Hrvatska politička scena

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 22.03.2007.
Poruka: 4.540
06. siječnja 2015. u 12:41
Za plakati je jedino cinjenica vi decki osim Indexa, ocito ne citate nista vise.

Cuj index jedini pisao o SDP lopovlucima

Stvarno ste nevjerojatni, Matija Babic je poceo pisati protiv SDP-a tek nakon sto se nasao uvrijedjen cinjenicom da Milanovic otpisuje dugove EPH masineriji, ne i njemu, Indexu, MAtiji Babicu, ocito smatrajuci sebe najzasluznijim za rusenje HDZ-a.

Kriminal SDP-a, drugovi, ne traje od instaliranja Kukuriku koalicije na vlast, SDP vec godinama vlada dijelovima Hrvatske, Rijeka recimo, cija je vlast prepuna afera, zatim Varazdin i HNS afere... ali posto Index o tome nije pisao prije nego se Matija Babic uvrijedio, a vi citate samo index, onda je logicno da nemate pojma sto objavljuju pojedini mediji u Hrvata.

Toliko od mene na temu indexa, svaka napisana rijec o tom smecu od medija, i njegovim citateljima, suvisna je.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 22.03.2007.
Poruka: 4.540
06. siječnja 2015. u 12:45
Samo bih dodao slican primjer "kritike" vladajucih garnitura... salonski cetnik Milorad Pupovac, nakon sto je Josipovic za svog pobocnika uzeo vodju cetnika sa Psunja i Papuka, Veljka Dzakulu, Milorad se nasao uvrijedjen jer "on je jedini vodja Srba u Hrvatskoj", i tek nakon toga njegove prakticno privatne/privatizirane (a financirane novcima hrvatskih gradjana, o cemu jugolevica, logicno, nikada ni rijec ne prozbori) novine Novosti, pocinju atake na Josipovica.

To nije nikakvo novinarstvo, vec razracunavanje bandita medju sobom. Usput, Novosti su medij koji nesmetano pljuje po Oluji, hrvatskoj vojsci, ismijava se mrtvim braniteljima, nesto kao nekadasnji Fekal, koji hvala Bogu i kriminalnoj naravi bracnog para koji ga je vodio, vise ne postoji i ne zagadjuje hrvatski medijski prostor.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 01.09.2012.
Poruka: 3.723
06. siječnja 2015. u 12:46

Pisma iz Hrvatistana: Kako je Varaždin postao utvrda jugoslavenstva

Napisao/la  Branko Detelj
Zoran StankoZoran Stanko
 

Došlo, eto, neko takvo vrijeme da se uistinu rijetko koja vijest, zanimljiva ili važna na lokalnoj razini, uspije probiti do nacionalnih medija, da je preuzmu najtiražniji dnevnici i najčitaniji portali i komentiraju iskusni, prekaljeni opinion makeri.

O čemu se, naime, radi? Da bi takozvani 'veliki' mediji nekoj lokalnoj temi posvetili pažnju, ona mora biti pod a) gotovo senzacionalna - nešto u smislu da je gradonačelnik nekog provincijskog gradića napokon napravio nešto korisno - ili pod b) baš onako, pravo blesava, jedna od onih koje će zatim danima prepričavati dežurni analitičari za šankovima prigradskih krčmi i mudroseri skriveni iza lažnih profila na kojekakvim opskurnim forumima.

U protivnom, primijetili ste i sami, nacionalni mediji u pravilu baš i ne pokazuju prevelik interes za lokalne priče.
Tim više čudi činjenica što je upravo ovih dana iz našeg baroknog bisera - koji namjernika na prilazima dočekuje poluraspadnutim balama smeća i nesnosnim vonjem - na stranice informativnih orijaša dospjela vijest o jednom značajnom znanstvenom otkriću.

Znanost općenito, racionalna, logična i precizna kakva već jest, nije nešto na čemu bi urednici trebali planirati povećanje čitanosti, međutim, lijepo je i pohvalno što je u ovome slučaju učinjena iznimka budući da je zaista riječ o nečemu genijalnom.

Naime, analizirajući rezultate prvoga kruga predsjedničkih izbora - po kojima ispada da je Ivo Josipović, uz Čakovec i Pulu, najbolji rezultat ostvario upravo u Varaždinu, gdje je za njega glasalo čak 55 posto građana – mladi varaždinski sociolog Igor Borovec došao je do frapantnog podatka – podatka koji će znanstveni svijet okrenuti naglavačke - da je baš svaki pojedinac od tih 55 posto što su glasali za Josipovića ili jugooficir, ili jugonostalgičar, ili njihov potomak.

'I dalje tvrdim da su to sve Yugooficiri, KOS, udba, jugonostalgičari, njihovi potomci koji i dan danas žive u stanovima po centru Varaždina iz kojih su njihovi ugledni očevi puškama protjerivali židove, koji i dan danas ljube sliku druga Tita jer im je oprostio partijske kredite za stanove, itd, itd...'

Hvalevrijedno istraživanje utoliko je važnije što sada napokon imamo, crno na bijelo, dokaz da grad u kojem živite, grad baroka, cvijeća i biciklista, nije ništa drugo nego bastion jugounitarizma, i kao takav, najizgledniji budući glavni grad neke nove Jugoslavije. Nešto kao crvena Bologna u Italiji. Komunistički Alamo koji bi svim silama valjalo sravniti sa zemljom.

I koliko god to vama zvučalo zapanjujuće i nevjerojatno, priča, objašnjava dalje Borovec, uopće nije od jučer, već je, dakako, dio šireg, dijaboličnog plana: 'Oduvijek tvrdim da je Varaždin jugoslaviziran od vremena pljačke i ubijanja njegovih građana od strane šumskih bandita poslije 1945. Doteplo se u 45 godina Jugoslavije u Naš čisti hrvatski Varaždin, grad baroka i glazbe previše jugokomunjara, JNA oficira, udbaša i orjunaša planski i kontrolirano iz Beograda. Upravo ti preživjeli jugosmradovi i njihova orjunaška deca sad biraju Yusipovića i protiv su samostalne Hrvatske Države!'

Zvuči suludo, međutim, nije li jedna od glavnih zadaća znanosti da nam širi horizonte i da nas učini sposobnima vidjeti nešto što sami nikada ne bismo vidjeli.

Inače, rezultati ovog revolucionarnog istraživanja objavljeni su prvotno na Facebook stranicama Mladeži HDZ-a Grada Varaždina, čiji je predsjednik, nećete vjerovati, upravo Igor Borovec. 
Mladež HDZ-a diljem Hrvatske dosad je uglavnom bila poznata po ustašluku, razbijanju birtija, premlaćivanjima i kojekakvim prijetnjama. Najrespektabilnije rezultate ostvarivali su članovi karlovačke organizacije.

Možda ćete se sjetiti, recimo, kako je nekolicina praznoglavih mlatimudana iz redova Mladeži, sve odreda tatinih sinova, onomad demolirala karlovački River Pub, a potom vlasniku slala prijeteće poruke i čestitke povodom 10. travnja.

To im, međutim, nije bilo dovoljno pa su samo nekoliko mjeseci kasnije u tamošnjem Astralisu pretukli osamnaestogodišnjeg Marka Jovkovića, nanijevši mu teške tjelesne ozljede zbog čega su svi osuđeni na višemjesečne zatvorske kazne. Jadranka Kosor ustvrdila je tada kako je upravo karlovačka organizacija Mladeži HDZ-a najbolja u Hrvatskoj.

Vremena su se do danas, hvala bogu, ipak ponešto promijenila pa je tako varaždinski ogranak Mladeži, umjesto šakama, razbijenim čašama i palicama, odlučio progovoriti knjigama, bistrim glavama i golim činjenicama.

 
 
 
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 22.03.2007.
Poruka: 4.540
06. siječnja 2015. u 12:48
Vilenjak je napisao/la:
pazi komentar meni je nije morao stvarati,neka mi vrati Beograd
Vidi cijeli citat


To oni kad otvore emocije do kraja, inace se suzdrzavaju od spominjanja tihe patnje, Beograda.

Pomalo svjesni da se srbadija sa njima samo sprda, a tko se nebi sprdao sa takvim ljudima, a pomalo jer u njima cuci onaj kompleksaski provincijski gen koji im ne dopusta da se dive bilo cemu istocnije od svog rodnog sela. Oni su ipak generacijama naucili konjusariti u beckim konjusarnicama.


Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 10.09.2009.
Poruka: 5.959
06. siječnja 2015. u 13:33
nik je napisao/la:
cyc je napisao/la:
nik je napisao/la:
mljeveni djetic je napisao/la:
Naravno, jugonostalgicar opet za pljacku Hrvatske okrivljuje iskljucivo kradeze, nigdje ni rijeci o SDP-ovim lopovima.

Panika kod Sorosevaca sve veca, kako se blizi pad KPH.
Vidi cijeli citat


e al stvarno si selektivan....index kakav god da je je jedini pisal o SDP-ovim kradjama. I opet, kak neko pri zdravoj pameti moze usporedjivati bilo ciji nivo kradje sa onim kaj su napravile HDZ izdajice zamaskirane u velike domoljube!?
Vidi cijeli citat


http://croative.net/?p=25962 

ovo je samo dio, za popis svega sto su oteli i razjebali od okupacije '45. bi trebalo izdati svezak knjiga.
Vidi cijeli citat


kakve veze ima sdp sa 45.? Pa hdz ti vrvi komunistima....
Vidi cijeli citat


sdp je pravni, prirodni i ideoloski sljednik skj-skh. a danasnji aparatcici su stvoreni u toj barustini. kao i njihovi mladji i liberalniji isprdci.
zasto nisu odbacili zlocinacki rezim i stali na hrvatsku stranu nego opstruiraju drzavu i obmanjuju dio glupog naroda od samih pocetaka?
[uredio cyc - 06. siječnja 2015. u 13:36]
Weasley
Weasley
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 04.01.2009.
Poruka: 32.434
06. siječnja 2015. u 14:05
Ankete:

Net.hr (%)
1) Ivo 74, Kolinda 26
2) Ivo 54, Kolinda 18, Neću glasati 28

Tportal (broj)
Ivo 2239, Kolinda 2156, Dopisat ću broj '3' 294, Neću izaći 235

Večernji (% / broj)
Kolinda 85 / 688, Ivo 15 / 121

Jutarnji (%)
Kolinda 53, Ivo 47
Pax vobis. Memento mori qui. ludetis pilla
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 27.07.2008.
Poruka: 16.087
06. siječnja 2015. u 14:13

Te ankete su dobar "lakmus papir" samo i jedino za informaciju tko većinom čita koje portale (primjerice Večernji većinom čita desno orijentirana populacija, a Index lijevo orijentirani).

nik
nik
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.04.2004.
Poruka: 17.332
06. siječnja 2015. u 14:23
mljeveni djetic je napisao/la:
Za plakati je jedino cinjenica vi decki osim Indexa, ocito ne citate nista vise.

Cuj index jedini pisao o SDP lopovlucima

Stvarno ste nevjerojatni, Matija Babic je poceo pisati protiv SDP-a tek nakon sto se nasao uvrijedjen cinjenicom da Milanovic otpisuje dugove EPH masineriji, ne i njemu, Indexu, MAtiji Babicu, ocito smatrajuci sebe najzasluznijim za rusenje HDZ-a.

Kriminal SDP-a, drugovi, ne traje od instaliranja Kukuriku koalicije na vlast, SDP vec godinama vlada dijelovima Hrvatske, Rijeka recimo, cija je vlast prepuna afera, zatim Varazdin i HNS afere... ali posto Index o tome nije pisao prije nego se Matija Babic uvrijedio, a vi citate samo index, onda je logicno da nemate pojma sto objavljuju pojedini mediji u Hrvata.

Toliko od mene na temu indexa, svaka napisana rijec o tom smecu od medija, i njegovim citateljima, suvisna je.
Vidi cijeli citat


prvo tebi da odgovorim...svi imaju afere, nitko ne porice to, ali je stvar u kolicini pokradenog, a tu sve stranke skupa imaju puno manje putra na glavi od hdz-a. Ne znam zakaj je to tak tesko za prihvatiti....hdz se skriva iza domoljublja, a istovremeno krade na veliko. Na 10 afera hdz-a dolazi jedna ostalih.
Mi gradimo prugu, pruga gradi nas!
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 22.03.2007.
Poruka: 4.540
06. siječnja 2015. u 14:31
Vec ti je odgovoreno, da je SDP jahao u vladi koliko i HDZ, ukrali bi vjerojatno i vise.

Zato imas primjer Rijeke, Varazdina, i tamosnje afere SDP-ovaca i HNS-ovaca.

nik
nik
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.04.2004.
Poruka: 17.332
06. siječnja 2015. u 14:44
mljeveni djetic je napisao/la:
Vec ti je odgovoreno, da je SDP jahao u vladi koliko i HDZ, ukrali bi vjerojatno i vise.

Zato imas primjer Rijeke, Varazdina, i tamosnje afere SDP-ovaca i HNS-ovaca.

Vidi cijeli citat


sdp-a nema u varazdinu, to je hns i hsls (sad vise ni oni)....
Mi gradimo prugu, pruga gradi nas!
  • Najnovije
  • Najčitanije