Sportnet forum

Dobrodošli na najbolji hrvatski sportski forum!

SP Poljska/Švedska 2023

123
...
575859
alkatraz
alkatraz
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 26.08.2013.
Poruka: 24.693
27. prosinca 2022. u 13:25

Svjetsko prvenstvo u rukometu

Poljska / Švedska

11. - 29. 01. 2023.

 

28. izdanje SP-a za muškarce će se igrati u 9 gradova diljem Poljske i Švedske. Čak se i oba polufinalna susreta ne igraju u istoj državi, pa bi se moglo dogoditi da jedan finalist odigra cijeli turnir u Poljskoj, a samo finale u Švedskoj. Nitko do sada nije osvojio tri naslova svjetskog prvaka u nizu, a Danska na prvenstvu ima priliku to ostvariti. 

Sistem natjecanja je isti kao i na prošlome SP-u. 32 reprezentacije su ždrijebane u 8 skupina. U drugi krug prolaze 3 prvoplasirane ekipe iz svake skupine i prenose bodove. Nastaju nove 4 skupine ( A-B, C-D, E-F, G-H) iz kojih će prve dvije reprezentacije ući u četvrtfinale.

Hrvatska će prvu skupinu igrati u švedskom gradu Jonkopingu 

Skupina A: Španjolska, Crna Gora, Čile, Iran

Skupina B:  Francuska, Poljska, Slovenija, S. Arabija

Skupina C:  Švedska, Brazil, Urugvaj, Zelenortski otoci

Skupina D: Island, Portugal, Mađarska, J. Koreja

Skupina E:  Njemačka, Katar, Srbija, Alžir

Skupina F: Norveška, Argentina, Nizozemska, S. Makedonija

Skupina G: Hrvatska, Maroko, Egipat, SAD

Skupina H: Danska, Belgija, Bahrein, Tunis

 

Raspored utakmica hrvatske reprezentacije:

13.01.2023.  20:30   Hrvatska-Egipat

15.01.2023.  20:30   Hrvatska-SAD

17.01.2023.  20:30   Hrvatska-Maroko

 

alkatraz
alkatraz
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 26.08.2013.
Poruka: 24.693
27. prosinca 2022. u 13:31

FRANCUSKA

DANSKA

 

Målvogtere:

Niklas Landin, THW Kiel

Kevin Møller, Flensburg-Handewitt

Fløjspillere:

Magnus Landin, THW Kiel

Emil Jakobsen, Flensburg-Handewitt

Hans Lindberg, Füchse Berlin

Johan Hansen, Flensburg-Handewitt

Stregspillere:

Magnus Saugstrup, Magdeburg

Lukas Jørgensen, GOG

Simon Hald, Flensburg-Handewitt

Bagspillere:

Rasmus Lauge, Veszprem

Mathias Gidsel, Füchse Berlin

Henrik Møllgaard, Aalborg Håndbold

Mads Mensah, Flensburg-Handewitt

Mikkel Hansen, Aalborg Håndbold

Jacob Holm, Füchse Berlin

Simon Pytlick, GOG

Lasse Møller, Flensburg-Handewitt

Mads Hoxer, Aalborg Håndbold

 

alkatraz
alkatraz
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 26.08.2013.
Poruka: 24.693
27. prosinca 2022. u 13:34

ŠVEDSKA

Golman:

  1. Andreas Palicka, Paris Saint-Germain, 138/15

     

  2. Mikael Appelgren, Rhein-Neckar Löwen, 93/2

  3. Tobias Thulin, GOG, 35/0

 

  1. Hampus Wanne, FC Barcelona, 67/270

     

  2. Lucas Pellas, Montpellier HB, 46/142

 

  1. Max Darj, Füchse Berlin, 93/90

     

  2. Fredric Pettersson, Fenix Toulouse, 92/118

  3. Oscar Bergendahl, TVB Stuttgart, 29/47

 

  1. Niclas Ekberg, THW Kiel, 199/806

     

  2. Daniel Pettersson, SC Magdeburg, 63/144

 

  1. Jonathan Carlsbogård, FC Barcelona, 41/77

     

  2. Eric Johansson, THW Kiel, 13/25

  3. Karl Wallinius, THW Kiel, 16/13

 

  1. Felix Claar, Ålborg Håndbold, 45/90

     

  2. Jim Gottfridsson, SG Flensburg-Handewitt, 130/420

 

  1. Albin Lagergren, Rhein-Neckar Löwen, 86/253

  2. Linus Persson, HBC Nantes, 33/63

  3. Lukas Sandell, Ålborg Håndbold

 

NJEMAČKA

Tor: Andreas Wolff (Kielce/Polen), Joel Birlehm (Rhein-Neckar Löwen)
Linksaußen: Lukas Mertens (SC Magdeburg), Rune Dahmke (THW Kiel)
Rückraum links: Paul Drux (Füchse Berlin), Philipp Weber (SC Magdeburg), Julian Köster (VfL Gummersbach)
Rückraum Mitte: Juri Knorr (Rhein-Neckar Löwen), Luca Witzke (SC DHfK Leipzig), Simon Ernst (SC DHfK Leipzig)
Rückraum rechts: Kai Häfner (MT Melsungen), Djibril M’Bengue (Bergischer HC), Christoph Steinert (HC Erlangen)
Rechtsaußen: Patrick Groetzki (Rhein-Neckar Löwen), Lukas Zerbe (TBV Lemgo Lippe)
Kreis: Johannes Golla (SG Flensburg-Handewitt), Jannik Kohlbacher (Rhein-Neckar Löwen), Tim Zechel (HC Erlangen)

alkatraz
alkatraz
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 26.08.2013.
Poruka: 24.693
27. prosinca 2022. u 13:42

ISLAND

 

Markverðir:
Ágúst Elí Björgvinsson, Ribe Esbjerg (47/2)
Björgvin Páll Gústavsson, Valur (244/16)
Viktor Gísli Hallgrímsson, HBC Nantes (35/1)

Vinstra horn:
Bjarki Már Elísson, Telekom Veszprém (91/291)
Hákon Daði Styrmisson, Vfl Gummersbach (8/25)

Vinstri skytta:
Aron Pálmarsson, Aalborg Håndbold (158/618)
Elvar Ásgeirsson, Ribe Esbjerg (9/17)
Ólafur Andrés Guðmundsson, GC Amicitia Zürich (137/269)

Leikstjórnendur:
Elvar Örn Jónsson, MT Melsungen (54/140)
Gísli Þorgeir Kristjánsson, SC Magdeburg (39/76)
Janus Daði Smárason, Kolstad Håndball (58/83)

Hægri skytta:
Kristján Örn Kristjánsson, Pays d´Aix UC (21/29)
Ómar Ingi Magnússon,Magdeburg (66/216)
Viggó Kristjánsson, SC Leipzig (33/76)

Hægra horn:
Óðinn Þór Ríkharðsson, Katteden Schaffhausen (16/55)
Sigvaldi Björn Guðjónsson, Kolstad Håndball (49/127)

Línumenn:
Arnar Freyr Arnarsson, MT Melsungen (71/81)
Elliði Snær Viðarsson, Vfl Gummersbach (23/30)
Ýmir Örn Gíslason, Die Rhein-Neckar Löwen (64/34)

POLJSKA

  1. Bis Bartłomiej – HSC 2000 Coburg (GER)
  2. Chrapkowski Piotr – S.C. Magdeburg (GER)
  3. Czapliński Mikołaj – C.d.t Torrebalonmano (ESP)
  4. Czuwara Jan – HC Vardar 1961 (MKD)
  5. Daszek Michał – SPR Wisła Płock S.A.
  6. Dawydzik Dawid – SPR Wisła Płock S.A.
  7. Działakiewicz Szymon – Redbergslids IK (SWE)
  8. Gębala Maciej – S.C. DHfK Lipsk (GER)
  9. Gębala Tomasz – KS VIVE Handball Kielce S.A.
  10. Jędraszczyk Piotr – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski S.A.
  11. Komarzewski Krzysztof – SPR Wisła Płock S.A.
  12. Kornecki Mateusz – KS VIVE Handball Kielce S.A.
  13. Krajewski Przemysław – SPR Wisła Płock S.A.
  14. Morawski Adam – MT Melsungen (GER)
  15. Moryto Arkadiusz – KS VIVE Handball Kielce S.A.
  16. Olejniczak Michał – KS VIVE Handball Kielce S.A.
  17. Pietrasik Ariel – TSV St. Otmar St. Gallen (SUI)
  18. Pilitowski Maciej – MKS Kalisz Sp. z o.o.
  19. Sićko Szymon – KS VIVE Handball Kielce S.A.
  20. Skrzyniarz Jakub – Bidasoa Irun (ESP)
  21. Walczak Patryk – Sporting Lizbona (POR)
  22. Widomski Andrzej – KPR GO S.A.
alkatraz
alkatraz
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 26.08.2013.
Poruka: 24.693
27. prosinca 2022. u 20:54

Četvrtak 20:00 RTL2

Hrvatska-Italija

Stefan84
Stefan84
Mali dioničar
Pristupio: 10.10.2018.
Poruka: 6.261
27. prosinca 2022. u 22:45

Igra se ovo SP izmedju 11 januari do 29 januari u SvedskaPolska. F4 u Stockholm.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/2023_World_Men%27s_Handball_Championship

 

Gradovi i Kapaciteti areni

 

Stockholm (19.000) F4

Krakow (15.000) prva i sredna skupina

Malmö (13.000) Prva i sredna skupina

Göteborg (12.000) Prva skupina

Gdansk (11.400) prva skupina

Katowice (11.000) Prva skupina

Jönköping (7.000) president kup

Plock (5.400) president

Kristianstad (5.100) president

alkatraz
alkatraz
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 26.08.2013.
Poruka: 24.693
28. prosinca 2022. u 10:02

Nije F4 u Stockholmu jer je jedno polufinale u Gdansku

Stefan84
Stefan84
Mali dioničar
Pristupio: 10.10.2018.
Poruka: 6.261
28. prosinca 2022. u 14:45

tacno. inace puno hrvati kupio karti za utakmici u jönköping. pa imat cete dobra podarsku.

 

drugi koj kupio mnogu karte je naravno danska i norveska. sta s danska tice pa samo jedan jedino most djeli copenhagen i malmö. rakticno kuci.

 

a sada, samo da korona ne unisti i ovo prvvenstvo. da moze ljudi koj kupio karti da ode u areni. ve igrace da se zdravi i da dobiemo istinsko prvenstvo.

 

SP 2021 i EP 2022 lakardija. ekipi ostao be pola tim srede prvenstva. Nemacka i Holandija bez pola tim.

[uredio Stefan84 - 28. prosinca 2022. u 14:46]
Stefan84
Stefan84
Mali dioničar
Pristupio: 10.10.2018.
Poruka: 6.261
28. prosinca 2022. u 16:56

Sinoc:

 

Makedonija vs Crna Gora 38 - 33

 

Danas:

 

Makedonija vs Crna Gora 30 - 31

 

 

alkatraz
alkatraz
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 26.08.2013.
Poruka: 24.693
28. prosinca 2022. u 17:02

J. Koreja-Brazil 28-22

123
...
575859