Hrvatska politička scena

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.05.2008.
Poruka: 50.334
03. siječnja 2015. u 11:29
a zašto gospodin Kujundžić nebi bio predsjednik?
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 26.05.2013.
Poruka: 1.291
03. siječnja 2015. u 12:15
kaže josipović da mu je vesna pusić najbolja političarka (zadnje sučeljavanje na hrt-u). pa evo nek sad on vrati 100 tisuća kuna koje je vesnica razjebala koristeći vladin avion.

josipoviću vrati pare kad već vesna neće!

bahatosti vladajućih kasta stvarno nema kraja...
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 22.03.2007.
Poruka: 4.540
03. siječnja 2015. u 12:48

Udruga 'Zviždač' poslala je danas medijima prioćenje u kojem oštro kritizira potpredsjednicu Vlade i njenu odluku da pozove Vladin avion da po nju dođe u Ankaru na što je potrošila 120.000 kuna. Vesnu Pusić su prozvali i zbog korištenja službenih automobila da svog 'četveronoškog ljubimca pod rotirkama odveze veterinaru' te ponašanja prikladnom šeiku i hollywoodskoj zvijezdi. 

Priopćenje koje potpisuje predsjednica udruge Vesna Balenović prenosimo u cijelosti:

Nakon što su portali upoznali hrvatsku javnost o preskupom i obijesnom putovanju ministrice  vanjskih i europskih poslova Vesne Pusić od Ankare do Zagreba  u luksuzu Vladinog zrakoplova, uslijedilo je opravdano zgražanje i opća osuda takvog ponašanja.

Naime, kao što smo doznali, ministrica je 19. prosinca poletjela redovnom linijom za Tursku, jer Vladin zrakoplov nije bio slobodan. Umjesto da se nakon sastanka s turskim kolegama, vrati kako je i došla - redovnom linijom, kojih je taj dan bilo dvije, ona je zatražila da Vladin zrakoplov da dođe po nju. 

40.000 gladnih građana tog je dana moglo dobiti besplatan kruh

Umjesto da režu tanje šnite crnog kruha, 40.000 gladnih građana tog je dana moglo dobiti besplatan kruh, da gospođa Pusić nije poželjela u maniri šeika ili holivudske zvijezde Vladinim zrakoplovom putovati od Ankare do Zagreba, čime je prouzročila nepotreban trošak u visini cca 20.000 dolara.

Prema stanju hrvatskog gospodarstva i učinkovitosti kojom gospođa Pusić vodi Ministarstvo vanjskih poslova, za put u Ankaru, ministrica i njezina tročlana ekipa mogla si je priuštiti prijevoz tek biciklom ili eventualno autobusom, nipošto skupim službenim zrakoplovom.

Dok imamo 320.000 blokiranih građana, toliko nezaposlenih i još toliko radnika koji za svoj rad ne primaju plaće, a sve ih se više prehranjuje kopajući po kantama i kontejnerima za smeće, Pusićkin odgovor da je korištenje službenog zrakoplova zapravo štedljiva varijanta je izrugivanje građanima, otvorena provokacija koja je debelo prešla granicu zdravog razuma. U tom kontekstu zanimljiv je izbor predsjednika Josipovića, koji je prije nekoliko dana u sklopu predizborne kampanje ministricu Pusić izdvojio kao političarku koja je na njega ostavila najbolji dojam. Jesu li pri tome predsjedniku Josipoviću rastrošnost i neodgovornost bili jedini kriteriji za izbor političkog uzora?

Dok siromašna Hrvatska novce rasipa, bogati štede

Da političari znaju biti odgovorni, štedljivi i brižni prema novcu svojih građana i poreznih obveznika pokazuju brojni primjeri, ali ne iz siromašne Hrvatske, već iz daleko bogatijeg inozemstva. Donald Tusk, bivši premijer Poljske i sada kao predsjednik Europskog vijeća putuje isključivo jeftinim letovima niskotarifnih aviokompanija poput Ryanaira i ne koristi nit business klasu na redovnim linijama, niti Vladine zrakoplove, koji su preskupi i ne odražavaju mentalitet štednje i realnosti. Pamtimo ostavku Alison Redford, premijerke Alberte u Kanadi, koja je u privatne svrhe  koristila službeni vladin zrakoplov, pa je uz ostavku na položaj premijerke podmirila i 45.000 dolara troška. Njemački kancelar Helmut Kohl znao je također razlikovati javne od privatnih potreba, pa je samoinicijativno uplatio trošak leta Vladinim zrakoplovom, kada je bolesnu suprugu prevezao u Francusku na operaciju.

S dva službena automobila i osiguranjem Pusić svog ljubimca vodi do Veterinarske ambulante

O ponašanju ministrice Pusić i njenom poimanju korištenja službenog prijevoza možda najbolje govori činjenica da službenim Audijem, uz rotirke i pratnju osiguranja u BMW-u na redoviti zdravstveni pregled u Veterinarsku ambulantu u Heinzelovoj u Zagrebu, dovodi svog četveronožnog ljubimca. Zbog toga niti ne čudi kad Pusić tvrdi da je njoj, unatoč dva redovna dnevna leta avioprevoznika, ipak najpraktičnije iz Ankare vratiti se Vladinim zrakoplovom. Uštedjela bi cca 400 eura troška hotela za noćenje, da je eventualno poželjela putovati slijedeći dan, ali je zato znala napraviti 20.000 dolara nepotrebnog troška Vladinim zrakoplovom, da bi putovala kad i kako poželi.

Ako ministrica Pusić, uz ispriku hrvatskim građanima, ne plati trošak puta, onda taj trošak svakako moraju podijeliti premijer Milanović i predsjednik Josipović, koji su kao sukoordinatori hrvatske vanjske politike trebali u skladu s moralom  i realnim gospodarskim mogućnostima odrediti standarde štedljivog ponašanja. Ako se niti to ne dogodi onda svi troje trebaju dati ostavke, s time da predsjednik Josipović ne bi smio odraditi niti preostalih deset dana svoga mandata, a kamo li ugrabiti još jedan petogodišnji predsjednički mandat. Realnost Hrvatske i odricanja koja Josipović, Milanović i Pusić od građana Hrvatske traže, u apsolutnoj su suprotnosti od njihovog arogantnog, dvoličnog, bahatog i rastrošnog ponašanja, koje mi građani više ne možemo niti podnositi, niti plaćati!

Premijer Milanović, ukoliko želi biti dosljedan, morao bi zatražiti povrat troškova leta Vladinog zrakoplova od ministrice Pusić, kao što je to zatražio od ministar zdravstva Siniše Varge,  nakon što je ovaj koristio službeni Audi i vozača za svoj put u Italiju. U protivnom ovo će biti još jedan veliki korak hrvatske političke „elite“ prema moralnom ponoru.

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 24.06.2008.
Poruka: 7.381
03. siječnja 2015. u 12:57
majan debić je napisao/la:
Da je taj Šegota čovjek javio bi se u zadnjih 14 godina barem jednom,a ne upravo sada kad je ostalo samo tjedan
đana do izbora...ne branim kriminalnu organizaciju hdz jer sam stvarni domoljub za razliku od ovih koji vječno glasaju za hdz i njegove kandidate ali ovo je zaista preočito,jasno je čiji je Šegon igrač...Ian Wright spominje Kujundžića i drago mi je da mu je on trn u oku,jer takvi domoljubi koji imaju što ponuditi Pragu,Londonu i New Yorku (za razliku od sitnog nevažnog pijuna Iana Wrighta) a ostali su u RH su trn u oku njemu i sličnima koji ne kuže da zapravo u stvarnosti postoje ljudi koji su spremni svoj osobni probitak i svoju osobnu financijsku korist podrediti domovini i ljudima kojima su stvarno potrebni.Kujundžićeva retorika također ne odgovara takvim anacionalnim ljudima i zato mi je izuzetno drago što sam glas dao upravo njemu,makar bio u manjini.

@hvala demokritu na preporuci

btw.također mi je drago što je neovisni portal dnevno.hr ponovno u funkciji nakon hakerskih napada,neka bodu u oči ove likove odgojene na krivim vrijednostima i ove hdz-sdp uhljebe koji su jeftine duše na prodaju te ove koji su hdz-sdp partijska mašinerija
Vidi cijeli citat


aha sad ne laje pas zbog sela nego zbog sebe..a to što je i objektivnom čovjeku sa strane jasno da je izneseno 90% istine...nema veze..nego, ajmo se pitat o motivima..
ma da sam najveći domoljub konzervativnih shvaćanja..demokršćanske orjentacije..i da kao takav simpatiziram HDZ..da mi predsjednik stranke postane predstojnik ureda predsjednika veleizdajnika..pa istoga bi trenutka vratio člansku iskaznicu!! i čovjek zaoštri reotriku pred izbore ..opet partizani i ustaše..komunisti ovi oni..
i kad dođe na vlasti..ponudit će recimo mejsto  savjetnika u nekom važnom odboru stipici mesicću i budimiru lončaru?!
i onda će se opet narod pitat..pa kako i zašto? a ono ..reko ja..nije da nije bilo znakova da bi se to moglo desiti..
jebene ovce

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 22.03.2007.
Poruka: 4.540
03. siječnja 2015. u 13:37
Jos jedna od strane medija brzopotezno zaboravljena ali jako bitna vijest u predizbornoj kampanji.

Objavljeno reda radi, jer se mora, i vec narednog dana brzebolje zaboravljeno.

Vlado Marić dao ostavku na mjesto predsjednika Josipovićeva Savjeta za ratne veterane

  • , 23.12.2014., 19:58

Ured Predsjednika potvrdio je u utorak da je Vlado Marić predsjedniku Ivi Josipoviću uputio pismo u kojem je podnio ostavku na mjesto predsjednika Savjeta za ratne veterane Predsjednika Republike Hrvatske.

 
 
Vlado Marić (Foto: Dusan Mirkovic/PIXSELL)
Vlado Marić (Foto: Dusan Mirkovic/PIXSELL)

Marić u pismu, kako prenose mediji, zamjera predsjedniku da nema do kraja razumijevanje i shvaćanje biti problema koji su od vitalne važnosti za hrvatske branitelje kao i metodu iscrpljivanja od strane najviših državnih institucija prema Udrugama iz Domovinskog rata kao i prema najtežim HRVI i braniteljima koji prosvjeduju ispred Ministarstva branitelja.

"Na ovaj moralni čin davanja ostavke odlučio sam se isključivo i jedino što Savjet za ratne veterane nema status kakav bi trebao imati u Vašem Uredu. Isto tako nema niti primjerene reakcije na moje brojne pokušaje ukazivanja bilo Vama ili Vašim najbližim suradnicima, osobno ili kroz Savjet za ratne veterane o težini i ozbiljnosti problema koji tište hrvatske branitelje, uopće", stoji u pismu.

Marić kaže kako je posebno neshvatljiva ležernost i neodgovornost kao i ne činjenje koje traje puna dva mjeseca od strane institucije Predsjednika RH, kao i drugih najviših državnih institucija u traženju rješenja za hrvatske branitelje-prosvjednike u Savskoj ulici u Zagrebu, ispred Ministarstva branitelja.

"Bez kvalitetne kadrovske i organizacijske rekonstrukcije Ministarstva branitelja, nema boljitka i rješavanja problematike hrvatskih branitelja. Nije od presudne važnosti u čijoj je to nadležnosti kako se voli reći, to nečinjenje je u prijevodu samo loptanje državnih institucija sa hrvatskim braniteljima", stoji u pismu.

Marić ocjenjuje da takav alibi pristup, ignoriranje i nezainteresiranost najviših državnih institucija u iznalaženju rješenja za nagomilane probleme hrvatskih branitelja, čini nepopravljivu štetu. "Ogromna šteta se čini ne samo hrvatskim braniteljima i vrijednostima domovinskog rata, već i ugledu Republike Hrvatske u cjelini."

"Metoda iscrpljivanja koja se primjenjuje od strane najviših državnih institucija prema Udrugama iz Domovinskog rata na nacionalnoj razini, kao i prema najtežim HRVI i braniteljima koji prosvjeduju ispred Ministarstva branitelja, za mene je to neshvatljivo i jednostavno neprihvatljivo. Znamo svi da rješenja postoje", upozorava Marić.

Ocjenjuje kako u Josipovićevom programu koji je prezentirao hrvatskoj javnosti, kao kandidat za Predsjednika u novom mandatu, ne vidi ozbiljnu, sveobuhvatnu i iskrenu brigu za hrvatske branitelje osim deklarativne.

"Nikakva fotelja u Uredu Predsjednika kao primjerice nekima u Ministarstvu branitelja, nije mi važnija od zaštite prava i interesa hrvatskih branitelja koji su bili i ostati će svetinja i najčvršći temelj Republike Hrvatske", ističe Marić koji je Vlado Marić, koji je u Ured Predsjednika došao 26. veljače 2010. na prijedlog Udruge umirovljenih ratnih pripadnika ATJ-Lučko '90. čiji je član i ratni pripadnik od osnivanja 1990.

Također je podnio ostavku na mjesto člana Državnog Povjereništva za vojna odlikovanja i priznanja Republike Hrvatske. Smatra da njegov daljnji angažman u Uredu Predsjednika RH gubi svaki smisao

Ured Predsjednika nije imao dodatnih komentara na Marićevu ostavku, već podsjeća da je predsjednik Josipović posjetio prosvjednike ispred Ministarstva branitelja u Savskoj te da se konstantno zalaže za rješavanje braniteljskih problema kroz institucije. (Hina)

(posebno je aktualno u svjetlu naglo probudjene "ljubavi" Ive Josipovica prema braniteljima, jucer i danas.

Osjeca lignjun da je tijesno i da lako moze izgubiti, pa se hvata za slamke)
Powers
Powers
Potencijal za velika djela
Pristupio: 10.03.2012.
Poruka: 1.248
03. siječnja 2015. u 16:56
Kaj je Pusićka radila u Ankari?
nikoništ
nikoništ
Dokazano ovisan
Pristupio: 06.06.2013.
Poruka: 17.023
03. siječnja 2015. u 18:44
Pogledajte Milanovića na RTL-u
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 10.06.2014.
Poruka: 2.277
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 18.04.2006.
Poruka: 32.357
04. siječnja 2015. u 01:13
jedva cekam da zrinka k u daily calleru razotkrije gradu i svijetu sotonisticku urotu provedenu preko filma sam u kuci 3! 

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 18.04.2006.
Poruka: 32.357
04. siječnja 2015. u 01:14
.... 

[uredio džon vejn - 04. siječnja 2015. u 01:14]