SP 2026 - Skupina E - Njemačka - Ekvador - Obala Bjelokosti - Curacao

123
...
323334
...
495051
ManchaVerde
ManchaVerde
Željan dokazivanja
Pristupio: 15.10.2010.
Poruka: 963
21. lipnja 2026. u 13:59

Belgrade Hawk je napisao/la:

Meni lično je sramota ovo sa Curacao-m... iako vidim da svi pišu "jadni mali Curacao"... Samo 1 igrač je rođen tamo. Ostali navodno imaju poreklo. Golman rođen u Holandu, mislim da je Kanađanin, ali sportsko državljanstvo...

Uopšte ovoga ima, da bude po neki igrač. Kao i u jednoj Španiji Sena iz Brazila nekad.

Ali ako se ovoga seti neki iz Tadžikistana i sl. i podeli pasoše Brazilcima i Agrenticima, za recimo 1 milion $. Za samo oko 15mil $ eto ih na SP. Još će moći da se bore i za naslov.

Vidi cijeli citat


Dijeljenje pasosa Brazilcima je pokusao Katar pred jedno 20 godina, pa ih je FIFA sprijecila. Tako da (zasad) stite od takvih ideja.

Iako, cini mi se da je na proslom SP za nekog Kataranina komentator rekao da je zapravo Sudanac kojeg je katarska Aspire akademija dovukla kao nogometnog talenta. Ali, proveo je 5 godina u drzavi, pa je legitimno dobio sportsko drzavljanstvo. Znaci, nije posve nemoguce, ali ne mozes ko u kosarci naci random Amera i kupit ga isti tren.

Meni je isto bezveze da Curacao ima jednog igraca s otoka, zovem ih reprezentacijom donjeg doma Eredivisie. Ali, kako je pripadnost naciji stvar osjecaja, dok ne budemo imali misaonu policiju, ne mozemo znati tko je tu iz emocije, a tko iz oportunizma. Nije savrseno...

Fantazista10
Fantazista10
Potencijal za velika djela
Pristupio: 03.08.2016.
Poruka: 2.236
21. lipnja 2026. u 14:07

Fulan ceo fudbal u ovom. Pravilo je 5 godina ili da ti je rodbina iz te države na temelju čega možeš podnijet FIFA one time switch. Jedina reprezentacija koja to trenutno pokušava je UAE koji dovodi Brazilce i Argentince između 20 i 23 godine i čekaju da prođe taj vremenski period ali ovo omalovažavanje jer ljudi selektiraju igrače svog porijekla je nonsens. Ima ih 150 000 na samom otoku a u Nizozemskoj je otprilike 130 000 ljudi tog porijekla, znači svejedno pričamo o populaciji i selekciji broja ljudi šireg splitskog područja

[uredio Fantazista10 - 21. lipnja 2026. u 14:07]
ManchaVerde
ManchaVerde
Željan dokazivanja
Pristupio: 15.10.2010.
Poruka: 963
21. lipnja 2026. u 14:15

hanson je napisao/la:

Ja bi uveo potpuno obrnuto pravilo. Tek treća generacija rođena u nekoj državi bi mogla igrati za tu državu, akosu im roditelji nekog drugog podrijetla. A ne da mi balogun igra za usa jer se pukom slučajnošću rodio tamo, a veze nema sa usa. Naturalizacija nebi postojala, francuska se nebi ni plasirala na prvenstvo, a europljani više nebi mogli ni do polufinala dogurati.

Vidi cijeli citat


Rezultatski zabavno, ali ulazimo u sferu odredivanja ljudima kako se smiju osjecati na osnovu nasih predrasuda. Reci da netko nije Francuz iako je roden (23/26 trenutnih igraca), odrastao i odgojen u Francuskoj je suludo.

Vecina tih francuskih igraca je i porijeklom 50-50, jel onda smije igrati samo za domovinu oca? Ili, ako su roditelji rastavljeni, samo za domovinu onog kome je sud dodijelio skrbnistvo?

Smiju li djeca Hakana Sukura igrati iskljucivo za Tursku, gdje bi im oca rado utamnicili?

Stvari vrlo brzo postanu super komplicirane, nema smisla ulazit u to...

[uredio ManchaVerde - 21. lipnja 2026. u 14:15]
Fantazista10
Fantazista10
Potencijal za velika djela
Pristupio: 03.08.2016.
Poruka: 2.236
21. lipnja 2026. u 15:09

Hanson je otisao u krajnost, ja pokusavam bit umjereni radikal/realist i to nije moguće ni blizu, je li mi npr krivo što sin Georgea Weaha grije klupu u US umjesto da postane one time legend jer možda prvi odvede nakon oca Liberiju na kup nacija? Apsolutno ali to su nerealne stvari za očekivat i ovise o onom u 4 zida i uspjehu neke reprezentacije da te lakše "privoli", izbor za US je apsolutno legitiman

Glupo je apsolutno zabranit nekome da nastupi za xy selekciju ako živi u istoj državi praktički od samih jaslica. Ali opet smo otišli u offtopic na ovu temu, svak koristi prednosti globalizacije koliko može, prvi mi pa onda svak drugi

[uredio Fantazista10 - 21. lipnja 2026. u 15:10]
Ćelava prevara
Ćelava prevara
Potencijal za velika djela
Pristupio: 30.05.2025.
Poruka: 3.037
21. lipnja 2026. u 19:07

Belgrade Hawk je napisao/la:

Ja bih samo uzeo i ograničio na 3 igrača rođena van teritorije.

Evo u košarci šta se dešava... i sve više se dešava.. Igraju naturalizovani Amerikanci.

Ovo govorim u interesu sporta, kako god zvučalalo.

Vidi cijeli citat

Ajde izbroji koliko je igrača tih reprezentacija rođeno "izvan teritorije". Ovako napamet bih rekao da sigurno nisu preko 3, a i ta 3 bi mogla bit kao Haaland koji je rođen u Engleskoj.

cameosis
cameosis
Dokazano ovisan
Pristupio: 14.10.2002.
Poruka: 11.551
22. lipnja 2026. u 02:29

Ćelava prevara je napisao/la:

Belgrade Hawk je napisao/la:

Sve ovo predugo traje... i Holanđani su prvi počeli. Tamo početkom 90ih. Kada su izveli celu reprezentaciju "poreklom" sa Surimana...

Francuzi kada su videli samo su sledili primer i povukli iz svojih kolonija. Vijera, itd. Rođeni u Angoli, itd. ali mnogi i bili tamo po akademijama od 18e.

Koliko znam... tamo Turkmenistan... dosta su bogati. Ovih do sada nije zanimalo, ali ovako... kako sam naveo. Sasvim izvodljivo.

Vidi cijeli citat

Potpuno neizvodljivo. Igrači porijeklom iz bivših (i sadašnjih) kolonija su ranije bili pola rođeni u kolonijama, pola u Nizozemskoj/Francuskoj. Danas su svi rođeni u Nizozemskoj/Francuskoj.

To što ti pišeš je već probala Malezija. Vidi kako im je prošlo.

Vidi cijeli citat

kolonije ne postoje više, sve su one bivše.

[uredio cameosis - 22. lipnja 2026. u 02:30]
esse quam videri. (marcus tullius cicero)
adrian
adrian
Potencijal za velika djela
Pristupio: 05.09.2003.
Poruka: 3.774
22. lipnja 2026. u 17:50

Da se vratimo opet na nogomet. Nijemci su izgubili Schlotterbecka. Veliki gubitak.  

Turbodizel
Turbodizel
Željan dokazivanja
Pristupio: 26.03.2019.
Poruka: 328
22. lipnja 2026. u 18:03

adrian je napisao/la:

Da se vratimo opet na nogomet. Nijemci su izgubili Schlotterbecka. Veliki gubitak.  

Vidi cijeli citat

Nije katastrofa ali nije dobro. Tah će preuzeti njegovu lijevu stranu  (Schlotti je ljevak) a Rüdiger ide na Tahovu mjesto, desno.

Rüdiger nije tehnički potkovan ko Schlotti niti je dobar u otvaranju. Suzit ĉe se Njemačke taktičke varijante. Usporit će im se igra jer će ovi iz sredine morat više gradit i vraćat se nazad. Ali će im defanziva sa Rüdigerom biti za nijansu čvršća, po mojem mišljenju.

[uredio Turbodizel - 22. lipnja 2026. u 18:04]
Seattle
Seattle
Dokazano ovisan
Pristupio: 29.05.2004.
Poruka: 10.299
22. lipnja 2026. u 22:54

hanson je napisao/la:

Ćelava prevara je napisao/la:

Belgrade Hawk je napisao/la:

Sve ovo predugo traje... i Holanđani su prvi počeli. Tamo početkom 90ih. Kada su izveli celu reprezentaciju "poreklom" sa Surimana...

Francuzi kada su videli samo su sledili primer i povukli iz svojih kolonija. Vijera, itd. Rođeni u Angoli, itd. ali mnogi i bili tamo po akademijama od 18e.

Koliko znam... tamo Turkmenistan... dosta su bogati. Ovih do sada nije zanimalo, ali ovako... kako sam naveo. Sasvim izvodljivo.

Vidi cijeli citat

Potpuno neizvodljivo. Igrači porijeklom iz bivših (i sadašnjih) kolonija su ranije bili pola rođeni u kolonijama, pola u Nizozemskoj/Francuskoj. Danas su svi rođeni u Nizozemskoj/Francuskoj.

To što ti pišeš je već probala Malezija. Vidi kako im je prošlo.

Vidi cijeli citat

Ja bi uveo potpuno obrnuto pravilo. Tek treća generacija rođena u nekoj državi bi mogla igrati za tu državu, akosu im roditelji nekog drugog podrijetla. A ne da mi balogun igra za usa jer se pukom slučajnošću rodio tamo, a veze nema sa usa. Naturalizacija nebi postojala, francuska se nebi ni plasirala na prvenstvo, a europljani više nebi mogli ni do polufinala dogurati.

Vidi cijeli citat


Balogun nije naturiliziran. Iako slucajno sve je po zakonu. On nije nista mora dokazivati jer ovde ako se rodis u USA, dobijes drzavljanstvo odma. Meni je glupo da je on rodjen kod nas u istoj situaciji ne bi mogo drzavljanstvo dobiti

“Kam hit this tight end SO HARD, I swear I saw that TE’s soul leave Qwest Field right on that 35 yard line.”
cameosis
cameosis
Dokazano ovisan
Pristupio: 14.10.2002.
Poruka: 11.551
23. lipnja 2026. u 10:05

Turbodizel je napisao/la:

adrian je napisao/la:

Da se vratimo opet na nogomet. Nijemci su izgubili Schlotterbecka. Veliki gubitak.  

Vidi cijeli citat

Nije katastrofa ali nije dobro. Tah će preuzeti njegovu lijevu stranu  (Schlotti je ljevak) a Rüdiger ide na Tahovu mjesto, desno.

Rüdiger nije tehnički potkovan ko Schlotti niti je dobar u otvaranju. Suzit ĉe se Njemačke taktičke varijante. Usporit će im se igra jer će ovi iz sredine morat više gradit i vraćat se nazad. Ali će im defanziva sa Rüdigerom biti za nijansu čvršća, po mojem mišljenju.

Vidi cijeli citat

prednost rüdigera je da mu treba samo mrvica šmrke i onda će požderati cijeli napad protivnika. popit će crveni i suspenziju na godinu dana, ali tko te pita. 🤣

[uredio cameosis - 23. lipnja 2026. u 10:05]
esse quam videri. (marcus tullius cicero)
123
...
323334
...
495051
  • Najnovije
  • Najčitanije