SP 2026 - Skupina E - Njemačka - Ekvador - Obala Bjelokosti - Curacao

123
...
313233
...
495051
Belgrade Hawk
Belgrade Hawk
Željan dokazivanja
Pristupio: 08.11.2025.
Poruka: 295
21. lipnja 2026. u 11:30

Meni lično je sramota ovo sa Curacao-m... iako vidim da svi pišu "jadni mali Curacao"... Samo 1 igrač je rođen tamo. Ostali navodno imaju poreklo. Golman rođen u Holandu, mislim da je Kanađanin, ali sportsko državljanstvo...

Uopšte ovoga ima, da bude po neki igrač. Kao i u jednoj Španiji Sena iz Brazila nekad.

Ali ako se ovoga seti neki iz Tadžikistana i sl. i podeli pasoše Brazilcima i Agrenticima, za recimo 1 milion $. Za samo oko 15mil $ eto ih na SP. Još će moći da se bore i za naslov.

"Smisao života je jednostavno biti živ. To je tako očigledno, tako jednostavno, a ipak svi žure u panici kao da je neophodno postići nešto izvan sebe."
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.988
21. lipnja 2026. u 11:32

nema veze to što pišeš

Belgrade Hawk
Belgrade Hawk
Željan dokazivanja
Pristupio: 08.11.2025.
Poruka: 295
21. lipnja 2026. u 11:54

Sve ovo predugo traje... i Holanđani su prvi počeli. Tamo početkom 90ih. Kada su izveli celu reprezentaciju "poreklom" sa Surimana...

Francuzi kada su videli samo su sledili primer i povukli iz svojih kolonija. Vijera, itd. Rođeni u Angoli, itd. ali mnogi i bili tamo po akademijama od 18e.

Koliko znam... tamo Turkmenistan... dosta su bogati. Ovih do sada nije zanimalo, ali ovako... kako sam naveo. Sasvim izvodljivo.

"Smisao života je jednostavno biti živ. To je tako očigledno, tako jednostavno, a ipak svi žure u panici kao da je neophodno postići nešto izvan sebe."
Ćelava prevara
Ćelava prevara
Potencijal za velika djela
Pristupio: 30.05.2025.
Poruka: 3.037
21. lipnja 2026. u 12:00

Belgrade Hawk je napisao/la:

Sve ovo predugo traje... i Holanđani su prvi počeli. Tamo početkom 90ih. Kada su izveli celu reprezentaciju "poreklom" sa Surimana...

Francuzi kada su videli samo su sledili primer i povukli iz svojih kolonija. Vijera, itd. Rođeni u Angoli, itd. ali mnogi i bili tamo po akademijama od 18e.

Koliko znam... tamo Turkmenistan... dosta su bogati. Ovih do sada nije zanimalo, ali ovako... kako sam naveo. Sasvim izvodljivo.

Vidi cijeli citat

Potpuno neizvodljivo. Igrači porijeklom iz bivših (i sadašnjih) kolonija su ranije bili pola rođeni u kolonijama, pola u Nizozemskoj/Francuskoj. Danas su svi rođeni u Nizozemskoj/Francuskoj.

To što ti pišeš je već probala Malezija. Vidi kako im je prošlo.

Belgrade Hawk
Belgrade Hawk
Željan dokazivanja
Pristupio: 08.11.2025.
Poruka: 295
21. lipnja 2026. u 12:12

Ja bih samo uzeo i ograničio na 3 igrača rođena van teritorije.

Evo u košarci šta se dešava... i sve više se dešava.. Igraju naturalizovani Amerikanci.

Ovo govorim u interesu sporta, kako god zvučalalo.

"Smisao života je jednostavno biti živ. To je tako očigledno, tako jednostavno, a ipak svi žure u panici kao da je neophodno postići nešto izvan sebe."
Manga Guela
Manga Guela
Željan dokazivanja
Pristupio: 06.11.2024.
Poruka: 284
21. lipnja 2026. u 12:18

Svojedobno je Hrvatska imala najviše igrača rođenih izvan Hrvatske. Naravno sve su Hrvati od rođenja. Al oprezno sa izjavama i pravilima. 

Turbodizel
Turbodizel
Željan dokazivanja
Pristupio: 26.03.2019.
Poruka: 328
21. lipnja 2026. u 13:10

Da li netko zna da li su ovi tamnoputi Arapi iz kraljevine Saud baš domaći ili naturalizirani?

hanson
hanson
Potencijal za velika djela
Pristupio: 03.08.2010.
Poruka: 1.578
21. lipnja 2026. u 13:19

Ćelava prevara je napisao/la:

Belgrade Hawk je napisao/la:

Sve ovo predugo traje... i Holanđani su prvi počeli. Tamo početkom 90ih. Kada su izveli celu reprezentaciju "poreklom" sa Surimana...

Francuzi kada su videli samo su sledili primer i povukli iz svojih kolonija. Vijera, itd. Rođeni u Angoli, itd. ali mnogi i bili tamo po akademijama od 18e.

Koliko znam... tamo Turkmenistan... dosta su bogati. Ovih do sada nije zanimalo, ali ovako... kako sam naveo. Sasvim izvodljivo.

Vidi cijeli citat

Potpuno neizvodljivo. Igrači porijeklom iz bivših (i sadašnjih) kolonija su ranije bili pola rođeni u kolonijama, pola u Nizozemskoj/Francuskoj. Danas su svi rođeni u Nizozemskoj/Francuskoj.

To što ti pišeš je već probala Malezija. Vidi kako im je prošlo.

Vidi cijeli citat

Ja bi uveo potpuno obrnuto pravilo. Tek treća generacija rođena u nekoj državi bi mogla igrati za tu državu, akosu im roditelji nekog drugog podrijetla. A ne da mi balogun igra za usa jer se pukom slučajnošću rodio tamo, a veze nema sa usa. Naturalizacija nebi postojala, francuska se nebi ni plasirala na prvenstvo, a europljani više nebi mogli ni do polufinala dogurati.

With sword in hand I now stand on my enemies landWith a northern heart I will fight until the day I die!
Belgrade Hawk
Belgrade Hawk
Željan dokazivanja
Pristupio: 08.11.2025.
Poruka: 295
21. lipnja 2026. u 13:34

Turbodizel je napisao/la:

Da li netko zna da li su ovi tamnoputi Arapi iz kraljevine Saud baš domaći ili naturalizirani?

Vidi cijeli citat


Domaći su. Manjinska populacija koja je stigla iz Afrike, kao hodočasnici u 18. veku. 10% populacije.

"Smisao života je jednostavno biti živ. To je tako očigledno, tako jednostavno, a ipak svi žure u panici kao da je neophodno postići nešto izvan sebe."
Turbodizel
Turbodizel
Željan dokazivanja
Pristupio: 26.03.2019.
Poruka: 328
21. lipnja 2026. u 13:52

Mislim da smo se dotakli principijelnog pitanja o budućosti sadašnjeg formata internacionalnih natjecanja na bazi nacionalnih reprezentacija.

Mnogi kažu da u skladu sa globalizacijom i komercijalizacijom sporta prednost će biti dana dugoročno klubovima koji već i danas nemaju neka nacionalna obilježja.

Pošto je sve nacionalno crvena krpa za globaliste ali u isto vrijeme i za ljevičare, svako iz svojih razloga (jedni zbog para, drugi ideologije) i te dvije grupacije su trenutno vrlo utjecajne u svim porama društva, pogotovo Zapada, ovakvim formatima kao SP u nogometu ne piše se dobro.

[uredio Turbodizel - 21. lipnja 2026. u 13:54]
123
...
313233
...
495051
  • Najnovije
  • Najčitanije