa Milanom, prate svaki moj korak i posle dobrih igara u Majorki pristupili su realizaciji posla. Koliko dugo ću ostati u njihovim redovima, videćemo – najavljuje Janković nove blistave partije i prelazak u klub mnogo zvučnijeg imena.


POSLE SVADBE U ČARTER


NEKA ČEKA MEDENI MESEC


Potpisao je Janković ugovor sa Palermom i odmah pohitao u Beograd na paraf ugovora za čitav život. Posle svadbenog veselja u vili “Jelena” čekao ga je čarter kojim je odleteo za Austriju, gde se njegov novi klub priprema za novo prvenstvo.

- Igrom slučaja još nisam vezao dva dana u Palermu. Supruga Dijana i ja bili smo prinuđeni da prolongiramo medeni mesec. Nije lak život nas profesionalaca – malo u šali, mnogo više u zbilji kaže Boško.

 
Vidi cijeli citat
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 04.10.2004.
Poruka: 9.948
09. kolovoza 2007. u 10:21
Valencia wrap up Zigic signing
tribalfooball.com - August 09, 2007

Valencia are expected to confirm the signing of Racing Santander striker Nikola Zigic today.

Negotiations had appeared to have fallen through yesterday afternoon over Zigic's personal demands and Racing's unwillingness to factor that into their asking price.

However, an evening phone hook-up between Racing president Francisco Pernia and Valencia counterpart Juan Soler appears to have ironed all difficulties.

Valencia will be able to sign Zigic for a lower fee than Racing's original £10 million demand, but may send a player to Santander as part of the agreement.

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 04.10.2004.
Poruka: 9.948
09. kolovoza 2007. u 10:22
Dragutinovic terms too rich for Newcastle
tribalfooball.com - August 08, 2007

Newcastle United dropped their interest in Sevilla wing-back Ivica Dragutinovic after the Serb hiked up his wage demands.

A United source told the Evening Chronicle: "We were a bit taken back by Dragutinovic's demands.

"If we had given him what he was asking for, it would have made him the highest paid player at St James' Park.

"We are not prepared to meet his demands."

  • Najnovije
  • Najčitanije