Hrvatska ženska reprezentacija

extracold
extracold
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 31.01.2011.
Poruka: 25
02. kolovoza 2012. u 00:05
Bravo cure
irilov
irilov
Potencijal za velika djela
Pristupio: 17.12.2009.
Poruka: 4.673
02. kolovoza 2012. u 01:09
virujen da je većini ženski rukomet zadnja rupa na fruli, nije ni da ga ja nešta pšosebno pratin, al cure- reprezentaciju pratin na velikin natjecanjima. i kako san već reka- baš san bija uvjeren da moghu i više od ovoga šta su dosad pružale, sve san čeka jednu utakmicu kontra nekoga od velikih, da ih skinu. i evo- udrile su ruskinje, i to vrlo uvjerljivo, ako izuzmemo zadnje 3 minute. nadam se da bi ova utakmica mogla bit oni preokret, klik u glavama koja bi mogla prominit neke stvari i pomoć in da uistinu i dobiju neke utakmice koje inače znaju gubit, a tribale bi ih dobit. ako to uspiju slomit u sebi, onda mogu bit i materijal za medalje.
a i inače mi se paridu ono normalne, ok cure, i baš san žestoko navija i nervira se večeras, i jako, jako mi je drago šta su ovo dobile.

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 27.02.2010.
Poruka: 11.159
02. kolovoza 2012. u 01:41
mene samo zanima dal će pojedinci za tjedan dana (ako ne i manje) opet zaboravit ovu pobjedu
M-G
M-G
Mali dioničar
Pristupio: 25.04.2010.
Poruka: 6.768
02. kolovoza 2012. u 06:55
svaka čast cure...odlična igra...ne znam jesu li to gledale dečke pa su ih oni naučili malo kako se dere u obrani ili su jednostavno shvatile da mogu...sad samo tako dalje...da ova utakmica ne bude iznimka koja potvrđuje pravilo...s ovakvom igrom se na bilo kojem natjecanju može jako jako puno...
IZNAD SVIH!!! HRVATSKA!!!!
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 02.08.2011.
Poruka: 145
02. kolovoza 2012. u 08:34
cepi1 je napisao/la:
mene samo zanima dal će pojedinci za tjedan dana (ako ne i manje) opet zaboravit ovu pobjedu[/QUOTE



Vidi cijeli citat
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 17.06.2010.
Poruka: 2.743
02. kolovoza 2012. u 12:07
M-G je napisao/la:
svaka čast cure...odlična igra...ne znam jesu li to gledale dečke pa su ih oni naučili malo kako se dere u obrani ili su jednostavno shvatile da mogu...sad samo tako dalje...da ova utakmica ne bude iznimka koja potvrđuje pravilo...s ovakvom igrom se na bilo kojem natjecanju može jako jako puno...
Vidi cijeli citat

i mene su podsjetili u par navrata, samo jos koja minuta vise za Lovric, a samim time i odmora za Tatari, koja moram rec igra odlicno ovo prvenstva, pravi voda ekipe, podsjeca me ne Nika Kovaca, i manje minuta za Horvat koja ih nicim ne opravdava, Franic je puno bolja igracica, Horvat neka odigra par napada da odmori Kiku koja igra i obranu, ostalo sve je ok!
irilov
irilov
Potencijal za velika djela
Pristupio: 17.12.2009.
Poruka: 4.673
02. kolovoza 2012. u 15:13
ma dobro, lidija je igrač koja ima svoje kvalitete, samo ih treba znat izvuć iz nje- moćan šut. meni je također žao što više i bolje ne koristimo lovrić, cura je 1na 1 premoćna, i ima odličan pregled.
telekineza
telekineza
Potencijal za velika djela
Pristupio: 28.05.2011.
Poruka: 2.205
02. kolovoza 2012. u 19:28
irilov je napisao/la:
ma dobro, lidija je igrač koja ima svoje kvalitete, samo ih treba znat izvuć iz nje- moćan šut. meni je također žao što više i bolje ne koristimo lovrić, cura je 1na 1 premoćna, i ima odličan pregled.
Vidi cijeli citat

Mislim da se Lovrić ne koristi više jer je bila ozlijeđena, ona se oporavila tek prije par dana, bit će vremena i za nju, ne može niti Tatari igrat cijele utakmice.

M-G
M-G
Mali dioničar
Pristupio: 25.04.2010.
Poruka: 6.768
03. kolovoza 2012. u 09:07
ja sad ne znam jesam li ja to dobro čuo ili ne...jučer na radiu u vijestima pitaju canjugu nešto o borbi za prvo mjesto sa crnom gorom...haha pa kako prvo mjesto kad je brazil prvi sa 3-0 za sad...i ako dobimo crnu goru brazil mora izgubit od rusije i onda se zatvara krug...jesu smiješni neki novinari...
IZNAD SVIH!!! HRVATSKA!!!!
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 10.05.2009.
Poruka: 17.696
23. rujna 2012. u 21:14

Canjuga uz kritike izostavio pet igračica

PDF Ispis E-mail
Autor Mario Lovrinović
Nedjelja, 23 Rujan 2012 00:00

Rukometašice se ponovo okupljaju nakon Olimpijskih igara u Londonu gdje su dosegnule četvrtfinale. Razlog okupljanja je uigravanje za Europsko prvenstvo koje se održava u prosincu u Srbiji.

I pripremni turnir je u Srbiji, točnije gradiću Petrovcu na Mlavi (04. - 06.10.2012.). Pripreme će odraditi u Slavonskom Brodu (01. - 03.10.2012.). Primjetno je da nema 6 igračica koje su bile u Londonu - Jelene Grubišić, Dijane Jovetić, Andreje Šerić, Maide Arslanagić, Lidije Horvat i Andre Penezić.

U današnjim Sportskim novostima izbornik Canjuga je kritički pojasnio razloge nepozivanja navedenih igračica. Penezić se još oporavlja od ozljede zadobivene na Olimpijskim igrama i tu nije ništa sporno, da nije tako bila bi na popisu.

 

Izbornik je pojasnio izostanak ostalih pet cura, pa tako kaže: Jovetić još nema klub, previše oscilira te kako je Gaće u zadnjim utakmica pokazala više. Na njeno mjesto pozvana je igračica Lokomotive Nataša Janković. Za Arslanagić koju je vidio kao moguću konkurenciju i zamjenu za Penezić ističe da nije opravdala povjerenje, da zdravoj Penezić nije konkurencija i stoga prednost daje mlađima poput Renate Knježević (Zelina) i Lane Franković (Sesvete). Lidija Horvat je potrošila sve kredite, a opasno je visjela i za London. Na toj poziciji priliku imaju Žana Čović (Podravka) i Ivana Petković (Zelina), a po potrebi desno vidi i Knježević. Kod Grubišić ističe nestalnu formu, kaže da odavno nije broj jedan kao nekada i kako će ozbiljno razmisliti prilikom odabira putnica za Srbiju na EP. Na turniru u Petrovcu će priliku dobiti Katarina Bralo (Budućnost) i Marta Žderić (Podravka). Šećer na kraju je Andrea Šerić koja je imala ispad prema riječima Canjuge - ljuta što nije igrala više na Olimpijskim igrama! Priliku su dobile Katarina Ježić (Budućnost) i Dragica Džono (Zelina).

Određene promjene su nužne i to je potpuno jasno, započinje novi Olimpijski ciklus. Ipak, neke su se promjene očekivale i ranije, neke velike prilike su već propuštene, a neke generacije mlađih rukometašica praktično su propale jer nikada nisu dobile pravu prilku. Dok neke starije s druge strane bilježe broj reprezentativnih nastupa u rangu s Lackovićem, Balićem i Vorijem, a rezultata nemaju...

Što reći o prozvanima?

Lidija Horvat uistinu jeste imala pregršt prilika i često nije pokazivala dovoljno. Međutim Canjuga je jedno vrijeme od nje uporno pravio Petra Metličića pa je Horvat igrala ključnu rolu i u obrambenim formacijama što je od početka bilo jasno da ne funkcionira. No, trajalo je dosta dugo. Maida Arslanagić pak u njegovom mandatu zapravo nije niti dobila priliku što je potpuna suprotnost od Horvat. Postavlja se pitanje zašto je uopće Arslanagić putovala na Olimpijske igre osim ako joj Canjuga nije htio prirediti "maturalac". Kako je bila na tribinama u ključnom susretu na OI nije ni mogla odmijeniti ozljeđenu Penezić. Dijana Jovetić nema klub i tu se izbornikova odluka čini trenutno logičnom. Jelena Grubišić s druge strane je na neki način upozorena ovim nepozivanjem jer svi od nje očekuju više, pokazala je da ona to može. Andrea Šerić je pak imala ispad, međutim tko je pozvao istu u London nego Canjuga. Napadački je Šerić odigrala katastrofalno, obrambeno nije napravila ništa posebno. Gotovo sve što je šutnula u Londonu bio je prijestup odnosno povreda prostora od šest metara. Budući da ona ne skače prilikom šuta, što je tek zanimljivo,već zakorakne u prostor i potom upućuje udarac iz debelog prijestupa..., no to prilikom izbora putnica izgleda nije bilo odveć bitno. Mlada i super talentirana Katarina Ježić Igre je gledala preko TV-a.

Postavlja se pitanje kakva je odgovornost u svemu izbornika Vladimira Canjuge? Niti jednom prilikom nije se moglo čuti da je i u naznakama on rekao da je možda, slučajno, barem na neki način suodgovoran za jedan jedini poraz.

Već i ptice na grani znaju što će izrecitirati novinarima nakon poraza: one nisu vjerovale, uplašile su se, strah od pobjede, ja to iz njih ne mogu istjerati. Uglavnom svi krivi samo ne on, od igračica do prethodnika i viših sila. Teze koje ističe uvijek se može po potrebi izvući i teško ih je dokazati. Uostalom nije li njegov posao da igračice uvjeri. Plasmani od sedmog do jedanaestog mjesta domet je već godinama, dakle bez ikakvog iskoraka i dalje. Činjenica je da ove djevojke nemaju ekstra kvalitetu već su uglavnom prosjek. Problem je u tome što je iz tog prosjeka barem na nekom natjecanju u zadnjih desetak godina iskočila i uzela medalju jedna Španjolska, Njemačka, Švedska, Rumunjska, Crna Gora međutim Hrvatska nikada. Ostaje EP u Srbiji nakon kojega iskreno se nadamo neće izbornik vikati - one nisu vjerovale. Uostalom ne budu li vjerovale vi ih gospodine izborniče jednostavno niste uspjeli i znali uvjeriti, ako je to zaista ključni problem.

Izbornik rukometašica prof. Vladimir Canjuga pozvao je sljedeće igračice:

1. Katarina Baralo (Budućnost)
2. Ivana Jelčić (Podravka)
3. Marta Žderić (Podravka)
4. Maja Zebić (Zaječar)
5. Nikica Pušić Koroljević (Podravka)
6. Anita Gaće (Podravka)
7. Nataša Janković (Lokomotiva)
8. Katarina Ježić (Budućnost)
9. Dragica Džono (Zelina)
10. Vesna Milanović - Litre (Podravka)
11. Lana Franković (Sesvete)
12. Kristina Elez (Erdi)
13. Ivana Lovrić (Samobor)
14. Miranda Tatari (Podravka)
15. Sonja Bašić (Metalurg)
16. Renata Knježević (Zelina)
17. Žana Čović (Podravka)
18. Ivana Petković (Zelina)

  • Najnovije
  • Najčitanije