Hrvatska-Portugal, 1/16 SP, 03.07. 01:00 h

12
Vilenjak
Vilenjak
Moderator
Pristupio: 10.11.2003.
Poruka: 93.760
danas u 13:11

evo, prosli skupinu ko drugi, ceka nas u Torontu, suparnik protiv kojeg imamo mozda i najgori score kroz povijest raznih natjecanja i prijateljskih utakmica

odigrali smno 10 medjusobnih utakmica, imamo score

1-2-8 8:19

prve 4 utakmice izmedju 1996 i 2016 nismo im uz 4 poraza, zabili niti gol

ajmo redom

prvo pa musko, 1996 EP mi onomad vec puoljetni, jako dobro se sjecamo te utakmice, koju su nas dobili 3:0

igralo se u Engleskoj, nase prvo veliko natjecanje

nikad prezaljen sistem natjecanja, 16 reprezentacija, 4 skupine po 4, krema Europskog nogometa

onda smo to sve po krcmama komentirali, da je onda bilo foruma, ja mislim da bi tu na forumu vi, kad to radite Dalicu, njega pokojnog Ciru razapeli na milion dijelova, uglavnom, nakon kaj smo u sastavu

Ladic, Jarni, Stimac, Jerkan, Bilic, Asanovic, Prosinecki, Boban, Suker ,Boksic, Stanic dobili u zadnjim minutama Turke, golom Vlaovica, drugu smo u istom sastavu, samo je pocel Vlaovic umjesto Boksica, razmontirali 3:0 Dansku, sa onda najboljim vjerovatno golmanom u to vrijeme na svijetu Scmeichelom, nas Ciro je protiv Portugala, posto smo prosli odlucil odmoriti vecinu igraca, te je protiv Portugala pocel sa:

Mrmic, Jurcevic, Jarni, Bilic, Prosinecki, Soldo, Pavlicic,Mladenovic, Pamic, Vlaovic, Simic

znaci sa 6 novih igraaca, Dalica bi razapeli recimo ja mislim prek Kipa Slobode, a Ciru da ste onda pisali jos jace, i to nam je uz poraz 3:0 doneslo, umjesto Ceha, fino Nijemce u 1/4 gdje smo izgubili 2:1 uz veliku pomoc sudaca, ovako bi islli s pobjedom ili nerjesenim protiv Portugala na Cesku, koja je taj isti Portugall izbacila, za one koji ne znaju finale je billo Ceska-Njemcaka, naravno Elf je osvojil

drugu utakmicu smo igrali u Portugalu 2005, prijateljska, izgubili smo 2:0

sljedecu smo igrali isto prijateljsku 2013 u Zenevi, izgubili 1:0

onda stize nasa najbolnija utakmica protiv njih, EP 2016

izbornik Cacic,  1/8 EP, odllicna nasa utakmica, bolji, stvaralli sanse, imali posjed, nije htjela u gol, i rastuzil nas je u produzetku 117 minuta Quaresma, vjerujem da bi onda ko i 1996, ko i 2008 nakon Turske, isli daleko, najmanje do polufinala, jebi ga sreca nam okrenula ledja i to kaj nismo zabili ono kaj smo morali.Naravno da je Portugal otisel do kraja. 10 godina poslije jos su s te ekipe ostali samo Modric i Perisic,

2018. smo odigrali u Portugalu, prijateljsku utakmicu, tu prvi puta nismo izgubili, odigrali smo 1:1, zabil je Perisic

2020, smo 2 puta igrali s njima u skupini Lige Nacija, i izgubili vani 4:1 i u Splitu 2:3

Jedina pobjeda datira iz 2024, godine u kojoj smo 3 puta igrali sa Portugalom, prijateljska u Oierasu, dobili smo 2:1, Modric i Budimir, te smo odigrali 2 u Ligi nacija, u Portugalu smo izgubili 2:1 i u Splitu odigrali 1:1

ma nadam se da je vrijeme da ih dobijemo u natjecateljskim utakmicama, kaj god oni nas vecinu puta dobili i izasli kao pobjednici, ja sam uvjeren da nisu sretni kaj su nas izvukli, kao sto ne bi bila niti jedna reprezentacija na svijetu, kad cuje da s druge strane stojimo mi

Iznad svih

Hrvatska!

[uredio Vilenjak - 28. lipnja 2026. u 13:14]
Domovine sin
ZB10
ZB10
Mali dioničar
Pristupio: 12.06.2022.
Poruka: 7.390
danas u 13:15

Povratak na 3 iza? 

👍 = good idea 

👎 = bad idea

Weasley
Weasley
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 04.01.2009.
Poruka: 32.430
danas u 13:17

Moderaturi udarilo sunce u glavu, premjestite temu na podforum SP 😄

Pax vobis. Memento mori qui. ludetis pilla
ZB10
ZB10
Mali dioničar
Pristupio: 12.06.2022.
Poruka: 7.390
danas u 13:21

Weasley je napisao/la:

Moderaturi udarilo sunce u glavu, premjestite temu na podforum SP 😄

Vidi cijeli citat

Kad neka sitnica u protokolu pođe malo ukrivo kao ovo to je obično neki znak.

Tumačim da neće biti potrebni penali koje svi očekujemo -> izbit ćemo Portugalce u 90min 🤗

ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 68.013
danas u 13:57

Portugalci su Grci na steroidima... tuku, ružni su, makljaže, simuliraju, kradu vrijeme, prefrigani su, najradije bi sve pobijedili 1:0, ali i imaju igrače, talent. Znaju nogomet, ali su namjerno izabrali da ga igraju iz pozicije autsajdera

zato nam ne pašu

 

možda je to neka nacionalna portugalska psihologija u smislu mi smo uvijek mali, siromašni, sirotinja, svi nas napucavaju, pa automatski preuzimamo ulogu i stil slabijeg

 

statistički stojimo očajno, ali možda statistika odradi za nas ovaj put 

ARIZIN
ARIZIN
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.07.2012.
Poruka: 17.434
danas u 14:01

Ronaldo im je trkački igrač manje i sad protiv Kolumbije su imali brutalan tempo trčanja gore, dolje...Čovjek je 6 mjeseci stariji od Modrića u 42-oj godini i ritam koji je daleko jači nego u Arabiji.

To definitivno nam ide u prilog. 

Ono gdje su brutalni je veza, Neves, Vitinha i Fernandes. Daleko najjača vezna linija, ako se pak Kova još podigne i Modrić ponovi zadnji nastup onda im naša Modrić, Kova i Sučić mogu parirati.

Također Neto i Leao strašni brzanci, ono što mi upada u oči da se Stanišić dosta muči. Od svih naših aduta ima najgore prvenstvo, a očekuvao sam da bude jedan od nositelja. Često ga probijaju, a u napadu izuzev asistencije Budimiru dosta sterilan.

Baturina naše prvo ime, Portugalci ga ne znaju i mogao bi im napraviti dar mar...

Od igrača naših koji su uskočili, Vlašić, Matanović, Mario Psšalić jako dobre role.

 

frano1982
frano1982
Potencijal za velika djela
Pristupio: 27.03.2023.
Poruka: 1.446
danas u 14:01

Ne volim ih nikako, još kad se sjetim tog Eura, tako blizu a tako daleko

Skopje
Skopje
Mali dioničar
Pristupio: 14.03.2010.
Poruka: 5.709
danas u 14:07

A jbg, moraju i oni jednom pasti. Svakako sum nam sanse male, oa eto da ih izbacimo kad smo totalni autsajderi ako ih nismo mogli kad smo bili najjaci.

Ne zelim da se hvalim sam sebe nie moj stil, ali ipak. Ja sam jedan od najveci rukomet expert/analiticar u atmosveri. Pratim 15 evropski ligi a 5 pratim detaljirano. ---- by Bastion. (Stefan84)
adrian
adrian
Potencijal za velika djela
Pristupio: 05.09.2003.
Poruka: 3.782
danas u 14:10

Za Dalica i stožera će biti teško pitanje da li početi kao jučer ili nešto mjenjati. 

Loša atmosfera kod Portugala je za nas odlična vijest. Nije jednostavno imati toliko zvjezda u ekipi i iznad njih mega zvijezdu Ronalda. Javili su se nervoza i nezadovoljstvo zbog loših nastupa. Kod nas stvari izgledaju mnogo bolje. Dižemo se, dvije za redom smo dobili. 50/50 za prolaz. Prije prvenstva bi mi Portugal bio jasan favorit.

 

[uredio adrian - 28. lipnja 2026. u 14:10]
ARIZIN
ARIZIN
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.07.2012.
Poruka: 17.434
danas u 14:12

Jel ima tko podatke o pretrčanim kilometrima igrača i momčadi na utakmicama ? Uefa je odlična, Fifa kao i sve šta rade je očajna po tom pitanju, ali baš me zanima za jučer kao i naše. 

Ako moram koju utakmicu izdvojit, onda je Portugal Kolumbija najenegičnija i možda najbolja utakmica skupina, uz naše prvo poluvrijeme sa Englezima. 

Jučer je minimalno 5 igrača sa obje strane imalo 10 km + ...Bez obzira što imaju tih 5, 6 dana odmora takva utakmica je morala ostaviti trag na Portugalcima, fizički mislim.

 

12
  • Najnovije
  • Najčitanije