SP 2026 - Skupina C - Brazil - Maroko - Škotska - Haiti

123
...
181920
...
272829
hrusta
hrusta
Željan dokazivanja
Pristupio: 22.05.2024.
Poruka: 384
14. lipnja 2026. u 15:24

brazilci više ne proizvode igrače veznog reda to im je problem samo napadači i obrana  nema novih zica socratesa juniora falcao dunge kake novog casemira itd

[uredio hrusta - 14. lipnja 2026. u 15:43]
Belgrade Hawk
Belgrade Hawk
Željan dokazivanja
Pristupio: 08.11.2025.
Poruka: 295
14. lipnja 2026. u 15:33

Mihael19 je napisao/la:

Belgrade Hawk je napisao/la:

Romario je bio ok. Predsednik Bracelone je rekao da mu je to jedina i najveća greška što je pustio da ga Cruyff otera bezveze.

Adriano je druga priča...

Slično je u NBA. Pričao je Gibert Arenas da je imao sreće i likovi još, da im je šef obezbeđenja bio lik koji je bio to za Alena Iversona, odmah im je objasnio da nema pića, ako hoće da se razvale kod kuće pa tako u izlazak ili uvek sok, pa da sipaju u sok. Uvek ih kupio pre 00:00 rekao je šta su priveli, priveli :)

Da se to srediti :)

Vidi cijeli citat


Pa otjerao ga je Cruyff zato što se Romario počeo glupirati, više mu nogomet nije bio najvažniji, na SP '94 je ostvario sve svoje ciljeve i nakon toga to više nije bilo to, iz istog razloga je Barca potjerala Ronaldinha, on nakon osvajanja LP 06' i zlatne lopte više nije bio isti, previše se zajebavao, postao štetočina u ekipi, mladog Messija voditi u krivom smjeru i na vrijeme ga se riješili..

Vidi cijeli citat


Cruyff je tražio da se Romario pojavi prvi dan priprema. To je bilo tipa 10 dana posle finala SP koje Brazil osvojio posle 24 god. Romario je hteo tamo da proslavi. U tom trenutku je bio najbolji igrač Evrope i SP. Najbolji stelac Barcelone i igrač, isto na SP. Nije pokazao nikakav znak neprofesionalizma, osim što nije hteo da se pojavi tako brzo na početak priprema Barcelone, a i pitanje koliko bi bio spreman posle napora na SP jer su igrali finale.

Ronaldihno po meni oteran da bi se propagirao Messi. Isto kao i Raikard, da bi se progurao Gvardiola. Raikard je stvorio tu Barcu i taj sistem. Oteran bez razloga, nije se posle toga oporavio šta mu se desilo.

"Smisao života je jednostavno biti živ. To je tako očigledno, tako jednostavno, a ipak svi žure u panici kao da je neophodno postići nešto izvan sebe."
Ciferšlus
Ciferšlus
Potencijal za velika djela
Pristupio: 08.07.2025.
Poruka: 2.088
14. lipnja 2026. u 15:35

Amigo Magdic je par puta pisao kako Brazil oduvijek igra u formaciji 3-7 odnosno ako vec moraju branici neka ih je max 3 a ostali napadaju.

I da on nije neki ljubitelj tog joga bonita, vise je bio fan drukcijeg juznoamerickog nogometa, posebno Maradone kojem je nadjenuo nadimak mali zeleni, i Enza je volio.

 

Brazilci su uvijek njegovali stil kopakabane i nadigravanja i ne neke posebno specijalizirane veznjake vise su to bili napadaci, a imali su sjajne veznjake u Kaki, Zicu, Socratesu, Dunga i Casemiro su vec moderni def vezni samo svjetske klase.

Kad pogledas retrospektivno, uvijek su im se u momcadi isticali golgeteri. Valjda im je u genima zelja da postignu gol pimplajuci loptu od svog do protivnickog gola i zabiti dupetom po mogucnosti.

 

cameosis
cameosis
Dokazano ovisan
Pristupio: 14.10.2002.
Poruka: 11.539
14. lipnja 2026. u 15:56

PCDI je napisao/la:

Milky1950 je napisao/la:

A zasto se i curacao nebi nada mozda ce izgubit protiv svaba a mozda uzmu 3 divljim obalo bjelkoscanima pa produ kao 3. Nogomet je cuda se dogadaju.

Vidi cijeli citat

Ne znam koliko su pratio, ali ja sam tip koji je bio najaktivniji na temi kvalifikacija za SP od prvog dana i prvih preliminarnih utakmica u Aziji tipa Buta-Nepal, concacafu tipa Brzinski djevičanski otoci vs Gvajana. 

Curacao sam gledao milijardu puta, znam svih 26 igrača nabrojati da me probudiš u 6 ujutro i osobni dojam mi je da je to najslabija ekipa na prvenstvu. Napadača im igra Locadia koji je odavno prestao s ozbiljnim nogometom, pa se polako kao vratio i 2. američki ligu da bi igrao na SP. Možda najboljeg napadača Paulinu uopće nisu zvali, inače Dortmund ova škola nogometa, amaterska regional liga. Pa je sada negdje u cvajti. 

Curacao ne stvarno skroman, a Njemačka po meni 2. favorit prvenstva nakon Francuza.. Danas bi to trebala biti nsjneravnopravnija utakmica cijelog prvenstva, ali to je izuzetak, ne pravilo.

Vidi cijeli citat

pitam se na kojoj osnovi su njemci »drugi favorit iza francuza« … nemaju kvalitetu u stožeru, nemaju tu kvalitetu u momčadi. ajmo reći 12. ili 13., realnija ocjena.

ovdje u njemačkoj ako pratiš erstu i drittu, budući da si spomenuo neku »zweitu«, znat ćeš da je ovo u rangu proglašavanja malih britanaca kao favorita natjecanja.

ovo s »brzinskim« djevičanskim otocima mi se dopalo - autokorektura je opasna! 😂

esse quam videri. (marcus tullius cicero)
cameosis
cameosis
Dokazano ovisan
Pristupio: 14.10.2002.
Poruka: 11.539
14. lipnja 2026. u 16:02

Ciferšlus je napisao/la:

Ja sam cuo da se Ronaldinho razvaljivao alkoholom i drogama.

 

Moguce da je istina, vjerojatno je. 

 

Kad te gladan q napravi, tesko se snaci u iznenadnom bogatstvu. Posebno sto su to relativno lagane pare, nije se namucio kao biznismeni koji propadnu jednom tjedno pa se vrate pa opet pa opet. Ovaj sutira loptu dva puta dnevno malo trci malo teretana utakmica dvije tjedno. I milijuni na racunu.

Posebno sto su te favele kao i geta u USA, poseban mentalitet i odgoj, odrastanje, malo je ikakvih moralnih lekcija iz zivota. 

Vidi cijeli citat

koji biznismeni su se namučili? ovi tipa thiel ili musk, ili trump? svašta se ovdje pomiješalo bez ovjerene osnove u jednoj temi.

[uredio cameosis - 14. lipnja 2026. u 16:03]
esse quam videri. (marcus tullius cicero)
Ciferšlus
Ciferšlus
Potencijal za velika djela
Pristupio: 08.07.2025.
Poruka: 2.088
14. lipnja 2026. u 16:17

Obicni bezimeni ljudi, poduzetnici, zasto odmah ides na elitu.

 

Nebitno za pricu. Brazil danas nema ni izbliza mocna imena kao nekada, Vini i Raphinha su premalo. Iako imaju giganta na klupi a on zna uzimati trofeje.

pasha77
pasha77
Potencijal za velika djela
Pristupio: 22.02.2025.
Poruka: 1.217
14. lipnja 2026. u 16:25

Haiti odigrao skroz ravnopravnu utakmicu sa Škotima. Veći posjed, više udaraca, više kornera...

Šteta što su upali u ovako jaku grupu. U nekoj slabijoj grupi bi konkurirali za prolazak dalje.

Slažem se sa kolegom koji govori da će neke "trash" reprezentacije kroz 10-20 godina jako napredovati, zahvaljujući ovom proširenju. 

 

adrian
adrian
Potencijal za velika djela
Pristupio: 05.09.2003.
Poruka: 3.770
14. lipnja 2026. u 17:38

Brazil se tokom tekme digao. Čini mi se i zahvaljujući stožera koji je nakon sjajnog početka Maroka napravio neke promjene. Za razliku od Maroka Brazil izgleda kao ekipa koja se još traži. Vidjet ćemo koliko Ancelloti to uspije podignut.

 

cameosis
cameosis
Dokazano ovisan
Pristupio: 14.10.2002.
Poruka: 11.539
14. lipnja 2026. u 20:23

Ciferšlus je napisao/la:

Obicni bezimeni ljudi, poduzetnici, zasto odmah ides na elitu.

Nebitno za pricu. Brazil danas nema ni izbliza mocna imena kao nekada, Vini i Raphinha su premalo. Iako imaju giganta na klupi a on zna uzimati trofeje.

Vidi cijeli citat

ti navodiš elitne nogometaše, a ne bezimene igrače koji igraju druge, treće lige širom svijeta. ostavimo se strawman fora.
razlika kvalitete na klupi i na terenu je opće poznata, to je skontao i brazilski nogometni savez kad ga je privolio za mandat.

esse quam videri. (marcus tullius cicero)
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.973
19. lipnja 2026. u 10:57

Škocka-Maroko bi se trebalo prašit sve u 16

valjda ću izdržati bar poluvrijeme 😑

123
...
181920
...
272829
  • Najnovije
  • Najčitanije