2014 NFL Season

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 24.04.2011.
Poruka: 664
02. rujna 2014. u 02:08
Seahawski imenovali Earla Thomasa stratnim punt returnerom pored živoh Harvina...
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 11.08.2014.
Poruka: 1.362
02. rujna 2014. u 02:41
sisilo5 je napisao/la:
Seahawski imenovali Earla Thomasa stratnim punt returnerom pored živoh Harvina...
Vidi cijeli citat

Još bi im najbolje bilo da se potrga na punt returnu nakon što praktički nije igrao prošle godine.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 24.04.2011.
Poruka: 664
02. rujna 2014. u 03:14
I'mBack je napisao/la:
sisilo5 je napisao/la:
Seahawski imenovali Earla Thomasa stratnim punt returnerom pored živoh Harvina...
Vidi cijeli citat

Još bi im najbolje bilo da se potrga na punt returnu nakon što praktički nije igrao prošle godine.
Vidi cijeli citat

A bolje da se on potrga neko Thomas.On je ključ svega
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 24.04.2011.
Poruka: 664
02. rujna 2014. u 03:14
I'mBack je napisao/la:
sisilo5 je napisao/la:
Seahawski imenovali Earla Thomasa stratnim punt returnerom pored živoh Harvina...
Vidi cijeli citat

Još bi im najbolje bilo da se potrga na punt returnu nakon što praktički nije igrao prošle godine.
Vidi cijeli citat

A bolje da se on potrga neko Thomas.On je ključ svega
Seattle
Seattle
Dokazano ovisan
Pristupio: 29.05.2004.
Poruka: 10.299
02. rujna 2014. u 07:53
sisilo5 je napisao/la:
Seahawski imenovali Earla Thomasa stratnim punt returnerom pored živoh Harvina...
Vidi cijeli citat


Harvin nikad nije vraco punt returns. On je kickoff returner. Velika je razlika izmedju te dvije vrsta returns.
“Kam hit this tight end SO HARD, I swear I saw that TE’s soul leave Qwest Field right on that 35 yard line.”
danchy
danchy
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 23.07.2009.
Poruka: 36.610
02. rujna 2014. u 09:11
Joe Black je napisao/la:
prekro je napisao/la:
baseggio je napisao/la:

1.Ilija i Divovi uzimaju East i u Divisionalu skidaju Packerčad... 
Vidi cijeli citat


ajde...nek ti bude!
Vidi cijeli citat


alo!!!!


pa valjda se još neko nešto pita oko toga
Vidi cijeli citat

Bez brige Joe, tako su i lani govorili... 
Marva je marva, u trnju jede, u blatu spava, ali se nikada ne uprlja k'o čovjek!
Joe Black
Joe Black
Potencijal za velika djela
Pristupio: 14.03.2013.
Poruka: 3.106
02. rujna 2014. u 12:27
Philadelphia Eagles sezona 2014, Chip Kelly team

Nakon dva drafta, i nakon upoznavanja s ekipom i prezentiranja svoje vizije footballa te nakon ovogodišnjeg drafta i angažmana/otpuštanja pojedinih igrača po svom izboru, može se reći da su ovogodišnji Eaglesi stvarno Chip Kelly team.
Što to znači? Znači da ako je Chip (kako ga pojedini nazivaju) ofans Bog i da je njegov napad nešto najatraktivnije i najbolje što se dogodilo u novijoj NFL povjesti i kao takav će dominirati po osvojenim yardima i poenima. Možda je to i istina, ali kao što smo vidjeli u prethodnim sezonama, obrana je ta koja uzima naslov uz dužno poštovanje svim napadima jer su postigli više od protivnika, pobjedila je ekipa koja je imala obranu koja je primila manje. Filozofiram, ali kužite poantu. Dakle, Chip naravno to zna pa je pojačao ekipu tamo gdje mu fali i nadogradio ono što je bilo odlično prošle sezone u kojoj su Eaglesi uvjerljivo (u zadnjoj tekmi, dva razlike) osvojili diviziju i plasirali se u PO.
Navijači su u globalu zadovoljni, mada stalno očekuju i nadaju se ponovnom ulasku u SB te konačno osvajanje prstena prvaka. Jel ovo konačno ta godina? Hm. Mislim da nije. Naravno, volio bi kao i svi fanovi, ali jednostavno nemam taj osjećaj. Znate ono, šampionska sezona, prvi favoriti .... ne, Eaglesi nisu još to, a nakon 'dream teama' više niko nije siguran da će i biti. Jednog dana valjda će se i nas pogoditi, možda i ove sezone, možda sljedeće, možda one nakon, ali bitno je da se igra kvalitetan i atraktivan footbal te da se osvoji divizija ispred Giantsa a onda u PO pa dokle ide ..
Nekako imam osjećaj da Eaglesi neće osvojiti naslov onak, bolji su, favoriti, mirno. To će biti neki dramatični preokret, blokirani fild gol pa TD, punt return u zadnjoj sekundi, QB run u produžetku od 40 yardi, hel Mary ... To će biti priča za neki novi film o jobovskom čekanju i dramatičnom osvajanju. Rekao sam jednom, do 2050 će valjda i to doći. Ovo je jedna u nizu sezona koja može biti TA ali i ne mora. Biti će dogodine. Ili one iza. Ili ... ma kužite već.

Što smo dobili odnosno izgubili za ovu sezonu i zašto se imamo pravo nadati nećem velikom.
obrana:
Jenkins, Maragos (S) Nolan Carol i Cary Wiliams (CB) znaju igrati i žele igrati obranu i oni će nositi ovu sezonu prema višem standardu nego prošlogodišnji team uz sve one koji su malo popravili dojam najgore obrane lige i valjda imaju želje dokazati da je ta sezona bila splet okolnosti što su i nagovijestili prošle godine.
napad:
Eagles ofan je Chip ofans, znači trenutno najbolje i najatraktivnije u NFLu (e, sad jel to učinkovito i jel donosi naslov) i kao takav skoro pa garantira 30+ poena po tekmi, nebitno ko je protivnik.
Izgubili smo DJaxa, na prvi tren je bilo WTF, ali kad se sleglo možda i neće biti hendikep takve razine. Maclin je očuvan, nije igrao prošlu sezonu i sad je zdrav. Sigurno je kvalitetna zamjena i kompenziranje na poziciji DJaxa, naravno ne u potpunosti ali više nego solidno. Kao zdrav je, al jbga ovo je rizik. Nikad (čast iznimkama) nije isti igrač prije i nakon ozljede. Bljesak tu i tamo, ali u većini situacija jok. Al tu je Cooper, konstanta i kad god zatreba tu je.
Chip će igrati puno s brzim snapovima fejk rutama, eksplozijom akcija gdje će veliku ulogu igrati TE. A tu su Celek, Casey i vrlo dobri Ertz ali najveća snaga će biti u LeSean Mcoyu koji bi mogao do 2000+ yardi ove sezone.  Ogromno pjačanje za ovaj napad je Darren Sproles koji ima vrhunske reference i koristit će se u spešl timu ali uskakati često u formacije sa ili bez McCoya. Naravno tu je i Polk koji s navedenim dvojcem čini jako opasnu poziciju RB za sve protivničke ekipe.
QB Foles je odigrao savršeni drugi dio sezone i očekivanja su najmanje ista za ovu. Vjerojatno nemoguće, ali mladi QB ima kvalitetu, dobru ruku, miran je, brze noge. Ima i sigurnost te iskustvo koje je stekao lani. Problem je hoće li imati hladnu i čistu glavu. Ali mislim da hoće, i da je svijestan da itn tu i tamo ne ugrožava njegovu poziciju te će igrati vrhunski. U pričuvi je osporavani Mark Sanchez, akvizicija iz Jetsa (nakon odlaska Vicka). Kao back up QB je odlična zamjena za ovaj profil igre. Uvjeren sam da se neće zadovoljiti tim statusom već će napadati poziciju startnog QB, a po meni on ima i kvalitete, a s par dobrih akcija, izletjet će mu ti kondori iz glave. Kod njega kvaliteta nije bila upitna već glava, strah od greške, kalkulacije. Brz, šablonski napad može mu donijeti sigurnost a onda je i kvaliteta vidljiva.

Najveći konkurenti će biti Giantsi. Ipak su oni Giantsi i tamo je Eli, JPP, Amukamara, 'naš' Cromartie, Cruz i to je NY. Face su. Treba priznati. Respekt da ali razbiti ih u komadiće.
Skinsi s oporavljenim RGIII i DJaxom biti će bolji nego lani a tu su i Garcon, Morris, stari Santana  (novi coach Gruden)
Dalas s Wittenom, ludim Dezom, Dumbarom je glupo podcjenjivati. Je da se uvijek možemo nadati Romo timeu, ali opet je to odličan tim koji ima želju za uzvratom.

Sve u svemu u sezoni 13-3 (ovo nakon 13-0 odmaramo ključne igrače) 40+ poena zabijamo, 15- primamo, osvajamo i diviziju i konferenciju i u spektakularnom SB dramatično McCoy s 3000tom sezon yardom donosi naslov.
Protiv Patriotsa naravno.
[uredio Joe Black - 02. rujna 2014. u 12:31]
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 20.02.2006.
Poruka: 35.530
02. rujna 2014. u 18:01
Seattle je napisao/la:
Marusicu, dobro dosao nazad.
Vidi cijeli citat



----------

nesto citam da je watt nabrijan na sezonu, vjerojatno i radi onih komentara vlasnika.
ne budu li igrali konzervativnu obranu na liniji i bude li clowney faktor mogao bi imat bolesnu sezonu. covjek je na najboljem putu za HOF, nadajmo se da ce i nastaviti.

Seattle
Seattle
Dokazano ovisan
Pristupio: 29.05.2004.
Poruka: 10.299
02. rujna 2014. u 18:19
Hajde, evo samo malo o Seahawksima jer se nije puno nista promijenilo. 

Napad bi trebao biti bolji ako Harvin ostane zdrav jer im stvarno daje dosta mogucnosti. Jos uvijek ce to bit heavy run game ali i Wilson je stariji godinu dana i iskusniji pa mozda malo vise passing game ce se promijeniti. Isto, OLine je jos uvijek pod velikim upitnikom mada Carpenter izgleda dosta dobra. Ovo mu je zadnja godina ugovora pa mozda se zato vise trudi. 

Obrana je dosta dobra mada ne mislim da je rotacija tako dobra kao sto je i prije bilo.  Dosta je igraca otislo a ovi novi bas i nemaju nesto puno iskustva.  Isto nisam siguran da je run defense tako dobra kao prosle godine nakon odlaska big Red u Jaguars.  A vidjecemo. 

Od 2014 draftiranih igraca, WR Paul Richardson izgleda dosta dobro. Slican je Harvinu sto se tice brzine i explozivnosti.  Justin Britt ce startovati na oline dok Cassius Marsh ce biti zamjena Avrilu.  Od ostalih mozda pomenuti nedraftiranog Brock Coyle koji je jos jedan dobar linebacker.  Kad vec pricamo o draftu, ove godine bi trebali imati malo zapazeniju ulogu od 2013 drafta (nisum imali prvu rundu zbog Harvina) mada su samo cetvorica njih ostala. Ali, Christine Michale bi trebao vidjeti malo vise vremena na pozicij running back dok Luke Wilson je vec prosle godine se dokazao kao solidan TE.  Jordan Hill (defensive tackle) i Tharold Simon su jos uvijek pri zacelju na svojim pozicijama ali pokazuju potencijal.  Steta sto je Jesse Williams vec drugu sezonu zaredom izgubljen tako da stvarno sav potenciajl koji je pokazivao na treninzima, nismo u mogucnosti da vidimo na tekmama.

Ocekivanja? Realno, tesko je ocekivati da opet uzmu Super Bowl jer se rijetko dogadja da neko uzme dva put zaredom.  Seahawks su sigurno jos uvijek jedan od najboljih timova u NFL i mogu ponoviti ali ipak je ovo NFL.  Mislim, prve tri tekme su protiv proslogodisnjih ucesnika razigravanja koji su svi bolji nego sto su prosle godine bili; Green Bay i Denver kuci i Chargers u gostima. I onda odma Redskins u gostima nakon bye vikenda. Dosta zajeban raspored, jos kad dodas sest u divizije koje ce biti fizicke, vidi se da raspored nije nimalo lak. Vidjecemo.  

[uredio Seattle - 02. rujna 2014. u 19:01]
“Kam hit this tight end SO HARD, I swear I saw that TE’s soul leave Qwest Field right on that 35 yard line.”
baseggio
baseggio
Dokazano ovisan
Pristupio: 05.08.2009.
Poruka: 11.863
02. rujna 2014. u 18:57
JJ Watt's 6-yr, $100M contract gives him an average salary of $16.6M per year, the richest deal any NFL defensive player.
  • Najnovije
  • Najčitanije