Svjetsko prvenstvo u SAD-u, Kanadi i Meksiku 2026 god. (Općenita tema)

Prika
Prika
Željan dokazivanja
Pristupio: 07.12.2024.
Poruka: 380
22. lipnja 2026. u 22:16

ooolongjohnson je napisao/la:

Od Tunisa nisan ni očekiva ko zna šta, isto tako nisan ni očekiva da će ovako ekspresno ispast. Za Urugvaj i Ekvador san očekiva bar prolaz skupine, al eto moraju se vadit protiv Španjolske i Njemačke. Ako uspiju svaka čast nikad se ne zna

Vidi cijeli citat


Njemacka sigurni prva a ekvador sposoban tu uzeti bodove sigurno. Vrijede vise od prve 2 utakmice i nebi se cudio da im se vrati protiv njemaca koji ce vjerojatno odmoriti bitne igrace

z tribina
z tribina
Željan dokazivanja
Pristupio: 12.03.2026.
Poruka: 110
22. lipnja 2026. u 23:35

Ovako nekako bi moglo biti daljni ždrijeb za 32 i 16.

Njemačka ili BIH  - Francuska ili Paragvaj

Južna Koreja ili Kanada - Nizozemska ili Maroko

Portugal ili Hrvatska- Španjolska ili Austrija

SAD ili Alžir - Belgija ili Senegal

Brazil ili Japan - Obala S ili Norveška

Meksiko ili Švedska - Engleska ili Dr. Kongo

Argentina ili Cape Verde - Australija ili Egipat

Švicarska Ili Iran - Kolumbija  ili Gana. 

Ja mislim da će tako biti. Tu se dosta vidi koliko je nakaradnom sustav s prolaskom 8 najboljih trećeplasiranih jer bi Hrvatskoj puno bolji ždrijeb bio biti 3., nego 2.. Samo ne znam kako biti 3. A da se prođe. Postoji samo jedna varijanta, zabiti Panami 6-7, pa izgubiti minimalno od Gane. Dakle, nema mogućnost kalkulacija

 

hakler
hakler
Željan dokazivanja
Pristupio: 14.04.2026.
Poruka: 188
23. lipnja 2026. u 01:03

z tribina je napisao/la:

Ovako nekako bi moglo biti daljni ždrijeb za 32 i 16.

Njemačka ili BIH  - Francuska ili Paragvaj

Južna Koreja ili Kanada - Nizozemska ili Maroko

Portugal ili Hrvatska- Španjolska ili Austrija

SAD ili Alžir - Belgija ili Senegal

Brazil ili Japan - Obala S ili Norveška

Meksiko ili Švedska - Engleska ili Dr. Kongo

Argentina ili Cape Verde - Australija ili Egipat

Švicarska Ili Iran - Kolumbija  ili Gana. 

Ja mislim da će tako biti. Tu se dosta vidi koliko je nakaradnom sustav s prolaskom 8 najboljih trećeplasiranih jer bi Hrvatskoj puno bolji ždrijeb bio biti 3., nego 2.. Samo ne znam kako biti 3. A da se prođe. Postoji samo jedna varijanta, zabiti Panami 6-7, pa izgubiti minimalno od Gane. Dakle, nema mogućnost kalkulacija

 

Vidi cijeli citat
Da i onda ti Portugal bude prvi i u problemima si

knjiskimoljac
knjiskimoljac
Potencijal za velika djela
Pristupio: 09.05.2017.
Poruka: 2.179
23. lipnja 2026. u 02:24

Messi osim što je zabio najviše ikad, u 39 godini je u borbi za prvog strijelca turnira. E to će biti top stvar ako u tome uspije. Valjalo bi pretresti tko je bio najstariji u tom segmentu.

EDIT: Forlan 2010. sa 31 godinom. Svi ostali su bili mlađi. Dakle, uvjerljivo bi Messi prednjačio sa svojih 39. Također, najviše golova na jednom SP-u drži Just Fontaine koji je 1958. zabio 13 golova. Nije nemoguće da i to stigne. I za kraj, još ako Argentina obrani naslov to će biti prvi put od 1958. i 1962. da je netko osvojio dva SP-a zaredom. Tada je to učinio Brazil.

[uredio knjiskimoljac - 23. lipnja 2026. u 02:50]
Ante
Ante
Potencijal za velika djela
Pristupio: 10.12.2020.
Poruka: 3.847
23. lipnja 2026. u 07:38

Nije mi jasno to nezadovoljstvo zbog proširenja natjecanja, u smislu 'razvodnila se kvaliteta, bit će puno slabih reprezentacija'. Kakav god format bio, na kraju do završnice dođu najbolji. Ovi ostali će putem otpasti, a ako ne otpadnu, onda očito nisu slabi. A što se viška utakmica tiče, jednostavno ne gledaš ako to ne zanima i gotovo.

Više volim na SP gledati 'egzotične' reprezentacije, nego prosječne Europljane koje stalno gledam i koji su već dosadni postali. Ostatak svijeta možeš vidjeti samo ovdje i to najviše jednom u četiri godine. Svjetska prvenstva nisu samo nogomet, to su i priče i sjećanja za cijeli život. Primjerice, kad bi itko čuo za ovog golmana Zelenortskih otočja da nisu igrali ovdje? Sad imaš priču koju ćeš rado nekom pričati za 20 godina.

A što se i same kvalitete tiče, pa i nema tu baš slabih. Koliko god bila floskuletina, danas svi igraju nogomet. Ako ništa drugo, spremni su fizički, mogu trčati i braniti se. Najavljivala se gomila slabih utakmica i visokih poraza, ali nije tako. Zapravo su najviše razočarale neke jače reprezentacije.

[uredio Ante - 23. lipnja 2026. u 09:15]
Weasley
Weasley
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 04.01.2009.
Poruka: 32.411
23. lipnja 2026. u 07:59

Isti dan po 2 gola Messija, Mbappea i Haalanda, i sva trojica uzeli nagradu za igrača utakmice

Pax vobis. Memento mori qui. ludetis pilla
madmax17
madmax17
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 28.04.2007.
Poruka: 30.397
23. lipnja 2026. u 08:03

dadoo je napisao/la:

Image

Vidi cijeli citat


Fala kujcu, bolje Messi nego neki Kloset.

"Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast!" 🎸⚽🏀🎨
knjiskimoljac
knjiskimoljac
Potencijal za velika djela
Pristupio: 09.05.2017.
Poruka: 2.179
23. lipnja 2026. u 08:58

Pobjedom Alžira nad Jordanom povećale su se šanse da netko sa 3 boda od trećeplasiranih ode kući. 

z tribina
z tribina
Željan dokazivanja
Pristupio: 12.03.2026.
Poruka: 110
23. lipnja 2026. u 09:29

knjiskimoljac je napisao/la:

Pobjedom Alžira nad Jordanom povećale su se šanse da netko sa 3 boda od trećeplasiranih ode kući. 

Vidi cijeli citat
Od početka turnira do sada bilo je jasno da će netko s 3 boda i lošom gol razlikom doma. Mislim da su male teoretske šanse bile da se to ne dogodi... Ali s 0 ili plus gol razlikom svi s 3 boda će proći..možda čak s -1 netko prođe s obzirom kako se sve odvija.

Prika
Prika
Željan dokazivanja
Pristupio: 07.12.2024.
Poruka: 380
23. lipnja 2026. u 10:10

Ante je napisao/la:

Primjerice, kad bi itko čuo za ovog golmana Zelenortskih otočja da nisu igrali ovdje? Sad imaš priču koju ćeš rado nekom pričati za 20 godina.

Vidi cijeli citat


Je brate, za 20 godina cemo svi pricat unucima o golmanu zelenoortskih otocja. To su instant price koje traju ovo ljeto max. Lijepe price romanticne ali ih se nitko nece sjecati za par godina

  • Najnovije
  • Najčitanije