Nije mi jasno to nezadovoljstvo zbog proširenja natjecanja, u smislu 'razvodnila se kvaliteta, bit će puno slabih reprezentacija'. Kakav god format bio, na kraju do završnice dođu najbolji. Ovi ostali će putem otpasti, a ako ne otpadnu, onda očito nisu slabi. A što se viška utakmica tiče, jednostavno ne gledaš ako to ne zanima i gotovo.
Više volim na SP gledati 'egzotične' reprezentacije, nego prosječne Europljane koje stalno gledam i koji su već dosadni postali. Ostatak svijeta možeš vidjeti samo ovdje i to najviše jednom u četiri godine. Svjetska prvenstva nisu samo nogomet, to su i priče i sjećanja za cijeli život. Primjerice, kad bi itko čuo za ovog golmana Zelenortskih otočja da nisu igrali ovdje? Sad imaš priču koju ćeš rado nekom pričati za 20 godina.
A što se i same kvalitete tiče, pa i nema tu baš slabih. Koliko god bila floskuletina, danas svi igraju nogomet. Ako ništa drugo, spremni su fizički, mogu trčati i braniti se. Najavljivala se gomila slabih utakmica i visokih poraza, ali nije tako. Zapravo su najviše razočarale neke jače reprezentacije.
[uredio Ante - 23. lipnja 2026. u 09:15]