Beogradska policija uhapsila je navijača Zadra Vala Kurtina, koji je doputovao u Beograd da bi prisustvovao utakmici Jadranske lige FMP - Zadar. Nesrećni Dalmatinac uhapšen je greškom jer su ga pripadnici MUP zamenili za navijača Crvene zvezde?! Kurtin je putovao vozom iz Zagreba, u koji je u Šidu ušla veća grupa navijača Crvene zvezde.
 |
|
Policija hapsi navijača Zvezde |
Šidske Delije planirale su odlazak u Humsku na fudbalski "večiti derbi". Na železničkoj stanici u Beogradu navijače iz voza dočekala je i "postrojila" beogradska policija, a među tom grupom igrom slučaja našao se i Zadranin Kurtin.
- Momak je pokušavao da objasni kako on nema veze sa navijačima Crvene zvezde i da je došao da gleda košarkašku utakmicu u Železniku. Međutim, niko od policajaca nije hteo da ga sasluša, već su ga sve vreme ućutkivali. Posle je priveden u SUP "29. novembar" - ispričao nam je jedan od očevidaca ovog događaja.
Klupsko rukovodstvo Zadra saznalo je za ovaj slučaj i preko ljudi iz FMP pokušalo da izgladi nesporazum. Na kraju im je to i uspelo, ali tek pošto su iskeširali kaznu od 200 evra za svog navijačam koji je posedovao mali švajcarski nož. Inače, u dvorani u Železniku bila su prisutna još dvojica pripadnika zadarskog Tornada, koji su navijali za svoje ljubimce.
- Tačno je, došla su dvojica navijača Zadra. Bili su u jednom uglu dvorane i morali smo da im dodelimo obezbeđenje. Navijali su celo prvo poluvreme za svoj klub, ali su za vreme pauze otišli iz dvorane da vide šta će se desiti sa njihovim drugom koji je završio u SUP. A i imali su voz za Hrvatsku - objasnio je portparol FMP Davor Ristović.
Na meču u Železniku najgore je prošao košgeter Zadra Amerikanac Džulijus Džonson, kome je u 17. minutu utakmice u sudaru sa krilom FMP Brankom Cvetkovićem polomljena vilica. Džonson je odmah prebačen u Maksilofacijalnu kliniku u Beogradu, gde je i operisan.
- Operacija je prošla u najboljem redu i zahvaljujemo se ljudima iz FMP, koji su sve dobro organizovali. Videćemo kakva je dalja situacija sa Džonsonom i koliko će mu vremena biti potrebno da bi se oporavio. On nam je vrlo važan igrač i bilo bi veoma nezgodno da duže odsustvuje sa terena - rekao je trener Zadra Vlado Vanjak.
 |
 |
 |
Razbili vrata svlačionice zbog utorka?!
Posle utakmice u Železniku, umalo nije došlo do većeg incidenta među igračima FMP i Zadra, i to iz potpuno bizarnog razloga. Naime, "panteri" su pobedom nad Zadranima od svog trenera Vlade Vukoičića dobili dva dana odmora i sledeći trening bio im je zakazan tek za utorak. Iz svlačionice FMP ubrzo se zaorilo: "Utorak, utorak!" Međutim, košarkaši Zadra nisu baš najbolje razumeli poruku iz komšijskog tabora, pa im se učinilo da Beograđani viču: "Vukovar, Vukovar!" Neko je razbio vrata, a u svlačionicu "pantera" ušli su pomoćni trener Zadra i kapiten Damir Tvrdić. Došlo je do koškanja, a veći incident sprečio je predsednik FMP Ratko Radovanović. Trener Dalmatinaca Vlado Vanjak kaže da nije bilo fizičkog sukoba među akterima. |