Hrvatska politička scena

danchy
danchy
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 23.07.2009.
Poruka: 36.603
11. svibnja 2014. u 22:34
Kontroler je napisao/la:
dimnjacar je napisao/la:
Pa nisu partijasi toliko glupi da idu pisati "SDP je posten i donosi promjene"... to su pisali prije dvije godine.

Sada se spinuje, skrece sa teme, malo pametnije se to radi, kako rekoh cim neki potres u SDP-u, neka afera, kriminal, unutarstranacki obracuni, odmah se krece sa kradezeom. Klasicni spin...
Vidi cijeli citat

hahahaha pa koji si ti mutikaša pa to je da čovjek ne povjeruje. tko te ne zna, al stvarno bi te preskupo preplatio, digao bi kredit. 

spin-doktore,

pričamo trenutno o hdz-u jer je netko spomenuo ukidanje ulice tuđmana ovo ono i rasplela se priča o hdz-u. a ne bi se na kraju krajeva ni rasplela da nije vas par dušebrižnika koji su tako neobično osjetljivi kada netko spomene notornu činjenicu da je hdz kriminalna organizacija.
što se tiče ove gamadi na vlasti, ja sam bezbroj puta pisao o njima kao pošasti i karcinomu, ian, capt. jack, delko evo i cohen ugl svi. zapravo ja ne znam tko je uopće na ovom forumu u zadnjih godinu dana napisao jednu pozitivnu riječ o tim nesposobnim korumpiranim lopovima.
o njima i njihovim aferama se piše svakodnevno.. ALI sama činjenica da su na vlasti ne znači da se ne treba komentirat otužna stvarnost svih nas da je glavna oporbena stranka ujedno i ta ista zločinačka organizacija koja nas je gurnula u ponor. koja je udomaćila moto političar sam, dakle kradem
Vidi cijeli citat

Bez ulaženja u nepotrebnu polemiku, što ova svakako jest, ja se ne sjećam kad je netko napisao nešto pozitivno o HDZ-u, vjerojatno nekoliko godina nitko, pa se svejedno ovdje nalaze oni koji spočitavaju drugima da brane HDZ, a zašto? Zato jer napadaju SDP ili jer kad je rasprava o jednima, onda se ne smiju spominjati drugi? To je u redu, ali meni se čini da vrijedi u samo jednom smjeru...

Dok je pola foruma ludovalo od sreće nakon izbora Mlanovića za premijera, mi koji smo pisali jednostavnu istinu: HDZ = SDP smo bili zasuti minusima i također proglašavani bezumnim idiotima koji brane lopove, među ostalima i ti koje si naveo. 

I rasprava je počela o micanju Tuđmanova imena sa ulice ili trga u Primoštenu (što je skandalozna odluka) zbog počinjene krađe u privatizaciji i proširila se na HDZ, a kad se govori o krađi u privatizaciji, zar misliš da SDP nema što tražiti u toj raspravi?

Poprilično je jednostavno, kad govoriš o jednima, moraš i o drugima, jer su toliko povezani da se ni sami više ne razlikuju, tako da ostajem kod onoga rečenog odavno: HDZ = SDP
Marva je marva, u trnju jede, u blatu spava, ali se nikada ne uprlja k'o čovjek!
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.05.2008.
Poruka: 50.334
12. svibnja 2014. u 00:33
Vilenjak je napisao/la:
Dragu Ćosića za doživotnog komentatora svih Hrvatskih reprezentacija,ne računajući vaterpolo i tenis gdje je car Mićo Dušanović
Alilooooooooooooović
Vidi cijeli citat

taj lik mi je svojim preseravanjem zgadio sport kao sport
kad njega čujem,obavezno se s tv-a prebacim na live stream pa makar najgori četnik komentirao 
proklinjem dan kad se taj počeo bavit komentiranjem,toliko mi je zgadio sve skupa da sam počeo mrzit i onaj gol Ante Vukušića Anderlechtu u 96.min,onda znaš do kud je došlo

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 15.01.2005.
Poruka: 42.430
12. svibnja 2014. u 00:45
danchy je napisao/la:

Dok je pola foruma ludovalo od sreće nakon izbora Mlanovića za premijera, mi koji smo pisali jednostavnu istinu: HDZ = SDP smo bili zasuti minusima i također proglašavani bezumnim idiotima koji brane lopove, među ostalima i ti koje si naveo. 

I rasprava je počela o micanju Tuđmanova imena sa ulice ili trga u Primoštenu (što je skandalozna odluka) zbog počinjene krađe u privatizaciji i proširila se na HDZ, a kad se govori o krađi u privatizaciji, zar misliš da SDP nema što tražiti u toj raspravi?

Poprilično je jednostavno, kad govoriš o jednima, moraš i o drugima, jer su toliko povezani da se ni sami više ne razlikuju, tako da ostajem kod onoga rečenog odavno: HDZ = SDP
Vidi cijeli citat


Upravo tako.... nas par je nakon pobjede Kokosinjca napisalo HDZ = SDP, da bi bili izlozeni zestokom verbalno pljuvanju od strane istih onih forumasa koji danas stidljivo pokusavaju reci to isto. Tada su graktali kao vrane, da nije to isto, da SDP ce raditi, biti bolji, pravi drugovi, posteni, radisni, napredni...

I da stvar bude komicnija, nazivaju nas HDZ-ovcima

Ali valjda je najkomicnije bilo kad su Bojci i drugari pisali kako su oni glasovali za HSLS pa su nakon pobjede kokosinjca, kao i svi posteni HSLS glasaci, napravili festu

Tko o cemu, kurva o postenju.... 

A ovaj kontroler mi je sve jasniji, ocito neki stariji forumas, samo kloniran. Puno on zna, za jednog "friskog" forumasa.



ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.967
12. svibnja 2014. u 09:11
svaka nacija doceka onaj jedan trenutak kad se cini da pred sobom ima cisti list papira i kad moze odrediti smjer u kojem idu i drzava i nacija za desetljeca unaprijed. Ne dogadja se to cesto, jednom u 50 ili 100 godina. Najcesce se takvi restart-trenutci dogadjaju nakon velikih lomova, svjetskih ratova, izgubljenih ratova, velikih prirodnih kataklizmi, epidemija i slicno. Jednostavno receno, vecina osjeti da je dosao trenutak kad vise nema smisla popravljati ono staro vec da je vrijeme da se krene sasvim iznova i postave se nova pravila igre. Postoje naravno i neke sretnije nacije (npr. u Skandinaviji) koje nisu bile izlozene niti jednom od spomenutih vanjskih faktora, pa su iz siromastva i zaostalosti izasle opcim konsenzusom, te iz cistog mira pocele graditi svoj put socijaldemokraciju. I uspjele u tome

Hrvatska je takav trenutak imala devedesetih za vrijeme Tudjmanove vladavine. Izasla je iz jedne zajednice, prosla rat, postala samostalna i imala konsenzus oko svih bitnih nacionalnih stvari. To je bio trenutak za civilizacijski restart i pisanje potpuno novih pravila: necemo vise trpjeti ni korupciju, ni nepotizam, ni klijentelizam. Necemo trpiti lopove iz vlastitih redova, niti cemo se smijati na "tko je jamio, jamio", a necemo podrzavati zaposljavanje u javnim strukturama preko babe i striceva. Zelimo malu i efikasnu drzavu, a ne 5000 opcina i 200 gradova

takav trenutak je na zalost propusten i tko zna kad ce se pojaviti opet. Mozda za 10, mozda za 80 godina. Isti oni elementi trulezi i bolesti koji su srusili Jugoslaviju i komunizam na ovim prostorima nisu unisteni vec su nastavili zivjeti, ali samo preobuceni.

Bolesnik lezi u bolnici i umjesto starog plavog jugo-dresa od Yasse, obukli smo mu super fini novi kockasti od Nikea. I sad cekamo da ozdravi. Umjesto da na starom televizoru Rudi Cajavec gleda dolazak stafete u Titograd, pustili smo mu na novom 120-cm 3D i LCD ekranu Zvijezde pjevaju. I cekamo da ozdravi

u tome je osnovna odgovornost Tudjmana. Imao je priliku da na bijeli list papira napise sasvim nova pravila igre. Svi bi ih prihvatili jer je takvo bilo vrijeme. I propustio je to. Preobukao nas je u novi dres i to je to. 
[uredio ian wright - 12. svibnja 2014. u 09:18]
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 18.04.2006.
Poruka: 32.357
12. svibnja 2014. u 09:13
db je napisao/la:
mislim da bi netko našem narodu konačno trebao pojasniti da funkcija nekog poduzeća nije zapošljavanje ljudi, nego donošenje profita vlasniku. što prije shvate, to bolje!
Vidi cijeli citat


netko bi nasem narodu trebao reci da se drustvena imovina ne smije protupravno prisvajati, niti kupovati s desetinom stvarne vrijednosti...

jugoslovenska, odnosno hrvatska ekonomija, bila je najnaprednija socijalisticka ekonomija....
poljska, ceska, slovacka, madjarska, da ne govorim o baltickim republikama, bile su zaostale 20 godina...

a di su one danas? 
20 godina ispred nas.

po pogledu industrije, i izvoza industrijskih proizvoda.

osim toga, ne racuna se gosposarsko unistavanje drzave samo onime sto su vladajuci cinili, nego i onime sto nisu cinili.

kad cemo prestati pravdati PRIVATIZACIJSKU PLJACKU time da bi tvornice ionako propale? 

jel sve propalo u poljskoj i ceskoj? 
nije?!

cesi su 1990 imali ovo 



2014. imaju ovo 




hrvati su 1990. imali ov o




danas "proizvode" ovo 



naravno, uvijek cemo se pravdati i ratom...smecuci s uma da se ratovalo u vukovaru, osijeku i zupanji, a ne u zagrebu, rijeci, varazdinu, koji su uvijek bili predvodnici gospodarstva....


dragi db, pitaj starije profesore sa svog faksa di su do 1990. hrvatske firme iz struke radile.
danas im ne daju ni u crnoj gori da naprave 5 km autoceste.

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 18.04.2006.
Poruka: 32.357
12. svibnja 2014. u 09:14
dakako, kapitalizam je trebalo uvesti, i o tome nema zbora. ono sto je bilo prije je ionako propalo.

ali nacin na koji su hrvati uveli kapitalizam je bio pucanje sebi u nogu.

gori su privatizacijski lopovi od mladica i karadzica...

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 18.04.2006.
Poruka: 32.357
12. svibnja 2014. u 09:17
ian wright je napisao/la:
svaka nacija doceka onaj jedan trenutak kad se cini da pred sobom ima cisti list papira i kad moze odrediti smjer u kojem idu i drzava i nacija za desetljeca unaprijed. Ne dogadja se to cesto, jednom u 50 ili 100 godina. Najcesce se takvi restart-trenutci dogadjaju nakon velikih lomova, svjetskih ratova, izgubljenih ratova, velikih prirodnih kataklizmi, epidemija i slicno. Jednostavno receno, vecina osjeti da je dosao trenutak kad vise nema smisla popravljati ono staro vec da je vrijeme da se krene sasvim iznova i postave se nova pravila igre. Postoje naravno i neke sretnije nacije (npr. u Skandinaviji) koje nisu bile izlozene niti jednom od spomenutih vanjskih faktora, pa su iz siromastva i zaostalosti izasle opcim konsenzusom, te iz cistog mira pocele graditi svoj put socijaldemokraciju. I uspjele u tome

Hrvatska je takav trenutak imala devedesetih za vrijeme Tudjamnove vladavine. Izasla je iz jedne zajednice, prosla rat, postala samostalna i imala konsenzus oko svih bitnih nacionalnih stvari. To je bio trenutak za civilizacijski restart i pisanje potpuno novih pravila: necemo vise trpjeti ni korupciju, ni nepotizam, ni klijentelizam. Necemo trpiti lopove iz vlastitih redova, niti cemo se smijati na "tko je jamio, jamio", a necemo podrzavati zaposljavanje u javnim strukturama preko babe i striceva. Zelimo malu i efikasnu drzavu, a ne 5000 opcina i 200 gradova

takav trenutak je na zalost propusten i tko zna kad ce se pojaviti opet. Mozda za 10, mozda za 80 godina. Isti oni elementi trulezi i bolesti koji su srusili Jugoslaviju i komunizam na ovim prostorima nisu unisteni vec su nastavili zivjeti, ali samo preobuceni.

Bolesnik lezi u bolnici i umjesto starog plavog jugo-dresa od Yasse, obukli smo mu super fini novi kockasti od Nikea. I sad cekamo da ozdravi. Umjesto da na starom televizoru Rudi Cajavec gleda dolazak stafete u Titograd, pustili smo mu na novom 120-cm 3D i LCD ekranu Zvijezde pjevaju. I cekamo da ozdravi

u tome je osnovna odgovornost Tudjmana. Imao je priliku da na bijeli list papira napise sasvim nova pravila igre. Svi bi ih prihvatili jer je takvo bilo vrijeme. I propustio je to. Preobukao nas je u novi dres i to je to. 
Vidi cijeli citat


Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 10.09.2009.
Poruka: 5.959
12. svibnja 2014. u 09:20
zamisli, covjece bozji, hrvat, branitelj, demokrat po vlastitom priznanju i demokratski izabran predstavnik jednog cistog hrvatskog gradica, deklarativno i samovoljno ukine ulicu prvog i jedinog hrvatskog predsjednika, onoga tko je zemlju stvorio i obranio iz nicega, digao naciju na noge nakon 900 godina i svog vrhovnog zapovjednika.

to se ne moze vidjeti ni u jednoj drugoj zemlji na kugli zemaljskoj, to je za ludjacku kosulju i micanje iz drustva.
a oni koji to pozdravljaju..ne znam postoji li u hrvatskom jeziku dostojni epitet za takav maloumni i pokvareni sljam.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 18.04.2006.
Poruka: 32.357
12. svibnja 2014. u 09:28
hm, valjda je svakome jasno da petrina to radi zbog svoje promocije, a ne zbog toga sto misli da ima osnova za svoje postupke.

tudjmana treba ocistit od svih grijeha, t.j. treba ih presutiti, i prebaciti na pobocnike.

jer nije dobra karma kad prvi predsjednik ima puno crnih mrlja...

tako to rade pragmaticne zemlje...

da ne bude za 20 godina neka nova revizija, ko sto ima s ustasama i partizanima....

Vilenjak
Vilenjak
Moderator
Pristupio: 10.11.2003.
Poruka: 93.749
12. svibnja 2014. u 10:00
Tuđmanova greška je kaj se u gospodarstvo razmel kaj Delboy,njegova glavna krivica je kaj ga to nije zanimalo nimalo i dopustil je svakakvim smradovima da iz ove države naprave financijsko smetlište,on zasigurno ima više kvalitetnih dobrih osobina nego loših,Stari se više trebal brinuti o tome ko nam je vodil gospodarstvo,nego o  nogometu,ali pljuvati ga iz petnih žila radi nekih stvari je degutantno
slažem se sa ianovim postom skroz
prilika je propuštena,ALI
Stari je ujedinil Hrvate,ustaše,partizane,leve,desne,Dinamovce,.Hajdukovce,kad je zemlaj bila napadnuta od srspkog agresora,terorista,da ima imalo političke volje,današnji SVI trebaju slijediti njegov put i napraviti Vladu nacionalnog jedinstva u gospodarstvu za oporavak zemlje,bez obzira na političku orijentaciju...

jer Hrvatska mora biti iznad svega i dobrobit njezinih građana....
Domovine sin
  • Najnovije
  • Najčitanije