Svjetsko prvenstvo u SAD-u, Kanadi i Meksiku 2026 god. (Općenita tema)

123
...
142143144
Beretkica
Beretkica
Željan dokazivanja
Pristupio: 30.08.2024.
Poruka: 152
danas u 07:11

PCDI je napisao/la:

Koreja i Škotska ispali. 

ispale su  Koreja i Škotska

Vidi cijeli citat


Škotsku može spasit samo nekakvo nevjerojatno čudo, ali Koreja nije još ispala, od Škotske su već bolji, danas im se u sve tri grupe može pogodit da budu bolji od trećeg, a zadnji dan mogu bit bolji i od trećeg Austrija/Alžir a bome su bolji i od nas ako nas Gana dobije.

Treba im 3/5 sasvim mogućih scenarija (ako zanemarimo mogućnost kiksa Konga protiv Uzbekistana... Senegalu isto treba +2 da bude bolji od Koreje).

 

S druge strane, moguće je i da ispadne reprezentacija sa 4 boda, nije nerealno da se sve poklopi i tako da samo tri trećeplasirana budu imala 3 boda. U tom raspletu bi Paragvaj ili Alžir ispali s 4 boda.

redscro
redscro
Potencijal za velika djela
Pristupio: 11.10.2010.
Poruka: 2.639
danas u 07:21

Igram Managera sa Belupom je napisao/la:

Ovakvog rihtanja remija da i 3. ima 4 boda nije bilo ni u Seriji B. Čestitke svima, osobito Infantinu na ovome.

 

Najbolje prvenstvo. Ikad!

Vidi cijeli citat

Superračunalo je procijenilo da je 96% šansi za prolazak s 3 boda i nula gol razlikom. Samo što superračunalo ne poznaje ljudsku kuhinju i igranje na rezultat koji svima odgovara. 

Weasley
Weasley
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 04.01.2009.
Poruka: 32.404
danas u 07:36

Update nakon grupa D, E i F

22 - broj golova između 1. i 10. minute

12 - broj autogolova

19 - broj golova od 90. minute do kraja

Pax vobis. Memento mori qui. ludetis pilla
PCDI
PCDI
Željan dokazivanja
Pristupio: 25.03.2026.
Poruka: 224
danas u 07:43

Beretkica je napisao/la:

PCDI je napisao/la:

Koreja i Škotska ispali. 

ispale su  Koreja i Škotska

Vidi cijeli citat


Škotsku može spasit samo nekakvo nevjerojatno čudo, ali Koreja nije još ispala, od Škotske su već bolji, danas im se u sve tri grupe može pogodit da budu bolji od trećeg, a zadnji dan mogu bit bolji i od trećeg Austrija/Alžir a bome su bolji i od nas ako nas Gana dobije.

Treba im 3/5 sasvim mogućih scenarija (ako zanemarimo mogućnost kiksa Konga protiv Uzbekistana... Senegalu isto treba +2 da bude bolji od Koreje).

 

S druge strane, moguće je i da ispadne reprezentacija sa 4 boda, nije nerealno da se sve poklopi i tako da samo tri trećeplasirana budu imala 3 boda. U tom raspletu bi Paragvaj ili Alžir ispali s 4 boda.

Vidi cijeli citat
Da, to su sve mogući scenariji,ali realnost je drugo..Senegal će Iraku zabiti 5, Hrvatska neće izgubiti od Gane, a i u Austrija-Alžir bi lako mogao biti miroljubivi x. 

Šta se Konga tiče, pa možda i Uzbeci malo promiješati sastav kada su već ispali.Ja se nadam prolasku Konga, zaslužili su s odlične prve 2 utakmice.

PCDI
PCDI
Željan dokazivanja
Pristupio: 25.03.2026.
Poruka: 224
danas u 07:47

redscro je napisao/la:

Igram Managera sa Belupom je napisao/la:

Ovakvog rihtanja remija da i 3. ima 4 boda nije bilo ni u Seriji B. Čestitke svima, osobito Infantinu na ovome.

 

Najbolje prvenstvo. Ikad!

Vidi cijeli citat

Superračunalo je procijenilo da je 96% šansi za prolazak s 3 boda i nula gol razlikom. Samo što superračunalo ne poznaje ljudsku kuhinju i igranje na rezultat koji svima odgovara. 

Vidi cijeli citat
Nije to kuhinja kskomovdje neki žele prikazati. Nitko se tu ne nade prije utakmice i dogovori da se odigra 0-0, nego jednostavno ekipama paše bod, ulog je prevelik  i krene se preoprezno. Onaj tko je gledao utakmicu vidio je da su na kraju utakmice Paragvaj i Australia imali šanse. 

Puno ih je na kraju došlo do 4 boda, ali proći će 1 ili maksimalno 2 i sa 3. 

timmy
timmy
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 02.02.2025.
Poruka: 46
danas u 08:10

PCDI je napisao/la:

redscro je napisao/la:

Igram Managera sa Belupom je napisao/la:

Ovakvog rihtanja remija da i 3. ima 4 boda nije bilo ni u Seriji B. Čestitke svima, osobito Infantinu na ovome.

 

Najbolje prvenstvo. Ikad!

Vidi cijeli citat

Superračunalo je procijenilo da je 96% šansi za prolazak s 3 boda i nula gol razlikom. Samo što superračunalo ne poznaje ljudsku kuhinju i igranje na rezultat koji svima odgovara. 

Vidi cijeli citat
Nije to kuhinja kskomovdje neki žele prikazati. Nitko se tu ne nade prije utakmice i dogovori da se odigra 0-0, nego jednostavno ekipama paše bod, ulog je prevelik  i krene se preoprezno. Onaj tko je gledao utakmicu vidio je da su na kraju utakmice Paragvaj i Australia imali šanse. 

Puno ih je na kraju došlo do 4 boda, ali proći će 1 ili maksimalno 2 i sa 3. 

Vidi cijeli citat


Možeš pogledati i sažetak od 6:54 do 7:40 (HRT sažetak). Viđao sam više inteziteta u županijskim ligama. Bez zajebancije. Ako su to stavili u sažetak, za pretpostaviti je ostatak. 

A te "prilike" na kraju o kojima govoriš bile su dodavanja golmanu. Ako slučajno šta uđe, da su i jedni i drugi htjeli napaviti nešto došli bi u 16 sa 6 igrača, a ne 3, dok ostatak momčadi doslovno samo gleda.

[uredio timmy - 26. lipnja 2026. u 08:10]
Beretkica
Beretkica
Željan dokazivanja
Pristupio: 30.08.2024.
Poruka: 152
danas u 09:19

Igrali su oprezno i to je sasvim normalno, igrali bi svi. Ali nema sustava koji to može u potpunosti izbjeć, u svakom sustavu se može dogodit da ekipama paše neriješeno i ulog je prevelik da će se netko ubijat od otvorenih napada.

Ali to s "dodavanjima" je, sori, glupost. Da su igrači (pa i najbolji) sposobni u 94. minuti tako "namjestit" udarce onda bi isto tako bili sposobni zabit gol kad god puknu pa bi utakmice završavale sa 12:10.

Udarac Paragvaja apsolutno na mjestu, odličan pokušaj i dobra reakcija golmana, pokušaj Australije trapaviji, ali isto tako to nema veze s tim da je to eventualno fore radi, znam da svi vole teorije zavjere ali to nema nikakvog smisla. Onda bi se u 95. minuti dodavali na centru i nitko im ništa ne bi mogao reć.

Ulog je velik i nitko nije baš ludovao i to je to. Kad se ukazala prilika ponešto su probavali, nikakvog dogovora tu nije bilo, uostalom poprilična je razlika ić na Njemačku ili na Egipat/Iran/Belgiju. Australiji remi puno više paše jer je onda druga, Paragvaju je eventualni poraz prevelik rizik jer bi ispali s 3 boda i gol razlikom -3 pa nitko nije baš jurio.

Igram Managera sa Belupom
Igram Managera sa Belupom
Potencijal za velika djela
Pristupio: 26.09.2024.
Poruka: 2.534
danas u 09:27

Subert32 je napisao/la:

Igram Managera sa Belupom je napisao/la:

Ovakvog rihtanja remija da i 3. ima 4 boda nije bilo ni u Seriji B. Čestitke svima, osobito Infantinu na ovome.

 

Najbolje prvenstvo. Ikad!

Vidi cijeli citat

Švedska - Danska 2-2

Bilo je i prije al rjeđe

Vidi cijeli citat

Stoji. Ali to su individualni slučajevi.

 

Ovo sada je LJIGAVO. Ne kažem ja čak nužno da se ovi na terenu dogovore, nego je to više "brate nemoj riskirat, dobar bod njima nama, a 2. i 3. mjesto tako svejedno".

 

Sustav je katastrofalan. Grupe su besmislene i beznačajne za bilo koju poluozbiljnu profesionalnu ekipu.

 

Razumijem hype da je nogomet možda gledljiviji nego ranije i to po onome što sam gledao nije krivo, ali za mene je jedino interesantno generalno kad se za nešto netko tuče i bori. 

Iste zamjerke imam i za EP, ali tamo u pravilu ipak u grupama bude bar 2 dobre ekipe i jedna koja može iznenadit i jedna koja nije neka kurasao atrakcija. 

Uglavnom ako je netko ovome dobro, nije ni čudo da se su ljudi ložili na Medeke u hokeju. Tamo se grupni dio isto realno igra za kobasu i pivu.

 

Usput. Sramota da uopće postoji kombinacija gdje Hrvatska može jedva dobiti Panamu i izgubiti od Gane poslije poraza ranije od Engleza i svejedno proći dalje. Dajte me nemojte, smiješno.

Ta zadnja utakmica s Ganom da se igra normalan sustav s 2 prolaza dalje bi sada bio mega spektakl. 
Ovako već vidim proljev i kod nas i rutinski remi opet jer why not. Osim ako saznamo kojim slučajem da bod ipak ne bude dobar do tada, mada sumnjam.

[uredio Igram Managera sa Belupom - 26. lipnja 2026. u 09:30]
Gospodin
Igram Managera sa Belupom
Igram Managera sa Belupom
Potencijal za velika djela
Pristupio: 26.09.2024.
Poruka: 2.534
danas u 09:32

Beretkica je napisao/la:

PCDI je napisao/la:

Koreja i Škotska ispali. 

ispale su  Koreja i Škotska

Vidi cijeli citat


Škotsku može spasit samo nekakvo nevjerojatno čudo, ali Koreja nije još ispala, od Škotske su već bolji, danas im se u sve tri grupe može pogodit da budu bolji od trećeg, a zadnji dan mogu bit bolji i od trećeg Austrija/Alžir a bome su bolji i od nas ako nas Gana dobije.

Treba im 3/5 sasvim mogućih scenarija (ako zanemarimo mogućnost kiksa Konga protiv Uzbekistana... Senegalu isto treba +2 da bude bolji od Koreje).

 

S druge strane, moguće je i da ispadne reprezentacija sa 4 boda, nije nerealno da se sve poklopi i tako da samo tri trećeplasirana budu imala 3 boda. U tom raspletu bi Paragvaj ili Alžir ispali s 4 boda.

Vidi cijeli citat

Ja do kraja očekujem toliko zaista "šokantnih" remija da bi neke od ovih majstora sada koji su ranije igrali to moglo i koštati. Čak se i nadam da se to desi.

Gospodin
Beretkica
Beretkica
Željan dokazivanja
Pristupio: 30.08.2024.
Poruka: 152
danas u 09:42

Ma 48 ekipa je glupost, to je jasno. Totalna besmislica, a da ne pričam o ovim fantaziranjima o mogućih 64 u budućnosti.

Čak bih mogao donekle i podnijet da kažu "okej, probali smo ali nije to još to, vraćamo se na 32 nećemo više fantazirat", al ni to se neće dogodit.

 

EDIT / P.S. Remija baš i neće bit više previše, jer sad ulazimo u grupe u kojima većinom remiji ne pomažu previše. Jedino Austrija-Alžir je skroz čista utakmica za odigrat remi koji paše i jednima i drugima. 
I mi s Ganom naravno. Ali ostale četiri grupe remiji neće pasat nikome (za treće mjesto).

[uredio Beretkica - 26. lipnja 2026. u 10:16]
123
...
142143144
  • Najnovije
  • Najčitanije