SP 2026 - Skupina C - Brazil - Maroko - Škotska - Haiti

123
...
171819
...
272829
PCDI
PCDI
Željan dokazivanja
Pristupio: 25.03.2026.
Poruka: 224
14. lipnja 2026. u 11:27

Milky1950 je napisao/la:

A zasto se i curacao nebi nada mozda ce izgubit protiv svaba a mozda uzmu 3 divljim obalo bjelkoscanima pa produ kao 3. Nogomet je cuda se dogadaju.

Vidi cijeli citat

Ne znam koliko su pratio, ali ja sam tip koji je bio najaktivniji na temi kvalifikacija za SP od prvog dana i prvih preliminarnih utakmica u Aziji tipa Buta-Nepal, concacafu tipa Brzinski djevičanski otoci vs Gvajana. 

Curacao sam gledao milijardu puta, znam svih 26 igrača nabrojati da me probudiš u 6 ujutro i osobni dojam mi je da je to najslabija ekipa na prvenstvu. Napadača im igra Locadia koji je odavno prestao s ozbiljnim nogometom, pa se polako kao vratio i 2. američki ligu da bi igrao na SP. Možda najboljeg napadača Paulinu uopće nisu zvali, inače Dortmund ova škola nogometa, amaterska regional liga. Pa je sada negdje u cvajti. 

Curacao ne stvarno skroman, a Njemačka po meni 2. favorit prvenstva nakon Francuza.. Danas bi to trebala biti nsjneravnopravnija utakmica cijelog prvenstva, ali to je izuzetak, ne pravilo.

 

 

Mihael19
Mihael19
Mali dioničar
Pristupio: 06.06.2020.
Poruka: 5.315
14. lipnja 2026. u 11:57

Belgrade Hawk je napisao/la:

Kod Brazila je stalno isti problem. Kriza identiteta. Recep za rešenje toga su našli 1994. kada im je većina igrača bila iz Bundes lige. Napred Romario, najbolji na svetu u tom trenutku i Bebeto. Njih dvojca da prave razliku, a ostali da rade i špartaju po terenu. Većinu utakmica su tada dobijali 1:0 ali uz posed lopte oko 70% i punu kontrolu.

Pereira je bio tada selektor, posle se vratio nisam sad siguran tačno kad, ali neuspešno, bio je star i nije čovek više na ovom svetu.

 

Edit: Zanimljiv podatak, ni jedan u statrtnih 11 Maroka nije rođen na teritoriji Maroka.

Vidi cijeli citat


Od kad pratim nogomet meni su Brazilci najbolji bili između 2002-2006, tada su igrali najljepši nogomet pošto su imali Ronaldinha u primeu...

Belgrade Hawk
Belgrade Hawk
Željan dokazivanja
Pristupio: 08.11.2025.
Poruka: 295
14. lipnja 2026. u 12:07

Tad je igrao i Ronaldo, Kaka, R. Carlos, itd.

Kada nemaju toliki kvalitet po svim linijama... onda su u problemu, ali teško je danas da toliko dominiraju po kvalitetu po svim linijama, onda im ostaje ono gore. 

"Smisao života je jednostavno biti živ. To je tako očigledno, tako jednostavno, a ipak svi žure u panici kao da je neophodno postići nešto izvan sebe."
Tokio
Tokio
Željan dokazivanja
Pristupio: 28.11.2025.
Poruka: 109
14. lipnja 2026. u 12:15

hakler je napisao/la:

Tokio je napisao/la:

Brazil ce biti treci u skupini iza Maroka i Škotske

Vidi cijeli citat

Ako si siguran uloži novce. Siguran sam da je koeficijent na to ogroman.

Vidi cijeli citat


Ja sam stavia jesi ti?? Nece ni škotsku pobjediti

Mihael19
Mihael19
Mali dioničar
Pristupio: 06.06.2020.
Poruka: 5.315
14. lipnja 2026. u 12:18

Upravo ih je Ronaldinho sjebao, sjećam se na SP 2006 tip je bio totalno van forme(tada su počeli njegovi ozbiljni problemi), a još mjesec dana prije bio najbolji igrač Svijeta i osvojio sa Barcom LP, to im je bio početak kraja i Brazilu i Ronaldinhu i debelom Ronaldu koji je došao na pripreme sa 15kg viška....Mislim da ih je i njihova bahatost koštala, bili su uvjereni da osvajaju naslov, na kladionicama su bili tipa 3,50 dok je prvi sljedeći favorit bio 10,50, sjećam se njihovog izbornika stalno je govorio nešto u stilu "ovo je protivnicima utakmica generacije, a nama samo jedna u nizu do cilja" , podcjenjivanje protivnika i tako dok nisu naletili na Francuze...

[uredio Mihael19 - 14. lipnja 2026. u 12:36]
Ciferšlus
Ciferšlus
Potencijal za velika djela
Pristupio: 08.07.2025.
Poruka: 2.084
14. lipnja 2026. u 13:00

Njihovc probnlem je po meni, previse favelasa. Sirotinja, igraju krpenjacom na ulici, onaj sa najvise talenta se istice susjed Fabiao kaze aj u probaj u Flamengu, ode osvoji trenere pocne karijeru. Dodje u Europu, zaradi milijune i sta ce jadnik, daj kocku daj alkohol daj zurke kurve sponzoruse daj zlatan nakit frizure boze me sacuvaj, a nogomet? ma dobro i to cemo. Ali nece vise nikad.

 

Kaka je recimo rijedak izuzetak, ili doktor Socrates.

 

Argentinci imaju vise "srednje klase" pa su nekako umjereniji u dozivljaju uspjeha.

Mihael19
Mihael19
Mali dioničar
Pristupio: 06.06.2020.
Poruka: 5.315
14. lipnja 2026. u 13:36

Oni se još koliko toliko ozbiljno drže dok ne ostvare neki osobni cilj, a onda im nogomet postane sporedan, sjećam se u nekom podcastu kad je Vlaović pričao za Romaria kad su bili suigrači u Valenciji da nikad u životu čudnijeg tipa nije vidio(a bio mu uzor), da u tih 6 mjeseci od kad je došao do kad je otišao s nikim nije jednu jedinu riječ progovorio, mislio je prvo da ne zna Španjolski, ali nije ni sa svojim Brazilcima ništa pričao, onda je samo usred sezone nestao bez pozdrava, da bi ga par dana kasnije na TV-u vidjeli na karnevalu u Brazilu kako partija...

[uredio Mihael19 - 14. lipnja 2026. u 13:39]
Belgrade Hawk
Belgrade Hawk
Željan dokazivanja
Pristupio: 08.11.2025.
Poruka: 295
14. lipnja 2026. u 15:02

Romario je bio ok. Predsednik Bracelone je rekao da mu je to jedina i najveća greška što je pustio da ga Cruyff otera bezveze.

Adriano je druga priča...

Slično je u NBA. Pričao je Gibert Arenas da je imao sreće i likovi još, da im je šef obezbeđenja bio lik koji je bio to za Alena Iversona, odmah im je objasnio da nema pića, ako hoće da se razvale kod kuće pa tako u izlazak ili uvek sok, pa da sipaju u sok. Uvek ih kupio pre 00:00 rekao je šta su priveli, priveli :)

Da se to srediti :)

"Smisao života je jednostavno biti živ. To je tako očigledno, tako jednostavno, a ipak svi žure u panici kao da je neophodno postići nešto izvan sebe."
Mihael19
Mihael19
Mali dioničar
Pristupio: 06.06.2020.
Poruka: 5.315
14. lipnja 2026. u 15:16

Belgrade Hawk je napisao/la:

Romario je bio ok. Predsednik Bracelone je rekao da mu je to jedina i najveća greška što je pustio da ga Cruyff otera bezveze.

Adriano je druga priča...

Slično je u NBA. Pričao je Gibert Arenas da je imao sreće i likovi još, da im je šef obezbeđenja bio lik koji je bio to za Alena Iversona, odmah im je objasnio da nema pića, ako hoće da se razvale kod kuće pa tako u izlazak ili uvek sok, pa da sipaju u sok. Uvek ih kupio pre 00:00 rekao je šta su priveli, priveli :)

Da se to srediti :)

Vidi cijeli citat


Pa otjerao ga je Cruyff zato što se Romario počeo glupirati, više mu nogomet nije bio najvažniji, na SP '94 je ostvario sve svoje ciljeve i nakon toga to više nije bilo to, iz istog razloga je Barca potjerala Ronaldinha, on nakon osvajanja LP 06' i zlatne lopte više nije bio isti, previše se zajebavao, postao štetočina u ekipi, mladog Messija voditi u krivom smjeru i na vrijeme ga se riješili..

[uredio Mihael19 - 14. lipnja 2026. u 15:19]
Ciferšlus
Ciferšlus
Potencijal za velika djela
Pristupio: 08.07.2025.
Poruka: 2.084
14. lipnja 2026. u 15:22

Ja sam cuo da se Ronaldinho razvaljivao alkoholom i drogama.

 

Moguce da je istina, vjerojatno je. 

 

Kad te gladan q napravi, tesko se snaci u iznenadnom bogatstvu. Posebno sto su to relativno lagane pare, nije se namucio kao biznismeni koji propadnu jednom tjedno pa se vrate pa opet pa opet. Ovaj sutira loptu dva puta dnevno malo trci malo teretana utakmica dvije tjedno. I milijuni na racunu.

Posebno sto su te favele kao i geta u USA, poseban mentalitet i odgoj, odrastanje, malo je ikakvih moralnih lekcija iz zivota. 

123
...
171819
...
272829
  • Najnovije
  • Najčitanije