Hrvatska-Gana 2:1

adrian
adrian
Potencijal za velika djela
Pristupio: 05.09.2003.
Poruka: 3.782
danas u 11:33

U kratko Šta valja: prolaz u drugi krug, dvije pobjede, napad, 5 igrača dali gol, čekanje Modrica i Kovacica se isplatilo, biti bolji u trećoj nego u prvoj tekmi.

U kratko Šta ne valja: pogrešna ocjena stanja Gvardiola, obrana prekida. Obrana prekida je veliki minus. 

Nakon skupine daleko više stvari na pozitivnoj strani. Zato, čestitke Dalicu i igračima. Svaka čast. 

Kritike i polemike su normalna stvar. U Portugalu se vode oko pitanja da li Ronaldo koči Portugal. Treneri moraju podnositi kritike. To je dio njihovog posla da li se zove Dalic ili Martinez. 

 

[uredio adrian - 28. lipnja 2026. u 11:34]
Turbodizel
Turbodizel
Željan dokazivanja
Pristupio: 26.03.2019.
Poruka: 346
danas u 11:40

Martinez nam je ostao u lijepom sjećanju sa prošlog SP, nabit ćemo mi njemu još jednu traumu.

Ciferšlus
Ciferšlus
Potencijal za velika djela
Pristupio: 08.07.2025.
Poruka: 2.140
danas u 11:45

Lionheart je napisao/la:

Ciferšlus je napisao/la:

 

Ne znam, ja sam pesimist ali totalni. Pa vidjecemo, neka me veceras demantiraju i sokiraju fantasticnom igrom. Rado cu reci "ja sam glup".

Vidi cijeli citat


Onda?

Vidi cijeli citat


 

Ich bin glup

CoccoBill
CoccoBill
Željan dokazivanja
Pristupio: 12.02.2026.
Poruka: 384
danas u 11:47

Dabrić je napisao/la:

Španjolske se ne plašim, ove Španjolske. Enrike ih je sjajno vodio. A sad gube od liliputanaca...

Vidi cijeli citat

 
S kojim trenerem su osvojili europsko zadnje?

Dabrić
Dabrić
Mali dioničar
Pristupio: 18.08.2017.
Poruka: 5.283
danas u 11:49

CoccoBill je napisao/la:

Dabrić je napisao/la:

Španjolske se ne plašim, ove Španjolske. Enrike ih je sjajno vodio. A sad gube od liliputanaca...

Vidi cijeli citat

 
S kojim trenerem su osvojili europsko zadnje?

Vidi cijeli citat

Nemam blage, znam samo da nas je Enrike ugušio ko udav. Nismo mogli centar prijeći. A ovo što sam gledao sada me nije fasciniralo.

[uredio Dabrić - 28. lipnja 2026. u 11:51]
Brz i okomit nogomet
CoccoBill
CoccoBill
Željan dokazivanja
Pristupio: 12.02.2026.
Poruka: 384
danas u 11:51

Dabrić je napisao/la:

CoccoBill je napisao/la:

Dabrić je napisao/la:

Španjolske se ne plašim, ove Španjolske. Enrike ih je sjajno vodio. A sad gube od liliputanaca...

Vidi cijeli citat

 
S kojim trenerem su osvojili europsko zadnje?

Vidi cijeli citat

Nemam blage, znam samo da nas je Enrike ugušio ko udav. A ovo što sam gledao sada me nije fasciniralo.

Vidi cijeli citat


Skuzio sam 😁

Dabrić
Dabrić
Mali dioničar
Pristupio: 18.08.2017.
Poruka: 5.283
danas u 11:54

CoccoBill je napisao/la:

Dabrić je napisao/la:

CoccoBill je napisao/la:

Dabrić je napisao/la:

Španjolske se ne plašim, ove Španjolske. Enrike ih je sjajno vodio. A sad gube od liliputanaca...

Vidi cijeli citat

 
S kojim trenerem su osvojili europsko zadnje?

Vidi cijeli citat

Nemam blage, znam samo da nas je Enrike ugušio ko udav. A ovo što sam gledao sada me nije fasciniralo.

Vidi cijeli citat


Skuzio sam 😁

Vidi cijeli citat

A moram se malo ohrabriti... ali uvijek to bude isto. Tehnički su na našoj razini, a onda je njima svih 11 igrača Tehnički top + brzina + okomitost.

Znaju da nemamo brz izlazak, brže igrače naprijed, pa se dignu do centra i igraju ševu.

No pod Enrikeom su nam najveći horror priuštiti kao nitko drugi.

Tako su vješti bili da nismo stigli faul napraviti, na malom prostoru pred našim golim ni bunker nam nije pomogao.

[uredio Dabrić - 28. lipnja 2026. u 11:58]
Brz i okomit nogomet
cameosis
cameosis
Dokazano ovisan
Pristupio: 14.10.2002.
Poruka: 11.582
danas u 11:54

AceRimmer je napisao/la:

Turbodizel je napisao/la:

"U standardnom hrvatskom jeziku pravilno je koristiti riječ narcis i za cvijet i za osobu. Riječ narcist se često koristi u svakodnevnom govoru ili psihologiji (kao skraćenica od narcisoidna osoba ili u nazivu narcistički poremećaj ličnosti)"

Znači jedno i drugo ide. Opet nešto naučili.

Vidi cijeli citat


Ovo ti je vjerojatno AI izbacio na temelju tko zna čega. Hrvatski jezični portal i Hrvatska enciklopedija ne poznaju riječ ''narcist''.

Vidi cijeli citat

očito se ovdje radi o pobrkanim lončićima i malom nesporazumu. tuđice su i jedan i drugi oblik pojma - prvi ostavlja nedoumice, iako je etabliran. drugi oblik, anglicizam, ostaje moj izbor jer razlikuje između imena i poremećaja i sve češće se koristi, što je i odraz razvitka jezika. navedeni izvori ovdje obično prihvaćaju i objavljuju takve razvitke s vremenskim zakašnjenjem.

primjera radi, slobodnoj dalmaciji i večernjem listu (uz desetke drugih publikacija) je »narcist« itekako poznat.

kad si već kod hrvatske enciklopedije, otkad se piše umjetna inteligencija »amjetna« i otkad je muškog roda? nemoj biti više tužan.

https://www.enciklopedija.hr/clanak/umjetna-inteligencija

 

esse quam videri. (marcus tullius cicero)
narada108
narada108
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 15.02.2011.
Poruka: 26.355
danas u 12:01

je li Portugal bolji protivnik za nas nego Kolumbija? ono, kako su igrali jucer u 1.PV, to je ohoho protivnik za nas, ili :-0

ZB10
ZB10
Mali dioničar
Pristupio: 12.06.2022.
Poruka: 7.390
danas u 12:02

Pretpostavljam da Vilenjak otvara temu za Portugal? Zasad 2/2, logično bi bilo nastaviti pobjednički niz..

  • Najnovije
  • Najčitanije