Hrvatska politička scena

nik
nik
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.04.2004.
Poruka: 17.313
05. siječnja 2015. u 13:46
mljeveni djetic je napisao/la:
Zadojenost, jel to ono kad pred izbore odnekuda izleti milijun "neovisnih analiticara" koji pozivaju narod da ne izlazi na izbore, da ne treba glasovati uopce (drugim rijecima, nista ne treba mijenjati ) da je to sve isto, SDP i HDZ, ali kada pocnu pisati o kriminalu pisu samo o kradezeu, niti jedna rijec o Linicu, Cacicu, Merzelici, Mesicu, niti jedna rijec... oni pozivaju na apstinenciju od izbora samo kad je SDP na vlasti, kada je kradeze na vlasti, onda pozivaju na promjene


Ili je ipak zadojenost ono kad predsjednik Republike Hrvatske u Srbu izjavi "drugarice i drugovi, u mom kabinetu stoji bista Josipa Broza Tita, stajala je kod mog prethodnika, stajace i kod mog nasljednika"
Vidi cijeli citat


ovo oko lopova...ovo ti je isto kad mi srbima velimo da su poklali na hiljade hrvata nakon osvajanja grada, sela itd, pa je njihov odgovor..je al vi ste digli u zrak jednog srbina zajedno s kucom u karlovcu
Mi gradimo prugu, pruga gradi nas!
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 22.03.2007.
Poruka: 4.540
05. siječnja 2015. u 13:49
Strasno ti je poredjenje.

Ok,ti si SDP fan, to je vec jasno, ali nemoj nam vrijedjati inteligenciju. Ogromna vecina ministara u Kukuriku vladi ima neku aferu iza sebe, o zupanima, istaknutim clanovima SDP-a i HNS-a, da ne govorim.

I onda kurva o postenju, pocne...
miha1
miha1
Dokazano ovisan
Pristupio: 12.11.2004.
Poruka: 17.490
05. siječnja 2015. u 13:51
A kakav to program ima Josipović? I naivan si ako misliš da su ovi manji lopovi, njihov je zajeb što uvijek dođu poslije HDZ-a pa imaju manje za krasti.
Špalatrin
Špalatrin
Potencijal za velika djela
Pristupio: 10.06.2013.
Poruka: 4.222
05. siječnja 2015. u 14:10
Kontroler je napisao/la:
lošu strategiju ima kolinda, previše povišenih tonova, previše ostrašćena, previše koristi patetičnu 'domoljubnu' demagogiju. po meni srlja ravno u poraz. što je najgore uglavnom glumi, vidi se da uopće nije prirodno takva. zamisli da uživljavanjem u neku rolu prikazuješ sebe gorim nego što jesi 
Vidi cijeli citat

naravno da ima lošu strategiju, pa svako malo napada milanovića, a kandidira se za mjesto predsjednice 
Bit ćemo prvaci ako nam dopuste
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 22.03.2007.
Poruka: 4.540
05. siječnja 2015. u 14:17
To je kod nas normalna pojava, i na izborima za kucni savjet, kandidati pametuju o gospodarskoj krizi u Europi i modalitetima izlaza iz krize.

Mada, ne vidim u cemu je problem napadati Milanovica, on je Josipovicev sef. Ili je obratno, tko to zna... i esdepenjare svako malo spominju Karamarka.

Ali najjaca mi je vjestica Mirela, kaze "moguca je velika koalicija SDP-a i HDZ-a". Samo glup covjek ne vidi kakve spinove rade ovi Jovicevi ucenici "kumrovecke skole", Mirela koja suruje sa Josipovicem odnosno SDP-ovim kandidatom, i za koju i vrapci znaju da ce nakon narednih izbora surovati sa SDP-om, baca bombe o "velikoj koaliciji SDP-a i HDZ-a".... strategija im je ocita, zgaditi HDZ u ocima desno orjentiranih glasaca... kad vec ne mogu oprati SDP nakon svih afera, njih vise ni Dunav ne moze oprati.

ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.988
05. siječnja 2015. u 14:20
u cemu je problem sa "zgaditi HDZ u ocima desnih biraca"? Mozda onda konacno izaberu neku pravu nacionalnu opciju (da citiram tebe)
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 22.03.2007.
Poruka: 4.540
05. siječnja 2015. u 14:31
nik je napisao/la:
@cyc
aj molim te, ko nas to vraca u jugu? Di se rastura vojska? I to napises bas na stranici di imas lijepo sa slikicama napisano kaj smo sve kupili ili dobili (po meni previse toga jer je odrzavanje skupo). Kakva je to manija gonjenja?
Vidi cijeli citat


Da ovo ne prodje bez odgovora, odrzavanje jeste skupo, ali treba znati i da hrvatske tvrtke koje proizvode oruzje i vojnu opremu, kroz drzavnu agenciju za izvoz/uvoz oruzja Aalan, godisnje izveze i proda vojne opreme u vrijednosti oko 200.000.000 (200 milijuna) dolara.

To je fantasticna brojka, tu prednjace karlovacki HS produkt, sa 18 zastupnika u 18 drzava svijeta, medju kojima i poznati Springfield armory za USA trziste, oni prodaju ove VHS jurisne puske, policijske i borbene pistolje...

Takodje tu je i ludbreski Šestan-Busch, koji proizvodi mozda i najkvalitetnije borbene vojne kacige na svijetu, opremili su kacigama brojne vojske svijeta, vrhunac im je potpisan ugovor sa ruskom vojskom/vladom i opremanje ruske armije najmodernijim kacigama.
Rusi su je kupili nakon prvog testiranja.

A da pojedinci zele rasturiti hrvatsku vojsku, nije neka novost... jebiga, intimno su vezani za JNA.
nik
nik
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.04.2004.
Poruka: 17.313
05. siječnja 2015. u 14:41
mljeveni djetic je napisao/la:
nik je napisao/la:
@cyc
aj molim te, ko nas to vraca u jugu? Di se rastura vojska? I to napises bas na stranici di imas lijepo sa slikicama napisano kaj smo sve kupili ili dobili (po meni previse toga jer je odrzavanje skupo). Kakva je to manija gonjenja?
Vidi cijeli citat


Da ovo ne prodje bez odgovora, odrzavanje jeste skupo, ali treba znati i da hrvatske tvrtke koje proizvode oruzje i vojnu opremu, kroz drzavnu agenciju za izvoz/uvoz oruzja Aalan, godisnje izveze i proda vojne opreme u vrijednosti oko 200.000.000 (200 milijuna) dolara.

To je fantasticna brojka, tu prednjace karlovacki HS produkt, sa 18 zastupnika u 18 drzava svijeta, medju kojima i poznati Springfield armory za USA trziste, oni prodaju ove VHS jurisne puske, policijske i borbene pistolje...

Takodje tu je i ludbreski Šestan-Busch, koji proizvodi mozda i najkvalitetnije borbene vojne kacige na svijetu, opremili su kacigama brojne vojske svijeta, vrhunac im je potpisan ugovor sa ruskom vojskom/vladom i opremanje ruske armije najmodernijim kacigama.
Rusi su je kupili nakon prvog testiranja.

A da pojedinci zele rasturiti hrvatsku vojsku, nije neka novost... jebiga, intimno su vezani za JNA.
Vidi cijeli citat


kakve veze ima jna s rasturanjem vojske...i opet te pitam, kakvo rasturanje vojske ako imas nabavku nove opreme?
Mi gradimo prugu, pruga gradi nas!
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 22.03.2007.
Poruka: 4.540
05. siječnja 2015. u 15:03
Pa nauci razliku izmedju emocija, i politike.

NATO pakt inzistira na jakoj hrvatskoj vojsci, nama Amerikanci doniraju stotine modernih borbenih vozila, iz ljubavi? kako da ne, nego zato sto im trebamo, treba im hrvatski vojnik u Somaliji, Afganistanu. Nasi su vojnici uvijek bili na cijeni, ako itko analiticki prilazi vojnoj povijesti, onda su to amerikanci, zato i imaju tako mocnu ratnu masineriju. Na West Pointu se hrvatski vojnik posebno analizira.

Ove transportere smo kupili od njih, zatim ove nove helikoptere, US army je rashodovala 300 komada i ponudila ih na drazbi, Hrvatska ima pravo prvootkupa i izabracemo 16 najboljih i najocuvanijih komada, to su suvremeni helikopteri koji su njima jednostavno visak... vec se spominje i kupovina popularnih "Crnih sokola", Blackhawk helikoptera, a u planu za 2016. godinu Kotromanovic ima i nabavku polovnih F-16 od norveske ili nizozemske vojske nisam sad siguran, eventualno svedski Gripeni... sve se to realizira uz pomoc NATO pakta.

Emotivno, budi siguran da se Josipovic, Pusicka ili Milanovic, ne slazu sa tom i takvom modernizacijom hrvatske vojske. Ali nemaju bas nekog izbora... ne dize Denis Kuljis glas protiv toga onako tek sto mu je prahnulo... sto se kaze, ne laje pas zbog sela, ne pada snijeg da pokrije brijeg...

Jos je Mesic krenuo sa rasturanjem nekadasnje institucije hrvatske drzave, hrvatske vojske. Ona se tek vraca na noge, zadnjih par godina, vojska je jedno vrijeme bila potpuno unistena, degradirana. Gle samo kakve kante lete po hrvatskom nebu... opasno po ljude i okolis.

Kako rekoh, od vojne industrije Hrvatska ima itekakvu korist, dosta se trosi, ali se dosta i zaradi. A vojsku moras imati, svaka normalna drzava je ima, takav je danasnji svijet. Mozemo mi sad napraviti vijence od poljskog cvijeca, staviti ih na glavu, pjevati kumbaya my lord i mastati o svijetu bez ratova, ali realnost je drugacija.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 27.07.2014.
Poruka: 36.574
05. siječnja 2015. u 15:03
Nevjerojatno kakve promasene kampanje i los pr za oboje.

Ipak takve lose kampanje idu na ruku kolindi jer hdz ima veci broj odanih glasaca a lignjun generalno vecu podrsku tako da ne ocekujem veliki odaziv a u tom slucaj kolinda na 53 54 posto. Uz jaci odaziv u koji, ponavljam, sumnjam ide lignja na 51 52 posto.
  • Najnovije
  • Najčitanije