zrinkec je napisao/la:
Baš su ove utakmice što prespavam odlučile biti neočekivano dobro i pune golova.
Vidi cijeli citat
Zasto neočekivano? I tome smo nebrojeno puta raspravljali na temi kvalifikacija. Realno ne da će više golova i prilika biti na Iran- novi Zeland nego na polufinalu španjolska- Portugal. Moderni nogomet kvalitetu dokazuje prvi kroz jaku obranu, a onda sve drugo.
Ne znam kako to još ljudi ne shvaćaju. Mene to koliko golova pada i prilika se stvara ne zanima. Zapravo ne fascinira to umijeće kada tehnički puno slabija ekipa zatvori oni tehnički puno jaču i izvuku 0-0 kao Zelenortski jučer. Da je to bila utakmica nokaut faze, pa penali u kojima su šanse 50-50, cijeli svijet bi se čudio.
Reprezentacije nemaju vremena za uigravanje, ne treniraju svaki dan skupa i ti automatizmi uigrani akcija koje dovode do golova i šansi su minimalizirani.
P.S očito je svima sve na ovom prvenstvu neočekivano, a ja sam upravo o svemu tome neočekivanim 2 godine pisao na temi kvalifikacija.
I o tome kako će utakmica Francuska-portugal realnije biti "dosadnija" od Iran-Novi Zeland. I o tome kako je 48 dobar format jer je sve više konkurentnih reprezentacija i daje se šansu drugima da rastu. Pisao sam i o tome kako su ispravno podijeljena ta 48 mjesta dok je većina pisala da je Europa zakinuta. Vrlo sam jasno sve objašnjavao i sada rezultati to dokazuju.
Ovih nekoliko koji sada realno jesu autsajderi kao Irak, Jordan, Panama, možda Haiti, Novi Zeland, samo će rasti svakim novim sudjelovanjem na SP. Bas taj Haiti ima potencijal da bude novi Japan ili Maroko u budućnosti, ali prvo se treba postaviti minimalni preduvjet da se riješi situacija u zemlji.
[uredio PCDI - 16. lipnja 2026. u 09:46]