mljeveni djetic je napisao/la:
nik je napisao/la:
@cyc
aj molim te, ko nas to vraca u jugu? Di se rastura vojska? I to napises bas na stranici di imas lijepo sa slikicama napisano kaj smo sve kupili ili dobili (po meni previse toga jer je odrzavanje skupo). Kakva je to manija gonjenja?
Vidi cijeli citat
Da ovo ne prodje bez odgovora, odrzavanje jeste skupo, ali treba znati i da hrvatske tvrtke koje proizvode oruzje i vojnu opremu, kroz drzavnu agenciju za izvoz/uvoz oruzja Aalan, godisnje izveze i proda vojne opreme u vrijednosti oko 200.000.000 (200 milijuna) dolara.
To je fantasticna brojka, tu prednjace karlovacki HS produkt, sa 18 zastupnika u 18 drzava svijeta, medju kojima i poznati Springfield armory za USA trziste, oni prodaju ove VHS jurisne puske, policijske i borbene pistolje...
Takodje tu je i ludbreski Šestan-Busch, koji proizvodi mozda i najkvalitetnije borbene vojne kacige na svijetu, opremili su kacigama brojne vojske svijeta, vrhunac im je potpisan ugovor sa ruskom vojskom/vladom i opremanje ruske armije najmodernijim kacigama.
Rusi su je kupili nakon prvog testiranja.
A da pojedinci zele rasturiti hrvatsku vojsku, nije neka novost... jebiga, intimno su vezani za JNA.
kakve veze ima jna s rasturanjem vojske...i opet te pitam, kakvo rasturanje vojske ako imas nabavku nove opreme?